close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 17
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید

سلام روز بخیر


-
معاون خرید فولاد هرمزگان اعلام کرد:

مزایای قرارداد جدید زیرمجموعه "فولاد" و افزایش ۱۳ درصدی سود

معاون خرید فولاد هرمزگان ضمن اعلام انعقاد قرارداد خرید برق از طریق بخش خصوصی ،از صرفه جویی ۳۰ میلیارد تومانی هزینه خرید انرژی از ابتدای شهریور سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی گلشن با اشاره به هزینه شدن بیش از 80 درصد منابع مالی سازمان در واحد خرید مواد اولیه و انرژی و نقش مهم آن در کاهش هزینه های فولاد هرمزگان،گفت: این واحد در سال 96 برای اولین بار در تاریخ این فولادسازی موفق به انعقاد قرارداد خرید 150 مگاوات ساعت برق مصرفی شرکت از طریق بخش خصوصی شد که با اجرایی شدن این قرارداد از ابتدای شهریور سال جاری بالغ بر 30 میلیارد تومان صرفه جویی هزینه خرید انرژی در مقایسه با سایر روش های خرید قبلی محقق شد.

وی کاهش در هزینه های سازمان و افزایش اطمینان از تامین برق سازمان را از مهمترین مزایای این قرارداد عنوان کرد.همچنین پرداخت صورتحساب پس از 50 روز از صدور صورت حساب، صورت خواهد گرفت. این قرارداد بر EPS موثر بوده و موجب افزایش سود پیش بینی شده به مبلغ 20 ریال می شود.

فولاد هرمزگان فرابورسی با سرمایه 1.5 هزار میلیارد تومانی که فولاد مبارکه سهامدارعمده 95.2 درصدی ان محسوب می شود، در پیش بینی درآمد منتهی به سال جاری،سود هر سهم را 150 ریال براورد کرده که در 6 ماهه نخست 85 ریال معادل 57 درصد را پوشش داده است.


-انقباض در حجم معاملات احتیاط را در دستور کار خریداران قرار داده است برای خرید عجله نکنید در حمایتهای کمتر هم میتوان خرید
-قبل از هر خریدی حجم معاملات گروه را تست کنید
-صنایع را بترتیب در انلاین خود وارد کنید فرض اگر گروه خودرو بیش از سی نماد است سه صفحه ده سهمس خودرو1خودرو2خودرو3 ایجاد کنید....مرتب بودن سیستم برخط شما به سرعت در تصمیم گیری کمک می کند
-مثلا امروز در نگاه کوتاه مدت گروه دارویی مناسب ورود نمی باشد مگر در یکی دوسهم در حد بسیار محدود این موضوع از نگاه به کل گروه مشخص میشود چون حجم معاملات گروه پایین است
-الان سه گروه توصیه به معاملات کوتاه مدت میشود1-گروه فراوارده های نفتی2-فلزات اساسی3-گروه خودرو
-دامین امروز 1727ریال هم معامله شد پیش بینی ماههای قبل ما در اشاره چندین بار به سهم صحیح بود
-نماد فولاد افت ناگهانی سهم را کنترل کنید
-
رئیس فدراسیون جهانی مناطق آزاد:

۱۰۰ شرکت و سرمایه‌گذار بزرگ خارجی به تهران می آیند

رئیس فدراسیون جهانی مناطق آزاد از حضور نمایندگان 100 شرکت جهانی از جمله شرکتهای بزرگ خودرو ساز، معدنی، پتروشیمی، دارویی و بانک های اروپایی در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایبنا،جوان تورنس که به منظور انجام مقدمات برگزاری نشست معرفی فرصت های سرمایه گذاری در اقتصاد ایران به تهران سفر کرده، گفت: ایران یکی از پُرظرفیت ترین اقتصادهای جهان است و تصمیم گرفته ایم با برگزاری نشستی در تهران، فرصت های سرمایه گذاری در ایران را معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه شناخت کافی و مناسبی از ظرفیت های اقتصادی ایران و موقعیت منحصر بفرد این کشور نزد بسیاری از شرکت های خارجی و سرمایه گذاران جهانی وجود ندارد، افزود: با برگزاری این نشست در تهران تلاش خواهیم کرد ایران و اقتصاد آن را دوباره کشف کنیم.

