close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 9
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید

سلام صبح بخیر


-این همان ذوب 780 ریالی است ما مدام اشاره به خرید میکردیم الان923 ریال.....کیف میکنی یک تحلیل گری مثل من بدنبال اسم ورسم نیست

زمان جنگ تحمیلی بهش می گفتند اخلاص در عمل...یعنی کاری که میکنی به راست وخالص بودنش فکر کن حتما بهتر نتیجه را میگیری بقول بچه های تهران داره میره بالا الان 932 ریال......باز هم 780ریال خریداریم


-اگر ان اخلاص در عمل را مسولان ما حفظ کرده بودند الان در کشور حتی یک بدبخت نداشتیم همه خوشبخت خوشبخت بودیم
-فملی اشاره های یک ساله ما واشاره های چند روز قبل ما گلی که به دروازه وارد میشودصف خرید 2303ریال خوشحالی ما زمانی است که هم وطن ما سود ببرد
-فاسمین زیر 4000ریال دهها بار اشاره کردیم الان در محدوده بالای 4700ریال
-فولاد پر ریسک ولی بدنبال هدف 3000ریال
-بعید میدانم پترول 200ریال افت کند
-شراز را تستی 100هزار تومان در اینده وارد شوید
-زمستان سرد وتب گرم فلزات اساسی در بورس
- در بورس به هیچکس اعتماد نکنید حتی من نویسنده همیشه مستقل وخودتان تصمیم بگیرید
-نماد فارس 21 اذر در ادامه مطلب درج شده یعنی 4640ریال  الان 26 اذر 5160ریال میبینید که زمان اشاره بسیار دقیق بوده520ریال رشد
-ادامه مطلب را نگاه کنید خپارس770 ریالی الان 904ریال سود باحال
-پیغام های ناظر بازار
بازگشايي نماد معاملاتي شركت پالايش نفت شيراز (شراز1) 96/9/26 09:57
کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت پالايش نفت شيراز (شراز1) پس از ارائه اطلاعات پيش بيني، با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد، امروز يكشنبه مورخ 26/09/1396 آماده انجام معامله مي باشد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران
-
مقام ارشد دولتی :

از 9 حامل انرژی فقط بنزین و گازوئیل گران و 1500 و 400 تومانی می شوند

یک مقام ارشد دولتی گفت : فقط قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد که طبق مصوبه دولت ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان است و فعلاً بعید به نظر می‌رسد تغییر کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،یک مقام ارشد دولتی درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی به فارس گفت: دولت قصد دارد از میان ۹ حامل انرژی تنها قیمت دو حامل یعنی بنزین و گازوئیل را افزایش دهد. پیشنهادات مختلفی مطرح شد و گزینه پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه رقم ۱۶۰۰ تومان برای بنزین و ۶۰۰ تومان برای گازوئیل بود که با مخالفت و مقاومت تعدادی از وزرا و مسئولان همراه شد.

وی با اشاره به مخالفت وزارت جهاد کشاورزی و راه با نرخ پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه گفت: در آخرین جلسه هیأت وزیران که لایحه بودجه سال ۹۷ بررسی شد، قیمت ۱۵۰۰ تومان برای بنزین و ۴۰۰ تومان برای گازوئیل تصویب شد.این ارقام در هیأت دولت نهایی شده و فعلاً بعید به نظر می‌رسد تغییر کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه افزایش حامل‌های انرژی طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۶ بوده،افزود: حتی اگر مجلس با تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۹۷ مخالف باشد، این کار می‌تواند اجرایی شود.دولت بنا دارد تا پایان سال قیمت این دو حامل را افزایش دهد و قانون هدفمندی یارانه‌ها و برنامه ششم توسعه به آن تأکید می‌کند اما هنوز زمان اجرا در دولت جمع‌بندی نشده است.

