close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
اکنتور قصه ناتمام ودنباله دار بورس
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-شنفت -فلوله-لبوتان قابل بررسی-فنوال تا این لحظه نزولی قابل بررسی-گروه خودرو تعدادی صعودی نزول خپارس وخکار در اینده رصد شود-ادامه مطلب نویسی ساعت ده بازار هم ذهنش درگیر بارش برف است مخصوصا تهران پایتخت-در گفت وگو با بورس پرس اعلام شد:آخرین وضعیت و تحولات مثبت "شمواد"…

سلام روز بخیر


-شنفت -فلوله-لبوتان قابل بررسی
-فنوال تا این لحظه نزولی قابل بررسی
-گروه خودرو تعدادی صعودی نزول خپارس وخکار در اینده رصد شود
-ادامه مطلب نویسی ساعت ده بازار هم ذهنش درگیر بارش برف است مخصوصا تهران پایتخت
-
در گفت وگو با بورس پرس اعلام شد:

آخرین وضعیت و تحولات مثبت "شمواد" از زبان عضو هیات مدیره

عضو هیات مدیره مواد اولیه الیاف مصنوعی ، در آستانه بازگشایی این نماد در فرابورس، آخرین وضعیت را اعلام کرد و از تحولات مثبت حال و آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت مواد اولیه الیاف مصنوعی که از 12 مرداد 95 تقریبا به مدت یک سال و نیم بسته بود، 16 دی به همراه پلی اکریل از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران حذف و به بازار پایه ج فرابورس منتقل شد.

در این میان نماد "شپلی" از دوم بهمن در بازار پایه فرابورس باز و با رشد قیمت در حال معامله بوده و قرار است "شمواد" زیرمجموعه 62 درصدی "شپلی" هم در آینده ایی نزدیک باز شود.

 یکی از دلایل مهم شرکت 14.3 میلیارد تومانی مواد اولیه الیاف مصنوعی ، بحران به وجود آمده در سهامدار اصلی شرکت یعنی پلی اکریل بود که با مشکلات عظیم در نقدینگی شرکت به تعطیلی تولید منجر شده بود و طبعا این بحران به شرکت الیاف مصنوعی که تنها تولید کننده مواد خط پلی استر سهامدار اصلی بوده هم منتقل شده است.

مهمترین دلیل این مشکل فوت سهامدار عمده پلی اکریل یعنی مرحوم محمد سعید العقیلی بود که تقریبا دوسال پیش فوت کرد. حضور وی در راس "شپلی" توانسته بود با بنیه مالی خود و روابط بین المللی ، مواد اولیه را به طور مناسب و با کمترین هزینه تهیه کند. گرچه وی خیلی علاقه مند بود با تحولی بنیادی در پلی اکریل ، این شرکت پایه در نساجی را بطور بنیادی متحول کند اما بیماری و مشکلاتی که در یک دهه سهامداری برای وی و صنعت کشور ایجاد شده بود کار وی را ناتمام باقی گذاشت.

به هر حال تنها تولید کننده مواد شرکت پلی اکریل یعنی  الیاف مصنوعی با بحران اساسی روبه رو شد و بسته شدن خطوط پلی استر پلی اکریل منجر به توقف تولید "شمواد" شد تا شرکت به هیات حمایت منتقل شود و دولت، مدیریت و تولید این شرکت را به عهده گیرد تا زمانی که وضعیت سهامداری مشخص شود.

اما دلیل دیگر که بسیار مهم است ذات تولید این مواد (DMT) است که هزینه تمام شده بیشتری نسبت به مواد اولیهPET دارد و این مشکلات عظیمی برای شرکت ایجاد کرده است. با این حال شرکت اخیرا دوباره راه اندازی شده و در گزارشات مدیران سعی بر این است که تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بیشتر را در دستور کار قرار دهد. گرچه تا زمان اجرایی شدن طرح ها نمی توان اظهار نظر کرد.

