close
تبلیغات در اینترنت
اخبار روز
دیده بان بازار
نظرات بورسی من فقط برای خانواده ام
tsetmcبورس اسفند
یکشنبه 01 اسفند 1395 ساعت 7:56 | بازدید : 51 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-دیروز در کانال تلگرام اطلاع رسانی کردیم امروز در سایت بازار را بررسی خواهیم کرد
-خپارس با رشدی مناسب الان در محدوده 925ریال معامله میشود وبراحتی از حمایت 800ریال فاصله گرفته است
-خساپا نیز نیم نگاهی به 1300ریال داردنتیجه یک عقب گرد 100ریالی میتواند کف موقت ورود باشد
-فقط بورس تا این لحظه 16 نماد متوقف شد اکثرا جهت تعدیل وحدود 7 نماد هم در فرا بورس متوقف گردید جهت تعدیل
-مشهد هوایی سرد وبرفی است

-دو موضوع در هر خرید را مدنظر داشته باشید

1- پیش بینی سال 1396

2- اخرین پوشش سال 1395

بعد اقدام به خرید کنید

در هر بررسی مالی حتما افزایش سرمایه را لحاظ کنید اگر افزایشی داشته باشد


-اگر صبور باشید واسفند را تحمل کنید بهار وتابستان بورس روزهای مثبتی پیش رو خواهد داشت

1-اول با نمادهای کناره

2-دوم با نمادهای رند بنیادی محکم

سهم بخرید


-توقف ها همچنان ادامه دارد
-
توقف نمادهاي معاملاتي شفارا،شخارك،شفن،شاراك،شسپا،شلعاب،شكربن،لابسا95/12/1 09:36
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركتهاي پتروشيمي فارابي(شفارا)، پتروشيمي خارگ (شخارك)، پتروشيمي فن آوران (شفن)، پتروشيمي شازند(شاراك)، نفت سپاهان(شسپا)، لعابيران (شلعاب)، كربن‌ ايران‌ (شكربن)،آبسال(لابسا) با توجه به اعلام پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي 96،متوقف شدند. مديريت عمليات بازارشركت بورس اوراق بهادار تهران

-توضیح سبز رنگ را فراموش نکنید
-آپ یکی از گزینه های نوسان گیری است البته اگر بتوانید در کف وارد شوید
-رکیش 3600ریال حمایت ولی بعید است به این محدوده افت کند
-اصلاح قیمت غمینو را کنترل کنید
-وهمچنین اصلاح قیمت غشان را
-ایا غبشهر به حمایت 2300ریال نزول میکند یا خیر
-ما شما را وادار میکنیم خودتان بسمت انتخاب سهم پیش بروید ولی مسیر ها ومعبر ها را به شما نشان میدهیم ما مخالف خرید تقلیدی هستیم
-دلر دیروز در کانال تلگرم وقبلا دهها بار اشاره کردیم البته در اینده ثبت محضری دارد ولی بعد امکان رشد بیشتر
-دیروز با اعلام اولین سود ۹۶ رخ داد:

خروج موقت و دسته جمعی ۲۰ شرکت بورسی/ موج جدید در راه

اعلام اولین سود ۹۶ و تعدیل شرکت ها منجر به توقف نماد ۲۰ نماد بورسی شد و با توجه به ادامه تعدیل ها ، باید منتظر موج دیگری از توقف نمادها در امروز و روزهای آینده بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی نزدیک شدن به پایان سال مالی اسفند جاری و الزام شرکت ها به اعلام اولین درآمد سال مالی آینده ، موجی از  تعدیل مثبت و منفی عادی و معنادار و گاه پیش بینی نشده ایجاد شده و تا دیروز سیمان صوفیان با تعدیل مثبت 12 هزار 667 درصدی سود ، شگفتی ساز این جریان شده است.

برهمین اساس و طبق آیین نامه معاملات، نماد شرکت های اعمال کننده تعدیل مثبت و منفی بیش از 20 درصدی و همچنین شرکت هایی مانند ایران خودرو که با تغییر با اهمیت غیرعملیاتی و متفرقه روبرو شده اند ، بسته می شود.

در این میان دیروز 20 شرکت بورسی با توقف نماد روبرو شده اند و انتظار می رود با ادامه انتشار اولین درآمد سال مالی ، این توقف نمادها در روزهای اخیر افزایش هم یابد.

20 شرکتی که دیروز موقتا" از تابلوی معاملات خارج و بعد از ارایه توضیحات به بازار باز خواهند گشت، شامل فولاد مبارکه، ایران خودرو، بانک سینا، گروه صنعتی ملی، قند قزوین، شهد ایران، جام دارو، داروسازی سینا، ریخته گری ایران، سیمان غرب، سیمان بجنورد، معادن بافق، سایپا دیزل، کاغذ سازی کاوه ، سیمان سفید نیریز، لوله و ماشین سازی، سیمان شاهرود،  دارو سازی امین، و سیمان صوفیان هستند.


-نائب رئیس هیات مدیره کانون کارگزاران در گفت وگو با بورس پرس:

سازمان بورس شبکه های اجتماعی صلاحیت دار را معرفی کند

نائب رئیس هیات مدیره کانون کارگزاران با بیان اینکه مسئولیت استفاده از اطلاعات، اول از همه به عهده شخص استفاده کننده است، اعلام کرد سازمان بورس بهتر است برای اطمینان فعالان بازار، اقدام به معرفی شبکه های اجتماعی صلاحیت دار کند.

فردین آقا بزرگی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بورس پرس، در مورد جایگاه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در بازار سرمایه و متحد شدن برخی سهامداران حقیقی برای حمایت یا تخریب یک سهم اظهار داشت: ‌هر ابزاری کاربرد‌های متفاوت، متنوع و متضادی دارد اما در همه کشور‌ها و بازار‌های سرمایه، شرکت‌ها باید اطلاعات خود را از طریق مجاری تعیین شده و رسانه‌ها که نظام‌های نظارتی اعلام می‌کنند، منتشر کنند.

وی ادامه داد:‌ اگر اشخاصی از ابزار ناهنجاری برای کسب اطلاعات استفاده کنند وظیفه نهاد ناظر است که برخود لازم با این عملکرد داشته باشد و در مقابل نیز کسانی که صلاحیت انتشار اخبار و اطلاعات دارند را معرفی کند تا مردم با اتکا به آن و با اطمینان کامل از اخبار مورد نیاز استفاده کنند.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با تأکید بر اینکه نهاد‌های ناظر باید افراد ذی‌صلاح در اطلاع رسانی را اعلام کند، گفت: درست است که سازمان بورس نهاد ناظر است ولی مسئولیت استفاده از اطلاعات، اول از همه به عهده شخص استفاده کننده است زیرا باید بداند از کجا و از چه طریقی اسلاعات را کسب می‌کند.

آقابزرگی با بیان اینکه تنها نهاد ناظر مسئول درست یا نادرستی اطلاعات منتشر شده از رسانه‌ها و شبکه‌های غیر مجاز نیست، خاظر نشان کرد: در کنار معایبی که این شبکه‌های اجتماعی در شایعه پراکنی دارند، قطعا مزایایی چون سرعت انتشار اطلاعات است زیرا به نوعی بازار تبادل اطلاعات است.

وی درباره جایگاه پلیس فتا و وزارت فرهنگ و ارشاد در راستای مبازره با شبکه‌های اجتماعی که اقدام به شایعه پراکنی می‌کنند، تصریح کرد:‌ در مواردی که لازم به برخورد قانونی است این دو نهاد اقدام می‌کنند ولی همان طور که اعلام شد، مسئول اول خود شخص استفاده کننده است.

انتهای پیام


-بازگشايي نمادهاي معاملاتي رتكو،سرود،دسينا،شپاكسا،سكرما
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 14


عرضه اولیه انجام نمیشود
چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 7:55 | بازدید : 51 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-شاخص کل با قدرت نمادهای رند تا این لحظه 187واحد مثبت است
-فلوله نا باورانه همچنان دست به دست میشود ورشد میکند الان 5336ریال هنوز مقداری صف خرید دارد
-ممکن است در سال 4الی 5 جلسه من دیر در محل کار حاضر بشوم ولی این وضعیت بسیار محدود  است شما هر روز به سایت سر بزنید هنوز روزهای پرتلاطمی در بازار سرمایه ودادوستد سهام داریم
-اپ حمایت 13000مقاومت 15000ریال
-جمله کلیدی حدود سی شرکت بزرگ شاخص گردان گفته میشوند البته بورس فرا بورس محاسبات جدای خود را دارد
-پدرخش یادتان هست دهها بار معرفی کردیم در محدوده 3000ریال الان 5360ریال احتمالا باید افزایش سرمایه سنگینی داشته باشد تعداد سهام فعلی 51 میلیون ریال
-ذوب سهام جایزه افزایش سرمایه ثبت محضری شد در اینده توام با ازاد سازی سهام باز میشودرنگ زرد یعنی قبل از تشخیص روند نظارت
-ولغدر را دارند می خرند افت ناگهانی سهم را جدی تلقی کنید
-از سوی یک کارگزاری بررسی شد:

مقایسه NAV شرکتهای سرمایه گذاری معدنی، پتروشیمی و دارویی در سه جدول

خالص ارزش دارایی های ۴ شرکت سرمایه گذاری معدنی، ۵ شرکت پتروشیمی و ۶ دارویی توسط یک کارگزاری و در سه جدول بررسی و مقایسه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی بهبود نسبی سهام شرکت های معدنی، پتروشیمی و دارویی، کارگزاری بانک توسعه صادرات، گزارشی از مقایسه خالص ارزش دارایی های شرکت های سرمایه گذاری این 3 صنعت منتشر کرده است.

این شرکت ها شامل 4 شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، امید، سپه و توسعه معادن روی ، 5 شرکت پتروشیمی پارسان، تاپیکو، سرمایه گذاری غدیر، پترول و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی به همراه 6 شرکت دارویی برکت، تیپیکو، سرمایه گذاری البرز، گروه دارویی سبحان ، داروپخش و سرمایه گذاری اعتلا البرز هستند.

ارزش خالص دارایی های 4 شرکت سرمایه گذاری معدنی

توضیحات

1. درمحاسبات تمامی سهام از آخرین گزارش فعالیت ماهانه و آخرین صورتهای مالی ارائه شده شرکتها استفاده شده است.

2. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات به غیر از شرکت کک طبس که ارزش آن  با استفاده از eps اعلام شده برآورد شده است برای باقی شرکتها بهای تمام شده مبنای ارزشگذاری قرار گرفته است.

3. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی شرکت توسعه معادن روی از eps  برآوردی شرکت های سرمایه گذاری اندیشه محوران، بازرگانی توسعه روی زنگان و مهندسی و تحقیقاتی فلزات برای  ارزشگذاری استفاده شده است در حالیکه برای باقی شرکتها بهای تمام شده مبنای ارزشگذاری قرار گرفته است.

4. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری امید، ازNAV شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع معدنی امید برای برآورد ارزش شرکت استفاده شده است.  ارزش گذاری سرمایه گذاری ساختمان بر اساس بهای تمام شده بوده و از  EPS اعلامی دیگر شرکتها برای برآورد ارزش استفاده شده است.

5. این شرکت در گزارش هیئت مدیره سال 94 خود اعلام کرده که شش دانگ زمین از اراضی قریه کلارک واقع در لواسان با کاربری باغ مسکونی به مساحت 46.590 مترمربع در مالکیت شرکت است . با توجه به بهای تمام شده 21 میلیارد تومانی این زمینها برای شرکت، بهای تمام شده هر متر مربع آن در حدود 500 هزارتومان به دست می آید با توجه به چندین برابر بودن حال حاضر قیمتها در آن منطقه درصورت فروش آنها ارزش افزوده زیادی نصیب شرکت میگردد. ارزش خالص دارایی های محاسبه شده در بالا بدون در نظر گرفتن این زمینهاست و در صورتیکه زمینها را در نظر بگیریم با افزایش هر 500 هزار تومان در قیمت هر مترمربع 4 تومان به ارزش خالص دارایی های شرکت اضافه میگردد.


ارزش خالص دارایی های 5 شرکت پتروشیمی

توضیحات:

1. در محاسبات از آخرین صورتهای مالی شرکتها استفاده شده است.

2. به غیر از وپترو که آخرین صورت وضعیت ارائه شده شرکت مربوط به مرداد ماه 95 بود در محاسبات باقی شرکتها از صورت وضعیت پرتفوی دی ماه استفاده شده است.

3. پارسان در مجمع عمومی عادی خود در پایان دی ماه 25 تومان سود تقسیم کرده که این مقدار از حقوق صاحبان سهام مربوط به صورتهای مالی منتهی به آذرماه کسر شده است.

4.وپترو در مجمع عمومی عادی خود در پایان مرداد ماه 7 تومان سود تقسیم کرده که این مقدار از حقوق صاحبان سهام مربوط به صورتهای مالی منتهی به اردیبهشت ماه کسر شده است.

5. شرکت سرمایه گذاری غدیر سرمایه خود را از 4600 میلیارد تومان به 7200 میلیارد تومان رسانده که 875 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده سهامداران بوده و آخرین صورتهای مالی ارائه شده مربوط به قبل از افزایش سرمایه شرکت است لذا این مقدار به حقوق صاحبان سهام اضافه شده است.

6. در ارزشگذاری پرتفوی غیر بورسی تاپیکو با توجه به اینکه عمده سهم پرتفوی غیر بورسی را ستاره خلیج فارس تشکیل می دهد و تاپیکو مالک 49 درصد از سهام این شرکت است باتوجه به ظرفیت شرکت و سود دهی در سالهای آینده و تنزیل جریانهای نقد حاصل از بهره برداری آن، ارزش روز آن 12 هزار میلیارد برآورد می گردد که سهم تاپیکو از این قسمت 6500 میلیارد تومان است.

در صورتی که برای ستاره خلیج فارس ارزش افزوده ای در نظر نگیریم NAV تاپیکو 203 تومان به دست می آید و در حال حاضر سهام در محدوده 92 درصد NAV خود معامله میگردد.

ارزش خالص دارایی های 6 شرکت  سرمایه گذاری دارویی

توضیحات:

1.در کلیه محاسبات از آخرین گزارش فعالیت ماهانه و آخرین صورتهای مالی ارئه شده شرکتها استفاده شده است.

2. شرکت گروه دارویی البرز افزایش سرمایه برابر 50 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده داشته که این مقدار در آخرین صورتهای مالی منظور نشده بنابراین در محاسبات صورت گرفته این مبلغ به حقوق صاحبان سهام اضافه می گردد و با تعداد سهام جدید در نظر گرفته می شود. در محاسبات پرتفوی غیر بورسی شرکت ارزش روز برابر بهای تمام شده در نظر گرفته شده است.

3. شرکت گروه دارویی سبحان افزایش سرمایه برابر 37 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده داشته که این مقدار در آخرین صورتهای مالی منظور نشده بنابراین در محاسبات صورت گرفته این مبلغ به حقوق صاحبان سهام اضافه می گردد و با تعداد سهام جدید در نظر گرفته می شود. در محاسبات پرتفوی غیر بورسی شرکت ارزش روز برابر بهای تمام شده در نظر گرفته شده است.

4.در برآورد ارزش روز پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین و همچنین شرکت دارو پخش از eps اعلامی شرکتها برای ارزشگذاری آنها استفاده شده است.

5. در برآورد ارزش روز پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز از بهای تمام شده برای ارزشگذاری آنها استفاده شده است.

6. ارزش خالص دارایی های برآورد شده برای شرکت گروه دارویی برکت بدون احتساب ارزش افزوده پرتفوی غیر بورسی می باشد در صورتی که برآورد کارشناسی شرکت در اطلاعیه عرضه مبنای محاسبات قرار گیرد ارزش خالص داراییها به   251 تومان افزایش می یابد.

انتهای پیام


-تا شنبه خدا نگه دار
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 17


tsetmcوبصادر را باز کنید
سه شنبه 26 بهمن 1395 ساعت 7:0 | بازدید : 43 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-مدیر عامل شرکت کارگزاری بانک آینده عنوان کرد:
-

"بصبا" چهارشنبه عرضه اولیه نمی شود

زمان عرضه اولیه ۵ درصد سهام شرکت تولید نیروی جنوب غرب صبا که قرار بود چهارشنبه باشد ، به تعویق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی ، قرار بود روز چهارشنبه 27 بهمن، 135 میلیون سهم "بصبا" با دامنه قیمت 350 تا 360 تومانی هر سهم از طریق کارگزاری بورس بهگزین در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه شود.

براساس این گزارش، اما این عرضه به تعویق افتاده و در زمان فعلا" نامعلوم دیگری انجام خواهد شد.

هنوز دلیل یا دلایل این رویداد مشخص نشده اما احتمال دارد تبعات منفی ناشی از عرضه اولیه هفته گذشته سهام برکت در این تصمیم بی تاثیر نباشد.

در این رابطه مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران با صدور اطلاعیه ایی اعلام کرد زمان عرضه اولیه سهام شرکت تولید نیروی جنوب غرب صبا در نماد بصبا1 تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

انتهای پیام-اما فنوال که حمایت ان 1000ریال است دیشب مطلع شدیم ضمانت دو وام را کرده است ..... در صورت های مالی حسابرس مواردی را نوشته است....فعلا نظارت تا شفاف سازی شود

-رنگ سبز روند ورود

 رنگ قرمز روند نزول 

رنگ زرد روند نظارت


-رتاپ حمایت 3000ریال مقاومت 3400ریال الان 3231 ریال
-خاور زیر 800ریال انچه که روند نشان میدهد
-شاراک بارها وبارها در محدوده 2800ریال اشاره شد الان 3211 ریال حمایت همچنان همان 2800ریال است اصلاح قیمت سهم را جدی بگیرید
-تا پیکو الان 1850ریال حمایت 1700ریال
-سلام 
لطفا حمایت والبر را میفرمایید؟ ممنون
پاسخ : سلام حمایت والبر 3000ریال مقاومت 3500ریال کم ریسک ودر بلند مدت سهم با ثبات

-فخوز به 3200ریال نزدیک میشود الان3402ریال
-دکوثر به 1500ریال نزدیک میشود الان1598ریال
-اما فنوال وشبهاتی که در صورتهای مالی شش ماهه دارد
-5. موارد قابل ذکر درخصوص تضامين موضوع يادداشت توضيحي 1-28 صورتهاي مالي به شرح زير است:1-5- شرکت در سنوات قبل اقدام به تضمين مبلغ 322 ميليارد ريال از تعهدات شرکت رنک زيراکس ايران نموده که با توجه به اعلام ورشکستگي شرکت اخيرالذکر (موضوع يادداشت توضيحي 5-1-4 صورتهاي مالي) تعيين ميزان اثرات ناشي از تعهدات فوق¬الذکر بر صورتهاي مالي مورد گزارش، براي اين موسسه مشخص نگرديده است. 2-5- شرکت درسنوات قبل اقدام به تضمين مقادير معتنابهي از تعهدات شرکت آلومينيوم پارس نموده است. با توجه به اعلام ورشکستگي شرکت اخيرالاشاره، بانک تجارت (يکي از طلبکاران) اقدام به اقامه دعوي به طرفيت اداره تصفيه امور ورشکستگي (به قائم مقامي شرکت آلومينيوم پارس)، شرکت آلومينيوم پارس و شرکت مورد گزارش مبني بر تأمين خواسته نموده است. در اين ارتباط شعبه 14 دادگاه عمومي حقوقي مجتمع قضايي شهيد بهشتي در تاريخهاي 23/04/1394 و 24/03/1395 اقدام به صدور رأي مبني بر قرار تأمين خواسته به مبلغ 405 ميليارد ريال از اموال بلامعارض (اموال غيرمنقول) خواندگان تا پايان رسيدگي نموده و اموال غيرمنقول شرکت در توقيف قرار گرفته و پيرو آن راي بدوي و اصلاحي شعبه فوق الذکر در تاريخ 03/08/1394 و 08/09/1394 با احتساب 12ميليارد ريال خسارت دادرسي به نفع بانک فوق الذکر صادر شده است. علاوه بر اين بانک ايران و اروپا (يکي ديگر از طلبکاران) نيز نسبت به مبلغ حدود 600 هزار يورو (براساس گزارش کارشناسان رسمي دادگستري به اداره امور تصفيه شرکت آلومينيوم پارس به ميزان 98 هزار يورو تعيين شده) از تضامين، اقدام به دعوي حقوقي نموده که تاکنون نتيجه آن مشخص نشده است. با توجه به مراتب فوق، تعيين ميزان اثرات ناشي از تعهدات فوق الذکر بر صورتهاي مالي مورد گزارش در شرايط حاضر براي اين موسسه مشخص نمي باشد.

