close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس منتظر تصمیمات مجلس
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-ختوقا روزهای قبل چند بار اشاره کردیم حساسیت های خریددرا-خکاوه- خرینگ- پلاسک-ختوقا فعلا کانون توجه بازار-جالبه یک لحظه خساپا 900خپارس هم 900ریال-شهاب الدین شمس در گفتگو با سنا مطرح کرد: تاثیر شاخص دلار بر بازار سرمایه به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دانایان بورس،…

سلام روز بخیر


-ختوقا روزهای قبل چند بار اشاره کردیم حساسیت های خریددرا
-خکاوه- خرینگ- پلاسک-ختوقا فعلا کانون توجه بازار
-جالبه یک لحظه خساپا 900خپارس هم 900ریال
-
شهاب الدین شمس در گفتگو با سنا مطرح کرد:
تاثیر شاخص دلار بر بازار سرمایه
به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دانایان بورس، به نظر می رسد که شرکت های کامودیتی محور بتوانند روند رشدی خود را حفظ کنند و حتی برای سال بعد هم سودهای خیلی خوبی بسازند.
 
 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دانایان بورس، تغییرات قیمت داخلی دلار را بر شرکت های کامودیتی محور بسیار موثر دانست و  گفت: به نظر می رسد شرکت های کامودیتی محور، بتوانند روند رشدی خود را حفظ کنند و حتی برای سال بعد هم بتوانند سودهای خیلی خوبی بسازند.

 شهاب الدین شمس در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) افزود: وقتی با تغییرات شاخص دلار مواجهیم، این مساله به طور غیرمستقیم بر کامودیتی ها تاثیر می گذارد و هرگونه تضعیف شاخص دلار باعث می شود که قیمت بین المللی کامودیتی ها رشد کند و این تاثیر مثبتی بر بازار ما خواهد گذاشت.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که چه عوامل بین المللی، اهرم رشد شاخص بوده اند و کدام صنایع را بیشتر متاثر کرده اند، گفت: در مورد کامودیتی ها انتظار می رفت که دو هفته پیش اصلاح داشته باشند، اما میزان اصلاح و آن روندی که در حال اتفاق است، بسیار کمتر از آن چیزی است که انتظار می رفت.

این مدرس دانشگاه اظهار داشت: پیش بینی می شود که کامودیتی ها دوباره روند تثبیت و روند افزایشی را در پیش بگیرند؛ ضمن اینکه در هر صورت، تغییرات قیمت داخلی دلار هم بسیار بر شرکت های کامودیتی محور موثر است و این می تواند جبران کننده چند برابر این میزان اصلاح یا حتی آن تارگت های اصلاحی باشد که قبلا فکر می کردیم .

شمس ادامه داد: به همین علت همچنان به نظر می رسد که شرکت های کامودیتی محور بتوانند روند رشدی خود را حفظ کنند و حتی برای سال بعد هم سودهای خیلی خوبی بسازند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دانایان بورس با بیان اینکه حجم یا ارزش زیادی از بازار مربوط به این گونه شرکت هاست، افزود: از طرفی در گروه خودرو، شاهد تحرکات مثبت هستیم که هرکدام هم دلایل خاص خود را دارند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: تعدیل قیمت های داخلی درمورد خودروها بالاخره اتفاق خواهد افتاد.

به گفته شمس، مجموعه های قطعه ساز نیز احتمالا با تغییرات قیمت فروش بخواهند گران تر شدن مواد اولیه و ورودی های شرکت را تا حدی جبران کنند و به نظر می رسد این هم می تواند محرک خوبی باشد .

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه هنوز مسایل مربوط به مالیات و تجدید ارزیابی مجموعه های خودروساز و قطعه ساز نهایی نشده است، افزود:  در واقع نمی شود روی نحوه اعمال این فاکتور و تاثیرش بر شرکت ها نظر دقیقی داد و شاید روی طیف گسترده ای از شرکت ها موثر نباشد؛ ولی به هر حال این مجموعه، باعث تقویت وضعیت بنیادی شرکت های بازار می شود.