در آستانه بازگشایی نماد "شمواد" در بازار پایه ج فرابورس ، بورس پرس با عباسعلی پورسیدی عضو هیات مدیره پلی اکریل و مواد اولیه الیاف مصنوعی و وکیل خانواده العقیلی مصاحبه ای انجام داد تا وضعیت فعلی این شرکت برای سهامداران شفاف شود.

علت توقف نماد و عذرخواهی از سهامداران

جناب پورسیدی نماد شرکت به مدت زیادی بسته بوده چه شد که این بسته بودن طولانی شد و شرایط بازگشایی را چگونه می بینید ؟

پورسیدی : ابتدا از همه سهامداران بابت بسته بودن نماد عذرخواهی می کنم اما اقدامات لازم برای بازگشایی انجام شده است و احتمالا  ظرف چند روز آینده باز خواهد شد. متاسفانه بسته بودن نماد حبس دارایی سهامداران زیادی را درپی داشته در حالیکه این سهامداران گاها به نقد دارایی شدیدا نیازمند بودند.

بسته بودن نماد سابقه دار بوده و در دهه 80 هم به مدت طولانی بسته بود . سازمان بورس بسته به مقررات و قوانین، تصمیم به توقف نماد می گیرد و ما هم تابع مقررات بورس هستیم و تمکین می کنیم.

البته اعتقاد ندارم که کوتاهی از طرف هیات مدیره صورت گرفته باشد چراکه شرکت با توجه به قوانین کشوری و مشکلات سهامدار عمده به مدت یکسال و نیم است که تحت پوشش هیات حمایت قرار گرفته و کلیه دارایی ها و اموال شرکت دراختیار هیات اجرایی منصوب به هیات حمایت قرار گرفته است.

هیات مدیره صرفا شاکله شرکت را در دست دارد و وظایف قانونی را عمل می کند و انجام می دهد به همین دلیل حتی در انعقاد قرارداد به حسابرس رسمی هم دچار مشکل بودیم. با این حال هیات حمایت و استانداری و مقامات همه تلاش را کردند و به منظور حمایت از اشتغال ، کارخانه را به حرکت درآورند .

در حال حاضر مدیر عامل اعلام کرده روزانه 80 تن تولید دی ام تی مذاب داریم که برای تولید در پلی اکریل مورد مصرف قرار می گیرد و خوراک شرکت پلی اکریل است. از طرفی مدیرعامل شرکت اطلاع دادند DMT جامد برای صادرات به زودی تولید شود و تدارک مواد لازم دیده شده است. خط تولید هم از آذرماه امسال راه اندازی مجدد شده است .

انگیزه العقیلی از خرید سهام پلی اکریل

- مرحوم العقیلی با چه انگیزه ای وارد این دو شرکت شدند و چه برنامه ای داشتند ؟

پورسیدی : اطلاعاتم در این مورد دقیق نیست ولی ایشان یک بار به من گفتند که ایران را اینقدر دارای ظرفیت می بینم که حیف است این صنایع به زمین افتاده باشد و مقایسه می کردند با ترکیه که مرکز نساجی منطقه است. شاید موسسان پلی اکریل هم این نگاه را داشتند که به چشم انداز ترکیه فعلی ، چنین صنعت عظیمی را ایجاد کنند.

به هر حال مرحوم العقیلی نگاه توسعه ای داشتند و نظرشان این بود که با خرید پلی اکریل این منطقه را به شهر نساجی تبدیل کند و تحول صنایع بزرگ را در فکر خود داشتند . پلی اکریل از نظر گستردگی سومین شرکت بزرگ استان اصفهان و بعد از ذوب آهن و فولاد مبارکه است . به نظرم ایشان به  دلایل مختلف نتوانستند مشکلات را حل کنند بلکه فقط مسئله را جمع کردند یعنی مجموعه را در شرایط تولید خود مدیریت کردند و مشکلات به طور اساسی حل نشد . چون اگر حل شده بود نباید بعد از فوت ایشان دچار مشکل می شدیم. اما فرصت نشد آن ستونها را در سیستم ایجاد کند طبیعتا با تغییر وضعیت مشکلات همچنان باقی ماند.