-فنوال 25 درصد شناور دارد یعنی سهام دار حقیقی حالا چطور مدیر عامل وقت رفته ضامن وام عده ای شده است  .......؟؟؟؟؟؟؟؟
- یک ریسک هم به ریسکهای بازار اضافه میشود ایا سهمی که میخرید ان شرکت وثیقه یا ضامن کسی هست یا نه البته اگر برای خود شرکت وام بگیرد به تولید بزند عالی است ولی برای همسایه.....مخرب خواهد بود

-سلام 
پله هاي فرآور رو ميگويید؟
پاسخ : وسط دایره 5000ریال 
دایره اول 7500ریال کم ریسک 
دایره دوم 10000ریال ریسک متوسط 
دایره سوم 13000ریال ریسک بالا 
برداشت از دوایر منتظر اصلاح قیمت باشید

-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 15


tsetmcفخوز قوی تر از دیروز
دوشنبه 25 بهمن 1395 ساعت 7:9 | بازدید : 35 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-سلام جناب  لطفا حمایت رتاپ رو اعلام بفرمایید . متشکرم
پاسخ : سلام حمایت 3000ریال مقاومت اول 3500ریال بعد از عید ممکن است در بلند مدت تا 3800ریال هم ص

-شکربن حمایت 2700و2600ریال مقاومت قبل عید 3100مقاومت بعد عید 3300و3500ریال
-سمگا تا پایان مهلت حق تقدم فقط نظارت
-گروه ساختمان  در حال اصلاح قیمت
-باز هم سمگا ممکن است سهم قبل عید تا 1700وحتی کمتر هم افت بکند با خود سهم پله ای خرید فروش کنید بهتر نتیجه می گیرید حق شش ماه دارایی شما را بلوکه میکند
-عرض کردم افت فملی را جدی بگیرید دیروز 2028امروز تا این لحظه 2120ریال
-فاسمین حمایت 3600مقاومت 4200 ریال افت ناگهانی فاسمین را جدی بگیرید
- راهنمایی های من واضح وسود ده است منتهی ترس نزول این روزها در بازار حاکم است
-قثابت در تست نموداری وسابقه معاملاتی 
حمایت 1000مقاومت 1200ریال الان وسط دعوا است 1100ریال پس افت ناگهانی سهم را جدی تلقی کنید ورشد سهم را نظاره گر باشید
در 1000 ریال نعمتی است ودر 1200ریال اصلاح قیمتی

-استقلال نوشتاری من از اینجا اغاز میشود در اتاق کارم هیچکس نیست وابسته به هیچ کارگزاری هم نیستم ویک شخصیت مستقل بورسی دارم چون اعتبارم را معامله نمیکنم . واعتماددوستان به من را تخریب نمیکنم.....
-سلام  بازم یک نگاهی بیندازید تعداد خریدار وفروشنده --خریدار حقوقی --تغییر اعضای اصلی نظرتان بفرمایید
پاسخ : سلام تلاش میشود مقاومت 10000ریال را رد کند خریدار باید بداند حمایت ها8000و7000ریال هستند ریسک سهم ده درصد ایا تحمل ده درصد ضرر را داری بدنبال کسب سود ده درصدی در این نماد باشیدتغییر اعضای اصلی در بلند مدت ملاک خواهد بود نه در کوتاه مدت در هر سهمی

-
-بورس نیوز گزارش می دهد:
به نظر می رسد در شرایط کنونی اغلب بازارهای فعال در اقتصاد کشورمان همچون بازارهای سرمایه و پول در وضعیت نامناسبی به سر می برند و می توان گفت در حالی که بسیاری از مدیران سرمایه گذاری و صندوق ها در اندیشه سپرده کردن نقدینگی در اختیار خود در بانک ها و موسسات مالی هستند این نهادها نیز روند فرساشی را از لحاظ عملیاتی و سودآوری سپری می کنند.

سازمان بورس در حالی به صندوق های با درآمد ثابت مأموریت تزریق نقدینگی به بازار سرمایه را داده که مدیران این صندوق ها همچنان سپرده گذاری در بانک ها را به سرمایه گذاری در بورس ترجیح می دهند و مدعی هستند که بازدهی بازار پول بر خلاف بازار سرمایه مطلوب همراه با ریسک پایین است. این در حالی است که بررسی چند متغیر اقتصادی حاکی از آن است که بانک ها به تدریج به ورطه زیان دهی و ورشکستگی سوق می یابند و از این رو می بایست به مدیران صندوق ها این هشدار را داد که سود سپرده های بانکی برخلاف تصور آنها تضمین شده و بدون ریسک نیست.

بر اساس گزارش بورس نیوز، به نظر می رسد در شرایط کنونی اغلب بازارهای فعال در اقتصاد کشورمان همچون بازارهای سرمایه و پول در وضعیت نامناسبی به سر می برند و می توان گفت در حالی که بسیاری از مدیران سرمایه گذاری و صندوق ها در اندیشه سپرده کردن نقدینگی در اختیار خود در بانک ها و موسسات مالی هستند این نهادها نیز روند فرساشی را از لحاظ عملیاتی و سودآوری سپری می کنند. بطوریکه بررسی و مقایسه روند رو به رشد درآمدهای نفتی، نقدینگی جامعه و GDP با میزان سود پرداختی بانک ها به سپرده گذاران طی سال های اخیر خود گواه این موضوع است و هشداری است برای مدیران صندوق های با درآمد ثابت که از جنس بازار سرمایه هستند و مجوز فعالیت خود را از این بازار می گیرند اما اعتقادی بر پتانسیل های درونی آن برای رشد و شکوفایی ندارند.

بر اساس اطلاعات موجود، کل درآمدهای نفتی کشور طی سال 83 حدود 36 هزار میلیارد تومان محاسبه می شود و نقدینگی کل کشور 68 هزار میلیارد تومان؛ به عبارت بهتر در سال مذکور نقدینگی سرگردان جامعه حدود 1.9 برابر کل درآمدهای نفتی بوده است. این در حالی است که طی سال جاری کل درآمد نفتی کشور به حدوداً 110 تا 120 هزار میلیارد تومان و نقدینگی جامعه به 1200 هزار میلیارد تومان رسیده و بدین ترتیب تا پایان امسال نقدینگی کشورمان 10 برابر کل درآمدهای نفتی می شود.

هشدار به مدیران صندوق های با درآمد ثابت/ سود سپرده های بانک ها معادل کل درآمدهای دولت در سال 96

حال اگر به 1200 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان جامعه سود سپرده های بانکی 16 تا 17 درصدی تعلق بگیرد می بایست حدوداً 200 هزار میلیارد تومان سود از سوی بانک ها پرداخت شود که این رقم معادل 1.8 برابر درآمدهای نفتی کشور تا پایان سال 95 می باشد.

در این شرایط اگر بخواهیم تولید ناخالص داخلی را با میزان سود سپرده های بانکی طی سال 83 و 95 مقایسه و بررسی کنیم باید گفت که در سال 83 حدود 10 میلیارد دلار سود سپرده بانکی پرداخت شده که این رقم حدود شش درصد کل تولید ناخالص داخلی کشور در سال مذکور محاسبه می شود.

در مقابل اما، طی سال جاری GDP حدود 392 میلیارد دلار و سود پرداختی بانک ها 62 میلیارد دلار اعلام شده است.

به عبارت دیگر امسال معادل 17 تا 18 درصد از GDP کشور سود به سپرده گذاران بانکی پرداخت شده که به نظر می رسد در صورتیکه روند افزایشی نرخ سود بانکی و رقابت بانک ها برای اعلام نرخ سود بیشتر به همین منوال پیش برود در سال های بعدی دولت می بایست معادل کل تولید ناخالص داخلی سود سپرده بانکی پرداخت کند.

هشدار به مدیران صندوق های با درآمد ثابت/ سود سپرده های بانک ها معادل کل درآمدهای دولت در سال 96

در عین حال دولت در بودجه سال 96 کل درآمدهای خود شامل درآمدهای نفتی و مالیاتی را حدود 220 هزار میلیارد تومان برآورد کرده، این در حالی است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور احتمال عدم دستیابی به این رقم وجود دارد و ممکن است دولت در نیل به این هدف ناکام بماند. در مقابل اما کل درآمد برآوردی دولت برای سال آینده کمی بیش از کل سود پرداختی حدود 200 هزار میلیارد تومانی بانک ها به سپرده گذاران در سال جاری محاسبه می شود. به عبارت بهتر می توان گفت دولت در شرایطی درآمد 220 هزار میلیارد تومانی را پیش بینی کرده که رقمی بیش از آن حدود 240 هزار میلیارد تومان را باید طی سال آینده به سرمایه گذاران در شبکه بانکی پرداخت کند. درآمدی که همانطور که عنوان شد تحقق آن با توجه به وضعیت اقتصادی کشور چندان محتمل نیست و حال آنکه می بایست رقمی بیش از آن را به سپرده گذاران بانکی پرداخت کند.

به طور قطع تحقق این امر برای بانک ها در سال آینده میسر نخواهد بود و وضعیت بانک ها نیز به مخاطره خواهد افتاد. هر چند که در شرایط فعلی نیز زمزمه ها و اخبار گوناگونی از وضعیت نامناسب بانک ها به گوش می رسد و کارشناسان ارشد اقتصادی به دفعات نسبت به پرداخت سودهای بالای بانک ها به سپرده گذاران علیرغم شرایط نامناسب سودآوری آنها به دولتمردان هشدار داده اند. بر این اساس به نظر می رسد بار دیگر می بایست به مدیران صندوق های با درآمد ثابت نیز گوشزد کرد که بازار پول دیگر همچون گذشته محل امنی برای سرمایه گذاری نیست و این بازار نیز به ورطه سقوط و زیان دهی پیش می رود و می بایست به فکر راه چاره ای برای نجات سرمایه ها کرد. شاید بهتر باشد مدیران صندوق ها به دستور رییس سازمان بورس برای اختصاص بخشی از سرمایه گذاری ها در بازار سهام بدون تعصب نسبت به بازار پول نگاه کنند و این واقعیت را قبول کنند که سود بانک ها آنچنان ک


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 19


tsetmcدامین پر معامله
یکشنبه 24 بهمن 1395 ساعت 7:25 | بازدید : 29 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-هفته اخر بازار با رکود ونوسانات جزیی به پایان رسید وهنوز فضای باز گشایی رمپنا وبصادر وپارس فراهم نیست
-شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
-در دومین نشست خبری رییس سازمان بورس مطرح شد:
دومین نشست خبری رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی صبح روز جاری در محل این سازمان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد تا شاپور محمدی مهمترین اقدامات و دستاوردهای سازمان بورس در دولت یازدهم را تشریح کند.

دومین نشست خبری رییس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح روز جاری در محل این سازمان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد تا شاپور محمدی مهمترین اقدامات و دستاوردهای سازمان بورس در دولت یازدهم را تشریح کند.

بر اساس گزارش خبرنگار بورس نیوز، شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در این جلسه با بیان اینکه بازار سرمایه طی چند سال اخیر دچار تحولات بین المللی و داخلی شده و تبعات مثبت یا منفی آن بر بورس نمایان شده است، عنوان کرد: مهمترین تحولات بین المللی اثر گذار بر وضعیت بازار سرمایه، افت قیمت جهانی نفت به شمار می رود که علیرغم تلاش های فراوان جهت کاهش تبعات منفی آن بر شرکت های وابسته به نرخ نفت، اما شاهد اعمال اثرات منفی آن بر کلیت بازار سرمایه بوده ایم.

پیشنهاد سازمان در خصوص حقوق مالکانه معادن

محمدی افزود: در دولت یازدهم فرمول نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی حل و فصل شد و فرمول معینی برای این واحدها تعیین گردید و بموجب آن اطمینان برای سرمایه گذاران و صاحبان صنعت در حوزه پتروشیمی و پالایشی ایجاد شد. در این راستا سازمان بورس پیشنهادی در خصوص حقوق مالکانه معادن ارائه نموده تا طی آن قیمت فروش محصولات تولیدی شرکت های معدنی متناسب با نرخ خرید مواد اولیه مصرفی آنها تعیین گردید. امیدواریم تا مذاکرات این سازمان با مقامات مسئول در نهادهای ذیربط به نتایج مثبتی برسد.

اهم اقدامات و دستاوردهای سازمان بورس در دولت تدبیر و امید

وی به مهمترین اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و ابراز داشت: اقداماتی در حوزه توسعه بازار سرمایه انجام شده و طی آن شرکت های جدیدی وارد این بازار شده اند. به طوریکه ارزش بازار سرمایه از ابتدای فعالیت دولت فعلی تاکنون از 244 هزار میلیارد تومان به 635 میلیارد تومان ارتقاء یافته است. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که حدود 120 هزار میلیارد تومان از ارزش بازاری فعلی به صندوق های با درآمد ثابت اختصاص دارد.

پیگیری سازمان جهت اجرای دستورالعمل جدید پیرامون صندوق های با درآمد ثابت

در این بین باید گفت که بخشی از منابع مالی صندوق های مذکور در بازار پول سپرده شده است و باید سیاستی اتخاذ گردد تا صندوق های با درآمد ثابت به سمت تزریق نقدینگی در بازار سهام روی بیاورند چرا که آنها مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس دریافت می کنند. در این راستا اخیراً سیاست اعمال حداقل سرمایه گذاری صندوق های با درآمد ثابت در سهام تدوین شده و به این صندوق ها ابلاغ گردیده است. همچنین به صندوق های با درآمد ثابت مهلت سه ماهه داده شده تا نسبت به اجرای این دستورالعمل اقدام کنند که در حال حاضر مهلت فعالیت برخی از صندوق ها پایان یافته و می بایست جهت دریافت تمدید مجوز فعالیت قوانین را رعایت کنند.

این مقام مسئول افزود: افزایش 67 درصدی ضریب نفوذ بازار سرمایه یکی از مهمترین دستاوردهای این سازمان در دوره فعالیت دولت یازدهم است. به طوریکه طی دوره مذکور تعداد کدهای معاملاتی از حدود 6.5 میلیون به حدود 10 میلیون کد افزایش یافته که این امر نشان دهنده رشد بازار سرمایه است. رشد ضریب نفوذ بازار سرمایه دو پیامد مهم داشته است. از یک سو فرهنگ سازی در بازار سرمایه قدرت بیشتری یافته و از سوی دیگر این الزام برای دولت و مجلس ایجاد شده تا شرایط کلی بورس را بیشتر مد نظر قرار دهند و در همین راستا سازمان بورس پیشنهاداتی به دولت و مجلس ارائه نموده و درمان پیگیری آنها است. در این بین توجه به این نکته حائز اهمیت است که پس از آزاد سازی سهام عدالت بیش از 50 میلیون نفر سهامدار خواهیم داشت به عبارت بهتر بورس کشورمان مردمی ترمی شود.

رییس سازمان بروس همچنین افشای اجباری اطلاعات ماهانه تولید و فروش ماهانه در راستای افزایش شفافیت اطلاعاتی و ابلاغ تهیه و ارائه صورت های مالی بر اساس استانداردهای حسابرسی بین المللی را از جمله سایر اقدامات این سازمان نام برد و در کنار آن بروز رسانی سامانه معاملاتی، رفع مشکلات موجود در فرایند عرضه اولیه، راه اندازی سامانه رصد و نیز سامانه مقررات و قوانین بازار سرمایه را از جمله این اقدامات برشمرد.

محمدی در ادامه از تدوین لایحه ای برای مقررات بازار سرمایه خبر داد و گفت: در نظر داریم تا جلسه ای با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی جهت تدوین قانون جامع بازار سرمایه تشکیل شود و در نهایت لایحه مذکور تقدیم مجلس شود. در این راستا در نظر داریم تا طی شش ماه آینده این امر را نهایی کنیم که البته انجام آن به همکاری های دولت و مجلس نیز بستگی دارد.

مضاف بر آن می توان به راه اندازی بازار SME، سامانه رسیدگی مشکلات مردمی، انتشار اوراق اختیار معامله خرید و فروش و ارسال مستقیم اطلاعات به کدال نیز اشاره کرد.

در ادامه پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه توسط رییس سازمان بورس راه اندازی شد و محمدی از مزایای این پایگاه سخن گفت.

در پایان جلسه نیز رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که شرح آن را در ذیل مشاهده می کنید.

صندوق ثبات به کمک بازار سرمایه می آید

رییس سازمان بورس در خصوص عملکرد صندوق ثبات بازار سرمایه اظهار داشت: صندوق ثبات بازار سرمایه تکلیف قانونی وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، سازمان بورس و صندوق توسعه ملی است و قانون مقرر کرده تا بخشی از منابع صندوق توسعه ملی تا یک درصد درآمد سالانه آن را از محل سپرده گذاری در بانک وارد صندوق ثبات شود. در این راستا درخواست نمودیم تا در اولین جلسه صندوق توسعه ملی موضوع تزریق منابع از طریق این صندوق و کمک به بازار سرمایه بررسی شود.

