close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 16
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید

سلام روز بخیر


-

پیش بینی یک کارگزار برای وضعیت امروز بازار سهام

یک کارگزاری با اعلام دلایل اصلی معاملات کم نوسان و کم فروغ اکثر گروه ها در آخرین روز هفته گذشته، وضعیت امروز بازار سهام را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هر چند شاخص بورس در روزهای آخر هفته گذشته به آرامی رشد کرد و به 87 هزار و 897 واحد رسید اما معاملات حجم معاملات روزانه ، چندان قابل توجه نبود و ثابت پایداری در روند قیمت شرکت ها و متغیرهای اصلی و تصمیمات سرمایه گذاران، مشاهده نشد.

در این میان، کارگزاری آبان برای وضعیت امروز بازار اعلام کرد در بازار چهارشنبه با معاملاتی کم نوسان و کم فروغ در اکثر گروه ها مواجه شدیم و تنها برخی تک نمادها همچنان در کانون توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشتند که از دلایل آن به افزایش مجدد تنش های سیاسی، کم رمقی فلزات پایه در بازارهای جهانی، ادامه توقف برخی نمادهای مهم و تاثیر گذار که به بحران کمبود نقدینگی بازار دامن زده و در نهایت، انگیزه خرید خریداران را به شدت کاهش داده است.

بنابراین با توجه به این موارد ، به نظر می رسد در شروع این هفته، همچنان نمادها و گروه های کوچکی همانند قندی، غذایی، کانی های غیر فلزی و برخی تک نمادها از اقبال بیشتری برخوردار باشند و مابقی گروه ها و نمادها با داد و ستدهای متعادلی دنبال شوند.


-
--
مدیرنظارت بر ناشران سازمان به بورس پرس خبر داد:

زمان تقریبی اجرای دستور العمل مهم و بازگشت ۳۰ نماد متوقف

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس، زمان تقریبی اجرای دستور العمل مهم و جدید توقف و بازگشایی نمادها و وضعیت بازگشت حدود ۳۰ نماد متوقف را اعلام کرد.

سعید محمد علیزاده در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، در پاسخ به این سئوال که با وجود ابلاغ دستور العمل جدید توقف و بازگشایی نمادها به بورس تهران و فرابورس، چرا اجرایی نشده ؟ توضیح داد: این رویداد بزرگی در بازار سرمایه بشمار می رود و نیاز به بررسی همه جوانب مخصوصا" مبحث آی تی و ارتباط سیستماتیک دارد تا مشکلی در تغییرات مدنظر و فرایند معاملات روزانه معاملات سهام شرکت ها رخ ندهد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات روزانه با حوزه های مختلف و پیگیری های متعدد، ادامه داد: در این رابطه ، فرایند توقف و بازگشایی نمادها طبق دستور العمل ابلاغی ، آزمایش شده و آموزش های لازم به ناشران بورسی و فرابورسی هم شروع شده است.

این مقام مسئول در برابر این پرسش که با این اوصاف، اجرای رویه جدید توقف و بازگشایی نمادها در چه زمان تقریبی خواهد بود به بورس پرس گفت: هر چند به دلیل لزوم اطمینان 100 درصدی از همه مراحل و اصلاحات اعمالی ، زمانی را نمی توان مشخص کرد اما انتظار می رود طی 10 تا حداکثر 15 روز آینده نهایی و اجرایی شود.

علیزاده با بیان اینکه اجرای دستورالعمل جدید توقف و بازگشایی نمادها در یک یا چند مرحله ، نهایی خواهد شد، در مورد وضعیت بازگشت حدود 30 نماد بورسی و فرابورسی هم توضیح داد: در این مورد بررسی های لازم انجام شده و قرار است همزمان با اجرای دستورالعمل جدید، تکلیف نمادهای متوقف از طریق سه روش بازگشایی برخی نمادها طبق دستورالعمل فعلی ، بازگشایی دسته ایی دیگر از نمادها با شفاف سازی سازمان بورس و در نهایت حذف و انتقال چند شرکت دیگر به بازار پایه ج فرابورس مشخص شود.