تلاش برای تولیدات جدید و استراتژی اشتباه خصوصی سازی

تولید اصلی شرکتDMT  است که اساسا هزینه تمام شده بالاتری دارد و خطوط پلی استر به سمت مصرف PTE گرید نساجی می روند که مقرون به صرفه تر است . در حاضر شرکت تلاش می کند مواد جدیدی به نام DOTP را به تولیدات خود اضافه کند چرا در حال حاضر شرکت در تغییر تولید موفق نبوده است ؟

پورسیدی : با رشد تکنولوژی طبیعی است که کارخانجات قدیمی منسوخ شود و تولید آنها اقتصادی نباشد ولی آنچه مسلم است DMT درحال حاضر بازار خود را دارد و حدود 400 کارخانه از محصول پلی استر پلی اکریل با مواد اولیه DMT استفاده می کنند و اگر تولید شود خوب می توانیم بفروشیم.

البته از لحاظ قیمت تمام شده نسبت به کارگاه های کوچکتر در کاشان و یزد وضعیت متفاوتی داریم ولی برند ما این نقص را جیران می کند. این را هم بگویم مطالعاتی در سال 86 و 87 برای تغییر محصول شده بود به طوری که محصولات جدید در قسمتی از خطوط تولید با DMT مشترک هستند و از یک مرحله ای نیاز به خطوط دیگری خواهیم داشت ولی متاسفانه با بحران های بوجود آمده، امکان تغییرات لازم فراهم نشد و این تغییرات در حد یک پروژه باقی ماند.

درحال حاضر مهمترین هدف ، حفظ تولید و سطح اشتغال است که شرکت سعی دارد این هدف را به خوبی به پیش برد. به هر حال خیلی از صنایع به خصوص نساجی ، قدیمی شده و نیاز به این است که نوسازی شود.

آیا فکر نمی کنید شرکتهایی که در یک خط تولیدی بودند به اشتباه به سهامدارهای مختلف داده شده اند و اکنون مشکل تامین مواد دارند؟ مانند پالایشگاه اصفهان ، پتروشیمی اصفهان ، صنایع شیمیایی ایران ، مواد اولیه الیاف مصنوعی و پلی اکریل که در یک مدار هستند اما سهامداران متفاوت دارند .

پورسیدی : قبلا اکثر این شرکتها دولتی بودند و تامین مواد آنها مشکلی نبود ولی وقتی از یک مدار پیوسته تولید خارج می شوند و بخش بخش جدا می شوند مشکلات زیادی برای آنها ایجاد می شود . زمان آقای نعمت زاده خیلی ها می خواستند این کالاها را از بورس خارج کنند نه اینکه واقعا می خواستند از بورس خارج شود بلکه دیده می شد کارخانه ای مواد نداشت و در کنار آن کارخانه ای دیگر، همان مواد اولیه را صادر می کند . تلاش بر این بود که اینگونه مشکلات حل شود.

تلاش برای ارتقا از بازار پایه ج فرابورس

در جریان هستید که هر دو شرکت پلی اکریل و تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی به بازار پایه ج فرابورس منتقل شده و این سهامداران را نگران می کند. چرا که نحوه معاملات در این بازار راحت نیست و قطعا تاثیرگذار بر قیمت سهم خواهد بود . آیا برنامه ای دارید به بازار پایه ب یا فرابورس که معاملات راحت تری دارد ارتقا یابید و بدین ترتیب ارزش سهام شرکت افزایش پیدا کند؟

پورسیدی : همه تلاشمان را می کنیم که خواسته های سازمان بورس را تامین کنیم. تکلیف داریم موارد را رعایت کنیم. مدیران سازمان بورس در مورد پلی اکریل خیلی تلاش کردند نماد شرکت را باز کنند. هر دو شرکت ، مشمول ماده 141 قرار گرفتند و در این مورد باید مشخص می کردیم که چه برنامه ای برای خروج از ماده 141 داریم.