تعامل با کشورهای خارجی جهت بروز رسانی سامانه معاملات

محمدی همچنین افزود: در هفته جاری هیأت هایی جهت آموزش و برگزاری دوره WORKSHOP به کشورمان آمده اند و در خصوص بروز رسانی سامانه معاملات مذاکراتی انجام شده و در حال تعامل با کشورهایی همچون آلمان ، هند، کره جنوبی و سوئد هستیم.

بازگشایی نمادها به محض دریافت اطلاعات لازم

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که نمادهای متوقف چه زمانی مورد بازگشایی قرار می گیرند، ابراز داشت: در خصوص بازگشایی نماد بانک صادرات همکارانم به جد پیگیر دریافت اطلاعات هستند و به محض دریافت اطلاعات لازم سازوکار قانونی گشایش نماد انجام می شود. همچنین پیرامون سایر نمادهای متوقف نیز در تعامل با مدیران ارشد و حسابرسان شرکتها هستیم تا نمادها به تابلوی معاملات بازگردند.

اولویت اول سازمان بورس توسعه بازار سهام است

وی در خصوص توسعه بازار بدهی نیز گفت: فعالان و کارگزاران بازار سرمایه بازار سهام را با اوراق بهادار می شناسند و صراحتا می گویم که اولویت اول سازمان بورس بازار سهام است و بعداز آن تامین مالی بخش خصوصی و در نهایت تامین مالی دولت در اولویت های بعدی قرار دارد.

آیا قانون معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی تمدید می شود؟

محمدی همچنین در واکنش به این سوال که آیا موضوع معافیت مالیاتی برنامه افزایش سرمایه شرکت ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تمدید می شود، اظهار داشت: این موضوع بصورت قانونی بوده که مهلت آن پایان یافته و ما علاقمندیم تا به شرکتها در این زمینه کمک کنیم و طی شش ماه اخیر مشکل تعدادی از شرکتها مرتفع شده است.

در خصوص تمدید این قانون باید گفت که به مجلس دولت و سازمان امور مالیاتی بستگی دارد.اما در عین حال این فرصت وجود دارد تا شرکتها از طریق دیگر افزایش سرمایه دهند و تجدید ارزیابی را در حقوق مالکانه ثبت کنند ولی معافیت مالیاتی اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به مجلس و سایر نهادها همچون امور مالیاتی بستگی دارد.

وی به تمهیدات این سازمان جهت مقابله با تخلفات انجام شده در خصوص حق تقدم های استفاده نشده ناشی از افزایش سرمایه شرکتها اشاره کرد و افزود: تا کنون چند مورد تخلف اعلام شده که در پی آن کارگروهی جهت بازنگری این موضوع تشکیل شده است. به نظر می رسد می بایست در مورد حق تقدم های استفاده نشده و نیز توقف و بازگشایی نمادها بازنگری ایجاد شود.


-درج دیدگاه های اقتصادی صرفا جهت اطلاع است....

-طهماسب مظاهری : سیاست‌های ناپخته دولت عامل اصلی مشکلات بانک و بورس/ ضعف شدید دولت یازدهم در اتخاذ سیاست‌های مسنجم اقتصاد

-


-امروز تعداد قابل توجهی نماد در حال اصلاح قیمت هستند وروز چهارشنبه میتواند فرصت خرید باشد


-تاپیکو امروز بازگشایی میشود
-گروه مسکن امروز مثبت است اما هر روز مثبت نیست در اصلاح قیمت بعدی میتوانید وارد شوید
-غالبر الان 1813 ریال حمایت 1700ریال
-در بازار انقباضی  سرمایه گذاری بلند مدت نتیجه نمی دهد بجز سهام موارد استثنایی که روندی مثبت دارند فرض افت فخوز میتواند منشا ورود باشد
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 14


دلقما .افزایش سرمایه
شنبه 23 بهمن 1395 ساعت 0:5 | بازدید : 35 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-فملی در 1900الی 2100ریال فعلا کم ریسک در رفت وبرگشت است
-کروی در 2700الی 3000ریال در رفت وبرگشت است
-دسبحا الان 5787ریال از ماه قبل تذکر رشد در بلند مدت به بالای 6000ریال را داده بودیم از محدوده 5200ریال شروع به رشد کرده لذا افت به حمایت 5200ریال میتواند مدنظر باشد
-در پیگیری های بورس نیوز مشخص شد:
-تجربه ما ثروت را خواهد ساخت برکت امروز تا این لحظه کمترین 2200ریال ما با جرات گفتیم نمی خریم
-خلاصه هر عرضه اولیه را نباید خرید همیشه با زمین خورده های بازار مشورت کنید الحمدالله سایت پولی هم که نداریم همان دعای خیر ما را بس
-بدون پرداخت مالیات و عوارض گمرکی:

ایران خودرو مجوز صادات 6 محصول به کشورهای مشترک المنافع گرفت

ایران خودرو مجوز صادرات 6 محصول به کشورهای مشترک المنافع بدون پرداخت مالیات و عوارض گمرکی را گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ایران خودرو اعلام کرد 6 نوع از تولیدات این مجموعه صنعتی، گواهینامه ایی.اِی.سی (EAC) دریافت کردند که بر اساس این گواهی می توانند تولیدات خود را به بازارهای عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع (CIS) صادر و از معافیت گمرکی این کشورها برخوردار شوند. این گواهینامه برای تولیدات سورن ایی.ال.ایکس (LX)، سمند ال.ایکس (LX)، سورن توربو، رانا، دنا و 206 اس.دی (SD) دریافت شده است.

براساس این گزارش، اخذ گواهینامه ایی.اِی.سی (EAC) در یک فرایند طولانی فنی و مهندسی دشوار صورت گرفته و دریافت این گواهینامه برای ورود به بازار روسیه و کسب سهم بازار مناسب و پایدار از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر اساس این گزارش، 80 درصد تقاضای فروش خودرو در این منطقه به بازار روسیه تعلق دارد و سابقه حضور ایران خودرو در بازار روسیه حدود 12هزار دستگاه را نشان می دهد که در میان سایر بازارها آمار قابل توجهی است.روسیه بزرگ ترین کشور اتحادیه کشورهای مشترک المنافع است و قزاقستان مرز بین کشورهای اتحادیه گمرکی برای صدور محصولات به این کشورها به شمار می رود.

پیش بینی می شود با دریافت این گواهینامه، عرضه تولیدات ایران خودرو در بازارهای کشورهای مشترک المنافع بیشتر شود.

انتهای پیام


-منبع بورس پرس

با توجه به قیمت های 18 بهمن ماه، ارزش خالص دارایی های پترول 117 تومان به ازای هر سهم برآورد می شود که با توجه به قیمت 105 تومانی سهم، پترول با 90 درصد  NAV معامله می شود.

لازم به توضیح است که در محاسبات از حقوق صاحبان سهام آخرین صورتهای مالی ارائه شده شرکت که منتهی به آبان ماه 95 می باشد استفاده شده است.


-یک نوسان کوتاه مدت از بانکی ها شاید شدنی باشد ولی تفکر بلند مدت فلزات اساسی-دارویی-غذایی-تعدادی از پتروشیمی ها وپالایشگاهی ها
-ثفارس سهمی که در شش ساله گذشته در مواقع لزوم همیشه با حمایت حقوقی همراه بوده کلا مدیریت شرکت روی سهم همیشه برنامه دارد ومنافع سهام دار خرد در صورت در کف وارد شدن تضمین میشود خوب در سقف نباید وارد هیچی سهمی باید شد
-
عضو کانون سراسری انبوه‌سازان در گفتگو با سنا:
رونق مسکن با لیزینگ 21 درصدی دشوار است
امید به خروج مسکن از رکود در سال آینده
کمک به تامین مالی مسکن که بسیاری از صنایع دیگر را هم به حرکت درمی آورد، مثبت است؛ اما باید توجه داشت بهره بانکی بیش از 20 درصد که مطمئنا در کنار هزینه های جنبی همچون ثبت و محضر، بیشتر هم خواهد شد، کمک چندانی به رونق بازار مسکن نمی کند؛
 

 عضو کانون سراسری انبوه‌سازان، پیش بینی وضعیت بازار مسکن و صنعت ساخت و ساز در روزهای آینده را دشوار دانست و گفت:  تاکنون اتفاق خاصی رخ نداده اما می توان انتظار داشت که بازار در سال آینده اندکی از رکود خارج شود.  

 ایرج رهبر در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از مردم قدرت خرید بالایی ندارند، گفت: اگر هزینه های تامین مالی را کاهش دهیم می توان به خروج این صنعت از رکود در سال آینده امیدوار بود.

وی با اشاره به موافقت شورای پول و اعتبار با ورود لیزینگ‌ها به تأمین مالی مسکن افزود: کمک به تامین مالی مسکن که موتور محرکه بسیاری از صنایع دیگر است، کاملاً امری مثبت است؛ اما باید توجه داشت بهره بانکی بیش از 20 درصد که مطمئنا در کنار هزینه های جنبی همچون ثبت و محضر، بیشتر هم خواهد شد، کمک چندانی به رونق بازار  مسکن نمی کند؛ چرا که بازگشت این پول با این بهره سنگین دشوار خواهد بود.

رهبر با بیان اینکه دو عامل باعث رکود در بخش مسکن شده است، گفت: از این عوامل یکی معطوف به قدرت پایین خرید مردم و دیگری هزینه های بالای خرید مسکن است که باید این دو عامل به طریقی پوشانده شود در غیر این صورت نیاز انباشته فعلی مسکن، جهش قیمتی در آینده ایجاد خواهد کرد.

عضو کانون سراسری انبوه‌سازان افزود: پیش از این  هر چهار - پنج سال شاهد یک رکود در بخش مسکن بوده ایم که این رکود یک تا حداکثر دو سال تداوم داشته است؛ اما در دوره اخیر ، زمان رکود مسکن طولانی شده است.

 رهبر با بیان اینکه طولانی شدن رکود، انباشت تقاضا را به وجود می آورد، گفت: در این حالت بدون اینکه معامله ای انجام شود، تقاضا کنتور خود را انداخته است. برای مثال  ما سالانه  750 هزار تقاضای جدید مسکن را به علت ازدواج های جدید داریم؛ یا مثلا طبق طرح جامع، سالانه یک تا یک و نیم میلیون مسکن جدید باید ایجاد شود. البته عقیده وزیر مسکن وشهرسازی این نیست و طبق گفته ایشان، نه تنها کمبود مسکن نداریم بلکه واحد مازاد هم داریم که البته این آمارها هر کدام نیاز به بررسی دارد و نمی توان بر اساس این آمار شرایط بازار را تحلیل کرد.

وی سپس با اشاره به اینکه در طرح‌های اخیر، آمایش سرزمینی مورد توجه جدی نبوده خاطر نشان کرد: باید دید اگر مازاد عرضه داریم آیا این در بخش مرفه و لوکس نشین است یا در بخش کم درآمد و اقشار ضعیف؛ یا اینکه طبق آمایش سرزمینی این واحدهای اضافه، مربوط به تهران است یا  کل کشور را در برمی گیرد.

رهبر تصریح کرد: به نظر من در این سال های رکود که تولید چندانی در بخش ساخت و ساز جز همان طرح مسکن مهر نداشته ایم، اتفاق خاصی در این بخش رخ نداده است؛ ضمن اینکه وام های صندوق یکم هم آن طور که باید و شاید تاثیری بر خروج مسکن از رکود نداشته  است.   

به گفته رهبر، اگر سالانه بین 200 تا 400 هزار واحد پروانه ساخت داده شود و همگی به سرانجام برسد و این تعداد به آمار قبلی اضافه شود، باز آمار طرح جامع را پوشش نمی دهد. بنابراین همواره نسبت به پیش‌بینی‌های صورت گرفته عقب ماندگی وجود دارد.

 رهبر در پایان گفتگو با سنا اظهار داشت: الان در مقطعی هستیم که انتخابات ریاست جمهوری نیز در پیش است؛ لذا  مهم است که متولیان و برنامه ریزان آتی مسکن چه کسانی باشند.

گفتنی است به تازگی با موافقت شورای پول و اعتبار و پــس از بـازنـگـری دستورالعمل مربوط به فعالیت لیزینگ‌ها، مجوز ورود لیزینگ‌ها به تأمین مالی مسکن صادر شد.

بر این ‌اساس، لیزینگ‌ها می‌توانند تا سقف ٧٠درصد از قیمت کارشناسی‌شده مسکن را تسهیلات با سود ٢١درصد و دوره بازپرداخت 5‌ساله ارائه دهند.

 

-خرید های بی برنامه را باید حذف کرد ولی فروش اشتباه است بازار مستعد صعود
-ساعت 11/50 تعداد نمادهای مثبت بورس99وتعداد نمادهای منفی174
-برداشت اول از تعداد نمادهای مثبت ومنفی فضا برای خرید باز است وفرا بورس 57نماد مثبت و83 نماد منفی است یعنی عرضه بر تقاضا در بورس وفرا بورس برتری دارد
-افت ناگهانی دسبحا می تواند در خرید مدنظر باشد
-افت ناگهانی فخوز می تواند در خرید مدنظر باشد
-خاور تداوم روزهای سخت نزول
-دامین امروز با خریدهای ناگهانی روبرو شده است
-فریب کاری در پای معاملات انلاین مصداق سفته بازی وگناه بزرگی است.... فقط زمانی که خریدار وفروشنده واقعی هستید  در سیستم ثبت سفارش کنید
-تا فردا خدا نگه دار
-
-

-
-

-

-

-
-
-

-
-
--

-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 10


tsetmcکساپا میل به صعود
چهارشنبه 20 بهمن 1395 ساعت 7:26 | بازدید : 37 | نویسنده : حامد | ( نظرات )
سلام روز بخیر-برداشت های شخصی ما هیچگاه مبنای خرید وفروش قرار نگیرد ما همیشه پله اول 100هزار تومان می خریم
-شکلر...... منتظر اصلاح قیمت باشید
-خپارس 800ریالی خریدنی است
-فخوز 3200ریالی خریدنی است الان 3401 ریال
-این سایت خانوادگی است من این توضیحات را برای اقوام می نویسم
-لیست برترین عرضه را در تسی تی ام سی نگاه میکنی فهرستی از اوراق مشارکت می بینیداین چه مسخره بازی است راه انداخته اید تمام کاربران از راههای قانونی  خواستار جدایی سایت اوراق از سهام بشوند هرکس در تهران به ان چهل فعال بورس که کامیار فراهانی هم جزو انان است بگویند از سازمان محترم بورس بخواهند خواهان تفکیک سازی سایتهای سهام واوراق بشوند
-حکایت خاور خوشبینانه 900 ریال است بدبینانه 800ریال
-در گفت وگوی بورس پرس با ابوترابی اعلام شد:

"خاور"درخواستی برای افزایش سرمایه نداده/ چند مانع اصلی در تجدید ارزیابی

رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس درحالی از عدم درخواست ایران خودرو دیزل برای افزایش سرمایه۱۰۰درصدی از تجدید ارزیابی خبر داده که چند مانع اصلی در تحقق این برنامه وجود دارد.

غلامرضا ابوترابی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره این سئوال که برنامه افزایش سرمایه 101 درصدی ایران خودرو دیزل از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها که آبان ماه بعد از وقفه 6 ماهه از سوی شرکت اعلام شده بود به کجا انجامید، اظهار داشت: تاکنون درخواستی از سوی شرکت ایران خودرو دیزل به منظور موافقت با انجام افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به این سازمان ارائه نشده است.

براساس این گزارش، بررسی های بورس پرس نشان می دهد گزارش توجیهی افزایش سرمایه ایران خودرو دیزل از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها ( ساختمان ها و ماشین آلات) به همراه اظهار نظر بازرس قانونی شرکت در آبان ماه در سامانه کدال افشاء شده است.

از سوی دیگر سازمان بورس سال 92 با انجام افزایش سرمایه ایران خودرو دیزل از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها (زمین) موافقت کرده و برنامه افزایش سرمایه اخیر "خاور" از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، مربوط به ساختمان و ماشین آلات است.

با توجه به زیان انباشته حدود 1.7 هزار میلیارد تومانی در عملکرد 9 ماهه، نظر بازرس قانونی شرکت مبنی بر افزایش استهلاک سنوات آتی و عدم پذیرش هزینه استهلاک ناشی از این افزایش سرمایه به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی و عدم خروج شرکت از ماده 141 قانون تجارت با عملی کردن این افزایش سرمایه، باید منتظر بود و دید که با توجه به محدودیت زمانی ناشی از انجام این افزایش سرمایه آیا مدیران "خاور" درخواستی را به سازمان بورس ارسال می کنند و سازمان بورس با انجام این افزایش سرمایه موافقت می کند یا خیر؟

انتهای پیام


-رئیس سازمان بورس با اعلام آخرین اقدامات:

ایران صاحب مردمی ترین بورس جهان می شود/ ناکامی برکت/ پیش بینی آینده

رئیس سازمان بورس با اعلام آخرین اقدامات و تبدیل شدن بورس ایران به مردمی ترین بورس جهان، درباره بانکها، معادن، صندوق ها،سرمایه گذاران خارجی، مواضع ترامپ ، عرضه اولیه برکت توضیح داد و چشم اندازی مثبتی برای آینده پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی در دومین نشست مطبوعاتی ، آخرین اقدامات انجام شده ، برنامه های آینده و اهداف را اعلام کرد و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

همچنین در این برنامه سامانه جامع قوانین و مقررات بازار سرمایه ایران رونمایی شد.

به گفته محمدی این سامانه شامل کلیه مقررات بازار سرمایه اعم از مقررات مرتبط با سازمان ها و شرکت ها، حقوق سهامداران و آیین نامه های هیات وزیران و  همه قوانین بازار سرمایه است.

اقدامات نهاد ناظر در دولت تدبیر و امید/مهمترین سیاست موثر

وی درباره اقدامات انجام شده  طی سال های فعالیت دولت تدبیر و امید، گفت: بازار سرمایه در چند سال گذشته با تحولات مثبت زیادی همراه بود، البته برخی تحولات بین المللی مانند کاهش قیمت نفت اثرات منفی بر بازار گذاشت اما اثرات مثبت و منفی باید در کنار هم دیده شوند تا تحلیل دقیقی از بازار سرمایه بدست آید.

این مقام مسئول یکی از مهمترین سیاست های اثر گذار در بازار سرمایه را فرمول خوراک شرکت های پتروشیمی دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید فرمول خوراک شرکت های پتروشیمی حل و فصل شد. اگرچه از نظر بازار سرمایه این فرمول می توانست بهتر باشد اما به هر حال فرمول مطلوبی است.

محمدی ابراز امیدواری کرد بحث حقوق مالکانه معادن متناسب با قیمت های جهانی مصوب شود و ادامه داد: این موضوع به مقامات مربوطه پیشنهاد شده و امیدواریم به زودی شاهد نهایی شدن آن باشیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت دولت حجم بازار گسترش یافته و ارزش بازار از 244 هزار میلیارد تومان به 635 هزار میلیارد تومان رسیده است، اظهار داشت: از این میزان 120 هزار میلیارد تومان آن مربوط به صندوق های با درآمد ثابت است و بخشی از آن هم اکنون در بازار سرمایه وجود ندارد و در بانک ها سرمایه گذاری شده است.