تورنس با اشاره به اینکه از 100 شرکت بزرگ جهانی از جمله شرکتهای بزرگ خودرو سازی، شرکت های معدنی، پتروشیمی، شرکت های دارویی و بانک های اروپایی برای حضور در ایران و آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در اقتصاد ایران دعوت شده، اظهارداشت: تاکنون بسیاری از این شرکت ها آمادگی را برای حضور در ایران اعلام کرده اند و امیدواریم باتوجه به اشتیاق و استقبال شرکت ها و هلدینگ های بزرگ اقتصادی برای حضور در ایران اولین قدم در راستای تعامل هرچه بیشتر ایران با جهان را محکم برداریم.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص مواضع اخیر ترامپ در خصوص برجام هم گفت: اقتصاد، یک امر جهانی است و بسیاری از سرمایه گذاران، سرنوشت خود را به مواضع شخصی ترامپ گره نمی زنند و همانطور که اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده به تعامل با ایران ادامه می دهیم،حضور شرکت های بزرگ در نشست معرفی فرصت های سرمایه گذاری و اقتصادی ایران این پیام را به جهان مخابره خواهد کرد که شرکت های بزرگ و سرمایه داران جهانی به مواضع شخصی وی توجه نخواهند کرد.

انتهای پیام


-
-

-

-

-
-

-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 34سه شنبه 16 آبان 1396 زمان : 7:15 نظرات ()

سلام روز بخیر


-نماد خودرو2775ریال یک رشد غیر منتظره خوب تا این لحظه
-فولاد اگر نتواند حمایت 2300ریال را حفظ کند با سه حمایت 2200و2100و2000ریال مواجه است
-

در گفت وگوی بورس پرس با مدیرنظارت بر نهادهای مالی سازمان:

دلایل ممنوعیت صدور واحدهای صندوق بانکها اعلام شد/عدم نگرانی از خروج نقدینگی

مدیرنظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس درباره ممنوعیت صدور واحدهای سرمایه گذاری حدود ۴۰ صندوق از طریق شعب بانکها و مؤسسات مالی توضیح داد و گفت: نگرانی از خروج نقدینگی صندوق ها وجود ندارد.

محمدرضا معتمد در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره ابلاغیه دیروز سازمان بورس مبنی بر ممنوع شدن صدور واحدهای سرمایه گذاری حدود 40 صندوق از طریق شعب بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری و اینکه چرا این تصمیم بدون تعیین مهلت و از قبل اعلام نشده بود، توضیح داد: هر چند بانک ها از ناشران بورسی هستند اما مقام ناظر این گروه ، بانک مرکزی بوده و امکان نظارت سازمان بورس ، غیر مستقیم و به هماهنگی با بانک مرکزی نیاز است که منجر به سخت تر شدن امور و نظارت دوگانه می شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در حالی طی سال های اخیر تعداد صندوق های سرمایه گذاری بازار سرمایه و واحدهای آنان افزایش قابل توجهی یافته که در حوزه آی تی ، تحولات چشمگیری برای تسهیل امور رخ داده و بسیاری از مدیران صندوق ها ، امکان صدور و ابطال الکترونیکی واحدهای صندوق سرمایه گذاری را فراهم کرده اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه حدود 40 صندوق سرمایه گذاری فعال بازار سرمایه وابسته به بانک ها و موسسات مالی هستند، در پاسخ به نگرانی برخی فعالان مبنی بر احتمال خروج نقدینگی از صندوق ها در نتیجه تصمیم جدید سازمان بورس ، به بورس پرس گفت: واقعیت این است که فقط روند اجرایی صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری تغییر کرده و ابطال واحدها همچنان از طریق شعب بانک ها و موسسات مالی فراهم است.