به هر حال پذیرفتند در مورد پلی اکریل از محل تجدید ارزیابی افزایش سرمایه بدهیم که جای تشکر بسیار دارد . شرکت الیاف مصنوعی قبل از حضور ما در هیات مدیره بسته بود و تلاش این است که تا هفته جاری نماد آن در فرابورس بازگشایی شود. مشکل مهمی که تا حال وجود داشت شرکت در این مدت زیر نظر هیات حمایت قرار گرفت. بعد از فوت سهامدار عمده ، طبق قانون 1343 زیر نظر هیات حمایت قرار می گیرد که از طرف دولت انتخاب می شود و این برای بورس دارای ابهام است . چراکه مدیریت دو قسمت شده و هیات مدیره در خرید و فروش و تولید و منابع خرید و ... دخالتی ندارد ولی مسئولیت قانونی با هیات مدیره است و هیات مدیره شاکله شرکت را اداره می کند.

آخرین خبر از دریافت خط پلی استر پلی اکریل

اقدامات برای واگذاری خط پلی استر از پلی اکریل به الیاف مصنوعی در چه مرحله ای است ؟

پورسیدی : کارشناسان فنی دارند این موضوع را بررسی می کنند و توجیه این کار وابستگی خط پلی استر به محصول DMT است . هر دو به هم وابسته اند و واردات برای خط پلی استر به صرفه نیست و اقتصادی است اگر این دو واحد را به هم متصل کنیم. از طرفی پلی اکریل به شرکت الیاف مصنوعی بدهکار است و می توان از بابت بدهکاری این خط را انتقال داد. اما آنچه مهم بوده و باید مشخص شود این است که خط تولید منقول است یا غیر منقول ؟ چرا که سازمان امور مالیاتی از انتقال مالکیتی اموال منقول مالیات می گیرد. چنانچه دارایی استدلال ما را بپذیرد که خط تولید غیر منقول است می توان انتقال خط تولید را مشول عدم مالیات درنظر گرفت و این کار را انجام داد.

پرونده گرانفروشی پارازایلین

طلب از پتروشیمی  اصفهان بابت گرانفروشی در چه مرحله ای است ؟

پورسیدی : دو پرونده با پتروشیمی اصفهان داریم که مواد اولیه ما پارازایلین را طی 7 یا 8 سال گران فروختند. این پرونده بین دو شرکت مطرح بوده و این در کش و قوس بین دو شرکت هست. ابتدا رای را به نفع شرکت گرفتیم ولی در تجدید نظر آنها نقض کردند و حال با اعمال ماده 407 فعلی یا ماده 72 دیوان عدالت اداری دوباره رای را به نفع شرکت گرفتیم این پرونده در کش و قوس بین ما و پتروشیمی اصفهان است و هر دو استدلال هایی داریم درحالیکه آخرین صدور رای در اختیار تعزیزات است . طبیعتا غیر قابل پیش بینی است که در نهایت به چه نتیجه ای برسیم.

انتهای پیام


-فاسمین 7000ریال را نشانه رفته است همان سهم 4000ریالی اشاره شده در ادامه مطلب
-
-تیک بزنید

مروری بر عملکرد 17 بانک از ابتدای سال 96


-حسینا در 7600ریال در ادامه مطلب دقیقا اشاره فنی کردیم الان 8902ریال یک رشد جانانه
-فباهنر اصلاح قیمتی ناتمام وادامه دار
-فنوال تا 2000ریال راهی سخت پیش رو دارد علت نزول وصعود موج شایعات مثبت ومنفی حاشیه های سهم است این سهم را ما در محدوده 1200ریال مدام اشاره میکردیم ودهها بار اشاره های دقیق فنی داده ایم
-بله فنوال صف خرید شد
-خکار معاملات پر حجم نزول سهم را مد نظر داشته باشید
-ساعت الان 12 تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-