سخنگوی سازمان بورس با اشاره به قانون جدید ضرورت رعایت حداقل سرمایه گذاری پنج درصدی صندوق های سرمایه گذاری در بازار گفت: صندوق های سرمایه گذاری باید نقش فعال تری در بازار سرمایه داشته باشند.

به گفته این مدیر ارشد بازار سرمایه، ارزش بازار در ابتدای کار دولت 642 هزار میلیارد تومان بوده که در قیاس با چهار سال قبل 2.7 برابر شده است که نشان از بزرگ شدن بازار دارد.

آخرین رقم سهامداران ایرانی با رشد 67 درصدی ضریب نفوذ

محمدی با اشاره به اینکه هدف و برنامه ریزی سازمان بورس افزایش نقدشوندگی است، تصریح کرد: بحث ضریب نفوذ بازار سرمایه نیز اهمیت بسزایی دارد به طوریکه در آغاز کار دولت حدود شش و نیم میلیون نفر کد معاملاتی داشتند که هم اکنون به 10 میلیون و 849 هزار نفر رسیده است و این ارقام نشان از آن دارد که ضریب نفوذ 67 درصد رشد را تجربه کرده و افراد بیشتری وارد بازار سرمایه شده اند.

به گفته دبیر شورای عالی بورس افزایش ضریب نفوذ دو پیامد مهم دارد. از یکسو فرهنگ سازی در این بازار قدرت بیشتری خواهد داشت و از سوی دیگر توجه بیشتر سیاست گذاران به بازار سرمایه را به همراه دارد.

ایران صاحب مردمی ترین بورس جهان می شود

محمدی با پیش بینی افزایش سهامداران بازار سرمایه، گفت: با عملیاتی شدن سهام عدالت، تعداد سهامداران کشور بالغ بر 55 میلیون نفر خواهد شد. بنابراین بازار سرمایه ایران در آینده نزدیک به مردمی ترین بازارهای سرمایه دنیا تبدیل خواهد شد

وی با اشاره به اینکه در ابتدای فعالیت دولت تعداد 299نهاد مالی در کشور فعال بود ابراز داشت: در دی ماه امسال این تعداد به 485 نهاد مالی رسیده است.

سخنگوی سازمان بورس افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی را یکی دیگر از اقدامات اخیر دانست و گفت: سرمایه گذاری خارجی در اوایل دولت 39 هزار میلیارد تومان بود که هم اکنون به 1300 میلیارد تومان رسیده است.

11 اقدامی که سازمان بورس انجام داده

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به 11 اقدام اخیر سازمان بورس اشاره کرد و گفت: افشای اجباری تولید و فروش ماهانه از جمله اقدامات خوبی است که باعث شده گزارش های مالی واقعی شرکت ها به بازار سرمایه منعکس شود.

محمدی ادامه داد: ابلاغ دستورالعمل افشای صورت های مالی بر اساس استاندارد بین المللی IFRS، ارتقای و بروزرسانی سامانه معاملاتی، تفکیک هسته معاملاتی بورس و فرابورس، ساماندهی عرضه های اولیه، راه اندازی سامانه رصد، راه اندازی سامانه قوانین و مقررات، راه اندازی تابلوی مشخص برای شرکت های SME و دانش بنیان و همچنین مشخص شدن راهکاری برای صندوق های جسورانه در فرابورس از دیگر اقدامات صورت گرفته در بازار سرمایه طی یک سال اخیر بود.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: راه اندازی سامانه "سمتا" اقدام خوبی است که از قبل شروع شده و هم اکنون در حال بروزرسانی است. با کمک این سامانه دادخواهی سهامداران در بورس و محاکم قضایی به سرعت پیش می رود و امیدواریم در احقاق حقوق سهامداران موثرتر عمل شود.

محمدی بحث ارسال مستقیم اطلاعات به کدال را از دیگر اقدامات صورت گرفته در بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: با این اقدام عدم تقارن اطلاعاتی کاهش یافته است. در این بین وظایف مدیران شرکت ها و همچنین شرکت های حسابرسی دارای اهمیت است و مدیران باید در صیانت اطلاعات و نشر آن در کدال دقت به خرج دهند.

وی افزود: تکمیل ابزارهای بازار سرمایه با راه اندازی معاملات اختیار خرید و فروش در بورس و بورس کالا از دیگر اقدامات صورت گرفته است و ابراز امیدواری کرد این اقدامات جذابیت و رونق بیشتر بازار سرمایه را به همراه داشته باشد.

اهمیت صنعت بانکداری و تعلل بانک صادرات در ارایه اطلاعات

رییس سازمان بورس در پاسخ به این سوالی مبنی بر اینکه چشم اندازتان از صنعت بانکی چیست و چه راهکاری را برای برآورده شدن انتظارات سهامداران این صنعت پیشنهاد می کنید؟ گفت: واقعیت آن است که ما در خصوص شرکت های بانکی و همچنین بیمه ای اهمیت زیادی قائل هستیم و اعتقاد داریم باید به سودآوری این دو صنعت کمک شود.

وی درباره دلیل تعلل بانک صادرات در ارایه اطلاعات مالی و بازگشایی نماد گفت: همکاران ما در سازمان بورس به جد پیگیر وضعیت این شرکت و انتشار صورت های مالی روی سامانه کدال هستند. این در حالی است که سازمان بورس از سازوکار قانونی خود برای طولانی شدن توقف نماد این بانک استفاده خواهد. اگرچه ناگفته نماند درباره سایر نمادهای متوقف هم این رویه صدق می کند به طوری که با تمام شرکت ها و حسابرسان آنها برای بازگشایی هر چه سریع تر نمادها در ارتباط هستیم.

راه اندازی صندوق ثبات در دستور کار و اثر تغییر قانون صندوق های با درآمد ثابت

محمدی درباره راه اندازی صندوق ثبات در بازار سرمایه هم گفت: صندوق ثبات تکلیف قانونی وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، سازمان بورس و صندوق توسعه ملی است. بر همین اساس پنج نهاد، متولی راه اندازی این صندوق هستند و قانون مقرر کرده بخشی از منابع صندوق توسعه ملی باید از طریق سپرده های بانکی به صندوق ثبات واریز شود.

به گفته وی، سازمان بورس نامه ای به وزیر اقتصاد با موضوع راه اندازی این صندوق ارسال کرده و این نامه به دبیر هیات امنای صندوق توسعه ملی ابلاغ شده و راه اندازی صندوق ثبات در دستور کار قرار گرفته است.

رییس سازمان بورس تاکید کرد: بر اساس قانون مقرر شد یک درصد درآمد سالانه صندوق توسعه ملی به صندوق ثبات تعلق بگیرد.

محمدی در خصوص تغییر قانون صندوق های با درآمد ثابت و تعیین حد نصاب سقف و کف برای این صندوق ها گفت: به صندوق ها مهلت اجرای قانون را داده ایم و آنها را برای اجرای قانون مقید کرده ایم.

سازمان بورس پیگیر حقوق سهامداران پدیده

محمدی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص بلاتکلیفی سهامداران پدیده تاکید کرد: تشکیل شرکت پدیده در بستر بازار سرمایه نبوده است، اما سازمان بورس در کنار وزارت کشور پیگیر احقاق حقوق سهامداران پدیده است.

عملکرد بین المللی بورس ایران

رییس سازمان بورس در خصوص آخرین تفاهم نامه های این سازمان با سایر بازارهای بین المللی گفت: اخیرا تفاهم نامه با بورس آلمان منعقد شده و هیاتی از این بازار برای آموزش به ایران آمده اند.

محمدی ادامه داد: در خصوص به هنگام سازی سامانه معاملاتی نیز مذاکراتی انجام شده و با برخی از کشورها در تعامل و همکاری فنی هستیم.  همکاری های بورس با کشورهایی مثل کره جنوبی، هند و سوئد آغاز شده در حوزه ابزارهای مالی اسلامی نیز با کشور مالزی ارتباط خوبی داریم.

واکنش به ناموفق بودن عرضه اولیه برکت

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص قیمت بالای عرضه اولیه شرکت دارویی برکت و ناموفق بودن این عرضه گفت: در حالی عرضه اولیه قیمت برکت به روش بوک بیلدینگ بود که معتقدیم هر مجموعه ای که وارد بازار سرمایه می شود باید حاشیه سودی را در عرضه اولیه برای مردم به همراه داشته باشد.

سخنگوی سازمان بورس گفت: لازم است در عرضه های اولیه ظرفیت جذب بازار سرمایه در نظر گرفته شود. سعی این بوده که سهام از شادابی و رونق کافی برخوردار باشد. اگرچه به توسعه و عمق بخشی به بازار سرمایه اعتقاد داریم اما باید سهام شرکت های موجود نیز تقویت شده و مورد حمایت قرار بگیرند.

امکان ورود سرمایه گذاران خارجی به بورس ایران 

محمدی به جزییات سرمایه گذاری خارجی در کشور پس از برجام، رفع تحریم ها و همچنین اتفاقات اخیر عرصه بین الملل از جمله سخنرانی رییس جمهور جدید آمریکا اشاره کرد و گفت: در قدم اول اقتصاد، بازده حکمرانی می کند و بازار سرمایه کشور بخصوص در حوزه های انرژی و معادن در بلند مدت همیشه بازدهی خوبی داشته است بنابراین در زمان تحریم نیز سرمایه گذار خارجی داشتیم اما پس از برجام امکان دسترسی به بازار سرمایه ایران بهتر شد و این توافقنامه کمک کرد سرمایه گذاران راحت تر وارد بازار سهام کشور شوند. در همین راستا سازمان بورس نیز تلاش کرد تا نقل و انتقال وجوه را برای سرمایه گذار خارجی تسهیل کند.

رئیس هیات مدیره سازمان بورس به توافقنامه شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه با بانک ملت اشاره کرد و گفت: بر اساس این توافقنامه افراد خارج از کشور که قصد سرمایه گذاری در ایران داشته باشند با درخواست از طریق شعبه خارجی بانک ملت ایران ریال دریافت می کنند و بانک ملت متعهد بازگشت سرمایه وی به خارج از کشور است. هر چند بانک ها در تلاش هستند بحث افتتاح حساب برای سرمایه گذاران خارجی به سرعت انجام شود و در این خصوص هم اقدامات خوبی در حال انجام است، اما برای آنکه همه سرمایه گذاران از این تفاهم نامه مطلع شوند به اطلاع رسانی بیشتر نیاز است.

محمدی با اشاره به اینکه تفاهم نامه بانک ملت و سپرده گذاری مرکزی برای سرمایه گذار خارجی نیازی به افتتاح حساب ندارد، اظهار داشت: ما در تلاش برای تدوین راهکارهای بلندمدت در کنار راهکار کوتاه مدت هستیم.

اثر خنثی مواضع ترامپ بر بورس ایران

وی در خصوص سخنان اخیر ترامپ گفت: همه دنیا آگاهی خوبی از تعاملات سیاسی دارند و دنیا همیشه نسبت به رویکردهای افراطی واکنش نشان می دهند. آثار تحولات سیاسی در بلند مدت کمرنگ شده و سودآوری مهم می شود و سرمایه گذاران همیشه عقلایی رفتار می کنند و دلیلی وجود ندارد که سرمایه گذار خارجی به خاطر یک اظهار نظر مسیرش را تغییر دهد. عقلانیت به مفهوم کسب سود است و سرمایه گذار همیشه عقلایی نگاه می کند.

پیگیر بهره مالکانه معادن

رییس سازمان بورس در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت بهره مالکانه شرکت های معدنی حاضر در بازار سرمایه عنوان کرد: محصولات معدنی، فلزات اساسی و هر محصول دیگری از یک طرف قیمت جهانی دارد و از طرفی دیگر حقوق مالکانه به تناسب بودجه تغییر می کند. اما باید به تولید کننده اطمینان داده شود تا این تعیین نرخ فرمول مشخصی داشته باشد که به قیمت های جهانی متصل باشد. از حیث این موضوع سازمان بورس پیگیری های لازم را انجام می دهد.

پیش بینی مثبت رئیس سازمان از آینده بازار

محمدی درباره پیش بینی وضعیت آتی بازار سرمایه گفت: هر صنعتی که بازدهی بیشتر شفافیت، مسوولیت پذیری و مدیران اثر بخش داشته باشد در بلند مدت بازدهی خوبی را از طریق انعکاس عملکرد خود در قیمت سهام خواهد داشت. نباید فراموش کرد تحولات سیاسی بین المللی و اقتصادی بین المللی کوتاه مدت است و وظیفه ما در بازار سرمایه این است که این تحولات را به درستی منعکس کنیم.

وی افزود: در مجموع سودآوری شرکت ها در سال جاری با رشد همراه بوده و همچنین رشد اقتصادی کشور نیز در حال بهبود است که این موضوع در بخش های مختلف اقتصاد از جمله شرکت های بازار سرمایه نیز تاثیر گذار است. به این ترتیب بازار سرمایه چشم انداز خوبی دارد مشروط به اینکه سرمایه گذاران با تحلیل و بلند مدت خرید و فروش کنند.

اولویت اولم ، بازار سهام است

سخنگوی سازمان بورس در ادامه پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص ارجحیت بازار سهام به بازار بدهی گفت: نمی توان به مقوله شرکت ها و بازار سهام بی توجه شد و این که می گویند نباید بازار بدهی را کنترل کرد موضوع کاملا اشتباهی است من صراحتا اعلام می کنم اولویت ما بازار سهام و در قدم بعد تامین مالی بخش خصوصی است.

وی افزود: تامین مالی دولت در رده های بعدی قرار دارد هر چند تامین مالی دولت از بازار سرمایه در قانون قید شده است اما وظیفه ما است که ظرفیت بازار سهام را اعلام و برای تامین مالی دولت همه جوانب را در نظر بگیریم.

ویژگی های سایت جدید از زبان عضو هیات مدیره

در رونمایی از سامانه جامع قوانین و مقررات بازار سرمایه سعید فلاح پور عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بعد از اینکه قانون بازار در سال 84 تصویب شد به سازمان بورس اختیار تنظیم مقررات و انواع دستورالعمل ها در جهت کارهای نظارتی داده شد که این قانون و مقررات در سال 84 توسط سازمان و هیات مدیره وقت به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته با هدف صیانت از حقوق سرمایه گذاران و امکان دسترسی یکسان و سریع برای همه، راه اندازی یک سامانه در دستور کار قرار گرفت که با حضور دکتر محمدی و تاکید وی این کار سرعت گرفت به طوری که در چند ماه بخش عمده ای از کار انجام شد.

رییس مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی با بیان اینکه با قرار گرفتن تمامی قوانین و مقررات در این سامانه، همه به صورت یکسان از آخرین قوانین و مقررات آگاه می شوند گفت: پیش از این قوانین و مقررات از طریق چاپ کتاب در اختیار عموم قرار می گرفت اما بروز رسانی کتاب و اصلاح قوانین و مقررات به شکل فوری امکان پذیر نبود اما در این سامانه قوانین و مقررات بلافاصله بروز و قابل دسترس خواهد بود.

وی با اشاره به امکان جستجوی پیشرفته در این سامانه گفت: یکی از ویژگی های این سامانه امکان جستجو از طریق چهار مدل است. بطوریکه کاربر با یک واژه کوچک می تواند به مطلب مورد نظر دست پیدا کند.

فلاح پور درباره امکان تنقیح در این سامانه گفت: این امکان نیز در این سامانه وجود دارد اما با توجه به حجم بالای مواد قانونی که حدود ده هزار ماده است تاکنون تنقیح یک سوم این میزان از مواد قانونی انجام شده است که به مرور تکمیل می شود.

وی تاکید کرد: تغییرات، تکمیل و اصلاح قوانین لازمه رشد بازار سرمایه است و این سامانه دسترسی سریع به قوانین را امکان پذیر کرد.

انتهای پیام


-ونیرو 10 میلیون صف خرید
-دسبحا صف خرید شد کی گفته بودم حدود سه هفته پیش
-شاخص الان 30 واحد مثبت است ساعت 12/21دقیقه
تا شنبه خدا نگه دار

-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید

موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 14


بورس تمدید تجدید ارزیابی دارایی ها
سه شنبه 19 بهمن 1395 ساعت 7:37 | بازدید : 57 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روزبخیر


-
مستطيل شيشه اي تالار

-وتجارت حمایت 650مقاومت اول 800ریال شوک بعلت افزایش سرمایه های گروه بانک

-گروه بانک مثبت است درواقع اگر گروه خودرو وگروه فلزات اساسی می توانستند شاخص را مثبت کنند از امروزگروه بانک نیز میتواند در مثبت بودن شاخص موثر باشد.....البته هنوز تاثیر منفی بازگشایی رمپنا-وپارس-وبصادر همچنان بر سر بورس سنگینی میکند

-غسالم صف خرید مستعد رشد تا مقاومت 2500ریال

-موج رشد کوتاه موج ریزش کوتاه با نزدیک شدن به ایام عید وبعد عید معمولا ریزش های قیمتی محدود میشود ولی رشد تدریجی اتفاق می افتد

-
توسط مدیران عامل و مالی:

"بصبا" معرفی شد/ زمان احتمالی عرضه اولیه شرکت 270 میلیارد تومانی

مسئولان تولید نیروی جنوب غرب صبا آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را اعلام کردند اما زمان عرضه اولیه این شرکت 270 میلیارد تومانی وابسته به بنیاد فعلا" نامعلوم و احتمالا" یکی دو هفته بعد خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی شرکت تولید نیروی جنوب غرب صبا، 22 اسفند سال گذشته در بازار دوم معاملات فرابورس درج نماد شده و در نوبت عرضه اولیه ایستاده که دیروز مدیران این شرکت  وابسته به بنیاد مستضعفان، آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را اعلام کردند.

براساس این گزارش، به دلیل تبعات عرضه اولیه سهام برکت ، فعلا" زمانی برای عرضه اولیه 10 درصدی "بصبا" تعیین نشده اما احتمال دارد این رویداد هفته آینده یا دو سه هفته بعد باشد که توسط کارگزاری بورس بهگزین انجام خواهد شد.

معرفی شرکت از زبان مدیرعامل

مرتضی برونمند فر مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره در خصوص تاریخچه شرکت گفت: صنایع برق انرژی غرب صبا متولی رشته فعالیت برق و تولید آن در بنیاد مستضعفان که هم اکنون در قالب هلدینگ فعالیت می کند در سال 83 تاسیس شد. 51درصد سهام آن متعلق به شرکت صنایع برق و انرژی صبا و 49 درصد مابقی نیز به بنیاد تعلق دارد.

وی افزود: هم اکنون این هلدینگ مالک چند نیروگاه و تعدادی شرکت بهره بردار بوده و به عنوان یکی از زیر مجموعه های آن مشغول فعالیت است.

