close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 4
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید

سلام روز بخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-خزامیا 122میلیون تقاضا تا این لحظه
-خاور 24 میلیون تا این لحظه
-خرینگ قیمت 1765ریال 3/7میلیون صف خرید تا این لحظه

-صف خرید سنگینی در اینده در انتظار ذوب هست یا این ور سال یا ان ور سال
-صف خرید خزامیا امروز اخر وقت اگر عرضه نشد فردا یحتمل کامل عرضه میشود
-خودرویی ها موقتا به سقف قیمت نزدیک شده اند اگر تحرک مثبتی باشد بعد عید ممکن است
-سلام مجدد سرور سایت تا ساعت 11/30 قطع بود الان وصل شد
-حجم معاملات خزامیا تا این لحظه 256 میلیون تقریبا تا متعادل شدن چیزی نمانده صبح پیش بینی مادرست بود
-فباهنر با حمایت روبرو شده ولی توقع رشد قبل از عید نداشته باشید یعنی اکثر سهم ها بعد عید با رشد مناسب روبرو خواهند شد
-سلام
از کجا بفهمیم قیمت سهمی حباب داره یا نه چرا بعضی از سهمها که سود انباشته نزدیک به صفر دارند نزدیک 1300 تومن معامله میشه ولی سهمی با با 70 تومن سود انباشته نزدیک 130 تومن. این اختلاف قیمتها در چی میتونه باشه
پاسخ : سلام سرور تا ساعت 11/30 قطع بود تا ساعت 12/30 جواب میدهم
پاسخ : برای تشخیص حباب1-سابقه قیمت2-چک کامل نمودارهای تکنیکی مکدی-اراس ای-بولینکر باند-ایچیموکو و......چون حباب قیمت در بلند مدت درست نمیشود در کوتاه مدت بوجود می اید.
سهمی که 1300 تومان با سود انباشته صفر معامله میشه حتما ملک ویا تجهیزات خاص دارد.
سهمی که 70 تومان سود انباشته دارد ولی در قیمت پایین معامله میشود دارای ضریب ریسک نزدیک به صفر است
پاسخ : این اختلاف قیمتها به تعداد سهام شرکت هم بستگس دارد 100 میلیون سهم کجا 70 میلیارد کجا
پاسخ : سرم شلوغ بود اماتوری جواب دادم بدنبال دلایل بهتری بگردید

-
-
--
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
حامد بازدید : 73یکشنبه 13 اسفند 1396 زمان : 7:0 نظرات ()

سلام روز بخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-سلام
 یک سوال
شرکتهایی که مشمول ماده 141 هستند اگر بخوان افزایش سرمایه بدن از کجا بفهمیم که شرکت در این افزایش سرمایه مقرون به صرفه هست یا نه؟ ممنون
پاسخ : سلام جوابهای متعددی هست
1-برای خروج از ماده 141 اگر دارایی ها واملاک وتجهیزات کفاف نکند ممکن است کاهش سرمایه انجام شود
پاسخ : 2- حضور در افزایش سرمایه ای مرتبط با ماده 141 خوب است که ان شرکت دارایی ها وتجهیزات بالایی داشته باشد
پاسخ : 3-تغییر زبان انباشته بسمت شیب کاهش زیان وحرکت بسمت سود انباشته باشد
پاسخ : 4- زیر 1000ریال باشد
پاسخ : 5-درصد افزایش بیش از 50 درصد باشد