-

سیگنال های به سود رسیده


1-ذوب در محدوده 750ریال پیشنهاد وتا 939 ریال سری قبل رشد کرده وسری دوم.......2-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده
3-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
4-وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
5-بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

6--فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

7--ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
8--ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
9--ایا قبول میکنید شتران اشاره شش ماه گذشته مابوده است با این رشد مناسب الان 3560ریال امروز مورخه 29 مهر
10-فولاد سیگنال فنی ما در محدده 1350ریال در گذشته امروز 29مهر
11--فملی سیگنال دقیق ما قبل از مجمع سالیانه  تقسیم سودامروز 29مهر

12---فخوز سیگنال 18 ماهه وبلند مدت ما اخرین اشاره حمایت 3800ریال بوده که تا محدوده3890ریال افت والان در محدوده4110ریال است تا این لحظه امروز29 مهر
13--تکمبا حمایت 750ریال الان 844 ریال تاریخ درج 1ابان در ادامه مطلب
14--اخابر سهم پیشنهادی ما در سال گذشته اما اخرین پیشنهاد در محدوده 1900ریال اوایل شهریورالان الان 2140ریال
15-نماد سیستم حمایت 4000ریال مقاومت 4800ریال الان 4471ریال امروز 8 ابان در ادامه مطلب درج شد
16-امروز خپارس در محدوده 770ریال حمایت مشخص شد زمان اعلام قیمت800 ریال بود الان 820ریال صف خرید دارد مورخه 9ابان

17--ثشاهد حمایت 1100ریال در جدول ادامه قرار می گیرد امروز10 ابان
18-رمپنا 7000ریال اگر نزول کرد کم ریسک تستی 1000سهم درج در ادامه مطلب 14 ابان
19-دامین امروز 1727ریال هم معامله شد پیش بینی ماههای قبل ما در اشاره چندین بار به سهم صحیح بودما حمایت را معمولا 1500ریال اعلام میکردیم
20-ولساپا حمایت 1000ریال مقاومت 1400ریال در ادامه مطلب ویژه قرار میگیرد در 22ابان

21--شفن مستعد رشد امروز 11 ابان در ادامه مطلب قرار می گیرد حمایت 24000ریال مقاومت 30000ریال
22-درج 14 اذردر ادامه مطلب
سلام.  نظرتون در مورد سمگا رو می خواستم بدونم
پاسخ : سلام حمایت 1800مقاومت اول 2000دوم2100سوم2200ریال

23-وخارزم الان 890ریال زیر 800ریال به دفعات مکرر اشاره کردیم
24-حتوکا حمایت 1500ریال مقاومت 1900و2000و2100ریال در ادامه مطلب قرار می گیرد19اذر
25-نماد فارس را از امروز رصد کنید در ادامه مطلب قرار می گیرد مورخه 21 اذر
26-فسرب را حدود یک سالی هست دهها بار در کف قیمت اشاره کرده ایم ومتعاقبا با رشد مواجه شده است منتظر اصلاح قیمت باشید امروز 25 اذر
27-نماد فارس 21 اذر در ادامه مطلب درج شده یعنی 4640ریال  الان 26 اذر 5160ریال میبینید که زمان اشاره بسیار دقیق بوده