این مقام مسئول ادامه داد: این شرکت به عنوان بزرگترین تامین کننده تولید برق غیر دولتی منطقه در جنوب غرب کشور و مالک دو نیروگاه شهید متهج در زرگان اهواز( اولین نیروگاه واگذار شده به بخش غیردولتی) و نیروگاهی در منطقه آزاد اروند در شرق خرمشهر(در3 فاز)، با ظرفیت 1500 مگاوات به تولید برق مشغول است.

برونمند فر توضیح داد: حدود 30 درصد برق حرارتی و 12درصد کل برق استان و 2 درصد برق کشوراز طریق این نیروگاه ها تامین می شود.جایگاه شرکت در برق استان با آغاز فعالیت فاز سوم نیروگاه خرمشهر از سال آینده با تولید 500 مگاوات، به 40 درصد در تولید حرارتی و 15 درصد درکل ارتقا خواهد یافت.

وی در خصوص جایگاه شرکت نسبت به رقبا افزود: با توجه به اینکه قرارداد تضمینی فروش برق در زرگان تا سه سال آینده برقرار و بازار برق خرمشهر نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی از ضریب بهره برداری بالاتری نسبت به سایر نیروگاه ها برخوردار است. ضمن اینکه 6 هزار مگاوات از کل ظرفیت 70 هزار مگاواتی کشور متعلق به این هلدینگ است، وضعیت شرکت نسبت به مابقی رقبا تعیین کننده جایگاه آن از لحاظ فروش است.

این مدیر با اشاره به مزایای شرکت های غیردولتی در بورس، علت ورود به آن را تصمیم بنیاد مستضعفان جهت شفاف سازی اطلاعات عنوان کرد و افزود: تامین مالی پروژه ها (فاز سوم نیروگاه خرمشهر) نیز از این طریق امکان پذیر است.

برونمند فر برنامه صادرات را با توجه به فاصله 12 کیلومتری با مرزعراق این گونه عنوان کرد: سازو کاراین برنامه در صنعت برق هنوز نهایی نشده،به محض اینکه دولت به بخش غیردولتی اجازه صادرات مستقیم دهد،انجام خواهد شد.

اطلاعات مالی "بصبا"

محمد ضیایی منش معاون مالی پشتیبانی شرکت، با اعلام سود خالص عملیاتی 264 میلیارد تومان در پایان آذرماه سال جاری اظهار داشت: مبلغ 270 میلیارد تومان سرمایه اسمی شرکت بصورت "تمام پرداخت شده" درآخرین صورت مالی به سازمان بورس ارائه شده است.

وی با ذکر مبلغ 227 میلیارد تومان سود انباشته و 82 تومان سود پایه هر سهم،حداقل سود پایه هر سهم سال آینده را 45 تومان پیش بینی کرد و افزود: انتظار می رود با تصویب مجمع، 80 درصد از این سود توزیع شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه نوسان مالی شرکت بالغ بر5 هزارمیلیارد تومان در سال است، گفت: در حال حاضر با داشتن برخی تسهیلات مالی از طریق تسویه بخش عمده هزینه ها از محل ایجاد قانون رفع موانع تولید دربرابر وام های ارزی که تا پایان امسال محقق می شود،70 درصد از کل مبلغ 100 میلیارد تومان هزینه مالی، طی سال 96 و در کل 60 درصد 500 میلیارد بدهی کاسته خواهد شد.

ضیایی منش با تاسف از اینکه سرمایه در گردش شرکت منفی است، دلیل این امر را رقم بالای تسهیلات حدود 500میلیارد تومان درحساب های پرداختی دانست و اظهار امیدواری کرد اگر قسمت اعظم این مبلغ که ناشی از وام ارزی بانک ملت است تا پایان سال تسویه شود،سرمایه در گردش و به تبع آن دارایی و بدهی جاری مثبت خواهد شد. در زمینه های دیگر،گردش موجود بدهی ها و دارایی های ثابت مثبت است.

وی با اشاره به افزایش سود 208 میلیارد تومانی درآمد غیرعملیاتی حاصل ازاعمال ماده 20 قانون رفع موانع تولید، سود پایه عملیاتی در سال 96 را 527 ریال اعلام کرد که این رقم از 508 ریال در سال 95 بیشتر خواهد بود. ضمن اینکه این رقم تاثیری در فروش یا قیمت تمام شده نخواهد داشت.

اثر دریافت طلب 700 میلیارد تومانی از توانیر

معاون مالی پشتیبانی شرکت در مورد طلب معوقه 700 میلیارد تومانی از توانیر گفت:با وصول این طلب بسیاری از پروژه ها که مشمول زمان شده موفق و مشکلات از بین خواهد رفت البته مبالغی هم دریافت شده اما حجم میزان پول دریافتی با مقدار فروش قابل مقایسه نیست.

ضیایی منش محل تسویه وام را از اسناد خزانه دریافتی از فرابورس، به میزان 106 میلیارد و 700 میلیون تومان و با سررسید 13شهریور سال 96 اعلام کرد وگفت: رقمی که بابت اقساط به بانک بدهکار هستیم با این رقم تفاوت زیادی ندارد.

وی نحوه عرضه اولیه 10 درصدی را تقسیم دو 5 درصد میان سهامداران توسط کارگزاری بورس بهگزین بیان کرد و گفت: شرکت در حال حاضر قصد افزایش سرمایه ندارد.


-

خروج موقت سهم دارای صف خرید در پایان معاملات امروز

در پایان معاملات امروز نماد شرکتی که طی روزهای گذشته با رشد ۳۲ درصدی قیمت و صف خرید روبرو شده ، بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت درخشان تهران که طی 10 روز کاری گذشته با رشد قیمت 32 درصدی و صف خرید سهام روبرو شده ، در پایان معاملات امروز با توقف نماد روبرو می شود.

توقف نماد " پدرخش" که با سرمایه اندک 5.1 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد، به دلیل برگزاری مجمع عادی به طورفوق العاده و برای انتخاب هیات مدیره جدید است.-باز گشایی نماد رتاپ حتما کنترل کنید

-بنیرو هفته های قبل اشاره به رشد سهم کرده ایم

-
سلام  بنده بانک صادرات دارم باز شد چکار کنم و نظر شما بازگشایی تو چه قیمتی هستش با تشکر
پاسخ : سلام بازگشایی احتمالا بالای 700ریال به هیچ وجه انهایی که وبصادر دارند فروشنده نباشند وفروش را به بعد عیدموکول کنند

-
سلام
 زگلدشت362 تومن برا خرید خوبه نشستم تو صف.سپاس
پاسخ : سلام حمایت 3500مقاو.مت 4300ریال میشه گفت مناسبه

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-


-

-

-

-

-

-

-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید

موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 24


بورس -رفع تنش سیاسی ترامپ
دوشنبه 18 بهمن 1395 ساعت 7:13 | بازدید : 43 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-برکت را 2000ریال عرضه می کردند تا 400 الی 500ریال رشد بکند مشکل این بود که طمع کردند ودست بالا عرضه کردند امیدوارم ده درصدی حتی در کوتاه مدت رشد بکند....ودر بلند مدت هم رشد بکند اما قبول کنید نظریه فنی ما دیروز درست بود
-برکت 3/4میلیارد سهم دارد نماد رند محسوب می گردد
-ما اینجا منافع شخصی نداریم بسیار اتفاق افتاده ما سهمی را در سبد داشتیم ولی با صراحت گفتیم افت میکند
-مدیران محترم بورس باید قبول کند نباید به نفع حقوقی برکت سهم را دست بالا عرضه میکرد
-سازمان محترم بورس نباید نمادهای رند بانکی وغیر بانکی را بصورت طولانی متوقف میکرد
-توقف طولانی خاور چرا چرا که به این صف فروش سنگین منجر بشود..... اینها معایب مدیران بورس است ولی عیب را قبول نمی کنند
-وزیر اقتصاد دولت اقای روحانی کلا با بورس نه ارتباطی دارند ونه به ان فکر میکنند.....
-دیروز هم عرض کردم تا باز گشایی نمادهای رمپنا -وپارس -وبصادر.... وضعیت ایده ال نخواهد بود وسود گیری فقط از طریق نمادهای کوچک میسر است
-ساعت ده ادامه مطلب نویسی
-خاور با 20 درصد اصلاح قیمت متعادل خواهد شد البته تا اطلاع ثانوی نظارت
-خساپا افت ناگهانی  مدنظر باشد
-خپارس افت ناگهانی مد نظر باشد
-عادت کنید حتی در بازار رکود بورس با سهام بازی کنید ولی ریسک سنگین نکنیدتا مثل نماد خاور در تله گرفتار نشوید
-فعلا از گروه بانک دوری کنید ولی با بقیه گروهها میتوانید براحتی معامله کنید.....سعی کنید حتی بخاطر نوسان وارد سهام زیان ده نشوید
-منتظر باز گشایی رتاپ باشید ممکن است در قیمت منفی باز گشایی شود ولی در بلند مدت این سهم میتواند رشد کند
-پلاسک حمایت 700ریال
-پسهند حمایت 2000و1900ریال

-پاسا حمایت 1600ریال
-شش سهم را تا اینجا من حمایتها را گفتم وبدون تبلیغات کاذب گفتم در حمایتها مد نظر باشد.....باید یاد بگیریم درست ادرس بدهیم وجو کاذب خرید راه نیندازیم
-من دیروز برکت نخریدم چون هیچ وقت  دنباله رو یک اشتباه نخواهم بود
-ولصنم حمایت 1350ریال
-ولساپا حمایت 1350ریال
-سهم های رنگ سبز را در لیستی وارد کنید
-فنوال 1100ریال و1050ریال
-سهم های رنگ سبز رشد خوبی را بعد عید تجربه خواهند کرد
-کساپا حمایت 1450ریال

-برکت برای حقوقی حمایت 2200ریال

-برکت برای حقیقی حمایت 2000ریال 

-برکت حمایت معتبر 1800ریال-خرید روزانه حقوقی ها را در برکت هر روز محاسبه کنید تا 340 میلیون کمپلت خریداری شود هروقت 340 میلیون توسط حقوقی ها خریده شد به من فراموشکار بعلت مشغله بالای کار یک ندایی بدهید تا این لحظه 56میلیون سهم خریده شده است
-
--کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 15


عرضه اولیه برکت
یکشنبه 17 بهمن 1395 ساعت 7:30 | بازدید : 203 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-بازار بازار نظارتی است عرضه برکت وبازگشایی هایی که تا یک ماه اینده باید باز شود وبصادر -وپارس- رمپنا
- تا عید بازار بورس فراز ونشیب های خاص بازگشایی نمادهای با توقف طولانی را دارد
-سیگنالهای بسیاری مشاهده میشود ولی اگر صبور باشید 5درصد هم کمتر میتوان خرید
-بزودي رکود بورس گریبان تسويه اعتبار کارگزاران را هم می گیرد
-همزمان با عرضه اولیه 10 درصدی امروز ارایه شد:

تحلیل یک کارگزار از دو ریسک "برکت" و NAV هر سهم

همزمان با عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام هلدینگ دارویی برکت در روزجاری که نخستین عرضه اولیه بورس به روش ثبت سفارش است ، یک کارگزاری تحلیلی از دو ریسک "برکت" و NAV هر سهم ارایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی امروز یکشنبه 10 درصد سهام هلدینگ دارویی برکت به روش جدید ثبت سفارش عرضه اولیه می شود که نخستین عرضه اولیه شرکت های بورسی به این روش است.

در این عرضه 340 میلیون سهم با محدوده قیمتی 220 تا 242 تومان واگذار خواهد شد.

در این رابطه کارگزاری آبان در تحلیل "برکت" اعلام کرد: شرکت گروه دارویی برکت یکی از سه هلدینگ بزرگ فعال در بازار تولیدات داروی داخلی بوده که از طریق شرکت زیرمجموعه گروه دارویی البرز، سهامدار عمده تعدادی از شرکت های دارویی حاضر در بازار سرمایه است. 

این شرکت سود هر سهم سال مالی اسفند جاری را با سرمایه 3400340 میلیارد تومانی مبلغ 280 ریال پیش بینی کرده که نسبت به سال گذشته 4.8 درصد رشد داشته است.

گروه توسعه اقتصادی تدبیر با درصد مالکیت 99.99 درصد سهامدار عمده شرکت بوده و مهمترین شرکت بورسی موجود در پرتفوی آن نیز هلدینگ البرز است .به طوریکه که برکت مالک حدود 55 درصد از سهام این هلدینگ است.

از جمله ریسک های شرکت می توان به کندی پرداخت مطالبات شرکت های دارویی زیرمجموعه توسط شرکت های پخش اشاره کرد که حجم مطالبات و متعاقب آن هزینه مالی قابل توجهی را به گروه تحمیل می کند. امید است با افزایش بودجه بیمه سلامت و انتشار اوراق مشارکت توسط این سازمان، روند تسویه مطالبات شرکت های دارویی تسریع شود.

همچنین از ریسک نرخ ارز نیز می توان به عنوان یکی دیگر از ریسک های شرکت های زیرمجموعه اشاره کرد. با توجه به قیمت گذاری دولتی محصولات ، ازین رو افزایش نرخ ارز می تواند بر حاشیه سود شرکت های زیرمجموعه تاثیرگذار باشد.

با توجه به بررسی های صورت گرفته بر روی گزارش های هرچند ناقص شرکت، NAV هر سهم برابر با 220 تومان به دست آمده است. 

قیمت عرضه سهام شرکت در حالی بیش از 100 درصد از خالص ارزش دارایی های شرکت قرار گرفته که در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری البرز معادل 85 درصد از NAV خود معامله می شود.

انتهای پیام


-پدرخش عرضه ای تا این لحظه در کار نیست صف خرید 1/6میلیون سهم
-کسرا مدام دست به دست میشود ساعت 12/30 نیاز به بررسی دارد
-عرضه اولیه شرکتهای کوچک اری اما عرضه اولیه وسیع اول بازگشایی رمپنا وبصادر وپارس تعیین تکلیف شود دوم فروش ابشاری اوراق اخزا اوراق مشارکت متوقف شود سوم سود سپرده بانکها کاهش یابد چهارم بورس گردش معاملاتش هروقت بالا رفت بعدا شروع به عرضه اولیه های حجیم نمایید
-اصلاح قیمت فخوز را کنترل کنید
-برکت 99 درصد متعلق به شرکت گروه توسعه اقتصادی تدبیر است.....
-پیغام های ناظر بازار
اطلاعيه در خصوص روش كشف قيمت در عرضه اوليه نماد معاملاتي بركت -ادامه95/11/17 10:32
2.در صورتي که حجم کل سفارش‌هاي ثبت شده در دامنه قيمت، مساوي يا بيشتر از تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه باشد، تخصيص اوراق بهادار براساس اولويت قيمت و به قيمت ثبت شده هر سفارش انجام مي‌شود. در پايين¬ترين قيمت قابل معامله، چنانچه حجم تقاضا بيشتر از حجم عرضه باقيمانده باشد، ميزان باقيمانده به شرح بند 1 اين ماده تسهيم مي¬گردد. 3.در صورتي که حجم کل سفارش‌هاي ثبت شده کمتر از تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه بوده و به گونه‌اي باشد که پس از اعمال تمام يا بخشي از تعهد خريد، کل اوراق بهادار قابل عرضه معامله شود، در صورتي كه ايفاي تعهد خريد حداقل به ميزان 50 درصد كل تعهد و بيش از 10 درصد كل اوراق بهادار قابل عرضه باشد، قيمت عرضه معادل کف قيمت خواهد بود، در غير اين-صورت، متعهد خريد ملزم به ورود سفارش خريد به قيمت کف سفارشات موجود و به ميزان مابه¬التفاوت سفارش¬هاي وارده و سفارش¬هاي قابل عرضه بوده و عرضه اوراق بهادار بر اساس مفاد بند 2 اين مادهانجام خواهد شد. 4.در صورتي که حجم کل سفارش‌هاي ثبت شده به گونه‌اي باشد که با اعمال تعهد خريد نيز کل اوراق بهادار قابل عرضه معامله نشود، عرضه انجام نمي‌شود. تبصره: قيمت پاياني ورقه بهادار در روز عرضه برابر ميانگين موزون قيمت‌هاي تخصيص يافته در بازار عادي است. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-متن توضیحات عرضه اولیه را بخوانید
-تعداد سهام کل شرکت برکت 3/4میلیارد سهم است
-خاور امروز بازگشایی میشود
-در نشست بررسی مشکلات بازار سرمایه عنوان شد:
-مراسم تشییع پیکر حسن جوهرچی
-وی از جدا شدن بازار بدهی از بازار سهام و تابلوی جداگانه در TSETMC خبر داد و افزود.....این درسته
-فروش امروز سهام بی علت ونتیجه ترس از بازگشایی های نمادهای متوقف است...مشکلی که نباید بوجود می امد ولی ادمهای دوپا بوجود اوردند
-تا فردا خدا نگه دار احتمالا فردا بازار مثبت خواهد بود اگر حقوقی ها دقت داشته باشند
-فنوال حمایت اول 1100ریال مقاومت اول 1300ریال
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 24


ترامپ وبورس
شنبه 16 بهمن 1395 ساعت 0:3 | بازدید : 39 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روزبخیر


-وتجارت با عرضه هایی همراه است تا این لحظه قطع نشده
-سردی هوا وبرف بر بورس هم تاثیر گذاشته است 
-با توجه به افزایش درآمدهای سازمان بورس از محل کارمزد معاملات پیشنهاد شد:
-این ترامپ هم تو قنداق مامانش با تنش جروبحث بدنیا اومده با خودش هم دعوا دارد
-به اسماعیل اقا گفتم فنوال میاد پایین باور نکرد
-باید منتظر اصلاح قیمت بسیاری از سهم ها بود که الان در حال اصلاح قیمت هستند
-با سلام وصبح بخیر 
رتبه نقد شوندگی سهام راار کجا میتوان تشخیص داد وسبز -زرد-قرمز بودن از چه مقداری 
با تشکر
پاسخ : سلام در tsetmcروی سابقه کلیک کنید معاملات در سطرهای 22 خطی صفحه بندی شده اند حجم معاملات روزانه مشخص کننده رتبه نقد شوندگی است

-

پیش بینی معاملات ۴ گروه خودرو، بانک، حمل و نقل و غذا در هفته جاری

یک شرکت کارگزاری وضعیت معاملات گروه های خودرویی، بانکی ، حمل نقل و غذایی در هفته جاری را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کارگزاری آبان برای وضعیت بازار سهام در هفته جاری پیش بینی کرد با توجه به نحوه معاملات گروه خودرویی طی چهارشنبه گذشته، نمادهای این گروه در اوایل هفته شروعی متعادل را تجربه کنند اما برخی نمادها همانند "خساپا، خچرخش و خکار"، احتمالا  از اقبال بیشتری برخوردار شوند.

در گروه حمل و نقل به نظر نمادهای "حریل و حسیر" با تقاضای مناسب تری مواجه باشند و معاملاتی مثبت را دنبال کنند.

