close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - 15
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید

سلام روز بخیر


-بازی رند خپارس با سود قابل قبول رشد روزهای قبل واطلاع رسانی بموقع ما
-
بورس پرس خبر می دهد:

زمان تقریبی بازگشت "های وب" به بورس و عرضه بلوک ۲۰ درصدی

آخرین پیگیری ها از "های وب" نشان می دهد این شرکت با انتشار توضیحات مدیرعامل بزودی به بورس باز می گردد و ۲۰ درصد سهام آن بابت خرید پارس آنلاین عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی اعلام خرید شرکت پارس آنلاین توسط شرکت داده گستر عصر نوین ، نماد "های وب" از 7 آبان بسته شده تا با روشن شدن ابعاد این موضوع ، سازمان بورس و سهامداران در جریان قرار گیرند و در تصمیم گیری ها لحاظ کنند.

در این میان ، چند روز پیش "های وب" با اصلاح پیش بینی درآمد سال مالی اسفند جاری ، سود 386 ریالی هر سهم را با 10 درصد افزایش، 426 ریال اعلام کرد و در نیمه اول سال قادر به تحقق 43 درصد معادل 185 ریال شد اما باید اطلاعات تکمیلی در مورد خرید 100 درصد شرکت پارس آنلاین به سازمان بورس ارایه می کرد.

آخرین پیگیری های بورس پرس از این موضوع نشان می دهد، مدیران این شرکت 400 میلیارد تومانی، شب شنبه اقدام به ارسال اطلاعات (که محدود به خرید پارس آنلاین نبود) در کدال کرده و نهاد ناظر هم در حال بررسی است. بنابراین انتظار می رود "های وب" طی امروز و فردا و یا در دورترین زمان ممکن، هفته آینده به بورس بازگردد.

براساس این گزارش، هر چند تاکنون رقم خرید پارس آنلاین و برخی موارد و جزییات آن محرمانه مانده اما از قرار معلوم سهامدار عمده و 86 درصدی آن یعنی ایمان میری در نظر دارد بعد از بازگشایی نماد، اقدام به واگذاری 20 درصد سهام بابت خرید پارس آنلاین عرضه کند و در کنار آن ، اقساط بلندمدتی را بپردازد.

با این اوصاف باید در وهله اول منتظر انتشار شفاف سازی "های وب" در کدال و اعلام احتمالی مواضع سازمان بورس بود. در مرحله بعد هم باید دید قیمت هر سهم این شرکت که با 479 تومان بسته شده ، با چه نوسانی روبرو خواهد شد. در مرحله بعدی هم باید قیمت بلوک 20 درصدی های وب مشخص شود که از قرار معلوم فرایند ارزشگذاری آن به اتمام رسیده است.

از سوی دیگر، نهایی شدن قرارداد خرید پارس آنلاین توسط های وب ، حدود یک ماه زمان خواهد برد و مدیران شرکت در نظر دارند بعد از نهایی شدن این موضوع مهم ، با برگزاری برنامه خبری ، توضیحات بیشتری دهند.

انتهای پیام


-خوب تا این لحظه شاخص کل با 121 واحد رشد با حمایت گروه فلزات اساسی وگروه خودرو همراه شده است در راس نماد فولاد با رشد محسوس مواجه است
-سکرد با صف خرید مقطعی روبروست صرفا یک هیجان زودگذر است
-
-

زنگ خطر برای اوپک با افزایش صادرات نفت آمریکا به آسیا

رسانه مشهور انگلیسی با اعلام افزایش صادرات نفت خام آمریکا به آسیا و احتمال تداوم آن،حضور نیرومند آمریکا در بازارهای نفت آسیا را زنگ خطری برای اوپک دانست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، براساس آمارهای به دست آمده از رهگیری نفتکش ها و آمار ثبت شده در بنادر که توسط شرکت تحقیق و پیش بینی نفت تامسون رویترز گردآوری شده، حجم بالایی از نفت خام آمریکا که تاکنون چنین حجمی سابقه نداشته قرار است در ماه نوامبر (آبان-آذر) به آسیا برسد.

آمارها نشان می دهند، 19.7 میلیون بشکه نفت آمریکا بزودی در ماه جاری به آسیا می رسد که معادل تقریبا 657 هزار بشکه در روز است. این حجم بیش از 50 درصد از محموله های تحویل داده شده به آسیا در ماه اکتبر (مهر-آبان) که معادل 427 هزار بشکه در روز بود، بیشتر است.حجم یاد شده همچنین از رکورد قبلی صادرات نفت خام آمریکا به آسیا که مقدار آن معادل 541 هزار بشکه در روز بود، بیشتر است.

