close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 2
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید

سلام روز بخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-مگر این ذوب به تو چه کرده بود اینچنین عجولانه می فروختی
--چشم بسته میخری چشم بسته میفروشی کمی تعقل کمی تفکر همه نمادها را می گویم

-چند سال می خواهی اماتور بمانی در بورس از خواب اماتوری بیدار شو
-اصلاح قیمت در گروه خودرو با 5 درصد زیر قیمت منفی امروز پایان یافته تلقی می گردد
-

زمان عرضه اولیه "سپ" اعلام شد/ شرایط خرید ۱۰ درصد پانزدهمین شرکت جدید

عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش فردا سه شنبه در بورس انجام می شود تا پانزدهمین شرکت جدید بازار سهام هم با سرمایه ۱۸۰ میلیارد تومانی به جمع دیگر شرکت ها بپیوندد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام که طی سال جاری شاهد ورود 14 شرکت جدید شده ، بعد از عرضه اولیه چهارشنبه گذشته و البته تا به این جا نا موفق سرمایه گذاری شفا دارو، میزبان شرکت تازه دیگری خواهد بود.

به این ترتیب ، بعد از برگزاری جلسه معارفه هفته گذشته شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش و ارایه آخرین اطلاعات ، این شرکت برای فردا سه شنبه عرضه اولیه و 180میلیون سهم معادل 10 درصد برای عموم واگذار می شود.

در عرضه سهام "سپ" ، حداکثر سهام قابل خرید 2 هزار سهم تعیین شده که در دامنه 7505 تا 7900 ریال قابل سفارش است .

این شرکت 180 میلیارد تومانی اولین ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک و یکی از بزرگترین شرکت های psp فعال در سطح کشور است که با برخورداری از 100 شعبه، نمایندگی و مرکز خدمات در صنعت پرداخت مشغول فعالیت بوده و شرکت های به پرداخت ملت، آپ، تجارت الکتریک پارسیان و کارت اعتباری ایران کیش هم از رقبای اصلی آن بشمار می روند.

سال مالی پرداخت الکترونیک سامان کیش که از 82 تاسیس شده، 30 آذر بوده و در عملکرد 12 ماهه منتهی به آذر ، قادر به تحقق 818 ریال شده و اولین سود سال مالی آذر 97 را هم 838 ریال پیش بینی کرده است.

این شرکت با 1236 نیروی انسانی، دارای مشتریانی چون بانک های سپه، رفاه ، صادرات، سامان، توسعه ، انصار و ملی بوده و با سهم 17درصدی تراکنش ها ، بعد از به پرداخت ملت در رتبه دوم قرار دارد. 

در ترکیب سهامداری "سپ" ، بانک سامان با 27.8 درصد، بانک رفاه با 30 درصد و گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان و بیمه سامان با 15.2 و 15 درصد، حضور دارند.

از ابتدای سال تا به امروز 14 شرکت به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس، پگاه آذربایجان شرقی، فولاد کاوه جنوب، تامین سرمایه امید و شیر و گوشت زاگرس شهرکرد و مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر و سرمایه گذاری شفا دارو ، وارد بازار سهام شده اند.

انتهای پیام

 

 

در روزهای پایانی سال ش

روز سه شنبه مورخ  22 / 12  / 1396 ، تعداد 180 میلیون  سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت  پرداخت الکترونیک سامان کیش به عنوان پانصد و بیستمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "کامپیوتر و فعالیت های مربوط به آن" گروه و طبقه " مشاوره مربوط به نرم افزار و عرضه نرم افزار " در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد "سپ" به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد


-
-
مدیرعامل سرمایه گذاری صنعت و معدن تشریح کرد:
تداوم روند صعودی بازار با گذر از اسفند
به گفته امیر تقی خان تجریشی در بازار سرمایه سهام بنیادی با شرایط خوبی همراه است و بنابراین اگر عوامل بیرونی مدیریت شود سرمایه گذاران شاهد روزهای سبز خواهند بود چراکه هیچ اتفاق منفی درون بازار و صنایع رخ نداده و امید است در میان مدت شاهد بازگشت بازار باشیم.


تغییر نرخ بهره بدون ریسک از 15 به 20 درصد افزایش داشت و این موضوع باعث شد حجم سرمایه گذاری روزهای پایانی سال  بازار سرمایه کاهش یابد و افراد بخشی از سرمایه های خود را به بازار پول هدایت کنند.