درگروه بانکی به نظر می رسد بانک تجارت همچنان با فشار فروش بالایی مواجه بوده و افت قیمتی مجدد را تجربه کند اما سایر هم گروهی ها از جمله "حکمت، وانصار و وکوثر" متعادل و مثبت تر دنبال گردند.

با توجه به عرضه حدود 4.2 میلیون سهمی نماد تازه وارد "غگلپا" طی سه شنبه گذشته توسط سهامدار عمده  و حقوقی صنایع شیرایران و عرضه مجدد حدود 3 میلیون سهمی نماد مذکور طی چهارشنبه گذشته، احتمالا صف خرید نماد "غگلپا" در اوایل این هفته مورد عرضه قرار گیرد اما به دلیل شناوری کم و کوچکی سهم، مورد توجه مجدد فعالین بازار و نوسان گیرها قرار گیرد و معاملاتی هیجانی و پرتقاضا را تجربه کند.

احتمالا سایر هم گروهی ها نیز معاملاتی متعادل تر و نمادهایی همانند "غدیس، غمارگ، غشهد، غمینو، غفارس و غشاذر" داد و ستدهای مثبت تر از روز چهارشنبه هفته گذشته را تجربه کنند.


-ولغدر حمایت 1050ریال مقاومت 1200 ریال
-یکی نیست به این اماتور ها بگوید چرا دست بالا میخرید وچرا هراسان با ضرر می فروشید
-کماسه همچنان بر مدار رشد ولی سابقه معاملات اینگونه نشان میدهد یعنی حجم معاملات میلیونی هر روز سهم با استرس دست به دست میشود وسرانجام بازنده اخرین خریدران خواهند بود
-اما از روزی که وبملت وتجارت بازگشایی شده اند ارز روزانه معاملات بیشتر شده وگردش نقدینگی بالا رفته است
-بازار فردا وپس فردا بهتر میشود امروز هم بی فکری فروشنده هاست دست به فروش های هیجانی میزنند
-پدرخش سیگنالی بود که ما در محدوده 3000ریال دادیم اما با رشد کسل کننده یک بار به 4350ریال رشد کرد دوباره تا 3200ریال نزول کرد والان 4322ریال دوباره به همان نقطه مقاومت صعود کرده است ولی این بار گویا قصد صعود دارد اگر متوقف نشود
-دولت اقای روحانی کلا با بورس میانه خوبی نداشت والان صرفا بورس محل فروش اوراق مشارکت واوراق خزانه محسوب میشود
-دلقما در صورت نزول به حمایت 4000ریال........
-
عسکری مارانی:
این دومینو باید در جایی قطع شود
نرخ سود بالای بانکی در راستای اقتصاد مقاومتی نیست
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی اظهار داشت: در حال حاضر لازم است هر کدام از بانک ها جدا از ساختار سازمانی واحدی برای حل مشکلات مذکور ایجاد کنند تا ظرف یک سال یا دو سال آینده این مسائل حل شود.
 

موضوع پذیرش حضور بانک ها در بورس کشور به گذشته دور باز می گردد. در آن زمان بانک ها با ریسک های متعددی روبرو بودند و مسئولان وقت سازمان بورس با دقت آنها را شناسایی کردند و در زمانی که قرار بود از دولت به عنوان سهامدار اصلی امیدنامه را دریافت کنند، به دلیل بدهکاری دولت به بانک ها از حسین صمصامی سرپرست وقت وزارت اقتصاد تعهد گرفته شد تا پرداخت بدهی بانک ها توسط دولت تضمین شود.

علیرضا عسکری مارانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی با بیان مطلب فوق به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: از گذشته تا امروز همه امیدنامه هایی که توسط سازمان بورس نظارت می شود، همواره مورد توجه هیات پذیرش قرار داشته و در آن زمان موضوع بدهی بانک ها که از نکات درست و مهمی بود، به دقت دیده شد.

وی در ادامه وضعیت نماد های بانکی در بورس را تشریح کرد و گفت: بانک ها امروز با سه مشکل بدهی های گذشته، عدم رعایت ماده 129 قانون تجارت و مسئله صندوق بازنشستگی بانک ها روبرو هستند.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی بیان کرد: به دلیل مشکلات متعدد، تعهد دولت وقت طی این مدت محقق نشد. مقرر شده بود بانک هایی که بر اساس اصل 44 وارد بورس می شوند، میزان بدهی های خود را محاسبه و مشخص کنند اما به رغم آنکه در دولت یازدهم و به ویژه امسال به مدیرانشان تکلیف شده این اعداد و ارقام را مشخص کنند اما هنوز محاسبه ای صورت نگرفته و این یکی از مهمترین مشکلات صنعت بانکی کشور است.

وی ادامه داد: دومین موضوعی که باید به آن توجه شود، تخلف دولت گذشته بر اساس ماده 129 قانون تجارت مبنی بر داد و ستد منصفانه در سهام عدالت است. بر اساس این قانون اگر داد و ستد ما بین مدیران و یا خود سهامداران عمده انجام شود باید افشا و اعلام عمومی شود.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: مفهوم این ماده این است که چون دولت خودش صاحب سهم این بانک ها بوده و این داد و ستد را با بانک ها انجام داده است باید منصفانه انجام می شد. متاسفانه در سال های گذشته مدیران توجه جدی به این موضوع نکرده اند و معاملات ماده 129 را درصورت های مالی افشا نکرده اند.

مارانی افزود: علاوه بر این، روزی که این بانک ها واگذار شدند و در تعهدی که صمصامی- وزیر امور اقتصادی و دارایی وقت- داده است یک مساله بزرگ کلیدی دیگری هم وجود دارد و آن موضوع صندوق بازنشستگی بانک ها است که با تغییراتی همراه شد و در آن حقوق سهامداران دیده نشده است. 

وی با تاکید بر اینکه در زمان پذیرش بانک ها در بورس به همه ریسک های موجود توجه شده و از دولت وقت تعهدات لازم اخذ شده بود، عنوان کرد: باید مسأله بدهی بانک ها، موضوع رعایت ماده 129 قانون تجارت و صندوق های بازنشستگی در آن دوره حل می شد تا امروز شاهد این مشکلات نباشیم اما متأسفانه حل نشد و بار آن بر دوش دولت فعلی است که ناگزیر به حل آن است که در بلند مدت تاثیر مثبت این اقدام دیده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی اظهار داشت: در حال حاضر لازم است هر کدام از این بانک ها جدا از ساختار سازمانی واحدی برای حل مشکلات مذکور ایجاد کنند تا ظرف یک سال یا دو سال آینده این مسائل حل شود. اگر اقدامی در این خصوص از سوی بانک ها انجام نشود مشکلات آنها تشدید خواهد شد.

عسکری مارانی یکی دیگر از مشکلات نظام بانکی را نرخ بهره دانست و گفت: درصدی از هر سپرده که بانک ها جذب می کنند باید تحت عنوان سپرده قانونی به بانک مرکزی داده شود. اما بانک مرکزی به سپرده های قانونی سود زیادی نمی دهد و همچنین بخاطر بالا بودن میزان سپرده قانونی که بانک مرکزی در راستای سیاست های پولی دریافت می کند، وجوهی که نهایتاً در اختیار بانک ها قرار می گیرد نزدیک 87 درصد است و در نتیجه بانک ها تا این میزان می توانند وام بدهند.

وی ادامه داد: علاوه بر بلوکه شدن بخش قابل توجهی از نقدینگی بانک ها در قالب سپرده قانونی به بانک مرکزی از طرف دیگر اگر بانک ها به بانک مرکزی بدهکار بشوند باید جریمه ای 32 درصدی پرداخت کنند لذا در جاده ای یک طرفه گرفتار شده اند. بانک ها برای آنکه این 32 درصد را پرداخت نکنند حاضرند با هر نرخ زیر 32 درصدی از سوی بازار پول جذب کنند.

عسکری مارانی تصریح کرد: بنابراین بانک ها با نرخ های نامتعادل و بالاتر از قیمت تمام شده مواجه هستند و همین عامل باعث شده سود بانکی به کانال 23 تا 24 درصد مطرح باشد. این در حالیست که بانک از نظر عقود اسلامی یا به اصطلاح قانون عملیات بانکی بدون ربا موظف به دریافت حق الوکاله است. به عبارتی بانک ها واسطه بین سپرده گذاران، افراد متقاضی وام و همچنین وکیل سپرده گذاران برای فعالیت اقتصادی هستند و برای ارائه این خدمات حق الوکاله دریافت می کنند.

وی افزود: بانک ها از یک سو  سود سپرده را به صورت قطعی و با نرخ بالا پرداخت می کنند و از سوی دیگر هزینه های جاری و اداری بالایی دارند و به همین دلیل در پایان سال با کمبود نقدینگی مواجه می شوند. در نتیجه مجبور می شوند برای آنکه سود شناسایی کنند دارایی های خود را بفروشند و در واقع سود بی کیفیت ایجاد و یا زیان شناسایی کنند.

مارانی خاطر نشان کرد: زیان بانک ها در بخش عملیاتی یکی دیگر از مسائل آنها است. بانک ها در بخش عملیاتی با زیان مواجه هستند چون قیمت تمام شده پول دریافتی این بانک ها بالا است و این روند ادامه دار است.

وی افزود: در اینجا نقش شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی مطرح است. باید به این سوال پاسخ داد که آیا با این نرخ سود در اقتصاد بازدهی نیز وجود دارد؟ پول بانک ها در فعالیت های بانکداری هزینه می شود یا در پروژه های بزرگ هم راستا با اقتصاد مقاومتی صرف می شود؟ به نظر می رسد سپرده بانک ها با نرخ سودهای بالا در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیست پس بدون شک برای نجات بانک ها و اقتصاد باید این دومینو یک جایی قطع شود.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی در خصوص وضعیت نمادهای بانکی در بورس گفت: این که نماد بانک ها در بورس چه شرایطی خواهند داشت به چند عامل بستگی دارد. بانک مرکزی به عنوان نهاد ناظر اصلی موظف به ارائه اطلاعات دقیق و شفاف به سازمان بورس و اوراق بهادار است، اجرای تعهد صمصامی سرپرست وقت وزارت اقتصاد، تناسب نرخ بهره بانکی و بازدهی اقتصادی و نظارت و شفافیت عواملی است که می تواند در صورت تحقق صنعت بانک را از بحران خارج کند و رشد نماد های بانکی در بورس را به همراه داشته باشد.


-بنیرو حمایت 6000و5800ریال مقاومت 6500و7000ریال
ولساپاح در مهلت یک ماهه-جهت عرضه 094ر112ر167 عدد حق تقدم استفاده نشده با محدوديت هر دستور خريد حداكثر 000ر100 عدد ،(بدون محدوديت نوسان قيمت )آماده انجام معامله مي باشد. 
-تعداد 534,137,999 حق تقدم استفاده نشده شركت بيمه نوين (سهامي عام) در نماد معاملاتي نوينح1، امروز شنبه مورخ 16/11/1395، بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت و بدون محدوديت حجمي در هر سفارش (بلوک) آماده انجام معامله مي باشد.
-در مهلت یک ماهه تعداد کل سهام شرکت ومیزان افزایش سرمایه ومیزان حق مصرف نشده وتفاوت قیمت وبعد ثبت محضری وبعد ازاد سازی وبعد زیان ده یا سود ده بودن شرکت ونمودارهای تکنیکی ورتبه نقدشوندگی را حتما مدنظر قرار دهید
-قرمز بودن بازار مقداری هم به عرضه برکت مربوط میشود 
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 13


بورس 22بهمن
چهارشنبه 13 بهمن 1395 ساعت 7:17 | بازدید : 59 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-میل به نگه داری در سهام را در قیمتهای خاص بسنجید این یک معیار از دهها معیار برای خرید باشد....برای سمگا فعلا معیاری تعریف نشده
-مثلا کساپا وزنه میل به نگهداری بالاست
-قرار است هر روز اینجا مطب تازه ای به معلومات گذشته مان اضافه کنیم دامین با معیار بی تفاوتی روبروست فعلا
-ثشرق میل به نگهداری بالاست ومیل به صعود مشاهده میشودرتبه نقدشوندگی سبز نیست
-ثامان میل به عرضه ادامه دارداما قیمت هم افت محسوسی کرده است
-فملی میل به صعود ونگهداری مشهود است خوب افت ناگهانی یعنی خرید الان 2014ریال اما خرید زیر1900ریال مناسب تر است
-شما فقط تا انتخابات یک بار فرصت دارید از ضرر خارج شوید ولی بعد توجیهی برای ضرر کردن نخواهید داشت  با شما هستم غضنفر خان مثل گداهای سامرا در کانال ها دنبال سهم تقلیدی نگردید سعی کنید از نظرات انها استفاده کنید ولی مستقلانه وبا تصمیم خودتان سهم بخرید

-اسماعیل خان فنوال صف فروش دیروز این کاربر گرامی میگفت داره میره بالا7تومان نزول هم 7 تومان است
-تا قبل عید موجهای صعودی موج های کوتاه خواهد بود موجهای 10 الی 20 درصدی به شنا کردن در دریا قناعت کن به اقیانوس رفتن خطر دارد
-تکمبا حمایت 700مقاومت 830ریال الان 780ریال حمایت 700ریال را فراموش نکنید
-
بورس پرس گزارش می دهد:

بی میلی بانک به ِگل نشسته به ارایه اطلاعات و بازگشت به بورس/ نقش خنثی معاون سابق نهاد ناظر

بانک صادرات که با زیان ۴۷ تومانی هرسهم به ِگل نشسته،تا به امروز اطلاعات لازم برای بازگشت به بورس را ارایه نکرده. آن هم در شرایطی که معاون سابق نظارتی بانک مرکزی، قائم مقام و عضو هیات مدیره آن است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، به رغم انتشار گزارش های لازم دو بانک ملت و تجارت در کدال و بازگشایی هفته پیش بانک ملت و بازگشت به احتمال زیاد امروز بانک تجارت، بانک صادرات تاکنون اقدامی به بازگشایی نماد نکرده و با عدم ارایه اطلاعات ، نشان داده تا به امروز تمایلی هم به ارایه و بازگشت به بورس ندارد.

نکته جالب این موضوع آن است که حمید تهران‌فر معاون سابق نظارتی بانک مرکزی ، اوایل مرداد سال جاری قائم مقام و عضو هیات مدیره بانک صادرات شده و انتظار می رفت با رعایت نکات نظارتی و توجه به افکار عمومی و تسریع در بازگشایی نماد و عدم فراموشی نقش جایگاه قبلی، تاکنون اقدام به ارایه اطلاعات می شد.

براساس این گزارش، سازمان بورس که پیگیر دریافت اطلاعات از بانک های بسته شده نماد از اواخر تیرماه بود، در نظر داشت این هفته زمینه بازگشایی همزمان نماد دو بانک صادرات و تجارت را فراهم کند. حتی شاپور محمدی رئیس سازمان بورس هفته پیش اعلام کرده بود این هفته نماد دو بانک دیگر باز می شود اما با عدم ارایه اطلاعات بانک صادرات، در عمل نیمی از آن وعده عملی نشد.

بررسی های بورس پرس نشان می دهد مدیران بانک صادرات بر خلاف دو بانک دیگر و حتی دیگر بانک های کوچکتر مانند پست بانک ، درخواست سازمان بورس و مطالبه سهامداران مبنی بر ارایه آخرین وضعیت برای فراهم شدن بازگشایی نماد را اجابت نکرده و تا به امروز گزارش حسابرسی شده 6 ماهه و عملکرد 9 ماهه را در کدال منتشر نکرده و حتی حاضر به ارایه توضیحات درباره دلایل شاید منطقی این تاخیر و زمان تقریبی انتشار اطلاعات هم نشده اند.

در این میان با توجه به اینکه "وبصادر " با سرمایه اسمی بیش از 5.7 هزار میلیارد تومانی بزرگترین بانک حاضر در بورس بشمار می رود، انتظار بر این بود این بانک با رعایت الزامات قانونی ، در امر اطلاع رسانی پیش قدم می بود تا به رغم همه فشارهای متحمل ، حداقل الگویی برای دیگر بانک ها می شد. نقشی که تاکنون از عهده این بانک بر نیامده است.

این درحالی است عدم بازگشایی همزمان نماد بانک ها موجب فرسایشی شدن بخشی از بازار سهام و مخصوصا" صنعت بانکداری و با انتقاد فعالان و کارشناسان روبرو شده است.

چرا که با توقف حدود 7 ماهه بانک های ملت، تجارت و صادرات ، ابهامات متعددی شکل گرفته و هر چند با بازگشت هفته پیش بانک ملت و احتمالا" امروز بانک تجارت،بخشی از مسائل روشن شده اما طولانی تر توقف نماد بانک صادرات، موجب فرسایشی شدن صنعت بانکداری و بازار سهام و خستگی و ایجاد بار ذهنی بیشتر برای سهامداران و قفل شدن طولانی سرمایه ها شده است.

با این اوصاف انتظار می رود ، مدیران بانک صادرات مخصوصا" قائم مقام و عضو هیات مدیره معروف آن ، در اسرع وقت با احترام به خواسته به حق سهامداران ، اقدام به انتشار گزارش های لازم در کدال کرده و یا حداقل از طریق نامه رسمی به سازمان بورس و یا اعلام به رسانه ها ، علت تاخیر در انتشار اطلاعات را اعلام کنند.

براساس این گزارش، بانک صادرات برای سال مالی جاری به ازای هر سهم 16 تومان سود پیش بینی کرده ( حدود 924 میلیارد تومان) اما طبق تکلیف بانک مرکزی مبنی بر لحاظ کردن ذخیره های سنگین، در پایان شهریور ماه برای هر سهم 47 تومان زیان محقق کرده که با توجه به وجود 57.8 میلیارد سهم، به زیان حدود 2.7 هزار میلیارد تومانی رسیده و منجر شده تا بزرگترین بانک بورس به گل بنشیند.

این درحالی است که بانک صادرات در نیمه اول سال گذشته ، برای هر سهم 73 ریال سود محقق کرده بود.