شمس در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی این روند برای کامودیتی ها ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: کامودیتی ها در حال تثبیت و آمادگی برای حرکت های خفیف رو به بالا هستند. نفت و خودرویی ها نیز چنین حالتی دارند و البته هرکدام دلایل خاص خود را دارند که ثبات یا عدم ثبات این دلایل، باز شکل ویژه خود را دارند .

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دانایان بورس در ادامه این گفتگو به دیگر عوامل تاثیرگذار بر بازار سرمایه اشاره و تصریح کرد: نکات دیگری نیز وجود دارد؛ از جمله اینکه در حال حاضر حجمی از نقدینگی در بازار ارز است و این بازار به عنوان یک بازار رقیب که سرمایه سرمایه گذار خرد و حتی سرمایه گذار حقوقی را به سمت خود می کشد، مقداری از نقدینگی را جذب کرده است.

به گفته شمس، دلار روندی افزایشی را در پیش گرفته است و بازگشت دوباره پول به بازار سرمایه، روند رشد شاخص یا روند قیمت سهام بنیادی را تندتر خواهد کرد.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه افزایش نرخ دلار در بازارها به ترتیب خاصی عمل می کند، گفت: این افزایش، ابتدا در بازارهای سکه و دلار جذب نقدینگی می کند، سپس به بازارهای کالا و بورس می آید و نهایتا به بازار مسکن  میرسد که آن هم به طور غیرمستقیم بخش کوچکی از بازار را دوباره متاثر می کند .

شمس در پاسخ به سوالی در خصوص دلایل افت شاخص در بورس های آمریکا هم گفت: البته در این مرحله صحبت در این خصوص بیشتر شکل گمانه زنی دارد؛ ضمن اینکه جو روانی هم بر آن اثر گذاشته است.

وی با بیان اینکه تحلیل های دقیق تر در این باره نیاز به گذشت زمان دارد، افزود: اقتصاد ایالات متحده از وضعیت متعادل و متوازنی برخوردار نیست و به نظر می رسد حداقل در مقطع کنونی دچار نوعی بی ثباتی شده و حتی روی متغیرهای اساسی آن هم تاثیراتی مشاهده می شود که تحلیل دقیق آن دشوار است.

این مدرس دانشگاه همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اقتصاد امریکا تاثیر محسوسی بر بازار ما خواهد داشت  یا خیر، گفت:  وقتی با تغییرات شاخص دلار مواجهیم، این عامل به طور غیرمستقیم بر کامودیتی ها تاثیر می گذارد؛ از طرفی هرگونه تضعیف شاخص دلار باعث می شود که قیمت بین المللی کامودیتی ها رشد کند و این بر بازار ما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

شمس افزود: از طرفی تضعیف شاخص دلار، باعث تضعیف برابری دلار- ریال نمی شود و عوامل دیگری باعث می شوند که برابری دلار- ریال به سمت گران تر شدن دلار حرکت کند .

به گفته این مدرس دانشگاه، در نهایت این مساله موجب می شود که کاهش ارزش دلار، تاثیر مثبتی بر بازار ما بگذارد؛ زیرا هم ارزش بین المللی کامودیتی ها بالا می رود و هم برابری دلار- ریال تابع عوامل دیگر است و رشد این دو عامل با هم، موجب می شود بخش زیادی از بازار منتفع شود.


-حریل صف خرید رصد سهم را جدی بگیرید
-حسینا بسمت 10000ریال ما در زسر 8000ریال در ادامه مطلب اشاره به حسینا کردیم
-
در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

خروج موقت ۶ شرکت بورسی برای افزایش سرمایه و انتخاب هیات مدیره

در پایان معاملات امروز ، نماد ۳ شرکت بورسی برای افزایش سرمایه و مجمع فوق العاده و ۳ شرکت دیگر برای انتخاب هیات مدیره بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان معاملات آخرین روز کاری بورس در هفته جاری ، نماد 6 شرکت بیمه دانا، لعابیران، ایرکارت پارت صنعت، سرمایه گذاری آذربایجان، سازه پویش و کارتن ایران به دلیل برگزاری مجمع فوق العاده و سالانه در یکشنبه آینده بسته می شود.