-28-نمیدانم ولی شاید حریل حمایت اول1500ومقاومت اول 1700ریال باشد جهت تست فقط 100هزار تومان لازم است هیچ سهمی را ناگهانی خرید سنگین انجام ندهید.امروز 4 دی در ادامه مطلب درج شد
--29-تمام نمادهای تعلیقی در ادامه مطلب قبلا نوشته شده وبه سود رسیده از نظر ما برای ورود مجدد مردود است این مطلب شنبه 9 دی درج می گردد
-30-خوب ارام ارام داریم بر اوضاع مسلط میشویم واحیا در ادامه مطلب قرار میگیرد من باب رصد چک کنید سوابق قیمتی ونمودار امروز 9 دی
-31-زگلدشت 3973ریال حمایت 3700مقاومت4500ریال در ادامه مطلب10 دی درج می گردد
-32-دامین الان 1473ریال  در کف تاریخ درج 10 دی
--33-حسینا الان7600ریال حمایت 7000مقاومت 8500ریال امروز 11 دی
-34-توریل رشد کرد حمایت قبلی را کشف کنید ومنتظر باشید تا اگر نزول کرد تستی وارد شد فقط 1000سهم در ادامه مطلب درج شدامروز 16 دی
-35-مشکل ساروم ثبت افزایش سرمایه وسپس ازاد سازی سهام است ولی همین مدلی ده در صد نوسان میدهد امروز 17 دی در سقف ومثبت در ادامه مطلب درج گردید.
-36-نماد جهرم را رصد کنید 2000سهم تستی بخرید امروز 20 دی در ادامه مطلب درج می گردد
-37-افت ناگهانی لکما را جدی بگیرید حمایت 650ریال مقاومت 900و1000ریال در ادامه مطلب 23 دی درج می گردد به حمایت حتما توجه کنید تستی فقط 2000سهم وارد شوید تا بر روند مسلط شوید
-38-نماد کرماشا صف خرید موقت ولی در مدار تست تاریخ درج 25 دی
-39-وبانک حمایت 1800ریال مقاومت اول 2200ریال تمرکز بازی در محدوده 2000الی 2200ریال در مدارتست قرار دهید در ادامه مطلب 27 دی درج میشود
-
--
-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
حامد بازدید : 51یکشنبه 08 بهمن 1396 زمان : 7:0 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علیرضا در تاریخ 1396/11/8 و 16:45 دقیقه ارسال شده است

سلام. وقت بخیر. ممنون از مطالب مفید شما. جسارتا اول میخواستم بدونم که کی دوباره در تلگرام فعال میشین و میشه از وجودتون بیشتر بهره برد؟ دوم میخواستم یه راهنمایی بابت هدف قیمتی جهرم و ذوب و مدت زمان رسیدن به این اهداف لطف بفرمائید. سوم در مورد شلرد هم خیلی میشنوم. میخواستم نظرتون رو در مورد این سهم و اهداف مدنظر شما بدونم. اگر لطف فرموده و یه مقدار روشنتر از معمول راهنمائیم بفرمائید، ممنون میشم.😊
پاسخ : سلام تلگرام شاید بعد عید
ذوب زیر 800ریال کم ریسک
جهرم را تا ظهر تست میکنم در همین نظر جواب میدهم
پاسخ : جهرم حمابت اول 700حمایت دوم 650ریال الان 750ریال امکان نزول به قیمتهای کمتر هست

این نظر توسط رضا در تاریخ 1396/11/8 و 12:24 دقیقه ارسال شده است

فباهنر 680خریدم بنظرتون تا چند پایین میاد
پاسخ : سلام 5500ریال حمایت اول است بقیه اش را نمیدانم

این نظر توسط تراختور در تاریخ 1396/11/8 و 10:04 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد سوالی داشتم. سهمی پارسال سود ده بوده ولی قیمتش سقوط کرده ولی امسال پیش بینی سودش تو گزارش شش ماهه نصف شده و یا بکلی زیان ده شده ولی قیمت رشد فزاینده ای مکنه چرا؟
پاسخ : سلام احتمال پنهان کاری در صورتهای مالی هست علت دوم دارایی هایی دارد ملک واملاک ویا تجهیزات که قیمت سهم را بالاجبار بالا می برد مثلا تو قند تربت جام قجام اگر نمودار را بعد افزایش نگاه کنید متوجه میشوید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 660
 • کل نظرات : 4157
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 15
 • آی پی دیروز : 402
 • بازدید امروز : 109
 • باردید دیروز : 1,613
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 88
 • بازدید هفته : 1,722
 • بازدید ماه : 24,613
 • بازدید سال : 168,924
 • بازدید کلی : 1,497,663
 • کدهای اختصاصی