انتهای پیام


--در پی عدم بازگشایی نمادهای متوقف در بورس رقم خورد:
-وساپا میل به نگهداری در سهم مشاهده نمیشود تا این لحظه بی تفاوتی به سهم مشاهده میشود

-
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد:
تناسب عرضه اوراق بدهی با ظرفیت های بازار سرمایه
بازار سرمایه کشور متعلق به 55 میلیون سهامدار است
http://www.sena.ir/ShowNews.aspx?ID=37540

-بورس بواسطه بانکی ها یک ضربه سهمگینی خورده است ضربه ای که مسولان به ان دامن زدند حالا نوش دارو پس از مرگ سهراب همه به دل جویی وتشویق سهام داران روی اورده اند.....سالهای قبل هم نرخ خوراک این بلا را سر بازار سرمایه اورد قطع بار سوم وچهارمی هم در بلند مدت بلایی سر بازار سرمایه نازل خواهد شد کدام عقل قبول میکند بانکی ها یک شبه زیان ده شوند

-
پور ابراهیمی در دیدار با مدیران ارشد بازار سرمایه عنوان کرد؛
تکمیل قانون شفافیت با همکاری سازمان بورس
http://www.sena.ir/ShowNews.aspx?ID=37548

-مدیران بانکها کارمندان بانکها از پول مردم وام کم بهره گرفتند وخانه خریدند با این بلایی که سر سهام داران بانکی اوردند یک رکعت هم در خانه هایشان اگر بخوانند درست نیست نماز با سود پول سهام دار خرد
-حق خپارس بی مشتری در 55 ریال

-توریل حمایت 2000ریال الان 2217ریال میل به خرید در محدوده 2000ریال ایجاد خواهد شد
-ما با شما رو راست هستیم..... چون بدنبال اشاره های کاذب به سهام نیستیم
-غگلپا بدش نمیاد بره 15000ریال عجب همتی
-پیغام های ناظر بازار
بازگشايي نماد معاملاتي وتجارت95/11/13 11:16
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت بانك تجارت (وتجارت)پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه بدون تقسيم سود نقدي و ارائه اطلاعيه شفاف سازي در خصوص آخرين وضعيت شركت،بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-حاشیه امن کروی 2500ریال وسقف سهم فعلا 3300ریال

-بالا نگه داشتن سود سپرده بانکی یعنی دفاع از نظام سرمایه  داری هیچ توجیه قانونی ندارد مگر عده ای خاص دارند سود های کلان میبرند وتولید تخریب ورکود عمیق تر میشود

-خپارس اگر میخواهد در چهار ماه اینده کسی برای حق تقدم ها 1000ریال واریز کند باید با تلاش واقعی قیمت سهم راتا 1400ریال رشد بدهدالبته با شعار نمیشود

-ترکه میگه وای ددم وای هنوز وتجارت معامله نشده وبصادر وپارس باز بشوند چه شود

-

---کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 16


tsetmcخپارس واشاره های مکرر ما حتما حضور ذهن دارید
سه شنبه 12 بهمن 1395 ساعت 8:42 | بازدید : 47 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-چند بار روزهای قبل اشاره به رشد خودرویی ها کردیم
-این رشددر تعدادی از سهام مقطعی است هفته اخر ماه منتظر اصلاح قیمت باشید
-یک کانالی را دیدم براحتی فتوای خپارس 60 تومانی را صادر میکرد امروز خپارس 80 تومانی948ریال
-گردش بالای واقعی معاملات در بورس تا این لحظه 9/23 دقیقه به 50 میلیارد تومان رسیده ادامه ارتقا رتبه نقدشوندگی میتواند جذب سرمایه را به همراه اورد احتمالا بهار گردش واقعی معاملات دوباره به 350میلیارد تومان در بورس خواهد رسید
-

یک شرکت بورسی با تعدیل ۲۶۸ درصدی سود گل کاشت

شرکت بورسی ذغال‌سنگ‌ نگین‌ ط‌بس‌ در عملکرد ۹ ماهه گل گاشت و سود هر سهم ۲۶۸ درصد افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت ذغال‌سنگ‌ نگین‌ ط‌بس‌ که با سرمایه 15 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد، در عملکرد 9 ماهه گل گاشت.

"کطبس" که مانند دو شرکت همگروه دیگر (فرآوری زغال سنگ پروده طبس و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود) از 22 آذر با توقف نماد روبرو است، سود 82 ریالی هر سهم سال مالی اسفند جاری را 268 درصد افزایش داد و 302 ریال پیش بینی کرد. همچنین تا پایان آذر، 62 درصد معادل 187 ریال از این سود را محقق کرد.

این رویداد ناشی از تغییر در مبلغ فروش به دلیل تصویب افزایش 24 درصدی نرخ  ذغالسنگ توسط  کمیته پشتیبانی ذغالسنگ و همچنین تکمیل فرایند تنظیم قراردادهای مربوطه بوده که است با امضاء  الحاقیه یا ابلاغ افزایش قیمت قابل اعمال، اطلاع رسانی شود.


-یک دوستی دارم 170میلیون تومان پولش در پدیده گیر افتاده چند سال است....من امروز به سبدم نگاه میکردم ضرر نمیدیدم دست وپا شکسته تو همین بورس میشود 50 درصد در سال اگر هیجانی عمل نکنی سود بکنی
- در هفت سال گذشته به دفعات مکرر من ضرر را مهار کرده بودم سبد را به سود مکفی رسانده بودم حتی اخرین تجربه امسال نیز ثابت کرد بورس اخرین تیر خلاص به موفقیت مهار ضرر است امسال گفتم سال مهار ضرر نام گذاری شود وقتی میشود بر ضرر غلبه کرد این یعنی اغاز موفقیتی بزرگ
-میبینید من امروز منتظر فروش در دست بالا هستم وخرید را موکول به هفته های اینده میکنم.....
-
-نامه سرگشاده بیش از 150 سرمایه گذار و پیشکسوت بازار سرمایه

-بورکس جدید

http://www.bourex.ir/forumdisplay.php?fid=2


-ولملت در 1100ریال به حمایت برخورده است الان1141 ریال
-غگلپا فردا حجم سنگین معاملات را تجربه خواهد کرد
-ولغدر حمایت 1100ریال مشخص شد الان 1201 ریال
-ومعادن الان1374ریال ولی حمایت 1300ریال مقاومت اول 1500ریال
-نزول گروه فلزات اساسی...... الان چک کنید..... وروزهای اینده صعود گروه فلزات اساسی سیگنال یعنی همین که گفتم.... بعد بنده خدایی میگه اقااسم ببر من هم میگویم.... گروه را چک کن خودت سهم را پیدا میکنی
-با عدم رعایت دستورالعمل جدید سازمان بورس:
صندوق های با درآمد ثابت برای دریافت تمدی مجوز فعالیت خود از سازمان بورس ملزم به رعایت کلیه دستورالعمل های این سازمان هستند که این امر نوید آن را به سهامداران می داد که حتی اگر مدیری تمایلی به اجرای ابلاغیه مذکور ندارد به ناچار جهت دریافت تمدید مجوز فعالیت خود اقدام به رعایت الزام سازمان جهت سرمایه گذاری حداقل پنج درصدی در سهام می کند.

الزام صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به اختصاص پنج درصد از سرمایه گذاری های خود به سهام از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار یکی از اصلی ترین دستاوردهای نشست صمیمانه کارشناسان ارشد بازار سرمایه با رییس این سازمان بوده است. دستورالعملی که انتشار آن در رسانه ها و فضای مجازی در وهله اول امید و انتظارات مثبت جهت تزریق نقدینگی جدید از از این طریق را در میان اهالی بازار سرمایه بوجود آورد و نوید بهبود شرایط رکودی بورس را داد اما دیری نپائید که کورسوی امید سهامداران نیز توسط مدیران صندوق ها از بین رفت.

بر اساس گزارش بورس نیوز، صندوق های با درآمد ثابت برای دریافت تمدی مجوز فعالیت خود از سازمان بورس ملزم به رعایت کلیه دستورالعمل های این سازمان هستند که این امر نوید آن را به سهامداران می داد که حتی اگر مدیری تمایلی به اجرای ابلاغیه مذکور ندارد به ناچار جهت دریافت تمدید مجوز فعالیت خود اقدام به رعایت الزام سازمان جهت سرمایه گذاری حداقل پنج درصدی در سهام می کند. این در حالی است که بر خلاف انتظارات اهالی بازار سرمایه مدیران صندوق های با درآمد ثابت به بهانه های مختلف از اجرای این دستور العمل سر باز زدند و با توجه به اینکه اغلب صندوق ها نوپا و دوره فعالیت آنها سه سال می باشد از لحاظ قانونی الزام به جهت انجام این کار ندارند. بر این اساس یکی دیگر از وعده های سازمان بورس در جهت حمایت از بازار سرمایه و سهامداران در حد حرف و وعده توخالی باقی ماند و نه تنها مدیران صندوق ها از ابلاغیه جدید سازمان استقبال نکردند بلکه لزوم اجرای این دستورالعمل از سوی سازمان بورس نیز به دست فراموشی سپرده شد.

بر اساس این گزارش، صندوق های با درآمد ثابت بخش عمده ای از نقدینگی در اختیار خود را در بازار پول سرمایه گذاری می کنند و به زعم مدیران آنها با دریافت سود سپرده های بانکی بازدهی مطمئن و مناسبی را نصیب سرمایه گذاران می کنند. بر این اساس بسیاری از مدیران صندوق ها معتقدند که اختصاص بخشی از منابع مالی خود در بازار سهام که با نوسانات متعدد همراه است، موجب نگرانی دارندگان واحدهای صندوق ناشی از نوسانات قیمتی روزانه بورس می شود و از اعلام سود مطمئن و مناسب از سوی صندوق ها ممانعت به عمل می آورد. از این رو مدیران صندوق ها به بهانه ریسک کم سرمایه گذاری در بازار پول نسبت به بازار سرمایه تاکنون از اجرای دستورالعمل سازمان بورس سر باز زده اند.

این در حالی است که بررسی وضعیت بانک ها و صورت های مالی آنها حاکی از آن است که وضعیت این بازار به مراتب وخیم تر از بازار سرمایه است. آنچنان که با دستور جدید بانک مرکزی مبنی بر اصلاح صورت های مالی بانک ها بر اساس استانداردهای حسابداری بین المللی برخی از بانک ها همچون صادرات، ملت و تجارت با تعدیل منفی قابل توجه سود برآوردی مواجه شدند و بعضاً سود برآوردی خود را به زیان تبدیل کردند. علاوه بر این بانک ها دارایی هایی همچون زمین و ساختمان در حوزه بازار مسکن دارند که به دلیل رکود این بخش از اقتصاد کشورمان قابلیت نقد شوندگی برای آنها فراهم نیست و در این شرایط بانک ها با وجود شرایط نامناسب سودآوری سودهای قابل توجهی را به سپرده گذاران اعطا می کنند و در مقابل مطالبات مشکوک الوصول با حجم زیادی در صورت های مالی خود دارند که تسویه آنها چندان محتمل نیست. بر این اساس می توان گفت وضعیت سودآوری بانک ها اعم از دولتی و خصوص آنچنان ناگوار است که حتی زمزمه هایی مبنی بر احتمال ورشکستگی برخی از بانک ها نیز مطرح شده است. به عبارت بهتر بانک ها و موسسات صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند و وضعیت آتی سودآوری آنها به مخاطره افتاده است.

بر این اساس برای بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی این موضوع آشکار شده که بانک ها همچون گذشته عمل نمی کنند و نمی توان انتظار سودآوری قابل توجه و امنی از محل سپرده گذاری در بازار پول داشت. این موضوع به طور قطع برای مدیران صندوق های با درآمد ثابت که همچنان بر اختصاص منابع مالی خود به بازار پول اصرار دارند، روشن شده است اما در عین حال شاهد آن هستیم که مدیران این نهادهای مالی در بازار سرمایه از زیر بار رعایت الزم سازمان بورس برای تزریق نقدینگی به بازار سرمایه از طریق خرید و فروش اوراق بهادار شانه خالی می کنند و همچنان به بهانه نپذیرفتن ریسک بیشتر، سودهای کاغذی و موهوم بازار پول را به کسب بازدهی مناسب در بازار سرمایه ترجیح می دهند. فراموش نکنیم که اغلب مدیران صندوق ها مدعی برخورداری از دانش و اطلاعات کافی در حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد هستند و به طور قطع با توجه به تجربه و دانش کافی آنها می توانند سرمایه گذاری مناسب و معقولی در بورس داشته باشند. از این رو، این موضوع که مدیران صندوق ها چگونه با وجود این قابلیت ها و پتانسیل ها نسبت به ورود به مولدترین بازار مالی کشور تمایل ندارد، خود پرسش مهمی است که به نظر می رسد مدیران صندوق ها باید به آن پاسخ دهند.


-تا فردا خدا نگه دار
-

-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 15


tsetmcرشد خودروییها در بلند مدت
دوشنبه 11 بهمن 1395 ساعت 7:1 | بازدید : 37 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-فنوال را ماه قبل حسابی با دمپایی تو سرش زدند ولی سهام دار عاقل بی علت نمی فروشد
-بازار در موسم 22 بهمن موج مثبتی است این مهارت کانال های تلگرام نیست در حدود صد نماد تقاضاهایی هست بیایید مردم را فریب ندهید
-بگذارید هر کس خودش مستقلا خرید وفروش نماید تا دچار لعن ونفرین دیگران نشوید
-غگلپا هدف 15000ریال
-کو کساپا 150 تومانی ..... بله سهم ها در جا میزنند خسته میکنند وقتی که شما پیاده شدی سربالایی میروند
-حق تقدم یک ماهه غشان که بزودی می اید با حمایت روبروست علت صف خرید غشان همین است این سهم معرفی یک ساله ما بود ولی ما امار گیری نمیکنیم اگر کانال ها به هفت الی هشت سهم افتخار میکنند ما بیش از صد روند را براحتی کشف واعلام میکنیم محتاج مجوز وابونمان کاربر هم نیستیم بجای نگاه کردن به جیب مردم تواناییهای فردی خودمان را تقویت میکنیم واز قهرمان سازی متنفریم
-حدودا الان 9 سهم وحق تقدم صف خرید میلیونی دارند که شاید 4مورد انها فردا هم به صف خرید برسند اخر وقت معلوم میشود
-عضو هیأت مدیره شرکت صنایع شیمیایی سینا عنوان کرد:
-

"وبانک" فروشنده بلوک ۸.۵ درصدی یک شرکت کوچک بورسی شد

سرمایه گذاری توسعه ملی در صدد فروش بلوک ۸.۵۳ درصدی شرکت کوچک بورسی لامیران شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری توسعه ملی که با نماد "وبانک" در بورس حضور دارد، در صدد فروش بلوک 8.53 درصدی شرکت کوچک و 6 میلیارد تومانی لامیران شد.

به این ترتیب ، یکشنبه آینده 18 بهمن، 5 میلیون و 116 هزار و 215 سهم "فلامی" به قیمت پایه هر سهم 3549 ریال به صورت یکجا و نقد و یا شرایطی ، در بازار دوم معاملات بورس روانه میز فروش می شود.

ارزش این بلوک بیش از 18.1 میلیارد تومان بوده و در صورت انجام معامله ، سرمایه گذاری توسعه ملی از ترکیب سهامداری لامیران خارج خواهد شد.

انتهای پیام


-افت ناگهانی خپارس را جدی بگیریدشاید زمان خرید تستی باشد
-الان ساعت 9/10 دقیقه بعلت حضور در جلسه ای امروز در خدمتتان نیستم فردا صبح در خدمت خواهم بود بودن با شما یک احترام متقابل است
-
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 24


tsetmcولملت باز شد
یکشنبه 10 بهمن 1395 ساعت 7:50 | بازدید : 41 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-مدیرعامل شرکت سبد گردانی سرمایه ایرانیان:
-فنوال را همان بهتر بگوییم نا جوانمردانه افتش دادند طی دوماه گذشته الان صف خرید
-ثامان در حمایت

-ثشرق 1200در حمایت
-صف سنگین فنوال چقدر بی عقل بودند انهایی که در محدوده 1000ریال فروختند همه سهم ها همین مدلی هستند در نامیدی ناگهان رشد میکنند
-باور میکنید من دهها بار صبر کردم وعملا لمس کردم ضرر در بورس اگر واقعا کارشناس بازار سرمایه شده باشی بی معناست اما اول سال یادم هست به خبره های مغرور میگفتم بانک صادرات 200 تومان نخواهد شد ولی انها در جنون سود قدم میزدند واز خطر غافل بودند
-این روزها اهنگ های حامد همایون در ذهنم یک پیروزی بزرگ را در بورس رقم میزند من به پیروزی در بورس ایمان دارم
-خریدن وسود کردن از حق تقدم یک ماهه دلر بی فایده است چون ارزان فروشی در کار نیست

-در پی نشست پیشکسوتان بازار سرمایه
دبیر کل اسبق سازمان بورس، خلاء ابزارهای کنترلی دولت، قدرت ناکافی دولت در برخی حوزه‌ها، نظام بانکی گرفتار وجوه منجمد شده در مازاد ساخت و سازهای کلانشهرها (خواب سرمایه‌ حداقل 100 میلیارد دلاری برای واحدهای اضافه در تهران)، عدم­ تشکیل سرمایه در کشور به دلیل خروج سرمایه (به دلایل فرهنگی و غیرفرهنگی) و مهاجرت متخصصان به کشورهای دیگر را از جمله عوامل بخش واقعی اقتصاد در عدم خروج کامل از رکود اعلام کرد.
نشست پیشکسوتان بازار سرمایه با بررسی وضعیت گذشته و آینده نرخ تورم و سود بانکی و تحلیل عبده تبریزی ، رجایی سلماسی و عسکری مارانی از شرایط اقتصاد و بورس و اعلام 11 خواسته برگزار شد.

تحلیل عبده تبریزی از اوضاع اقتصادی و آینده بازارها

 در این جلسه عبده تبریزی با اعلام گسترده‌ب ودن مشکلات دولت که گاه ‌ساده انگاشته می‌شود (مثلا این تلقی ساده که فروش اوراق دولتی باعث منفی‌شدن بازار سرمایه شده)، دستاوردهای اقتصادی دولت را قابل‌ملاحظه دانست.

عبده تبربزی به مشکلات ناشی از نبود ابزار کافی برای جذب مدیران نخبه توسط دولت و محدودیت حقوق مدیران که منجر به استعفای مدیران سالم بانکی می‌شود، اشاره کرد و علل احساس رکود به‌رغم دستاوردهای دولت را توضیح داد.

این کارشناس ارشد بازارهای مالی و پولی، بخشی از این احساس را واقعی و مربوط به بخش واقعی اقتصاد و بخشی را هم مرتبط به حباب‌های تشکیل‌شده‌ در دولت قبل اعلام کرد و بعضی روزهای شیرین بورس در دولت قبلی را که امروز به روزهای تلخ بدل شده، به آن حباب‌ها مرتبط دانست.

عبده تبریزی کاهش درآمدهای نفتی بعد از اوج سال 90، کاهش درآمد سرانه و تضعیف بودجه‌ خانوار و نیز مازاد ساخت واحدهای مسکونی لوکس و تجاری را عوامل واقعی مشکل‌آفرین در وضعیت جاری دانست.

دبیر کل اسبق سازمان بورس، خلاء ابزارهای کنترلی دولت، قدرت ناکافی دولت در برخی حوزه‌ها، نظام بانکی گرفتار وجوه منجمد شده در مازاد ساخت و سازهای کلانشهرها (خواب سرمایه‌ حداقل 100 میلیارد دلاری برای واحدهای اضافه در تهران)، عدم­ تشکیل سرمایه در کشور به دلیل خروج سرمایه (به دلایل فرهنگی و غیرفرهنگی) و مهاجرت متخصصان به کشورهای دیگر را از جمله عوامل بخش واقعی اقتصاد در عدم خروج کامل از رکود اعلام کرد.