بنابراین گزارش، دولت در تبصره 18 لایحه بودجه سال 97 بالغ بر 17.400 میلیارد تومان درآمد از مابه التفاوت حامل‌های انرژی در سال 97 نسبت به ابتدای سال 96 پیش بینی کرده که در بخش‌های تولید و اشتغال هزینه کند.همچنین نوبخت چندی پیش در رسانه‌ها عنوان کرده بود رقم افزایش بنزین می‌توان بیش از 1500 تومان باشد.
-اخابر کم ریسک حمایت 2100مقاومت 2300ریال کم ریسک
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 42یکشنبه 26 آذر 1396 زمان : 7:59 نظرات ()

سلام روز بخیر


-بیمه ما از 1300ریال اشاره کردیم روزهای قبل امروز تا 1496ریال رشد کرد.....اما قبل افزایش سرمایه در همین محدوده اشاره کرده بودیم که با قیمت امروز 50 درصد حق تقدم ها در هر قیمتی فروخته شده باشد مجانی می افتد
--فملی 21 میلیون صف خرید تا این لحظه

-صف فملی شد تا این لحظه 26 میلیون سهم
-تاپیکو همچنان صف خرید
-وغدیر هم تا این لحظه صف خرید
-فخوز 4798ریال اخرین بار که اشاره دقیق کردیم زیر 4000ریال بود
-فملی قبل وبعد مجمع قبل از رشد چند ماه قبل اشاره کردیم
-شاخص کل همچنان بسمت 100هزار واحد در حرکت است......این نوع حرکت شاخص یک جنگ روانی همه جانبه به علت شکستن دیوارهای باقیمانده تحریم است
-
پیغام های ناظر بازار
اطلاعيه در خصوص ابطال معاملات نماد معاملاتي (هاي وب) 96/9/23 12:41
به اطلاع كليه فعالان محترم بازار مي رساند، كليه معاملات نماد معاملاتي شركت داده گستر عصر نوين (هاي وب) در روز چهارشنبه مورخ 1396/09/22 ابطال گرديد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-
متخصص مطالعات استراتژیک اقتصادی:

ایرانی ها بیت کوین نخرند؛ حتی اگر بانک مرکزی مجوز داد

متخصص مطالعات استراتژیک اقتصادی با اشاره به ممنوعیت بیت کوین در چین و تبدیل ایران به یک بازار مناسب برای بازاریابان این حوزه هشدار داد: حتی اگر بانک مرکزی هم مجوز داد، بیت کوین نخرید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی کاشمری که با تشریح وضعیت بازارهای مختلف پولی و بانکی، بورس و...، معتقد است رکود و شرایط فعلی اقتصاد در بخش های مختلف، مردم را برای حفظ ارزش دارایی ها، به سمت خرید طلا و ارزها و حتی به تشویق برخی سودجویان به سمت پولهای دیجیتال سوق داده که در نهایت گرایش به خرید بیت کوین و... به ضرر مردم خواهد بود به آنها آسیب خواهد زد، به گفت و گویی با تسنیم نشسته که بدین شرح است:

با ورود پول‌های دیجیتال به بازارهای کشور موافق هستید؟ چرا؟

کاشمری: با این نوع پدیده که الان با بیت‌کوین (BitCoin) شناخته می‌شود به هیچ وجه موافق نیستم. چون اصلا پول نیست. کالا یا خدمتی است که به علت ارزش و ویژگی که دارد برای معاملات هم استفاده می‌شود.

اجازه دهید تا ماهیت آن را به زبان ساده‌ای بگویم: فرض کنید یک بازی کامپیوتری در هر مرحله که شما برنده می‌شوید 100 امتیاز بدهد، این بازی قابلیت آن را دارد که امتیازات را به افراد دیگری هم که این بازی را می‌کنند بدهد. شما 100 امتیاز دارید و افراد دیگری هم هستند که حاضرند برای گرفتن این 100 امتیاز به شما پول بدهند، هر امتیاز 1 دلار. در این حالت امتیازی که شما دارید ارزش پیدا کرده و نرخ مبادله آن برابر با دلار می‌شود.

هر چقدر افراد بیشتری برای خرید امتیاز شما درخواست بدهند مسلما قیمت هم بالاتر می‌رود و اگر تقاضایی برای ان نباشد ارزش افت می‌کند. کل امتیازی که هر فرد در این بازی می‌تواند بگیرد مثلا 10 هزار است، در این حالت عرضه این امتیاز هم در بازار خرید و فروش امتیاز، محدود است و به نوعی مقدار امتیازها را در بازار کمیاب می‌کند و همین ارزش امتیاز را تا مدتی بالا نگه می‌دارد.