از قرار معلوم، با 11 نفتکشی که 16.5 میلیون بشکه نفت خام را از آمریکا به مقصد بنادر آسیا بارگیری کرده اند، در ماه دسامبر (آذر-دی) نیز شاهد افزایش صادرات نفت خام آمریکا به آسیا خواهیم بود.

وقتی توفان هاروی در اواخر ماه اوت (مرداد-شهریور) به سواحل آمریکا در خلیج مکزیک رسید، یکی از نخستین تاثیرات آن کاهش قیمت نفت خام غرب تگزاس به عنوان مهمترین نفت خام سبک آمریکا بود.در آن موقع احتمال می رفت صادرات نفت خام آمریکا به آسیا با توجه به کاهش قیمت نفت خام غرب تگزاس در مقایسه با نفت برنت دریای شمال که یک نفت خام سبک پایه جهانی است، به شدت افزایش یابد. آن زمان یعنی در 29 اوت (هفت شهریور) قیمت نفت برنت دریای شمال 5 دلار و 46 سنت از نفت غرب تگزاس بیشتر بود.

این اختلاف قیمت برای اینکه تولیدکنندگان نفت آمریکا به هزینه های بالاتر حمل و نقل محموله با کشتی از خلیج مکزیک به آسیا فایق آیند و یک برتری نسبی نیز نسبت به نفت های مشابه آفریقایی مانند نفت آنگولا و نیجریه داشته باشند، کافی بود.تفاوت قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نسبت به نفت برنت دریای شمال در پایان ماه ژوییه (9 مرداد) تنها 2 دلار و 48 سنت در هر بشکه بود که به سختی صادرات نفت به آسیا را مقرون به صرفه می کرد.

وقتی پالایشگاه های آمریکا در امتداد سواحل خلیجی پس از توفان هاروی بار دیگر به وضعی ثبات رسیدند و فعالیت را از سر گرفتند، به جای کاهش اختلاف قیمت نفت غرب تگزاس و نفت برنت دریای شمال، این اختلاف قیمت باز هم در سطوح بالا باقی ماند.در پایان معاملات روز دهم نوامبر (19 آبان) قیمت نفت برنت 6 دلار و 78 سنت از نفت خام غرب تگزاس بیشتر بود که این اختلاف قیمت حتی از اختلاف قیمت آنها بلافاصله پس از توفان هاروی هم بیشتر بود.

بنابراین احتمال می رود، حجم بالای صادرات نفت خام آمریکا به آسیا تداوم داشته باشد، زیرا ارزانی نسبی آن، یک معامله سودآور برای تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا و دیگر تولیدکنندگان فراهم می آورد.

انتهای پیام


-
-
یک کارشناس بازار سرمایه ارایه کرد:

تحلیلی از حال و آینده سهام خودروسازان که این روزها مقبول بازار شده اند

یک کارشناس بازار سرمایه تحلیلی از وضعیت حال و آینده شرکت های خودرویی که در روزهای اخیر با اقبال بازار و رشد نسبی قیمت روبرو شده اند، ارایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسام حسینی با بیان اینکه صنعت خودرو از صنایع مهم بورس است که طی سال های اخیر همواره استراتژی حضور سهامداران در نمادهای این صنعت مورد توجه همگان بوده ، در خصوص روند روزهای اخیر سهام این صنعت به سنا گفت: بررسی روند شاخص صنعت خودرو طی ماه های اخیر حاکی از رفت و برگشت شاخص این صنعت در سطوحی معین است.

وی افزود: شاخص خودرو طی این مدت بعد از رسیدن به قیمت ارزنده، بار دیگر رشد کرد و فضا برای داد و ستد در این گروه تا حد زیادی مثبت شد و شرکت های خودرویی در نیمه نخست سال عملکردی متعادل داشتند. در این بین ایران خودرو نسبت به دیگر شرکت ها عملکرد بهتری را به ثبت رساند و از ابتدای سال جاری تا پایان دوره 6ماهه، دو بار بودجه را تعدیل کرد و سود 104 ریالی به 109 و سپس به 111 ریال افزایش داد.