انتهای پیام- مجددا روز بخیر خدمتتان عرض کردم تا اخر ماه حجم معاملات سنگینی نخواهیم داشت تقریبا بازار وارد یک فاز استراحت متعادل توام با صعودها ونزول های کم عمق مواجه است البته تغییرات قیمتهای جهانی مواد وفلزات میتواند معادله هر بورسی را بهم بزند
-تایرا صف خرید سنگین تا این لحظهpeمناسب نسبت بهpeگروه
-بیمه ما را هر روز رصد کنید
-نزول فولاد فملی کنترل شود
-
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد؛
جزئیات انتشار اوراق ارزی از سوی بورس
رئیس سازمان بورس با تشریح جزئیات انتشار اوراق ارزی از سوی این سازمان گفت: انتشار اوراق ارزی در داخل و فروش آن به صورت ریالی برای ۲میلیارد دلار در نظر گرفته شده که منتظر درخواست شرکتها هستیم.

همکاری های لازم میان سازمان بورس و اوراق بهادار و نهادهای مربوط جهت انتشار اوراق ارزی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از مهر، دکتر شاپور محمدی در خصوص انتشار اوراق ارزی گفت: در قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور، اجازه انتشار اوراق ارزی از سوی وزارت نفت داده شده که بر این اساس، سازمان بورس، تمام همکاری‌های لازم را در این زمینه صورت خواهد داد. البته ملاحظاتی در این راستا وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: نکته انتشار اوراق ارزی این است که وقتی می‌خواهیم در کشورهای دیگر، اوراق ارزی منتشر کنیم، باید مجوزهای لازم از نهاد ناظر مربوط به آن کشور اخذ شود که البته از طریق تفاهم‌نامه هایی که با سایر کشورها داریم، این امکان فراهم خواهد شد.

 وی تصریح کرد: مساله اصلی این است که انتشار اوراق ارزی در سایر کشورها، برای ایران تعهد ارزی ایجاد می‌کند؛ بنابراین بانک مرکزی به عنوان متولی بازار ارز کشور، باید کمک لازم را در این زمینه صورت دهد تا  این امکان فراهم شود.

 دکتر محمدی یکی دیگر از راهکارها را انتشار اوراق ارزی با فروش ریالی دانست و خاطرنشان کرد: تفاهمی نیز در این رابطه با بانک مرکزی انجام شده و سازمان بورس آمادگی دارد که اوراق ارزی را در داخل منتشر کند؛ اما فروش آن به صورت ریالی باشد.

 معاون وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: برای انتشار اوراق ارزی با فروش ریالی، ظرفیتی که در مرحله اول نظر گرفته شده، ۲ میلیارد دلار است که این آمادگی وجود دارد؛ اما درخواست ها باید از سوی شرکتها داده شده و دولت باید بتواند تخصیص لازم را از طریق سازمان برنامه و بودجه صورت دهد.


-
-
در مقایسه با شش ماهه سال قبل؛
افزایش 222 درصدی عملکرد "فخوز"
شرکت فولاد خوزستان در دوره شش ماهه نخست سال مالی 96 مبلغ 451 ریال سود به ازای هر سهم اختصاص داد و معادل 56 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل معادل 222 درصد افزایش یافت.
 

شرکت فولاد خوزستان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 96 را حسابرسی شده و با سرمایه معادل 14 هزار و 472 میلیارد ریال منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت فولاد خوزستان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 را حسابرسی شده مبلغ 812 ریال اعلام کرده است و طی شش ماهه ابتدایی سال با اختصاص مبلغ 451 ریال سود به ازای هر سهم معادل 56 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد که در مقایسه با سال مالی قبل معادل 222 درصد افزایش داشت.

گفتنی "فخوز" در سال مالی قبل مبلغ 140 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت و به 31 درصد از پیش بینی هایش رسید.