مدتی تب این بازی در جامعه وجود دارد و پس از آن بازی دیگری ساخته و مورد استقبال مردم می‌شود. در این حالت تقاضا و قیمت برای امتیازهای بازی اولی به شدت کاهش می‌یابد. حتی ممکن است به دلایل مختلفی حاکمیت استفاده از این بازی‌‌ها را ممنوع کند و در این حالت مردمی می‌مانند با یکسری امتیاز بادکرده که قابلیت نقد شوندگی پایینی دارند و قیمت افت شدیدی پیدا می‌کند.

بیت‌کوین هم رویکرد تقریبا مشابهی دارد. چند سال پیش هکری که هنوز شناخته نشده نوعی نرم افزار را طراحی می‌کند که از طریق آن مردم بتوانند بدون استفاده از نظام بانکی و با مخفی نگه داشتن اسم فرستنده و گیرنده پول و علت انتقال پول، پول را به نقطه‌ای از دنیا انتقال دهند. البته با این ویژگی که تعداد این خدمات محدود و برای چند سال طراحی شد. چنین ویژگی برای استفاده از این خدمت، ارزش ایجاد کرد. خب به نظر شما چه کسانی برای همچین خدمتی حاضرند تقاضا داشته باشند؟

اصلی‌ترین این افراد خلاف‌کارها و پول‌شوها هستند و مابقی سفته بازها (افرادی که با افزایش قیمت کالایی ‌می‌خرند تا از نوسانات افزایشی قیمت استفاده کنند). از طریق بیت‌کوین می‌توانند به راحتی بدون مشخص شدن نام فرستنده و گیرنده پول بفرستند.

مثلا فردی در آمریکا می‌خواهد بابت یک عملیات تروریستی به فردی دیگر در اروپا پول بدهد. با دلار بیت‌کوین می‌خرد و ان را ارسال می‌کند و فرد اروپایی بیت‌کوین را دریافت و به قیمت روز می‌فروشد و بجای ان یورو می‌گیرد. در این فرایند خلافکارانه همه مشخصات طرفین مخفی می‌ماند و پولشویی هم انجام می‌شود. به عبارتی کاربرد اصلی بیت‌کوین همین است که خارج از سیستم بانکی، انتقالات مالی مجرمانه صورت بگیرد.

آینده این پول‌ها را در جهان چطور ارزیابی می‌کنید؟ معمولا بازارهای مالی در ید برخی پول‌های خاص است. آیا آمریکا و دیگر صاحبان این نوع پول‌ها در این خصوص حرکتی خواهند کرد؟

کاشمری: خیلی از کشورها از جمله آمریکا، اروپا و آسیا در حال حاضر متوجه کاربردهای بیت‌کوین شده‌اند. به همین دلیل استفاده از آن یا محدود شده یا ممنوع. مثلا چند ماه گذشته، چین استفاده از بیت‌کوین را ممنوع اعلام کرد و ارزش آن به شدت افت پیدا کرد. یا حتی اتحادیه اروپا هم می‌خواهد به زودی مواردی را برای محدودیت استفاده از بیت‌کوین در اروپا مشخص کند.

به هر حال نوع مکانیزم طراحی بیت‌کوین به گونه‌ای است که تولید آن در سال‌های پیش‌رو به اتمام می‌رسد و در چنین حالتی و با رویکرد منفی حاکمیت کشورها به این موضوع، خلافکارها باید راه دیگری را برای انتقالات پیدا کنند مثلا نرم‌افزار دیگری طراحی شود که یک جور خدمات مشابهی برای آنها ایجاد کند با قابلیت‌های بالاتر، در چنین حالتی ممکن است حتی قیمت بیت‌کوین روزی به صفر هم برسد.

آیا در شرایط تحریم، پول‌های دیجیتال می‌توانند به فرار از تحریم کمک کنند؟

کاشمری: ذات بیت‌کوین در همین است. برای پرداخت اعمال مجرمانه، پولشویی و دور زدن تحریم، یکی ازگزینه‌ها است اما به چه قیمتی؟ در حال حاضر با توجه به آمار بین‌المللی، چند سالی‌است که ایران پول‌شوترین کشور دنیا معرفی می‌شود. متاسفانه در این شاخص اول هستیم هرچند نباید اهداف و اغراض سیاسی را در این آمارها مورد بی توجهی قرار داد.