این کارشناس، چشم انداز تقاضای خودرو را مثبت ارزیابی کرد و گفت: متوسط درآمد سرانه از زمان رشد قیمت های جدید خودرو در سال 91 (که ناشی از رشد ارز و عدم تخصیص ارز ارزان قیمت به این صنعت و نهایتا کاهش های شدید تیراژ تولید که خودش تشدید کننده رشد قیمتها به دلیل عدم بالانس عرضه و تقاضا شده بود) تاکنون رشد نزدیک به 2 برابری داشته است.

حسینی ادامه داد: طبیعی است افزایش قدرت خرید خانوار، در شرایط فعلی سبب وجود یک تقاضای قوی برای خودروهای داخلی می شود. بنابراین امسال خودروسازان در یک شرایط بسیار خوب برای فروش محصولات خود هستند. بهبود شرایط سیاسی کشور اولین و ابتدایی‌ترین عاملی است که می‌تواند تأثیر مستقیم بر صنعت خودروسازی بگذارد. حسینی در این زمینه توضیح داد: درصورتی‌که شرایط سیاسی کشور در حوزه بین الملل و داخلی به سمت ثبات بیشتر پیش برود، قطعاً شرکت های خودروسازی، می توانند در بورس کارنامه موفقی داشته باشند.

وی تثبیت نرخ ارز را از دیگر عوامل مؤثر و کلان تأثیرگذار در صنعت خودرو دانست و گفت: با توجه به اینکه بعد از اجرایی شدن برجام  برخی از تولیدکنندگان خودرو، با خودروسازان معتبر دنیا همکاری‌های مستقیم و غیرمستقیم داشته اند، با افزایش نرخ ارز، قیمت محصولات وارداتی نیز دست‌خوش تغییرات قرار گرفته و با
-ساروم دقیقا گفته بودیم رشد میکند الان 2878ریال.....حمایت 2600ریال بود
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--

-
حامد بازدید : 39سه شنبه 23 آبان 1396 زمان : 7:27 نظرات ()

سلام روز بخیر


-ولساپا حمایت 1200ریال مقاومت 1400ریال در ادامه مطلب ویژه قرار میگیرد در 22ابان
-
-
در نامه ایی به سازمان بورس مطرح شد:

چندین ابهام و سئوال سهامداران شرکت بورسی

تعدادی از سهامداران شرکت لبینات کالبر در نامه ایی به سازمان بورس چندین ابهام و سئوال از فروش محصولات و حاشیه سود و... را مطرح و خواهان رسیدگی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کالبر که با سرمایه 35 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد و سود هر سهم سال مالی اسفند جاری را 40 ریال پیش بینی کرده  ، در عملکرد 6 ماهه 38 ریال محقق کرده تا برخی سهامداران این شرکت خانوادگی نسبت به موارد مربوط به فروش محصولات ابهامات و سئوالاتی مطرح کنند.

در این میان ، مدیران "غالبر" به درخواست اداره نظارت بر ناشران بورسی ، 16 آبان اقدام به ارایه توضیحاتی در کدال کردند اما این توضیحات هم نتوانست سهامداران معترض را راضی کند. به همین دلیل ، تعدادی از سهامداران در نامه ای به رئیس اداره نظارت برناشران بورسی، مواردی را مطرح و به بورس پرس ارسال کرده اند که فارغ از صحت و سقم آن ، بخش هایی از آن منتشر می شود و انتظار می رود مدیران شرکت لبینات کالبر به این موارد توضیح دهند.

1- نادیده گرفتن تاثیر مثبت فروش صادراتی توسط ناشر در عین وارد نمودن هزینه های گزاف حمل هوائی این محصولات:

با توجه به مقادیر و قیمت فروش محصولات صادراتی مندرج در صفحات 8 و 9 گزارش عملکرد 6 ماهه, اختلاف فاحش نرخ فروش صادراتی با نرخهای فروش داخلی محصولات به شرح ذیل نمایان میگردد:

ملاحظه و تصدیق میفرمائید که نرخهای فوق که بعضاً حدود 5 برابر نرخهای داخلی است میتواند حاشیه سود بسیار بالایی را برای شرکت ایجاد نماید (علیرغم هزینه های حمل).

در این حالت چگونه میتوان پذیرفت که فروش صادراتی که طبق پیشبینی خود شرکت و در بدترین شرایط به حدود 10 میلیارد تومان میرسد, تاثیر قابل توجهی روی EPS شرکتی -که سرمایه ثبت شده آن فقط 25 میلیارد تومان است- نگذارد.