معتمد افزود: همچنین مدیران صندوق ها مانند قبل می توانند مانند قبل ، اقدام به شناسایی سرمایه گذاری ها و مدیریت منابع کنند. بنابراین با توجه به شرایط و زیرساخت های موجود، نگرانی از خروج نقدینگی صندوق ها وجود ندارد.

به گفته وی ، ابطال واحدها تا زمان باقی ماندن آخرین مورد، همچنان توسط بانک ها و موسسات مالی انجام خواهد شد.

انتهای پیام


-
-

خبر خوش برای مپنا : مصوبه دولت برای تهاتر مطالبات و بدهی‌ها

با تصویب هیات دولت،مطالبات و بدهی های شرکت مپنا با سازمان های خصوصی سازی و امور مالیاتی تهاتر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با تصویب هیات وزیران، مطالبات شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (گروه مپنا) بابت مطالبات شرکت های تابعه شامل شرکت های تولید برق پرند مپنا، تولید برق سنندج مپنا و تولید برق توس مپنا از شرکت مدیریت شبکه برق با اصل بدهی شرکت مذکور‌ به سازمان های امورمالیاتی و خصوصی‌سازی تهاتر شد.

براساس این گزارش، "رمپنا" که با سرمایه هزار میلیارد تومانی سود هر سهم سال جاری را 527 ریال پیش بینی کرده ، طی روزهای اخیر با رشد نسبی قیمت روبرو شده و از 681 تومان 6 آبان به 751 تومان امروز ( قیمت پایانی تا ساعت 9:20 دقیقه ) رسیده است.


-
-
آشنایی با نظریه "سیلی نقد به از حلوای نسیه " در بازار سرمایه
علت ترجیح سود نقدی به سود سرمایه ای در این نظریه نامطمئن بودن از افزایش قیمت سهام است.

نظریه‌ای که فرض می‌کند سرمایه گذاران سود سهام نقدی را به سهام با پتانسیل سود سرمایه ای ترجیح می‌دهند، تئوری پرنده ای در دست نام دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، علت ترجیح سود نقدی به سود سرمایه ای در این نظریه نامطمئن بودن از افزایش قیمت سهام است.

این نظریه را می توان با ضرب‌المثل معروف سیلی نقد به از حلوای نسیه شبیه سازی کرد. این نظریه بیان می‌کند که سرمایه گذاران اطمینان پرداخت نقدی سود سهام را به احتمال سود قابل‌ توجه در آینده ترجیح می‌دهند. این تئوری را می‌توان در فارسی با عنوان تئوری سیلی نقد نیز به کار برد.

تئوری پرنده ای در دست به‌وسیله مایرون گوردون (Myron Gordon) و جان لینتنر (John Lintner) ارائه شد و نقطه مقابل تئوری نامربوط بودن تقسیم سود است که توسط مودیلیانی و میلر (Modigliani-Miller) توسعه یافت، تئوری که بیان می‌کند سرمایه گذاران نسبت به اینکه افزایش درآمدهایشان ناشی از سود سهام نقدی است یا سود سرمایه ای، بی تفاوت هستند.

با استفاده از تئوری پرنده ای در دست یا همان تئوری سیلی نقد، سهامی که سود سهام نقدی بالاتری دارند، بیشتر مدنظر سرمایه گذاران قرار می‌گیرند و متعاقباً قیمت بالاتری نیز در بازار دارند


-دامین در 5 مثبت معامله میشود روزهای قبل افت محسوسی کرده بود
-بازار سکه دورو است بیمه اسیا روزهای قبل صف خرید سنگین الان صف فروش
-وای به روزی که مس جهانی شروع به نزول کند انگاه فملی چون سیل روانه میشود هر روز قیمت جهانی مس را کنترل کنید
-
روزتون بخیر میشه حمایت مقاومت فاسمین رو اعلام کنید
پاسخ : سلام با گزارشهای مالی فعلی حمایت 3800ریال مقاومت 4200ریال

