close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
مجوز افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی نخستین شرکت فرابورسی کمرجان
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال تلگرام سایتapsahm@t.me/apsahm-حجم کم معاملات دارویی ها انقدر کم شده فرض بگوییم دلر را رصد کنید ویا سایر دارویی ها وقتی رتبه نقد شوندگی پایین باشد کلا یک صنعت به رکود میرود-نماد پخش را رصد کنید-گروه خودرو دیروز سبز امروز قرمزبهشت نوسان گیران نترس وجسور-فخوز الان 5330ریال…

سلام روز بخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-حجم کم معاملات دارویی ها انقدر کم شده فرض بگوییم دلر را رصد کنید ویا سایر دارویی ها وقتی رتبه نقد شوندگی پایین باشد کلا یک صنعت به رکود میرود
-نماد پخش را رصد کنید
-گروه خودرو دیروز سبز امروز قرمزبهشت نوسان گیران نترس وجسور
-فخوز الان 5330ریال افت ناگهانی فخوز را رصد کنید
-زنگان پر بازدید در اخرین مرحله میانگین از 8300ریال تا 10600ریال رشد کرد الان صف فروش در8947ریال معمولا سهام داران خطر پذیر با این گونه سهم ها نوسان می گیرند
-با سلام و صبح بخير
نظرتون رو راجع به فسرب ميفرمائيد؟
با تشكر
پاسخ : سلام فسرب حمایت اول 2800دوم2600سوم2400اما مقاومتها اول 3200دوم 3400سوم3600 ریال

-فعلا ثبات قیمتی پایداری در نمادهای بورسی وجود ندارد
-گروه خودروی گهگاه با صف فروش مواجه میشود
-سلام. وقتی چیزی نمینویسی بهتره بنویسی ساعت 11 تا فردا خدا نگه دار
پاسخ : سلام اتفاقا هستم دارم رصد میکنم وقتی ذوب این گونه حجم سنگین جابجا میشود ممکن است رشد کند

-در شرایط نزولی صدها فرصت خرید پیش می اید وقتی کف های معتبر مشخص نیست نام بردن سهم ها دردی را دوا نمی کند
-کچاد اگر ده درصد افت کرد میتواند  دوباره رشد کند الان دست بدست میشود
-یکی از دلایل قرمز بودن بورس میتواند تنش وتقابل امریکا وروسیه باشد در مورد سوریه
-زندگی در خاور میانه پر اشوب همین است یک قرن است خاورمیانه درگیر جنگ است
-
یک کارشناس بررسی کرد:

آثار دلار۴۲۰۰ تومانی بر بورس و صنایع / خطر قیمت گذاری اشتباه و آربیتراژ

یک کارشناس با بررسی تاثیر دلار تک نرخی بر بازار سهام و شرکتها،خروج دو رقیب اصلی بورس را از مدار پیش بینی کرد و گفت: به مرور شاهد بهبود وضعیت و بازگشت رونق به بخش ساختمان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن عباسی مدیرعامل مشاور سرمایه گذاری اماکو درباره اثر تک نرخی شدن دلار با 4200 تومان بر بازار سرمایه اعلام کرد: در حالی موضوع ارز تک نرخی 4200 تومانی همچنان به مسئله اول ایران تبدیل شده که شاهد واکنش ناقص بورس تهران به این موضوع هستیم.

با افزایش نرخ دلار تا 6 هزارتومان صف های خرید برای نمادهای صادراتی شکل گرفته بود و خودرویی ها به صف فروش نشسته بودند اما از دیروز و با تک نرخی شدن دلار، شاهد تشکیل صف خرید در خودرویی ها هستیم و فلزاتی ها و پتروشیمی ها به سمت صف فروش حرکت کردند.

باید توجه داشت خودرویی ها و سایر صنایعی که ارز مبادله ای دریافت می‌کردند، اکنون دیگر به ارز کمتر از 4 هزار تومان دسترسی ندارند و باید دلاری را که قبلا در محدوده 3800 تومان دریافت می کردند با بیش از 10 تا 12 درصد افزایش نرخ، 4200 تومان دریافت کنند که خبر خوبی برای این صنایع نیست.

به نظر می رسد صف خرید این گروه صرفا هیجانی و برای جبران برخی از افت های بی مورد در زمان دلار 6 هزارتومانی بوده و ادامه این روند برای این گروه منطقی نخواهد بود.

از طرف دیگر الزام به فروش دلارهای صادراتی به قیمت 4200 تومان به بانک مرکزی، بخشی از جذابیت شرکت های صادراتی را از بین خواهد برد و تاثیر پذیری سود این شرکت ها از قیمت های جهانی را افزایش خواهد داد و البته باید دید آیا شرکت ها به این تکلیف عمل خواهند کرد و یا با عدم ورود ارز حاصل از صادرات ( نظیر خرید مواد اولیه ، سپرده گذاری در خارج ، خرید سایر کالاها و ورود آن کشور و تبدیل به ریال آن کالاها و ....) این دستورالعمل را دور خواهند زد؟

خطر قیمت گذاری اشتباه و آربیتراژ

خطر دیگر نیز امکان قیمت گذاری اشتباه جفت ارزها با یکدیگر است. با توجه به قیمت دستوری دلار، باید تناسبی بین برابری این ارز با نسبت های جهانی دلار با سایر ارزها برقرار باشد در غیر این صورت باعث آربیتراژ و سفته بازی روی جفت ارزها و حتی خروج ارز و شکل گیری بازار منطقه ای ارز در خارج از مرزها خواهد شد.