امیر تقی خان تجریشی، مدیر عامل سرمایه گذاری صنعت و معدن در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در خصوص شرایط بازار سرمایه در روزهای پایانی سال گفت: عوامل متعددی بر شرایط روزهای اخیر بازار سهام تاثیر گذار است و بازدهی بدون ریسک بازار ها در ورود سرمایه به بازار سرمایه یکی از مهمترین این عوامل است.

وی ادامه داد: در روزهای پایانی سال سیاست های آمریکا و افزایش ریسک های بین المللی نیز بر نگرش اهالی بازار سرمایه تاثیر گذار بود.

مدیر عامل سرمایه گذاری صنعت و معدن موضوع بعدی را نوسان های بازار ارز دانست و اظهار داشت: محور رشد بازار سرمایه در بازه های  قبل از این افزایش قیمت دلار بود و شرکت هایی که درآمدهای ارزی داشتند با افزایش قیمت سهام مواجه شدند اما کنترل قیمت ارز، باعث شد سرمایه گذاران بازار سرمایه نسبت به حجم درآمدهای ارزی شرکت های صادرات محور تامل کنند.

به گفته تجریشی بازار هنوز در انتشار گزارش های تفسیری به خوبی عمل نکرده و البته به طور قطع  پس از یک دوران گذار بازار سرمایه می تواند با شرایط جدید تطبیق پیدا کند اما هنوز نظام تحلیلی قدرتمندی ندارد.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه مجموع این عوامل شرایط روزهای اخیر بازارسرمایه را رقم زد، اظهار داشت: اما واقعیت به گونه ای دیگر است! در بازار سرمایه سهام بنیادی با شرایط خوبی همراه است و بنابراین اگر این عوامل بیرونی مدیریت شود سرمایه گذاران شاهد روزهای سبز خواهند بود چراکه هیچ اتفاق منفی درون بازار و صنایع رخ نداده و امید است در میان مدت شاهد بازگشت بازار باشیم.

وی به فشار مضاعف عرضه ها اشاره کرد و افزود: علاوه بر عوامل فوق، شرکت ها  برای تسویه حساب های پایان سال مجبور به  عرضه سهام هستند و روند مذکور فشار قیمتی مضاعفی ایجاد می کند که موقتی است و در بلند مدت بازار دوباره به شرایط صعودی باز می گردد، چراکه حجم نقدینگی بالایی در جامعه وجود دارد و در بازار سهام تاثیر گذار است.

مدیر عامل سرمایه گذاری صنعت و معدن در پیش بینی سه ماهه اول سال 97 گفت: برای پیش بینی بازار در قدم اول  باید عوامل تاثیر گذار بررسی شود و بر اساس آن تصمیم گرفت و پیش بینی کرد.

وی ادامه داد: برای سه ماهه اول سال چند عامل تاثیر گذار وجود دارد. اگر نرخ بهره بدون ریسک کاهش پیدا کند، قیمت دلار در بازار تعیین و  فشار عرضه ها مدیریت شود و بازار جای خالی پیش بینی سود را با تحلیل پر کند می توان بازاری سبز و صعودی را شاهد بود.

 

-غشان بعد عید امکان رشد متصور است البته گزارش های کدال این نماد چک شود
-دسبحا نیز بعد عید اگر گزارشهای مالی سهم در کدال مناسب باشد با رشد مواجه خواهد شد
-توریل وحتوکا را دیروز اشاره کردیم هر دو با رشد مواجه شده اند تا این لحظه
-گروه حمل ونقل همیشه بعد از رشد یک اصلاح قیمتی هم خواهد داشت همه نمادهای گروه را چک کنید
-
-

نمره عبده تبریزی به شعار سال / عوامل عدم تحقق اهداف دولت

عضو شورای عالی بورس گفت: اگر بخواهیم به دولت نسبت به تلاش‌هایی که انجام داده نمره‌ای بدهیم از نظر من آن نمره از ۱۰ نمره، هفت است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسین عبده تبریزی به ایسنا گفت: دولت برای سرعت گرفتن اشتغال با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو بوده چرا که تعداد افراد آماده به کار در جامعه فراوان است و در واقع توازنی بین عرضه و تقاضای کار وجود ندارد.با وجود اینکه گفته می‌شود حداقل 900 هزار نفر در استان به اشتغال مشغول شده‌اند، اما تعداد بیکاران به همین تعداد اضافه خواهد شد زیرا تقاضای کار قابل ملاحظه است.