2- نادیده گرفتن تاثیر تولید انحصاری پنیر UF تکنفره 30 گرمی با ظرفیت 2400 Pcs/h. در حالیکه:

*تولید و فروش این محصول از تیرماه سال جاری شروع شده (بنا به گفته آقای نایب زاده در مجمع مورخ 28 تیر)؛

*هم اکنون این محصول به نرخ 300 تومان (هر کیلو 10 هزار تومان) از طرف شرکت پخش کالبر عرضه میگردد؛

*امکان تولید حداقل 1000 تن پنیر تک نفره طی شش ماهه دوم وجود دارد که با نرخ فروش فوق, حدود 10 میلیارد تومان به درآمد شرکت می افزاید؛

*محصولات تکنفره حاشیه سود بالاتری نسبت به پنیر در بسته های 400 گرمی دارد؛

*امکان تولید سایر محصولات تک نفره با ارزش افزوده بالا نظیر انواع خامه طعم دار, انواع دسر و... با این خط تولید؛

چگونه ممکن است تاثیر مثبت راه اندازی این خط تولید به راحتی انکار گردد و سود حاصله در صورتهای مالی منعکس نشود در حالی که بار هزینه های مالی مربوط به خرید آن در صورتهای مالی در نظر گرفته شده است.

چگونه میتوان باور کرد که کل فرایند خرید, حمل, نصب و راه اندازی این خط تولید طی 3 ماه انجام شود ولی رفع یک ایراد فنی بسیار جزئی و نیاز به حضور احتمالی تکنسین ترک منجر به چند ماه انتظار و توقف خط تولید باشد؟!!!

به راستی هدف اصلی از کتمان حقایق و اتفاقات مثبت و بزرگنمائی برخی مشکلات دروغین چیست؟!!

3- تاثیر سودآوری شرکتهای زیرمجموعه 

در حالیکه میلیاردها تومان در سال 95 صرف توسعه شرکت آرپی نصر خمین یا افزایش سرمایه صنایع شیر ایلام گردیده, که هدف از آن تکمیل زنجیره تولید و افزایش یکباره سود آوری آن شرکت اعلام گردیده و در حال حاضر آرپی نصر خمین با تنوع سبد محصولات و خدمات رشد فروش خوبی را تجربه مینماید جای بسی تعجب است که همچنان شرکت تاثیر سودآوری آنها را روی سود تلفیقی انکار میگردد.

چگونه سرمایه شرکت صنایع شیر ایلام به یکباره در سال 95 با 400 درصد افزایش به 8 میلیارد تومان میرسد ولی با گذشت بیش از 9 ماه از آن, هنوز حتی تصمیم مدیریت شرکت برای راه اندازی, فروش شرکت و یا انتقال برخی ماشین الات به اراک مشخص نیست در حالی که به شدت برای اخذ تسهیلات چند میلیارد تومانی ارزان قیمت مخصوص مناطق محرم به شدت تلاش میشود و برنامه های مدون و تعهدات مشخصی برای راه اندازی شرکت به مقامات استانی داده شده است.

دانستن آخرین وضعیت این اقدامات و برنامه های آتی چه زیانی به مدیران شرکت وارد مینماید که چنین اصراری برای پنهان نگهداشتن واقعیات وجود دارد؟! و به نوعی گزارش دهی میشود که گویا از آنچه که در 5 ماه قبل گفته شده بود پسرفت داشته ایم.

4- اعلام نرخ غیر معقول فروش محصولات و هزینه های نامتعارف:

در صورتهای مالی این شرکت نرخ فروش محصولات نسبت به سایر شرکتهای هم گروه بسیار کمتر و در مقابل هزینه ها اعم از بهای تمام شده یا هزینه های اداری و فروش شرکت اصلی و شرکت پخش بسیار بیشتر در نظر گرفته شده است که نیاز به بررسی دقیق کارشناسی و موشکافی توسط حسابرس و آن نهاد نظارتی دارد.

به عنوان نمونه در حالی که قیمت مصرف کننده پنیر 400 گرمی 4800 تومان میباشد طبق گزارش عملکرد به نرخ 2920 تومان در درب کارخانه فرخته میشود. اختلاف 65 درصدی قیمت مصرف کننده با نرخ درب کارخانه با هیچ معیاری قابل توجیه نیست.