-گروه فلزات اساسی در سقف است رشد بیشتر قبل از عید موقتا منتفی است
-اما گروه خودرو همچنان فعلا یکه تاز بازار است خزامیا -خاور بیشترین صف خرید را به خود اختصاص داده اند
-لیدر اسفند ماه گروه خودرویی است
-
تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم، واکنش های شدید داخلی و بین المللی را در پی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ترامپ اعلام کرده: بزودی تعرفه بیست درصدی بر واردات فولاد و 10 درصدی بر واردات آلومینیوم اعمال می کند . فعالان بخش صنایع انرژی آمریکا ، با صدور بیانیه ای از ترامپ خواستند طرح خود را کنار بگذارند.
* مقامات نفت و گاز آمریکا اعلام کردند: افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومنیوم کاهش شدید اشتغالزایی در بخش انرژی و افزایش هزینه اجرای طرح ها را در پی خواهد داشت .
* وزیر امور خارجه کانادا هم گفت: در صورت اجرای این تصمیم ، اتاوا به طور متناسب به این اقدام پاسخ خواهد داد.
* در حالیکه نماینده ارشد تجاری چین در آمریکا  بسر می برد ، پکن اعلام کرد : به اقدام واشنگتن پاسخ می دهد.
* رئیس کمیسیون اروپا نیز تصمیم رئیس جمهور آمریکا را «مداخله وقیحانه» با هدف حفاظت از صنایع آمریکا  توصیف کرد . کلود یونکر افزود : در حالی که هزاران شغل در اروپا به خطر افتاده ساکت نخواهیم نشست و اتحادیه اروپا به اقدام آمریکا پاسخ خواهد داد.
* اکسل اگرت (Axel Eggert) رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فولاد اروپا نیز گفت : صادرات سالانه این اتحادیه به آمریکا پنج میلیون تن است که در صورت اجرای تصمیم ترامپ ظرف یک روز به شدت کاهش خواهد یافت.
* در پی اعلام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم - شاخص بورس داو جونز بیش از 500 واحد سقوط کرد .
-شورای نگهبان باید بررسی وتصویب نهایی لایحه بودجه 97 را ابلاغ ومتعاقب ان افزایش سرمایه های ماده 141 اجرایی شود
-
-
وزیر اقتصاد اعلام کرد :

واکنش به ورشکستگی بانک‌ها/ افزایش سرمایه بانک صادرات از تجدید ارزیابی

وزیر اقتصاد با اعلام علت انتشار اخبار نادرست ورشکستگی بانک‌ها، از افزایش سرمایه بانک صادرات از محل تجدید ارزیابی دارایی ، تهاتر بدهی و مطالبات بانکها و طرح تازه‌ دولت برای رتبه‌بندی بانک‌های مجاز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مسعود کرباسیان در واکنش به اعلام ورشکستگی بانک‌ها توسط برخی رسانه و نامه‌ای که با وجود تکذیب آن همچنان دستمایه حاشیه‌سازی شده به روزنامه ایران گفت: درخصوص انتشار این نوع اخبار باید بررسی کنیم آیا به‌ دلیل رقابت ناسالم درفضای اقتصادی منتشر شده یا هدف دلسرد کردن مردم و ضربه به دولت است. این خبرها با هدف ایجاد یأس و ناامیدی میان مردم منتشر می‌شود درحالی که از اساس دروغ است.

وی توضیح داد: صورت‌های مالی مربوط به بانک‌ها هم‌اکنون براساس استاندارد بین‌المللی IFRS درحال اجراست که موجب شفاف‌سازی عملکرد بانک‌ها می‌شود. اجرای این استاندارد، عملکرد واقعی بانک‌ها را به‌ نمایش گذاشته، همانند سایر بنگاه‌های اقتصادی بانک‌ها نیز عملکرد مختلفی در طول سال‌های مختلف دارند و ممکن است بخشی از بانک‌ها در یک سال مالی سودده و برخی دیگر نیز در آن سال سودده نباشند. این اطلاعاتی است که باید دراختیار مردم قرار گیرد تا از آن مطلع شوند.

این وزیر ادامه داد: اینکه در فضای مجازی خبری از ورشکستگی یکی از بانک‌ها (بانک صادرات) منتشر شد به هیچ عنوان صحت ندارد. بانکی که دراین اخبار به دروغ ورشکسته اعلام شده یکی از بزرگترین بانک‌ها است که دارایی و سرمایه کلانی در اختیار دارد و تنها با یک تجدید ارزیابی دارایی، سرمایه آن چندین درصد افزایش می‌یابد و ثروت کلانی در اختیار دارد.