با این همه مشکلاتی که برای رفع تحریم‌ها داشتیم چرا کاری کنیم که بهانه برای تحریم بیشتر پیدا شود. مثلا الان در چین استفاده از بیت‌کوین ممنوع شده و ما فرضا بخواهیم به طور رسمی از بیت‌کوین استفاده کنیم. همین چین هم که با آن رابطه تجاری داریم ممکن است برای تجار ما تحریم‌هایی قائل شود.

آیا پول دیجیتال در کشوری بطور رسمی مورد استفاده است؟ چرا؟

کاشمری: در حال حاضر رسما خیر، اگر هم استفاده می‌شود به این علت است که فعلا قانون یا مقررات خاصی برای آن وضع نشده است. برای بیشتر کشورها به یک چالش تبدیل شده چون بازاری برای انتقالات مالی به موازات بانک مرکزی شکل گرفته که هیچ کنترلی بر آن وجود ندارد.

برخی بانک‌های بین‌المللی به استفاده از پول‌های دیجیتالی علاقه نشان داده‌اند، نظر شما در این خصوص و آینده آن چیست؟

کاشمری: نظر مثبت آنها بر اساس مکانیزم انتقال مالی است که فراهم کرده و نه نوع کاربری آن. به هر حال اصل ایده که برای اولین بار در مقاله‌ای با اسم مستعمار یک هکر منتشر شده بود، امکان افزایش سرعت و دقت انتقال مالی بدون در نظر گرفتن بانک‌های مرکزی را توضیح داد که موضوع جالب توجهی است.

ولی بسیاری از بانک‌های مرکزی متوجه شده‌اند که این فقط ظاهر قضیه است و در اصل منظور دیگری برای آن وجود دارد. ممکن است با خود فکر کنیم که می‌توان از چاقو، هم برای نجات افراد در جراحی استفاده کرد و هم برای قتل در جنایت ولی باید در نظر گرفت که کاربرد اصلی بیت‌کویت فقط در پرداخت‌های غیرقانونی و خلافکارانه است.

آیا ممکن است بیت کوین و ...، پول‌های رایج چون دلار را تحت تاثیر قرار دهند؟

کاشمری: بله حتما، به هرحال تبدیل به بازاری برای عملیات سفته‌بازی هم شده است. اگر بازدهی دلار پایین باشد، سرمایه‌گذاران پول خود را به سمت فعالیت در سایر بازارهای غیرمولد می‌روند.

علت داغ شدن اخیر این بحث در ایران چیست؟

کاشمری: وقتی که فعالیت بیت‌کوین در چین ممنوع شد، بازار خیلی بزرگی را از دست داد و فعالان آن به دنبال بازارهایی هستند که ضمن عدم شناخت از بیت‌کوین ولی با انگیزه بالا برای سفته‌بازی حاضرند آن را بخرند. الان ایران یکی از بهترین گزینه‌ها برای بازاریابان این حوزه است. چون مردم با کاهش سود بانکی، دیگر اولویتی برای حفظ سپرده بلند‌مدت در بانک‌ها ندارند، اعتمادی هم به بورس ندارند، رکود است و بازدهی فعالیت تولیدی هم برای آنها به صرفه نیست.

موسسات مالی غیر بانکی هم دیگر اعتباری برای مردم ندارند پس طلا و دلار می‌خرند تا ارزش دارایی را حفظ کنند. در این بین افرادی سودجو آنها را تشویق می‌کنند که بیت‌کوین بخرند و چندین برابر سود کنند. حتی شنیده‌ام که این کار توسط برخی عوامل بانک‌ها و صرافی‌ها هم انجام می‌شود و برای آن تبلیغ می‌کنند. البته شاید دولت یا بانک مرکزی فکر کنند با هجوم مردم به بازار بیت‌کوین، فشار تقاضا از دلار برداشته شود و مدتی قیمت دلار ثبات پیدا کند ولی به هر حال این یک تجویز موقتی خواهد بود و در نهایت آسیب آن به مردم می‌رسد.

در صورت استفاده چه توصیه‌ها و هشدارهایی دارید؟

کاشمری: حتی اگر بانک مرکزی هم برای فعالیت بیت‌کوین مجوز داد، باز هم بیت‌کوین نخرید، این بازار مخرب است. می‌توانید در تصویر 2، یک سایت عمده فروش مواد مخدر را که با بیت‌کوین معامله می‌کند را ببینید. تصویر 3 فروش آنلاین اسلحه‌های سنگین را توسط بیت‌کوین نشان‌ می‌دهد. تصویر 4 مربوط به گروهی است که از شما بیت‌کوین می‌گیرد و شما را در انجام عملیات مجرمانه شریک می‌کند و سپس به شما سود مشارکت می‌دهد.