طبق بررسی میدانی انجام شده این محصول به نرخ حدود 4100 تومان از طرف شرکتهای پخش به خرده فروشان عرضه میگردد. طبق صورتهای مالی عملکرد سال 95, حاشیه سود ناخالص شرکت پخش کالبر حدود 12 درصد میباشد که با لحاظ نمودن آن, نرخ فروش پنیر 400 گرمی به شرکت پخش در درب کارخانه در بدترین شرایط به حدود 3600 تومان میرسد همانگونه که به سایر شرکتهای پخش و عمده فروشان نیز با همین حدود قیمت عرضه میشود.

در حالیکه حاشیه سود خالص شرکت اصلی 2.7 رصد میباشد, اختلاف حدود 25 درصدی نرخ فروش درب کارخانه با نرخ واقعی عرضه به شرکتهای پخش ناشی از چیست ؟

چنانچه بجای نرخ هرکیلو 7300 تومان, نرخ واقعی حدود 9000 تومان در نظر گرفته شود بیش از 6 میلیارد تومان (حدود 20 تومان به ازاء هر سهم) به سود حاصل از فروش 3700 تن پنیر در سال 96 اضافه خواهد شد.

5- خط شیر استریل 200 میلی لیتر با ظرفیت 7500 پاکت در ساعت:

چنانچه واقعاً برنامه ای برای را نصب و راه اندازی این خط وجود ندارد علت سفارش خرید پیش از موعد آن که هزینه های مالی و دموراژ را به سهامداران تحمیل میکند چه بوده است؟ آیا واقعاً راهکاری برای ترخیص و نصب و راه اندازی آن که در برگیرنده صرفه و صلاح سهامداران باشد وجود ندارد یا اینکه...

6- اقدام بدیع شرکت در اعلام محرمانه بودن برخی نرخ ها

مگر چه تفاوتی بین نرخ تفکیکی فروش شیر با سایر محصولات نظیر ماست یا آب میوه و خامه وجود دارد که مدیریت شرکت در اقدامی بدیع آنرا محرمانه تلقی نموده است و میبایست از دید سهامداران پنهان بماند؟! نرخ خرید شیر خام توسط شرکت کالبر (که همواره از نرخ خرید سایر شرکتهای لبنی بیشتر بوده) حاوی چه اطلاعات سری میباشد که میبایست به صورت محرمانه به آن سازمان اعلام گردد.

آیا ادامه این روند منجر به آن نمیشود که در گزارشهات مالی آتی, فروش کل محصولات تحت یک عنوان فروش داخلی و صرفاً با درج یک قیمت اعلام گردد (همانگونه که برای فروش صادراتی چنین کردند) ....؟!!    

علاوه بر موارد فوق و سایر ابهامات موجود در بندهای 14 گانه نامه اخیر ناشر, ایرادات و ابهامات متعدد دیگری نیز در گزارشات شرکت وجود دارد که نیاز به بررسی دقیق نهادهای نظارتی از جمله آن سازمان محترم دارد, از قبیل:

*عدم افشاء اطلاعات مربوط به قرارداد کارمزدی با شرکت میهن برای پنیر 400 گرمی,

*ابهام در نرخ خرید شیر و دلایل بالاتر بودن آن نسبت به نرخ خرید سایر شرکتهای لبنی,

*ابهام در نحوه محاسبه کالاهای برگشتی در صورتهای مالی شرکت اصلی و شرکت پخش,

*ابهام در برخی هزینه ها (نظیر هزینه سفرهای خارجی مدیران و یا خرید خودروهای گران قیمت)

*میزان تاثیر مثبت افزایش نرخ محصولات لبنی روی سود آوری شرکت

*میزان تاثیر مثبت فروش شیر مدارس روی رشد سودآوری شرکت

انتهای پیام


-
-

سه شرکت مجوز افزایش سرمایه ۱۲۱،۲۶ و ۱۳۲ درصدی گرفتند

سه شرکت مجوز افزایش سرمایه ۱۲۱،۲۶ و ۱۳۲ درصدی از سازمان بورس گرفتند تا طی روزهای آبنده آماده برگزاری مجمع فوق العاده شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت دارویی کی بی سی که با سرمایه اسمی 19 میلیارد تومانی دربازار عادی فرابورس درج شده،مجوز افزایش سرمایه 26 درصدی را از سازمان بورس اخذ کرد تا سرمایه فعلی را محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به 24 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی "کی بی سی" که گروه دارویی سبحان سهامدار عمده 81.7 درصدی آن محسوب می شود،با هدف اصلاح ساختار مالی از طریق جلوگیری از خروج سرمایه در گردش و افزایش سودآوری انجام می پذیرد.