-تا اخر ماه بازار گرمی نخواهیم داشت چون مصادف با تعطیلات اربعین وبعد ان می باشد
-
پیغام های ناظر بازار
ميزان معاملات قابل قبول در نمادهاي انتقالي به تابلو پايه ج 96/8/15 08:11
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ قيمت گذاري سهم هاي نمادهاي معاملاتي قابل بازگشايي در تابلو پايه ج شامل نمادهاي معاملاتي شرکت هاي آذريت (ساذري1)، داروسازي تهران دارو (دتهران1)، سرمايه گذاري نيروگاهي ايران (وسنا1)، سرمايه گذاري اقتصاد نوين (سنوين1)، سيمان لارستان (سلار1)، فولاد كاويان (فوكا1)، فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه (رفاه1)، كارخانجات كابلسازي ايران (بايكا1)و كشت و صنعت آبشيرين (آبين1) منوط به معامله حجم مشخصي از سهام به شرح ذيل مي باشد: 1) درصورتي كه سرمايه پايه شركت از يك تا 500،000،000 سهم باشد،حجم مبنا عبارت از دو در هزار سرمايه پايه شركت با كف 100،000 سهم و سقف 250،000 سهم مي باشد. 2) در صورتي كه سرمايه پايه شركت بيشتر از 500،000،000 سهم تا 2،000،000،000 سهم باشد حجم مبنا 1،000،000 مي باشد. 3) در صورتي كه سرمايه پايه شركت بيشتر از 2،000،000،000 سهم باشد، حجم مبنا 2،000،000 مي باشد. در صورت عدم انجام معاملهه شرح فوق، معاملات انجام شده مورد تاييد قرارنگرفته و بازگشايي نماد به جلسه معاملاتي بعد موكول مي گردد. لازم به ذكر است محدوديت حجمي (حداكثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) جهت نمادهاي معاملاتي مذكور به ميزان 50،000 سهم مي باشد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-خبری برای قطعه سازان خودرویی

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960815000264


-اصلاح قیمت گروه خودرو را رصد کنید
-
-
-
-
--
-
حامد بازدید : 30دوشنبه 15 آبان 1396 زمان : 7:23 نظرات ()

سلام روز بخیر


-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 3,840,000,000,000 ریال به مبلغ 5,760,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته به منظور افزايش توان مالي و اصلاح ساختار مالي شرکت که در تاریخ 1396/08/10 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت پارس سويچ - نماد: بسويچ

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 250,000,000,000 ریال به مبلغ 1,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی

-فعلا دونماد صف خرید وپترو-آسیاتا این لحظه
-نماد خودرو بر مدار 2700ریال
-گروه فلزات اساسی در حال اصلاح قیمت همه نمادهای گروه تحت نظر
-در معاملات خود تفکر کنید واشتباهات را روی کاغذ بنویسید در مدار کنترل کاهش ویا افزایش سودهای انباشته را مدنظر داشته باشید
-رمپنا 7000ریال اگر نزول کرد کم ریسک تستی 1000سهم درج در ادامه مطلب 14 ابان
-فنوال 1300ریالی رافراموش نکنید
-خساپا دوباره 1100ریال را لمس کرد
-خودرو صف خرید شد وبقیه نمادهای گروه را هم مثبت کرد
-واتوس را در محدوده 1000ریال خریددیم فروختیم در سود قجام را هم زیر 1500ریال خریدیدم فروختیم در سود ولی هر دو رشد کردندهیچ بازرسی روی سر این دوسهم نبود اما فلان سهم خودرویی اگر 50 ریال بخواهد رشد کند هزار بازرس سراو می ریزند
-حق تقدم یک ماهه ساروم فروشنده دست بالا خریدار دست پایین سرانجام پیروز فروشنده است
-تا فردا خدا نگه دار
-
حامد بازدید : 38یکشنبه 14 آبان 1396 زمان : 7:3 نظرات ()

تعداد صفحات : 51

درباره سایت خبری معلم بورس
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری غیر فعال
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    صفحات جداگانه