البته دسترسی به این سایت‌ها برای عموم مقدور نیست، بلکه در فضای DarkWeb یا DeepWeb  قرار دارند. بسیاری از فضای مجازی در اختیار این نوع اعمال خلافکارانه است. در این بخش از فضای مجازی شنیع‌ترین جرایم را می‌توان با پرداخت بیت‌کوین انجام داد، استخدام قاتل، استخدام سارق، استخدام هکر، مشارکت در سود فروش مواد مخدر، فسادجنسی، فروش انسان‌ها و ... بدون آنکه اثری از افراد ثبت شود.

انتهای پیام


-صف خرید فملی تا این لحظه 33میلیون سهم

-فسرب را حدود یک سالی هست دهها بار در کف قیمت اشاره کرده ایم ومتعاقبا با رشد مواجه شده است منتظر اصلاح قیمت باشید امروز 25 اذر در ادامه مطلب درج شد
-یک سبد 26 سهمی شما در ادامه مطلب مشاهده می کنید بدون ممبر های تلگرامی وبدون سفته بازی به سود نشسته است سهم ها امروز شماره گذاری شدند ولی روش کار ما میان مدت وبلند مدت ودر بعضی مقاطع کوتاه مدت است
-
پیغام های ناظر بازار
اطلاعيه در خصوص نمايش شاخص هاي بورس 96/9/25 10:16
به اطلاع كليه فعالان بازار مي رساند با توجه به اختلال بوجود آمده در سامانه محاسبه شاخص و بروزرساني آن، اطلاعات مرتبط با كليه شاخص ها به زودي منتشر خواهد شد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-تافردا خدا نگه دار بورس جای ادمهای صبور است
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 67شنبه 25 آذر 1396 زمان : 7:13 نظرات ()

سلام روز بخیر


-فخوز گزینه بلند مدت مورد اشاره ما در سالهای قبل الان4600ریال واما فولاد در تلاش برای عبور از مقاومت 3000ریال
-واما ذوب هنوز عقلانیت برسهم حاکم نشده وفروش در قیمت بالا وشناسایی سود مقطعی در دستور کار عده ای قرار دارند ولی برد احتمالی با انهایی است که در کنار نوسان گیری همچنان با سهم هستند
-بیمه ما 1300 ریال امروز هم مثبت کامل در 1432 ریال خورد ملاک باز بینی ساعت 12/30 می باشد
-
حمایت پلاسک رو میشه بفرمایید
پاسخ : سلام حمایت 800مقاومت 900ریال

-
وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بیژن نامدار زنگنه در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین گفت:هر وقت لازم شد دولت موضوع افزایش قیمت بنزین را عنوان می کند.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، افزود: اینکه چه زمانی و چگونه افزایش قیمت بنزین اعمال شود، هنوز مشخص نیست.
وزیر نفت تصریح کرد: بحث مبلغ قیمت بنزین هنوز باز است و این تصمیم در مجلس جای بحث دارد.
-یکی پرسید در ذوب چه خبر است گفتم یحتمل در اینده معامله میلیاردی سهام را تجربه خواهد کرداین بده بستان امروز صرفا نرمش های اولیه است
-بعضی مواقع سبدت قفل میشود سعی کن حرص نخوری اگر اشتباه را پیدا کنی گره ان سبد باز میشودوقتی باز شود شاید در سی سهم متوالی سود ببری این وضعیت برای همه هست ولی برنده کسی است که  اشتباه را به پیروزی تبدیل کند
-معمولا در یک سبد یکصد میلیونی نزول 5 میلیون تومانی طبیعی است وبا مدیریت میتوان همان سبد را به 105میلیون تومان رشد داد
-ذوب از بس پنهانکاری کرد ولی نتوانست بوی دلنشین ابگوشت را پنهان کند هرچه عرضه میشود خریداری میشود اگر حقوقی امروز عرضه نمیکرد براحتی بالای 1000ریال صعود میکرد ولی هنوز حقوقی نمیدانم به چه علتی اجازه صعود به بالای 1000ریال را نمیدهد باید منتظر روزهای اینده بود
-وغدیر-وصندوق-تاپیکو-های وب  صف های خرید تا این لحظه
-

نماد "های وب" بسته شد/ توضیح مدیرعامل

دقایقی پیش نماد "های وب" بسته شد و مدیرعامل این شرکت هم گفت: در جریان توقف نماد قرار گرفتم اما علت آن را نمی دانم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دقایقی پیش نماد معاملاتی داده گستر عصر نوین در میانه داد وستد امروز بازار سهام بسته شد.