بانک مرکزی از بانک‌های معتبر حمایت می کند

کرباسیان در واکنش به شایعه عدم حمایت بانک مرکزی از بانک‌ها حتی بانک‌های تأیید شده و لزوم احتیاط مردم نیز گفت: زمانی که دولت از سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز که بدون مجوز فعالیت می‌کردند حمایت می‌کند و پول سپرده‌گذاران آنها را پرداخت کرده چطور ممکن است از بانک‌های بزرگ و مجاز حمایت نکند. این درحالی است که بخشی از سهام همین بانکی که از ورشکستگی آن خبر داده‌اند متعلق به‌ سهام عدالت و مردم است و به طور قطع دولت از دارایی و سپرده‌های مردم حراست می‌کند.

تهاتر بدهی و مطالبات بانک ها

وی از طرح دولت برای تهاتر بدهی و مطالبات بانک ها خبر داد و افزود: روشی برای تسویه بدهی و مطالبات بانک‌ها طراحی شده که کمک زیادی به‌ نظام بانکی و همچنین فعالان اقتصادی می‌کند. براساس این طرح مؤسساتی که بدهکار شبکه بانکی هستند و از سوی دیگر از دولت طلب دارند می‌توانند بدهی و طلب را تهاتر کنند و به‌صورت کامل حساب را تسویه کنند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: از سوی دیگر بانک‌ها نیز دراین روش بابت طلب با دولت طرف حساب می‌شوند. حال به این دلیل که به طور معمول بانک‌ها به‌دلیل خطوط اعتباری یا اضافه برداشت‌ها به بانک مرکزی بدهکار هستند بدهی به بانک مرکزی را با طلبی که از دولت دارند تهاتر می‌کنند.براین اساس هم وضعیت شرکتی که به بانک بدهکار بوده روشن می‌شود و هم طلب بانک‌ها از دولت تسویه می‌شود و گره‌ای که دراین بخش وجود دارد باز می‌شود.

طرح تازه‌ دولت برای رتبه‌بندی بانک‌های مجاز

کرباسیان درخصوص تشخیص درست و نادرست در شبکه بانکی توسط مردم گفت: پس‌ از بستن پرونده مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز که آسیب زیادی به سپرده‌گذاران وارد کرد، دولت طرح تازه‌ای برای رتبه‌بندی بانک‌های مجاز در دستور کار دارد. طبق این طرح بانک‌های مجاز بر اساس عملکرد، میزان سرمایه و سایر شاخص‌ها و استانداردها رتبه‌بندی شده و اعلام عمومی می‌شود تا مردم با آگاهی کامل بانک خود را انتخاب کنند. این طرح در سال آینده اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام


-معنا ومفهوم خبر بالا این است وبصادر افزایش سرمایه خواهد داشت لذا درصورت باز گشایی دارندگان سهم نفروشند وانهایی که ندارند با تقبل ریسک مقداری وبصادر داشته باشند این توضیحات برای یاد اوری به مرحوم نا صر الدین شاه بود نه شما البته اگر وبصادر دست وپا شکسته وته چاه باز شد
-اما نگاه بلند مدت ما سرمایه گذاری بلند مدت در دو گروه خودرو وبانکی را تایید نمی کند
-زنگان صف فروش مستمر....هیجان دادن کاذب به یک سهم نتیجه میشود یک رشد سریع ویک نزول سریع
-فباهنر نزول هنوز ادامه دار
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 79شنبه 12 اسفند 1396 زمان : 7:0 نظرات ()

سلام روزبخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-
-وایران رشد بعلت انجام معاملات بلوکی در اینده الن 23 میلیون صف خرید
-گروه لیزینگ در کانون توجه وهمگی مثبت
-بله ولغدر تا این لحظه از مقاومت 1200ریال عبور کرد فعلا قبل از عید سهم در حال دست به دست شدن است تا خبرهای اصلی بعد عید تکلیف این نماد را مشخص کند