همچنین دو شرکت 150 میلیارد تومانی پتروشیمی جهرم و فسا نیز که در بازار پایه فرابورس حضور دارند، تصمیم به افزایش سرمایه 362 و 396 درصدی را در 30 فروردین سال جاری اعلام کرده بودند،با عدم موافقت سازمان مواجه شده و توانستند مجوز افزایش سرمایه 121 و 132درصدی را از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اخذ کنند.

در این راستا،"جهرم" سرمایه فعلی را به 331.3 میلیارد تومان می رساند،سپس در مجمع فوق العاده می تواند برای افزایش سرمایه 109 درصدی و رساندن سرمایه به 694 میلیارد تومان از محل آورده نقدی موافقت کرده و اختیار تفویض ان را پس از اخذ مجوز سازمان به مدت 2 سال به هیات مدیره واگذار کند.

"فسا" نیز سرمایه فعلی را با این افزایش سرمایه به 348.6 میلیارد تومان می رساند و در مجمع فوق العاده می تواند در صورت اخذ مجوز سازمان و تفویض اختیار 2 ساله به هیات مدیره،سرمایه را با افزایش 114 درصدی به 745.7 میلیارد تومان برساند.

اهداف تامین مالی دو شرکت فرابورسی به تامین بخشی از مخارج اجرای طرح پلی اتیلن و پروژه های جانبی آن و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی فیروزآباد برمی گردد.

انتهای پیام


-خپارس اشاره دقیق وفنی ما روزهای قبل الان مقداری صف خرید دارد
-9 ابان خپارس را در ادامه مطلب درج کرده بودیم الان حدود 17 میلیون صف خرید دارد همین وضعیت برای ذوب در بلند مدت پیش خواهد امد ما توصیه خرید به هیچ سهمی نمیکنیم ولی نظرمان را  می گوییم صرفا یک نظر شخصی
-
در کدال منتشر شد:
همکاری «رتاپ» با یک شرکت جدید
شرکت تجارت الکترونیک پارسیان اعلام کرد جهت صدور کارت های بین المللی با شرکت پویا تجارت سیمرغ کیش قرارداد بسته است.

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، امروز با انتشار اطلاعیه ای در شبکه کدال در خصوص صدور کارت های بین المللی توسط این شرکت توضیح داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به گفته عبدالعظیم قنبریان، مدیرعامل این شرکت، «رتاپ» به منظور توسعه فعالیت ها در حوزه کارت های پرداخت الکترونیک اقدام به سرمایه گذاری در شرکت پویا تجارت سیمرغ کیش کرده است.

به گفته مدیرعامل، پویا تجارت سیمرغ کیش با سرمایه 40 میلیارد ریال تاسیس شده و 30 درصد از سهام آن متعلق به «رتاپ» است. فعالیت این شرکت مذاکرات با طرف های خارجی جهت اخذ مجوزهای لازم به منظور صدور کارت های خرید بین المللی است. از این رو، با وجود مذاکرات صورت گرفته، اخذ مجوز نهایی و انعقاد قرار داد تا پایان سال محتمل به نظر نمی رسد. مدیرعامل این شرکت در پایان تاکید می کند در صورت اخذ مجوز در مدت کوتاه تر، «رتاپ» سریعا در شبکه کدال اطلاع رسانی می کند.

 


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
حامد بازدید : 42دوشنبه 22 آبان 1396 زمان : 7:30 نظرات ()

سلام روز بخیر


-بازار فضایی برای رشد وسیع ندارد چاره کار اصلاح قیمت محدود بصورت خرده ریزش در صنایع بورسی است
-تایرا ممکن است صف خرید کامل عرضه شود
-خپارس حمایت 750و700ریال
-محرز است نگه داشتن ذوب زیر 800ریال در محدوده 750ریال وبالاتر کاری غیر منطقی ونوعی دخالت در قیمت است ... دیر یا زود این وضع خاتمه خواهد یافت
-بیمه ما صرفا قیمت سهم پایین است تا حق تقدم ها در اینده از قیمت دست پایین خریداری وبعد قیمت حق رشد کند وبه تبع ان قیمت سهم هم رشد خواهد کرد در بلند مدت
-
-
وزیر صنعت اعلام کرد:

۵ سیاست‌ معدنی دولت با اصلاح ساختار مالکیت بنگاه‌ها

وزیر صنعت ۵ سیاست‌ معدنی دولت دوازدهم را تشریح کرد و اصلاح ساختار مالکیت بنگاه‌ها را اقدام مهمی دانست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به‌ نقل از شاتا،محمد شریعتمداری در نشست با مدیران شرکت‌ها و انجمن‌های معدن و صنایع معدنی، طراحی نقشه راه، توسعه ارتباطات بین‌المللی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی، بهره‌گیری از فناوری و سپردن کار به خصوصی‌ها و نترسیدن از توانمندسازی آنان را از اهم سیاست‌های معدنی دولت تدبیر و امید اعلام کرد.

وی با بیان انتظارات از ایمیدرو به‌عنوان پرچمدار توسعه معدنی گفت: این سازمان بازوی دولت برای تحقق اهداف معدنی است، بنابراین باید بخش‌خصوصی را تهییج به مشارکت کند، برخی از مشارکت‌ها را خود انجام دهد، خارجی‌ها را به سرمایه‌گذاری تشویق کند، با قبول ریسک و شکستن سدها در برخی مناطق و کمک به آموزش در حل مشکلات بنگاه‌های کوچک و ارتقای سطح دانش بنگاه‌ها قدم‌های اساسی و مهمی را بردارد تا مسیر فعالیت‌های معدنی تسهیل شود.

این مقام مسئول خطاب به فعالان معدنی، اکتشاف را مقدمه تمام فعالیت‌های بخش معدن دانست و اظهار داشت: حلقه اول این مساله مهم است و برای تحقق آن باید کنترل و نظارت زمان‌بندی شده وجود داشته باشد چراکه برای فعالیت‌های بزرگ معدنی نیاز به افزایش حجم مواد معدنی شناسایی شده و کشف ذخایر جدید داریم و با اکتشاف می‌توانیم قدم‌ها را محکم‌تر برداریم.

شریعتمداری یکی از مهم‌ترین عناوین برنامه‌های وزارتخانه متبوع را تقویت واحدهای کوچک معدنی و اینکه چگونه خوشه‌ها را ایجاد کرد تا واحدهای بزرگ از آنان استفاده کنند، برشمرد و گفت: ایمیدرو حتما باید این برنامه را در دستور کار قرار دهد تا بتوان پیوندی در مجموعه فعالیت‌های معدنی ایجاد کرد. معیار و مقیاس مهم است، واحدهای بزرگ حتما باید توسعه یابند، چراکه در مقیاس کوچک نمی‌توان فعالیت کرد.

وی افزود: شرکت‌های بزرگ کمک کنند تا شرکت‌های بزرگ صادراتی چه به‌صورت موضوعی و چه منطقه‌ای در حوزه صنعت و معدن ایجاد شده و توان‌ها تجمیع شوند، همچنین اگر بتوان زنجیره ارزش ساختار مالکیتی مناسبی برای این مجموعه‌ها فراهم کرد، زنجیره ارزش به‌طور طبیعی رخ خواهد داد.

وزیر صنعت اصلاح ساختار مالکیت بنگاه‌ها را به‌گونه‌ای که در سود زنجیره ارزش سهیم شوند را اقدام مهمی دانست و گفت: 6.5 درصد صنایع معدنی،1.2 درصد بخش معدن و 23 درصد صادرات غیرنفتی به این حوزه مربوط است، بنابراین باید همه زمینه‌ها فراهم شود تا بخش‌خصوصی سود ببرد و در نتیجه، اشتغال و سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

شریعتمداری از نبود یک سند توسعه صنعتی و معدنی انتقاد کرد و گفت: یکی از دلایل راه‌اندازی ستاد زنجیره فولاد عدم برخورداری از چراغ راه است، پس باید سند روشن داشته باشیم و مشخص شود به کدام‌سو حرکت می‌کنیم. همچنان از استراتژی توسعه صنعتی بی‌بهره‌ایم اما کار مشترکی در این زمینه با اتاق بازرگانی، معاونت طرح و برنامه در دست اقدام است تا نقشه راهی برای توسعه صنعتی و بخش معدن تدوین شود.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 24یکشنبه 21 آبان 1396 زمان : 7:5 نظرات ()

تعداد صفحات : 50

درباره سایت خبری معلم بورس
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری غیر فعال
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    صفحات جداگانه