در این میان " دانا، خکار و شلعاب" با هدف افزایش سرمایه 47 ، 60 و 12 درصدی اقدام به مجمع فوق العاده می کنند و "وآذر" همزمان دو مجمع سالانه و عادی به طور فوق العاده برای انتخاب هیات مدیره و" خپویش و چکارن" مجمع عادی به طور فوق العاده می کنند.


-ختوقا عرضه سنگین ولی صف خرید هنوز ادامه دارد
-شوینده بدنبال مقاومت 4000ریال احتمال رشد بیشتر هم وجود دارد اگر حقوقی عرضه نکند وسهام داران صبور وفروشنده نباشند
-خکاوه صف خرید سنگین خود را تا این لحظه حفظ کرده است
-

عرضه اوراق ۵ هزار میلیاردی تامین اجتماعی با سود ۱۷.۵ درصدی

سازمان تامین اجتماعی با نظر موافق وزیر کار اقدام به عرضه ٥ هزار میلیارد تومان اوراق مالی با سود ١٧.٥ درصدی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایبنا،با نظر موافق علی ربیعی، تامین اجتماعی ٥ هزار میلیارد تومان اوراق تامین مالی با نرخ ١٧.٥ درصد سالانه منتشر می‌کند.

این اوراق از طریق تامین سرمایه امین پذیره نویسی و عرضه می‌شود و قرار است تا قبل از ادغام هلدینگ های پتروشیمی وزارت رفاه با سهم ٢٥ درصدی شستا در ترکیب سهامداری منتشر و پذیره نویسی شوند.

همچنین بانک مسکن که سال گذشته اقدام به انتشار 300 میلیارد تومان اوارق رهنی از طریق بازار سرمایه کرده ، درنظر دارد بزودی هزار میلیارد تومان اوراق رهنی را هم عرضه کند.

انتهای پیام


-با سود 17/5 درصد صنعت اسیب وسود کاذب رشد میکند
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
--
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
--
-

-

سیگنال های به سود رسیده


1-ذوب در محدوده 750ریال پیشنهاد وتا 939 ریال سری قبل رشد کرده وسری دوم.......2-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده
3-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
4-وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
5-بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

6--فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

7--ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
8--ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
9--ایا قبول میکنید شتران اشاره شش ماه گذشته مابوده است با این رشد مناسب الان 3560ریال امروز مورخه 29 مهر
10-فولاد سیگنال فنی ما در محدده 1350ریال در گذشته امروز 29مهر
11--فملی سیگنال دقیق ما قبل از مجمع سالیانه  تقسیم سودامروز 29مهر

12---فخوز سیگنال 18 ماهه وبلند مدت ما اخرین اشاره حمایت 3800ریال بوده که تا محدوده3890ریال افت والان در محدوده4110ریال است تا این لحظه امروز29 مهر
13--تکمبا حمایت 750ریال الان 844 ریال تاریخ درج 1ابان در ادامه مطلب
14--اخابر سهم پیشنهادی ما در سال گذشته اما اخرین پیشنهاد در محدوده 1900ریال اوایل شهریورالان الان 2140ریال
15-نماد سیستم حمایت 4000ریال مقاومت 4800ریال الان 4471ریال امروز 8 ابان در ادامه مطلب درج شد
16-امروز خپارس در محدوده 770ریال حمایت مشخص شد زمان اعلام قیمت800 ریال بود الان 820ریال صف خرید دارد مورخه 9ابان

17--ثشاهد حمایت 1100ریال در جدول ادامه قرار می گیرد امروز10 ابان
18-رمپنا 7000ریال اگر نزول کرد کم ریسک تستی 1000سهم درج در ادامه مطلب 14 ابان
19-دامین امروز 1727ریال هم معامله شد پیش بینی ماههای قبل ما در اشاره چندین بار به سهم صحیح بودما حمایت را معمولا 1500ریال اعلام میکردیم
20-ولساپا حمایت 1000ریال مقاومت 1400ریال در ادامه مطلب ویژه قرار میگیرد در 22ابان

21--شفن مستعد رشد امروز 11 ابان در ادامه مطلب قرار می گیرد حمایت 24000ریال مقاومت 30000ریال
22-درج 14 اذردر ادامه مطلب
سلام.  نظرتون در مورد سمگا رو می خواستم بدونم
پاسخ : سلام حمایت 1800مقاومت اول 2000دوم2100سوم2200ریال