هنوز علت این رویداد  مشخص نشده و ایمان میری مدیرعامل این شرکت هم به بورس پرس گفت: در جریان توقف نماد قرار گرفتم اما علت آن را نمی دانم. جلسه ایی از قبل تعیین شده با مسئولان سازمان بورس برای ظهر امروز دارم و این موضوع را خواهم پرسید.

براساس این گزارش، در جریان معاملات امروز، بیش از 91.4 میلیون سهم "های وب" با رشد 5 درصدی قیمت معامله شد و قبل از توقف نماد هم صف خرید بیش از 3 میلیونی با قیمت 627 تومان تشکیل شده بود.

انتهای پیام


-ثفارس اشاره های چند ساله ومکرر ما درقیمتهای کمتر با این مضمون که حقوقی سهم همیبشه حامی سهم است الان صف خرید ده میلیونی دارد تا این لحظه
-خنده ام میگیره برا ذوب این همه حقیقی بر سرغیرت امده وذوب را هل میدهد بسمت 1000ریال
-
درگفت وگوی بورس پرس با نائب رئیس هیات مدیره اعلام شد:

توضیحاتی از عرضه ۱۵.۸درصد"خودرو"، ۳۳ درصد بانک پارسیان، عملکرد مدیرعامل و قراردادهای خارجی

نائب رئیس هیات مدیره ایران خودرو با اعلام زمان تقریبی، وجود مشتری برای بلوک ۱۵.۸درصدی و نحوه صرف وجوه حاصله،درباره بلوک ۳۳ درصدی بانک پارسیان، عملکرد مدیرعامل و قراردادهای خارجی توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی اعلام عرضه 15.85 درصد سهام ایران خودرو توسط سرمایه گذاری سمند و نگار نصر ، بار دیگر این خودروساز مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفت و برخی سئوالاتی را مطرح شد.

10.2 درصد از این این بلوک متعلق به سرمایه گذاری سمند و 5.6 درصد دیگر متعلق به نگار نصر بوده و شامل بیش از 2.2 میلیارد سهم است که به قیمت پایه هر سهم 4034 ریال و به صورت 28.26 نقد و 71.74 درصد اقساط دو ساله عرضه می شود و می تواند نقش مهمی در آینده مدیریت ایران خودرو داشته باشد.

زمان تقریبی عرضه ، وجود مشتری و  تامین بخشی از منابع دومین خودرو ملی

در این رابطه حجت اله صیدی نائب رئیس هیات مدیره ایران خودرو در پاسخ به سئوالاتی درباره زمان تقریبی عرضه ، وجود مشتری و نحوه مصرف وجوه حاصله به بورس پرس توضیح داد: انتظار می رود طی 10 روز کاری آینده و با هماهنگی بورس تهران ، این بلوک در اوایل دی ماه عرضه شود.

وی ادامه داد: در این رابطه مذاکراتی با چند متقاضی بالفعل انجام شده و برخی هم اعلام کرده اند بعد از تصمیم نهایی وارد عرصه رقابت خواهند شد. از سوی دیگر یکی دو شرکت عمومی و سهامی عام بزرگ هم ممکن است به جمع متقاضیان بپیوندند.

وی افزود: با توجه به در جریان بودن چند پروژه مهم ایران خودرو ، عمده وجوه حاصله ناشی از فروش بلوک فوق، صرف پلت فرم مشترک برای تولید دومین خودرو ملی ایران خواهد شد که قرارداد آن سال گذشته امضاء و مقدماتی مانند طراحی و موتور انجام شده است.   