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 30شنبه 20 آبان 1396 زمان : 7:2 نظرات ()

سلام روز بخیر


-استراحت بازار بورس توام با اعتدال در قیمتها....فرصت مناسب جهت جابجایی در سهم ها
-گروه خودرو با ده درصد افت شیرین تر میشود
-اما نماد فولاد واقعا در مقابل عرضه ها مقاومت میکند ومیل به نزول نشان نمیدهد
-وبیمه صف خرید تا این لحظه در ادامه مطلب در22مهر درج شده است
-کسرا پر معامله ولی بیش از 500ریال رشد کرده است
-
توسط سپرده‌گذاری مرکزی:

۲۰ شرکت بزرگ بازار سهام معرفی شدند/"فارس" و "مارون" در صدر

فهرست ۲۰ شرکت بزرگ بورس و فرابورس از لحاظ ارزش روز بازا توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورس و فرابورس را درپایان مهر سال ۹۶ اعلام کرد که طی آن تغییری در صدر بزرگان تالار شیشه‌ای ایجاد نشده است.

بر این اساس، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ارزش بازار ۲۵ هزار میلیارد تومانی  همچنان جایگاه را در صدر جدول بزرگان شرکت‌های بورسی حفظ کرد. فولاد مبارکه با ۱۶.۷ هزار میلیارد تومان و مخابرات با ۱۲.۸ هزار میلیارد تومان در رتبه‌های دوم و سوم بزرگ‌ترین‌ شرکت‌های بورسی قرار دارند.

همچنین شرکت ملی مس با ۱۰.۸ هزار میلیارد تومان، گل گهر و گسترش نفت و گاز پارسیان با ۸.۳ و ۸.۱ هزار میلیارد تومان در رتبه‌های سوم تا ششم ایستادند.

در میان شرکت های فرابورسی هم ، پتروشیمی مارون با ارزش بازار ۱۲.۳ هزار میلیارد همچنان در صدر بزرگ‌ترین‌ شرکت‌ قرار دارد و پتروشیمی زاگرس با ۵.۲ هزار میلیارد تومان و میدکو با ۴.۱ هزار میلیارد تومان در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

فولاد هرمزگان جنوب، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی امیر کبیر، تولید نیروی برق دماوند و بانک آینده در مکان‌های سوم تا هشتم برترین شرکت‌های فرابورسی ایستادند.

انتهای پیام


-نمادشفن حمایت 21000ریال مقاومت  25000ریال میانگین 4000ریال
-حداقلذوحداکثر نماد ساروم را کنترل کنید فقط در جریان باشید طی دو ماه اینده سهام ثبت محضری ازاد خواهد شد
-بیش از بیست بار اخابر را اشاره به خرید در حمایتهای مختلف کردیم اخرین بار 1900ریال بود امروز 2250ریال یعنی در مجموع 350ریال رشد.....
-تا شنبه خدا نگهدار در خرید هیجانی وعجولانه رفتار نکنید
-
-
حامد بازدید : 42چهارشنبه 17 آبان 1396 زمان : 7:11 نظرات ()

سلام روز بخیر


-
معاون خرید فولاد هرمزگان اعلام کرد:

مزایای قرارداد جدید زیرمجموعه "فولاد" و افزایش ۱۳ درصدی سود

معاون خرید فولاد هرمزگان ضمن اعلام انعقاد قرارداد خرید برق از طریق بخش خصوصی ،از صرفه جویی ۳۰ میلیارد تومانی هزینه خرید انرژی از ابتدای شهریور سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی گلشن با اشاره به هزینه شدن بیش از 80 درصد منابع مالی سازمان در واحد خرید مواد اولیه و انرژی و نقش مهم آن در کاهش هزینه های فولاد هرمزگان،گفت: این واحد در سال 96 برای اولین بار در تاریخ این فولادسازی موفق به انعقاد قرارداد خرید 150 مگاوات ساعت برق مصرفی شرکت از طریق بخش خصوصی شد که با اجرایی شدن این قرارداد از ابتدای شهریور سال جاری بالغ بر 30 میلیارد تومان صرفه جویی هزینه خرید انرژی در مقایسه با سایر روش های خرید قبلی محقق شد.

وی کاهش در هزینه های سازمان و افزایش اطمینان از تامین برق سازمان را از مهمترین مزایای این قرارداد عنوان کرد.همچنین پرداخت صورتحساب پس از 50 روز از صدور صورت حساب، صورت خواهد گرفت. این قرارداد بر EPS موثر بوده و موجب افزایش سود پیش بینی شده به مبلغ 20 ریال می شود.