23-وخارزم الان 890ریال زیر 800ریال به دفعات مکرر اشاره کردیم
24-حتوکا حمایت 1500ریال مقاومت 1900و2000و2100ریال در ادامه مطلب قرار می گیرد19اذر
25-نماد فارس را از امروز رصد کنید در ادامه مطلب قرار می گیرد مورخه 21 اذر
26-فسرب را حدود یک سالی هست دهها بار در کف قیمت اشاره کرده ایم ومتعاقبا با رشد مواجه شده است منتظر اصلاح قیمت باشید امروز 25 اذر
27-نماد فارس 21 اذر در ادامه مطلب درج شده یعنی 4640ریال  الان 26 اذر 5160ریال میبینید که زمان اشاره بسیار دقیق بوده

-28-نمیدانم ولی شاید حریل حمایت اول1500ومقاومت اول 1700ریال باشد جهت تست فقط 100هزار تومان لازم است هیچ سهمی را ناگهانی خرید سنگین انجام ندهید.امروز 4 دی در ادامه مطلب درج شد
--29-تمام نمادهای تعلیقی در ادامه مطلب قبلا نوشته شده وبه سود رسیده از نظر ما برای ورود مجدد مردود است این مطلب شنبه 9 دی درج می گردد
-30-خوب ارام ارام داریم بر اوضاع مسلط میشویم واحیا در ادامه مطلب قرار میگیرد من باب رصد چک کنید سوابق قیمتی ونمودار امروز 9 دی
-31-زگلدشت 3973ریال حمایت 3700مقاومت4500ریال در ادامه مطلب10 دی درج می گردد
-32-دامین الان 1473ریال  در کف تاریخ درج 10 دی
--33-حسینا الان7600ریال حمایت 7000مقاومت 8500ریال امروز 11 دی
-34-توریل رشد کرد حمایت قبلی را کشف کنید ومنتظر باشید تا اگر نزول کرد تستی وارد شد فقط 1000سهم در ادامه مطلب درج شدامروز 16 دی
-35-مشکل ساروم ثبت افزایش سرمایه وسپس ازاد سازی سهام است ولی همین مدلی ده در صد نوسان میدهد امروز 17 دی در سقف ومثبت در ادامه مطلب درج گردید.
-36-نماد جهرم را رصد کنید 2000سهم تستی بخرید امروز 20 دی در ادامه مطلب درج می گردد
-37-افت ناگهانی لکما را جدی بگیرید حمایت 650ریال مقاومت 900و1000ریال در ادامه مطلب 23 دی درج می گردد به حمایت حتما توجه کنید تستی فقط 2000سهم وارد شوید تا بر روند مسلط شوید
-38-نماد کرماشا صف خرید موقت ولی در مدار تست تاریخ درج 25 دی
-39-وبانک حمایت 1800ریال مقاومت اول 2200ریال تمرکز بازی در محدوده 2000الی 2200ریال در مدارتست قرار دهید در ادامه مطلب 27 دی درج میشود
-40--لکما الان 914ریال هدف 1000ریال حمایت 800ریال در ادامه مطلب درج می گردد به حمایت توجه کنید به این سهم در قیمتهای کمتر اینجا اشاره شده
-41-نماد دلر در ادامه مطلب درج می گرددتست سهم با 300سهم هم ممکن است  تاریخ 15 بهمن

42-
بمیلا در ادامه مطلب درج می گردد مورخه 21 بهمن از امروز سهم را تست کنید فقط تست


-43-بمپنا  امروز 24 بهمن


حمایت 12000ریال مقاومت 16000ریال

-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
حامد بازدید : 54چهارشنبه 25 بهمن 1396 زمان : 7:0 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 660
 • کل نظرات : 4157
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 15
 • آی پی دیروز : 402
 • بازدید امروز : 120
 • باردید دیروز : 1,613
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 88
 • بازدید هفته : 1,733
 • بازدید ماه : 24,624
 • بازدید سال : 168,935
 • بازدید کلی : 1,497,674
 • کدهای اختصاصی