آثار منفی تک نرخی دلار در کوتاه مدت

اثرات ارز تک نرخی در کوتاه مدت بر شرکت های بورسی منفی خواهد بود و ممکن است نوساناتی را بر تحلیل ها و پیش بینی های شرکت های بورسی ایجاد کند زیرا قیمت تمام شده شرکت های مصرف کننده ارز مبادله ای را افزایش خواهد داد و از طرفی قیمت دلار صادراتی شرکت ها را نیز کاهش خواهد داد و اگر شرکتی هم ارز مبادله ای مصرف می کرده و هم محصولات صادراتی را به نرخ آزاد می فروخته، اکنون از دو سر ضرر خواهد کرد.

بقیه شرکت ها هم بین این دو طیف قرار می گیرند. تنها شرکت هایی که مصارف ارزی داشتند و این ارز را از بازار آزاد تهیه می کردند ممکن است شرایط برای آنها مثبت باشد که البته بسیار اندک و با مصارف ارزی پایین هستند.

رونق گردشگری و واردات خودرو

اما ارز تک نرخی باعث رونق گردشگری به خارج خواهد شد زیرا عمده مسافران ارز مورد نیاز را از بازار آزاد تهیه می کردند، واردات خودرو و سایر کالاهای خارجی رونق خواهد گرفت و شرایط برای خودروسازان داخلی و برخی تولید کنندگان کالاهای ایرانی سخت تر خواهد شد. زیرا شرایط رقابتی تر نیز می شود.

بهبود شرایط بورس در میان مدت و خروج دو رقیب اصلی

اما با تمامی این تفاسیر، شرایط در میان مدت برای بورس بهتر خواهد شد. زیرا با کنترل درست بازار ارز و قاچاق محسوب شدن نگهداری و خرید و فروش ارز، عملا بازار ارز و به تبع آن سکه از بازارهای سرمایه گذاری حذف خواهند شد و دو رقیب اصلی بورس از مدار خارج خواهند شد و منابع  موجود بین بانک و مسکن و بورس سرریز خواهد شد ( البته اگر این قانون درست اجرا شود).

بنابراین به مرور شاهد بهبود وضعیت بورس، بازگشت رونق به بخش ساختمان خواهیم بود و اگر نرخ سود بانکی هم کنترل شود یکی از بی نظیر ترین دوره های بورسی به همراه رشد نسبی معاملات مسکن را در سال 97 و حتی سال های بعد شاهد خواهیم بود.

در خصوص ناشران بورسی بهتر است سازمان بورس تمامی ناشران را موظف به افشای تاثیرات ارز تک نرخی بر وضعیت فعلی و آتی شرکت ها از منظر کیفیت دارایی ها و سودآوری و تداوم فعالیت شرکت کند تا شاهد اخبار و شایعات بی مورد پیرامون شرکت های بورسی نباشیم.

انتهای پیام


-نماد ثعتما یاهمان اعتماد گستر فرا بورسی اما سیاست قفل شده بورس به معادلات خاورمیانه اجازه فکر کردن به این موارد نمیدهداین مطلب صرفا دیده بانی است با ثعمرا اشتباه نگیرید ثعتما نماد گمنامی است  ودر حال اغاز فعالیت در بورس یعنی سابقه زیادی ندارد
--تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
--
-
-
-


حامد بازدید : 48چهارشنبه 22 فروردين 1397 زمان : 7:0 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط mamish در تاریخ 1397/1/22 و 11:57 دقیقه ارسال شده است

الهی خیر ببینی وقتی از ذوب حمایت میکنی و روحیه ما را بالا میبری

این نظر توسط mamish در تاریخ 1397/1/22 و 11:39 دقیقه ارسال شده است

سلام.استاد وقتی چیزی نمینویسی بهتره بنویسی ساعت 11 تا فردا خدا نگه دار
پاسخ : سلام اتفاقا هستم دارم رصد میکنم وقتی ذوب این گونه حجم سنگین جابجا میشود ممکن است رشد کند

این نظر توسط هاتف در تاریخ 1397/1/22 و 10:15 دقیقه ارسال شده است

اگه ممكنه در مورد ذوب در قيمت كنوني هم بفرمائيد. ممنون
پاسخ : سلام ذوب در ریزش های اخیر مقاومت خوبی نشان داد در افزایش سرمایه احتمالی سهام داران خود را با سود مواجه خواهد کرد

این نظر توسط هاتف در تاریخ 1397/1/22 و 9:46 دقیقه ارسال شده است

با سلام و صبح بخير
نظرتون رو راجع به فسرب ميفرمائيد؟
با تشكر
پاسخ : سلام فسرب حمایت اول 2800دوم2600سوم2400اما مقاومتها اول 3200دوم 3400سوم3600 ریال


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 660
 • کل نظرات : 4157
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 14
 • آی پی دیروز : 402
 • بازدید امروز : 76
 • باردید دیروز : 1,613
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 88
 • بازدید هفته : 1,689
 • بازدید ماه : 24,580
 • بازدید سال : 168,891
 • بازدید کلی : 1,497,630
 • کدهای اختصاصی