-
در آخرین اطلاعات مهم اعلام شد:

تعدیل منفی فوق سنگین27 هزار و 3600 درصدی و توضیحات چند شرکت

دو شرکت اقدام به تعدیل منفی فوق سنگین 27 هزار و 3600 درصدی کردند و بورس تهران به همراه چند شرکت درباره علت کاهش و افزایش سود و نوسان قیمت توضیح دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین اطلاعات مهم اعلامی شرکت های بورسی و فرابورسی در کدال با ارایه توضیحات در مورد تغییر درآمد و تغییر سود به زیان دو شرکت و تعدیل های فوق سنگین و توضیحات خنثی و تکراری سه شرکت درباره نوسان قیمت بیش از 40 و 20 درصدی قیمت سهام همراه شده است.

براساس این گزارش، بورس اوراق بهادار تهران بعد از کاهش 24 درصدی سود هر سهم از 282 به 215 ریال و توقف نماد اعلام کرد: درآمد شرکت از محل کارمزد عضویت کارگزاران در آخرین پیش بینی با اعمال فرمول های جدید درآمدی و با توجه به سهم هر یک از کارگزاران طبق الگوی دوره گذشته برآورد شده بود.

معهذا در شش ماهه دوم عملاً سهم کارگزاران از بازار از الگوی سال گذشته تبعیت نکرده و با تغییر مواجه شد. با این تغییر، عمده ارزش معاملات به تعداد معدودی کارگزاران اختصاص یافت و همچنین با توجه به اعمال سقف حق عضویت برای کارگزاران مذکور، درآمد حق عضویت کارگزاران در مقایسه با پیش بینی قبل، کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

همچنین سود سپرده بانکی برآورد شده در پیش بینی قبل با فرض دریافت 25 میلیارد تومان رهن واحدهای اداری و تجاری و همچنین مبلغ 45.4 میلیارد تومان تسهیلات بانکی جهت تکمیل ساختمان محاسبه شده بود که با توجه به عدم تحویل واحدها تا تاریخ تهیه این گزارش، رهن واحدهای مذکور دریافت نشده و از تسهیلات نیز 27 بیش از 27 میلیارد تومان دریافت شده است.

کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی هم علت کاهش 26 درصدی سود ( از 290 به 215 ریال ) را کاهش فروش شرکت از  50.5 به 42.3 میلیارد تومان و  ناشی از شرایط نامناسب شرکت‌های داروسازی و افزایش زیان تسعیر ارز تسهیلات ارزی از 3.1 به 6.6 میلیارد تومان متناسب با افزایش نرخ یورو و تسعیر تسهیلات ارزی به نرخ 5400 تومان به ازاء هر یورو اعلام کرد.

اما صنایع‌ ریخته‌گری‌ ایران‌ که با سرمایه 40 میلیارد تومانی در بورس حاضر است ، سود 3 ریالی هرسهم را با تعدیل 3600 درصدی مواجه و به زیان 105 ریالی تغییر داد و در 9 ماه هم 135 درصد معادل 142 ریال زیان را محقق و علت این تعدیل منفی فوق سنگین را کاهش 14 درصدی فروش به 44.7 میلیارد تومان و عمدتا ناشی از کاهش تقاضای شرکت ایران خودرو دیزل در 3 ماهه آخر سال 96 اعلام کرد.

کاشی حافظ نیز که با سرمایه 18 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد، زمانی با P/E حدود 777 مرتبه ای یکی از بالاترین های این متغیر مهم را دارا بود ، سود 4 ریالی را به زیان 1077 ریالی تغییر داد که معادل 27 هزار درصد است.

"کحافظ" علت این تغییر 180 درصدی را عدم تحقق پیش بینی اعلام شده دانسته است.