تکلیف واگذاری بلوک 33 درصدی بانک پارسیان

این مقام مسئول با اشاره به اینکه واگذاری بلوک 15.8 درصدی "خودرو" در اولویت قرار داشت و قرار است چند زیرمجموعه دیگر هم واگذار شود، در مورد تکلیف واگذاری بلوک 33 درصدی بانک پارسیان هم توضیح داد: واقعیت این است که هم بانک مرکزی ، هم هیات مدیره ایران خودرو و هم ایدرو خواهان فروش سهام بانک و خروج شرکت از بانکداری هستیم اما علاوه بر توقف نماد "وپارس" و لزوم شفاف سازی، به مقدمات مهمی مانند تجمیع کدها و وجود مشتری بالقوه نیاز است.

صیدی ادامه داد: واگذاری این بلوک از قبل در هیات مدیره تصویب شده و تصمیم به فروش هم جدی است اما باید مشتری توانمندی وجود داشته باشد تا معامله ایی رخ دهد. بنابراین به نظر می رسد در سال جاری امکان عرضه بلوک 33 درصدی بانک پارسیان وجود نداشته باشد.

دلایل رضایت از عملکرد یکه زارع

نائب رئیس هیات مدیره ایران خودرو در برابر این سئوال که با توجه به کنار گذاشتن مهدی جمالی از مدیرعامل سایپا ، آیا احتمال تغییر یکه زارع  هم وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت:  مدیرعامل ایران خودرو عملکرد مناسبی داشته و طی 4 سال اخیر توانسته میانگین کیفیت مواردی چون خدمات پس از فروش و قطعات و مراجهع مشتریان را 32 درصد افزایش دهد و 100 درصد تجاری سازی را پیاده کند. به طوری که در حال حاضر همه خودروهای دارای نقص مربوط به سال های 91 و 92 ، تجاری سازی و عرضه شده اند.

صیدی افزود: از سوی دیگر با تولید 482 هزار دستگاه در سال جاری، تاکنون 135 درصد از بودجه محقق و هزینه ها کنترل شده و شرکت از زیان به سود رسیده است. بنابراین هیات مدیره ایران خودرو و مسئولان ارشد هم از عملکرد یکه زارع راضی هستند.

آخرین وضعیت قراردادهای خارجی ایران خودرو

وی در مورد آخرین وضعیت قراردادهای خارجی ایران خودرو هم به بورس پرس گفت: بعد از تولید رسیدن پژوه 2008 ، نوبت تولید پژو 301 است که در حال طی مراحل نهایی بوده و انتظار می رود از اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

صیدی با اشاره به آغاز تولید انبوه هایما اس 5 از دیروز در سایت ایران خودرو خراسان ، ادامه داد: قرارداد خودروهای تجاری با بنز نهایی شده و برای خودروهای سواری هم 4 قرارداد مربوط به تولید، خدمات پس از فروش و تامین قطعات هم درحال نهایی شدن است و باید منابع مالی هم تامین شود . بنابراین مانعی هم برای تولید خودروهای مشترک با بنز وجود ندارد.

انتهای پیام


-

در گزارش 6 ماهه نسبت به سال مالی قبل؛
"شپنا" 402 درصد سود را افزایش داد
شرکت پالایش نفت اصفهان در نیمه نخست سال مالی 96 مبلغ 422 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 402 درصد افزایش داشت.
 

شرکت پالایش نفت اصفهان اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 96 را حسابرسی نشده و با سرمایه 20 هزار میلیارد ریال منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شرکت پالایش نفت اصفهان طی دوره شش ماهه مبلغ 422 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 402 درصد افزایش داشت.

گفتنی است این شرکت در شش ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 95 مبلغ 84 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت و در پایان دوره 573 ریال سود پوشش داد.

"شپنا" سود خالص پایان دوره را 8 هزار و 436 میلیارد و 448 میلیون ریال اعلام کرده که 5 هزار و 754 میلیارد و 552 میلیون ریال سود انباشته به آن اضافه شده و منجر به سود خالص 422 ریالی به ازای هر سهم شده است که معادل 402 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

پالایش نفت اصفهان در دوره 6 ماهه سال مالی قبل یک هزار و 608 میلیارد و 465 میلیون ریال زیان انباشته شناسایی کرده بود.


-تا شنبه خدا نگه دار
-
حامد بازدید : 32چهارشنبه 22 آذر 1396 زمان : 7:3 نظرات ()

تعداد صفحات : 50

درباره سایت خبری معلم بورس
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری غیر فعال
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    صفحات جداگانه