وی افزود: تصمیمی که دولت در خصوص ارز گرفته لزوما به نفع اشتغال نیست، ولی به دلیل آنکه یک چشم‌انداز بلندمدت را در نظر داشته این تصمیم را اتخاذ کرده بنابراین می‌توان گفت دولت به دلیل محدودیت‌هایی که داشته در رابطه با شعاری که برای سال جاری در نظر گرفته شد در برنامه‌های خود این امر را محقق نکرده است.

عبده تبریزی تاکید کرد: شرایطی که دولت در آن قرار دارد به گونه‌ای است که باید فشارهای بین‌المللی، فشار از سوی ترامپ، مسائل منطقه‌ای، مشکلات حوزه خاورمیانه و افریقا و مسائل اقتصاد و سیاسی را تحمل کند و این عوامل بر محقق نشدن اهداف دولت تاثیر گذاشته است.

انتهای پیام
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 49دوشنبه 21 اسفند 1396 زمان : 7:0 نظرات ()

سلام روز بخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-گروه خودرو افت های طلایی زیر نظر قبل عید
-نماد شفا درمان نبود درد لا علاج بود عادت شده بعضی انگشت شمار از عرضه ها گران فروخته شود
-تا ثانیه های اخر صبر کنید ولی قبل عید خرید کنید اکثر نمادها فضای خرید باز است من عمدا نام نمی برم تا تحقیق  کنید
-حقوقی خپارس بدون ترس می فروشد
-

بانک غایب فرابورسی به تابلو پایین تر تبعید شد

بانک ایران زمین که از اردیبهشت ۹۴ با توقف نماد روبرو است به تابلو پایین تر تبعید شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک ایران زمین که از 24 اردیبهشت 94 تاکنون به دلیل عدم ارایه اطلاعات با اهمیت با توقف نماد روبرو است، با نزول جایگاه روبرو شد.

بر این اساس ، طبق مصوبه 13 تیر هیات پذیرش ، "وزمین" از بازار دوم معاملات فرابورس تبعید و به عنوان دویست و بیستمن نماد در بازار پایه ب فرابورس درج نماد شد.

این بانک 400 میلیارد تومانی بعد از لغو مجمع تیر سال جاری، ساعت 9 صبح چهارشنبه 23 اسفند شاهد برگزاری مجمع فوق العاده با دستور جلسه اصلاح اساسنامه و سپس در ساعت 10 صبح ، بعد از استماع گزارش عملکرد هیات مدیره و حسابرس، در مورد صورت های مالی اسفند سال گذشته تصمیم گیری خواهد کرد.


-حتوکا صف خرید
-یحتمل توریل نیز پر تقاضا
-هر نوشته ما صرفا دیده بانی است به منزله خرید وفروش نیست
-

امروز بلوک ۵۰ درصدی "کروی" عرضه می شود

بلوک ۵۰ درصدی توسعه معادن روی ایران که سومین شرکت پرجمعیت بورس بشمار می رود، امروز در بورس عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی امروز بلوک 50 درصدی توسعه معادن روی ایران در بورس عرضه می شود.

این بلوک شامل بیش از یک میلیارد و 207 میلیون و 810 هزار سهم "کروی" است که توسط شرکت افق نیلی خلیج فارس اصالتا" و وکالتا" از طرف شرکت های خدماتی آینده نگر مهر، سرمایه گذاری مهر اقتصاد و نگین، رویال به قیمت هر سهم 6614 ریال به صورت نقد و اقساط 5 ساله از سوی کارگزاری مهر اقتصاد روانه میز فروش می شود.

این شرکت با برخورداری از بیش از 124 هزار سهامدار، سومین شرکت بورسی پرجمعیت و بعد از سرمایه گذاری توسعه صنعتی و ایران خودرو بشمار می رود.