فولاد هرمزگان فرابورسی با سرمایه 1.5 هزار میلیارد تومانی که فولاد مبارکه سهامدارعمده 95.2 درصدی ان محسوب می شود، در پیش بینی درآمد منتهی به سال جاری،سود هر سهم را 150 ریال براورد کرده که در 6 ماهه نخست 85 ریال معادل 57 درصد را پوشش داده است.


-انقباض در حجم معاملات احتیاط را در دستور کار خریداران قرار داده است برای خرید عجله نکنید در حمایتهای کمتر هم میتوان خرید
-قبل از هر خریدی حجم معاملات گروه را تست کنید
-صنایع را بترتیب در انلاین خود وارد کنید فرض اگر گروه خودرو بیش از سی نماد است سه صفحه ده سهمس خودرو1خودرو2خودرو3 ایجاد کنید....مرتب بودن سیستم برخط شما به سرعت در تصمیم گیری کمک می کند
-مثلا امروز در نگاه کوتاه مدت گروه دارویی مناسب ورود نمی باشد مگر در یکی دوسهم در حد بسیار محدود این موضوع از نگاه به کل گروه مشخص میشود چون حجم معاملات گروه پایین است
-الان سه گروه توصیه به معاملات کوتاه مدت میشود1-گروه فراوارده های نفتی2-فلزات اساسی3-گروه خودرو
-دامین امروز 1727ریال هم معامله شد پیش بینی ماههای قبل ما در اشاره چندین بار به سهم صحیح بود
-نماد فولاد افت ناگهانی سهم را کنترل کنید
-
رئیس فدراسیون جهانی مناطق آزاد:

۱۰۰ شرکت و سرمایه‌گذار بزرگ خارجی به تهران می آیند

رئیس فدراسیون جهانی مناطق آزاد از حضور نمایندگان 100 شرکت جهانی از جمله شرکتهای بزرگ خودرو ساز، معدنی، پتروشیمی، دارویی و بانک های اروپایی در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایبنا،جوان تورنس که به منظور انجام مقدمات برگزاری نشست معرفی فرصت های سرمایه گذاری در اقتصاد ایران به تهران سفر کرده، گفت: ایران یکی از پُرظرفیت ترین اقتصادهای جهان است و تصمیم گرفته ایم با برگزاری نشستی در تهران، فرصت های سرمایه گذاری در ایران را معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه شناخت کافی و مناسبی از ظرفیت های اقتصادی ایران و موقعیت منحصر بفرد این کشور نزد بسیاری از شرکت های خارجی و سرمایه گذاران جهانی وجود ندارد، افزود: با برگزاری این نشست در تهران تلاش خواهیم کرد ایران و اقتصاد آن را دوباره کشف کنیم.

تورنس با اشاره به اینکه از 100 شرکت بزرگ جهانی از جمله شرکتهای بزرگ خودرو سازی، شرکت های معدنی، پتروشیمی، شرکت های دارویی و بانک های اروپایی برای حضور در ایران و آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در اقتصاد ایران دعوت شده، اظهارداشت: تاکنون بسیاری از این شرکت ها آمادگی را برای حضور در ایران اعلام کرده اند و امیدواریم باتوجه به اشتیاق و استقبال شرکت ها و هلدینگ های بزرگ اقتصادی برای حضور در ایران اولین قدم در راستای تعامل هرچه بیشتر ایران با جهان را محکم برداریم.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص مواضع اخیر ترامپ در خصوص برجام هم گفت: اقتصاد، یک امر جهانی است و بسیاری از سرمایه گذاران، سرنوشت خود را به مواضع شخصی ترامپ گره نمی زنند و همانطور که اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده به تعامل با ایران ادامه می دهیم،حضور شرکت های بزرگ در نشست معرفی فرصت های سرمایه گذاری و اقتصادی ایران این پیام را به جهان مخابره خواهد کرد که شرکت های بزرگ و سرمایه داران جهانی به مواضع شخصی وی توجه نخواهند کرد.

انتهای پیام


-
-

-

-

-
-

-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 34سه شنبه 16 آبان 1396 زمان : 7:15 نظرات ()

تعداد صفحات : 50

درباره سایت خبری معلم بورس
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری غیر فعال
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    صفحات جداگانه