 

پگاه گلستان هم تعدیل منفی 19.5 درصدی پیش بینی سود هر سهم (از 980 به 789 ریال) را ناشی از افزایش نرخ متوسط شیر خام دریافتی و تامین شیر خام با درصد چربی مطلوب و افزایش بهای تمام شده و عدم افزایش متناسب نرخ محصولات و کاهش حاشیه سود ناخالص اعلام کرد.

داروسازی‌ امین‌ نیز درباره افزایش 18 درصدی پیش بینی سود (از 254 به 299 ریال) را تغییر در ترکیب فروش ، افزایش فروش محصولات کارمزدی با حاشیه سود بالاتر  و تاثیر افزایش قیمت برخی از محصولات اعلام کرد.

شرکت دارای صف خرید بسته‌ بندی‌ ایران‌ درباره رشد بیش از 40 درصد طی 5 روز کاری و ريخته گري تراکتور سازي هم درباره افزایش بیش از 20 درصدی و صنعت روي زنگان دارای صف فروش و نظاره گر کاهش بیش از 20 درصدی، اعلام کردند تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر با توجه به روند عادي بازار صورت گرفته است.

انتهای پیام


-صف خرید در گروه خودرویی خاور -خوساز-خکار-خزامیا-ختوقا تا این لحظه البته صفهای محکمی نیستند

-صف خرید سنگین در خزامیا تا این لحظه 37میلیون سهم
-بازی بی سروصدای کم ریسک وتوشه در حمایت 2000ریال ومقاومت 2200ریال
-ضمن عرض سلام
نظرتان راجع به خرید بهپاک؟
ممنونپاسخ : سلام حمایت بهپاک 3500و3600ریال مقاومت 4000و4500ریال
-مرموز ترین سهم نا شناخته بازار شپارس صف خرید سنگین سالهای قبل  دوبار حوصله رصد سالیانه سهم را دوستان داشتندسود خوبی گرفتند ولی سود گرفتن از این سهم فرمولی طولانی وماندگاری در سهم رادارد

-

نام تیم ملی فوتبال ایران در گینس ثبت شد

نام تیم ملی فوتبال ایران پس از عملکرد در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وارد کتاب رکوردهای گینس شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نام تیم ملی فوتبال ایران پس از کلین شیت های پیاپی (دروازه‌بانی در طول یک بازی هیچ گلی نخورد) در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وارد کتاب رکورد های گینس شد.


ز عجایب بورس ساذری تا این لحظه با 43درصد رشد مواجه شده است
-تا این لحظه در بورس وفرا بورس 471نماد مورد معامله واقع شده اند
-تا این لحظه در بورس وفرا بورس 18 نماد حق تقدم موذد معامله واقع شده است
-روزهای اینده اگر فرصت نوشتن باشد سعی خواهیم کرد اطلاعات کامل تری را منتشر کنیم
-فنوال هنوز به اصلاح قیمت خود ادامه میدهد

-نقل از ره اورد 365


ونوین-ماهانه-تعدیل شده
یک رالیِ نزولیِ 2ساله را طی کرده است.قیمت حدود 100% کاهش پیدا کرده وبازهم کاهش می یابد.موجِ 1 از سوپر سیکل، که یک لیدینگ دیاگونال هست،درشکل مشخص است.موج 2 رو به اتمام است وبه زودی موج 3 با اهداف بالای 230 تومان تا چند سال آتی مد نظر است.از لحاظ بنیادی و دارایی، ونوین یکی از برترین بانکهاست ولی به علتِ کابوس بانکها چنین گرفتار شده است. 9/12/96


-کابوس بانکها این دو کلمه را خاطر بسپاریدفعلا اطراف نماد های بانکی نچرخید
-
-
-

-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 94چهارشنبه 09 اسفند 1396 زمان : 7:0 نظرات ()

تعداد صفحات : 5

درباره سایت خبری معلم بورس
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری غیر فعال
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    صفحات جداگانه