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
حامد بازدید : 43یکشنبه 20 اسفند 1396 زمان : 7:0 نظرات ()

سلام روز بخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-شفا نیامده  ارام شد
-فرصتهای نزول در گروه فلزات اساسی را دقیق رصد کنید
-فضای نیمه دوم اسفند بورس فضای خرید با تفکر است سهم هایی که به مجمع سالیانه میروند در فروردین اردی بهشت وخرداد وتیر ماه
-نگاهی به نماد کرمان بکنید البته حمایت 10 درصد زیر قیمت فعلی است
-وخارزم الان 769ریال حمایت 700ریال قبل عید تحت نظر باشد
-چنگی به دل نزد شفا
-کنترل شدید عرض نقدینگی را بعد عید بسمت بورس هل خواهد داد
-حجم معاملات در خزامیا الان 78 میلیون سهم
-کرمان صف خرید شده تا این لحظه
--
بورس پرس خبر می دهد:

برنامه احتمالی سازمان بورس برای "وبصادر و وپارس" / نگاهی به یک تجربه

سازمان بورس در تلاش است تا با دریافت یک نامه از دو بانک صادرات و پارسیان، اقدام به بازگشایی احتمالی این دو بانک در روزهای پایانی سال کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با انتشار اطلاعات جدید میاندوره ایی و عملکرد ماهانه دو بانک صادرات و پارسیان طی روزهای گذشته، بازگشت این دو بانک بزرگ بعد از چندین ماه غیبت در مراحل پایانی قرار گرفته و سهامداران منتظر بازگشایی نماد و آزاد شدن سرمایه های بلوکه شده و انجام برنامه های دیگر در آستانه سال نو هستند.

در این رابطه آخرین پیگیری های بورس پرس نشان می دهد مدیران بانک صادرات در حال نهایی کردن پیش بینی درآمد سال مالی جاری با توجه به تکالیف بانک مرکزی و ارسال نامه به سازمان بورس بوده و احتمالا" در این هفته ارسال خواهند کرد.

بانک پارسیان نیز که همه اطلاعات مربوط به صورت های مالی و عملکرد ماهیانه را در کدال منتشر کرده باید توضیحاتی در مورد صورت های مالی ارایه دهد.

بنابراین در صورت ارسال نامه توضیحی از طرف مدیران ، نماد "وبصادر و وپارس" در چند روز آینده ، انتظار می رود سازمان بورس هم با اعلام مواضع ، دستور  بازگشت بورس را در روزهای پایانی سال صادر کند تا تکلیف سهامداران اسیر این دو بانک و آینده بخش مهمی از صنعت بانکداری مشخص شده و راه برای بازگشایی دیگر نمادهای این گروه از جمله بانک تجارت فراهم شود.

این درحالی است که تجربه نشان داده، هر چند چنین رویدادهایی تبعات منفی خاص خود را به همراه دارد اما منجر به رفع ابهام و روشن شدن مسیر آینده و مهمتر از همه نقدشوندگی سهام محبوس می شود. به طوریکه که سازمان بورس 26 اسفند 93 اقدام به بازگشایی نماد 6 پالایشگاه بعد از 8 ماه توقف کرد و هر چند این تصمیم با ریزش 42 تا 66 درصدی قیمت سهام این گروه و سقوط 3589 واحدی شاخص بورس همراه بود اما عده زیادی از سهامداران پالایشی این اقدام مسوولان را شهامت آمیز دانسته و از آزاد شدن میلیاردها سرمایه افراد حقیقی و حقوقی دفاع کردند.

با این اوصاف ، سهامداران دو بانک صادرات و پارسیان که از مرداد و آبان سال گذشته تاکنون ، شاهد حبس سرمایه ها بوده و صبوری کرده اند ، منتظرند تا اولا" مدیران اقدام به ارسال آخرین توضیحات به سازمان بورس کرده و دوما" خواهان تصمیم سازمان بورس در بازگشایی نماد هستند که باید دید آیا این انتظار و خواسته در روزهای پایانی سال محقق می شود یا خیر؟

براساس این گزارش، بانک صادرات در پایان خرداد و نیمه اول سال، 200 و 390 ریال و در پایان آذر هم 525 ریال زیان محقق کرد. "وپارس" هم با سرمایه اسمی بیش از 2.3 هزار میلیارد تومانی برای سال مالی جاری 51 ریال سود پیش بینی کرده اما در پایان آذر ، 291 ریال زیان شناسایی کرد.

انتهای پیام


-جدال در نماد شفا بی فایده  است یک کلام این سهم نباید در قیمت بالا عرضه میشد
-ساعت 12/15 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 52شنبه 19 اسفند 1396 زمان : 7:0 نظرات ()

تعداد صفحات : 5

درباره سایت خبری معلم بورس
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری غیر فعال
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    صفحات جداگانه