عبده تبریزی با بیان این‌که بسیاری از مشکلات لزوماً مربوط به بازار سرمایه نیست و مربوط به متغیرهای محیطی است، پیش‌بینی کرد تصور پرش قیمت مسکن در دو سه سال آینده غیرواقعی است.

مشکل اصلی بورس از نگاه نخستین دبیر کل سازمان

رجایی سلماسی هم با اشاره به تورم بیش از 40 درصدی که به کمتر 10 درصد رسیده، نرخ سود بانکی بیش از 20 و 22 درصدی را یکی از عوامل آزار دهنده بازار سرمایه دانست که منجر شده سیستم بانکی رقیب اصلی بازار سهام شود.

وی قاطعانه مشکل اصلی بورس را ناشی از وضعیت کنونی بانک ها و نرخ های سود پرداختی معرفی کرد که منجر به جذب سپرده ها و نقدینگی شده است . از سوی دیگر بانک ها در برابر دریافت مبالغی به عنوان حق وکاله از سپرده گذاران ، اقدام به پرداخت سود از سهامداران می کند. در این میان بانک مرکزی بسیار ضعیف عمل کرده و به رغم انتشار گزارش های حسابرسان و در پیش بودن فرصت کافی در آینده ، تکالیفی را به بانک ها داده است.

به گفته رجایی سلماسی مگر مدیران بانک ها و حسابرس بانک ها توسط بانک مرکزی تایید نمی شود که منجر به بروز مشکلاتی شده است؟

مطالبات پیشکسوتان بازار سرمایه در 11 خواسته

براساس این گزارش، در این نشست، پیشکسوتان بازارسرمایه از عزم سازمان بورس و اوراق بهادار در اصلاح نارسایی‌های بازار سرمایه و قدم‌های برداشته شده در چند هفته اخیر تقدیر و تشکر و جملگی تاکید کردند هرچند این قدم‌ها کاملا مثبت و در راستای بهبود بازار سرمایه است ولی، کافی نیست و این اراده نباید کند شود.

بازار سرمایه ایران با بازارهای توسعه یافتۀ دنیا فاصلۀ بسیاری دارد و اهالی بازار سرمایه، خواه سرمایه‌گذاران، خواه کارگزاران، خواه سازمان و شرکت بورس، باید سال‌های متمادی دوشادوش یکدیگر با همدلی و هماهنگی تلاش کنند تا فاصله بازار مالی کشورمان با رقبای بین المللی کاهش پیدا کند.

تسریع در بازگشایی نمادها، گفتگوی مستقیم رییس سازمان با ارکان مختلف بازار و باز کردن درهای گفتگو در نشست‌های مختلف، نظام‌مند کردن عرضه اوراق بدهی، ارایه اطلاعات ماهانه تولید و فروش شرکت‌ها، ترغیب صندوق‌های درآمد ثابت برای فعالیت در بازار سهام، دستور صریح ایشان برای متوقف کردن معاملات بلوکی و توقف معاملات مشکوک موثر در شاخص بورس اوراق بهادار از جمله اقدامات شایان قدردانی ریاست سازمان در چند هفته اخیر بوده است.

پیشکسوتان بازار سرمایه، اتحاد به وجود آمده در چند هفته اخیر در بازار سرمایه بین سرمایه گذاران و سایر ارکان بازار را کم نظیر در تاریخ بازار سرمایه دانستند و امیدوارند این اتحاد نقطه عطفی در تاریخ بورس اوراق بهادار و سبب رشد و پویایی بیشتر این رکن از اقتصاد کشور باشد.

همچنین در این نشست پیشکسوتان بر اجرای موارد زیر تاکید کردند:

1 – از عملکرد قاطع سازمان بورس و اوراق بهادار به ویژه شخص شاپو.ر محمدی که به طور جدی پیگیر پرونده کنتور سازی ( که ماه‌ها قبل از سکانداری ایشان در بازار سرمایه اتفاق افتاده است) تشکر می‌کنند و خواهان برخورد قضایی با سایر مسببین احتمالی این پرونده هستند. قطعا برخوردهای قانونی و جدی سازمان بورس موجب افزایش اعتماد عمومی سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه و اقتصاد کشور خواهد شد.

2- ادامه یافتن گفتگوها بین سازمان بورس و دلسوزان بازار

3 - اصلاح سریع دستورالعمل بازگشایی نمادها

4- حل مشکل عرضه‌های بی‌حساب برخی نهادها که به دلایل خارج از بازار سرمایه نیاز به نقدینگی دارند و منحنی عرضه و تقاضای بازار سرمایه را از حالت تعادل خارج کرده‌اند.

5 - سر و سامان دادن و اصلاح مقررات مربوط به صندق‌های مشترک سرمایه‌گذاری، صندوق‌های بازارگردانی و پیگیری قوانین اخیر در خصوص صندوق‌های درآمد ثابت.

6- نظارت موثر و دقیق تر بر حسابرسان معتمد سازمان همچنین بازنگری در مولفه های انتخاب حسابرسان توسط شرکت‌ها و پایش مستمر حسابرسان معتمد.

7 - برخورد با مدیران متخلف و بازگرداندن اعتماد از دست رفته به کدال در کنار رتبه بندی مدیران و وضع قوانین تنبیهی سختگیرانه برای این دست مدیران.

8 - نظام‌مند کردن بازار بدهی از طریق رتبه بندی اوراق بدهی برحسب ریسک نکول و الزام ناشر به بازارگردانی در نرخ‌های منطقی.

9 - تدوین راه کارهایی برای رشد و آشنایی علمی ارکان مختلف بازار با روش‌ها و دانش روز مالی و حرکت به سوی تعمیق تحلیل بین تازه واردان بازار سرمایه.

110 - ایجاد راهکارهایی برای تشویق سرمایه‌گذاری بلند مدت در مقابل شرایط و وضعیت کنونی.

11- ضمن تشکر از تلاش‌های وزیر اقتصاد به عنوان ریاست شورای عالی بورس، پیشکسوتان و فعالان بازار سرمایه از وی تقاضا دارند تا از اختیارات و تعاملات خود بهره برده و ارتباط بین بازار سرمایه و بانک مرکزی را ( که نقش کلیدی در تعیین و کنترل و نرخ ارز در کشور را ایفا می‌کند و همچنین با تعیین نرخ سود بانکی تاثیر مستقیمی بر عملکرد بازار سرمایه دارند) تعمیق ببخشد تا شاهد ضرر و زیان بیش از پیش سرمایه گذاران در بازار سرمایه نباشیم.

در پایان ، پیشکسوتان بازار سرمایه ضمن تاکید بر حمایت از اقدامات و تعاملات مثبت صورت پذیرفته در چند مدت اخیر، موفقیت و تعالی روزافزون همۀ ارکان بازار سرمایه را از خداوند منان خواستار شدند.

منبع: بورس پرس


-کساپا هم مثل فنوال یک شوک غافلگیر کننده رشد را تجربه خواهد کرد قبل عید ویا بعد عید ولی این اتفاق خواهد افتاد
-شاخص کل اگر از شوک باز گشایی وبملت بیرون بیاید و1000واحدی رشد بکند انوقت میتوان وبصادر را باز کرد
-صبح گفتم کساپا احتمال رشد دارد الان 1601 ریال این سهم بلند مدت بدنبال قیمت 2000ریال است
-1000واحد رشد بورس بعد بازگشایی بانک صادرات
-
شاهین چراغی؛
ثبت نقل و انتقال معاملات سهامداران ارتباطی با دریافت مالیات ندارد
معافیت مالیاتی به این معنا نیست که نباید هیچ اثری از نقل و انتقال مالی ثبت شود، بلکه ثبت معاملات و نقل و انتقال های مالی با دریافت مالیات دو موضوع متفاوت از هم است، وقتی قانون خرید و فروش سهام را معاف از مالیات کرده یعنی هیچ گونه نگرانی از این بابت نباید در جامعه سهامداری وجود داشته باشد بلکه باید این موضوع را به فال نیک گرفت چون خیلی از اتفافات که در خصوص خیلی از شرکت ها می افتد به دلیل همین عدم شفافیت است.
 

قانون همانطور که موسسات آموزشی و صادرکنندگان را معاف از مالیات کرده خرید و فروش سهام و سود حاصل از آن را نیز معاف از مالیات کرده با این وجود صادرکنندگان صادرات خود را ثبت می کنند و مدیران موسسات آموزشی اظهار نامه مالیاتی پر می کنند پس چرا الان باید فعالان بازار سرمایه از ثبت نقل و انتقال های مالی نگران شوند؟

شاهین چراغی، رییس هیأت مدیره کارگزاری مهرآفرین با بیان این مطلب به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: از نظر سیستم جامع مالیاتی باید تمام نقل و انتقال های مالی در سیستم مالیاتی ثبت شود، هدف از این اقدام دولت ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی و مالی کشور است.

وی با بیان اینکه ردیابی معاملاتی افراد یک حرکت استراتژیک در نظام های اقتصادی توسعه یافته است، گفت: دولت ها گاه برای حمایت و گاه برای تشویق بخش هایی از بدنه اقتصاد را معاف از مالیات می کنند اما این معافیت مالیاتی نباید به معنای ثبت نشدن معاملات تلقی شود.

این کارشناس بازار سرمایه با ذکر یک مثال فرهنگی به این مسأله اقتصادی نگاه کرد و توضیح داد: در قانون، کتابفروشی ها از پرداخت مالیات معاف شدند اما آیا نباید دولت از میزان فروش کتاب و چرخه مالی این صنعت در کشور مطلع شود؟! پس همانطور که یک کتابفروشی اظهار نامه مالیاتی خود را پر می کند و در سیستم جامع مالیاتی ثبت می شود اما در پایان سال از پرداخت مالیات معاف است این رویه می تواند در بازار سرمایه نیز انجام شود.

وی با بیان اینکه معافیت مالیاتی به این معنا نیست که نباید هیچ اثری از نقل و انتقال مالی ثبت شود، گفت: ثبت معاملات و نقل و انتقال های مالی با دریافت مالیات دو موضوع متفاوت از هم است، وقتی قانون خرید و فروش سهام را معاف از مالیات کرده یعنی هیچ گونه نگرانی از این بابت نباید در جامعه سهامداری وجود داشته باشد. بلکه باید این موضوع را به فال نیک گرفت چون خیلی از اتفافات که در خصوص خیلی از شرکت ها می افتد به دلیل همین عدم شفافیت است و ما اگر قبول داریم که شفافیت خوب است باید از یک جایی شروع شود.

وی با تأکید بر اینکه اقدام دولت در این خصوص بسیار مثبت است و در بلند مدت به نفع بازار و اشخاص حقیقی تمام می شود، اظهار داشت: خرید و فروش و سود حاصل از سهام از نظر قانونی کاملاً معاف از مالیات است بنابراین نگرانی در این خصوص وجود ندارد چون ثبت اطلاعات سهامداران در حوزه مالیاتی هیچ مشکلی برای جامعه بازار سرمایه ایجاد نمی کند و حتی تجدید نظر درباره این موضوع اصلاً در حیطه اختیارات سازمان مالیاتی نیست که بخواهد چنین درخواستی نگرانی را در جامعه سهامداری ایجاد کند.

وی در پایان گفتگو با "سنا" گفت: البته اگر دولت بخواهد وضعیت اقتصادی کشور را درست کند باید مالیات را از سپرده های بانکی بگیرد تا منابع به سمت تولید حرکت کند نه اینکه عملاً نقدینگی کشور در سپرده های بانکی قفل شود، باید منابع مالی درگیر تولید شود.


-پاسخ یک مقام آگاه به خبرنگار بورس نیوز:
-در بورس بجز فرا بورس حدود 16 نماد وحق تقدم صف خرید میلیونی دارند وصف های خرید زیر یک میلیون هم قابل توجه هستند لذا فردا احتمالا شاخص کل میتواند100 الی 250واحد رشد را تجربه کند
-حمایت ونفت 1750الان 1900ریال حمایت را هر روز کنترل کنید سری قبل اشاره کردیم تا 2000ریال رشد کرد
--الان بورس 153نماد منفی 124 نماد مثبت فرا بورس 81 نماد مثبت 45 نماد منفی
-شگامرن را از محدوده 34000ریال شناسایی .رشد را رصد کردیم سهم در محدوده 50000ریال معامله میشود
-کمرجان در مسیر رشد البته حمایت 5000مقاومت 6500ریال الان 5778ریال
-با نزدیک شدن به 22 بهمن یک رشد در 50 درصد از سهام ها دیده میشود
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 14


tsetmcغگلپا در اوج
شنبه 09 بهمن 1395 ساعت 8:49 | بازدید : 39 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-مدیرعامل گروه مالی نور انوار عنوان کرد:
-ولساپا حمایت 1380مقاومت اول 1500ریال مقاومت دوم 1600ریال
-فنوال در حال تثبیت مقاومت 1100ریال حمایت 1000ریال

-اثرات منفی وبملت هنوز تمام نشده وحمایت مشخص نیست
-فخوزبسمت 4000ریال حمایت 3300ریال
-هضم نزول بانک ملت هضم این ضرر تحمیلی وقابل پیش گیری برای بورس بسیار سخت است....اگر این نماد طولانی مدت متوقف نشده بود به این وضع گرفتار نمیشد علت.....بی توجهی به حق وحقوق سهام داران خرد
-مستطيل شيشه اي تالار

-غشان  کافیست بازه یک ساله سهم را با احتساب سود وافزایش سرمایه نگاه کنید یک بازه بلند مدت که ما دست روی ان گذاشتیم باید منتظر افت قیمت سهم بود
-دشیمی -دعبید- دلر سه سهمی که در بازه یک ساله ما اشاره کردیم بهترین بازدهی را داشتند
-خپرخش در مسیر رشد اگر توسط ناظر متوقف نشود
-نزول پکویر را رصد کنید

-این سهم نیز در بازه یک ساله از پیشنهادات ما بود

 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 240,000 میلیون ریال مبلغ 1,451 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد


-فنوال صف خرید شد ده روز بود نشانه های صعود محرز بود 
ر بلند مدت دسبحا بسمت 6000ریال خواهد رفت حمایت 5200ریال
-فقط بورس امروز حدود 17 نماد وحق در حال باز گشایی بنظر میرسد معضل توقف های طولانی در حال حل شدن است
-سلام 
به نظرتون چکاوه و چکاوهح صعودیه یا نزولی؟ حمایتاشو میگین؟و مقاومتاشو
پاسخ : سلام حمایتها را فردا می گویم ولی در قیمت بازگشایی کم ریسک وقابلیت رشد دارد الان مشغله فکری بالاست قادر به تشخیص صحیح نیستم

--توقف های طولانی اشتباهی بزرگ بود که فقط سهام داران خرد را متضرر کردوباعث کوچ دسته جمعی سرمایه ها از بورس شد
-زمانی بازار به کف میرسد بانک تجارت وبانک صادرات هم باز بشود انجا دیگر جایی برای نزول باقی نخواهد ماند
-تا فردا خدا نگه د ار
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 5


tsetmcوبملت امد
چهارشنبه 06 بهمن 1395 ساعت 7:22 | بازدید : 49 | نویسنده : حامد | ( نظرات )
سلام روز بخیر
-وبملت اغازی مثبت سرصبح داشته است اگر تا ظهر روند عادی باشد میتواند اثر روانی خوبی بر بازار بگذارد
-بازگشایی بانک صادرات وبانک تجارت سخت نخواهد بود ولی به بازگشت نقدینگی به بازار کمک خواهد کرد
-یک کارشناس ارشد بازار سرمایه عنوان کرد:
-در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

توقف نماد رکورددار گرانترین سهم برای افزایش سرمایه از دو محل جذاب

در پایان معاملات امروز ، نماد رکورددار گرانترین سهم بازارسهام ایران برای افزایش سرمایه از سود انباشته و اندوخته بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه تهران که با کشف قیمت 7500 تومانی هر سهم در مهر 91 و سپس رشد قیمت به بیش از 127 هزار تومان، گرانترین و شگفت آورترین سهم تاریخ بازارسهام ایران بشمار می رود، با توقف نماد در پایان معاملات امروز روبرو می شود.

"شتران" با برگزاری مجمع فوق العاده شنبه 10 بهمن ، در نظر دارد از محل سود انباشته 240 میلیارد تومانی و اندوخته 160 میلیارد تومانی ، 33 درصد افزایش سرمایه دهد و 1600 میلیارد تومانی شود.

انتهای پیام


-

بانک تجارت گزارش حسابرسی ۶ ماهه داد/ یک گام دیگر برای بازگشت به بورس

بانک تجارت هم گزارش حسابرسی شده ۶ ماهه را ارایه کرد تا در صورت انتشار عملکرد ۹ ماهه، آماده بازگشایی نماد در هفته بعد باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  در حالی دیروز بانک ملت بعد از 6 ماه و 10 روز به بورس برگشت که بانک تجارت 4.57 هزار میلیارد تومانی هم امروز گزارش حسابرسی شده 6 ماهه را ارایه کرد تا در صورت انتشار عملکرد 9 ماهه، آماده بازگشایی نماد در هفته بعد باشد.

این بانک که مانند بانک های ملت و صادرات از اواخر تیر دور از تابلوی معاملات است ، در عملکرد 6 ماهه ، برای هر سهم 93 ریال زیان پیش بینی کرده که نسبت به قبل ، 156 درصد تعدیل منفی را نشان می دهد. همچنین "وتجارت" در نیمه اول سال جاری برای هر سهم 57 ریال معادل 61 درصد زیان شناسایی کرده است.


-رشد تدریجی تایرا از محدوده 2400ریال شروع شده الان در 3132ریال خریدار دارد ولی با عرضه سنگین همراه است
-حق خپارس 50 ریال هیچگاه وارد چنین بازی هایی نشوید....
-وبیمه در میان مدت دوباره به زیر 1500ریال نزول خواهد کرد
-رتاپ  متوقف است اگر باز شد کف را شناسایی کنید بعد بلند مدت تستی 100 هزار تومان  بخرید
-آپ 13000ریال میتوانی بخرید یا نه امتحان کنید تستی 100 هزار تومان
-سلام 
خرید فولای را در چه قیمتی مناسب میدانید؟ 
با تشکر
پاسخ : سلام حرفی نیست خرید تستی صد هزار تومان در 2200ریال

-فنوال یک تکانی خورد حمایت 1000ریال حد ضرر 900ریال مقاومت 1100و1200و1300ریال
-ما میگوییم تستی 100 هزار تومان تا ضریب ریسک شما را به صفر کاهش دهیم در خرید مختار هستید ما نمی خواهیم فحش بشنویم ولی میدانیم انچه می نویسیم حاصل تجربه بزرگان مخفی وغیر اشنا ولی حرفه ای بازار است
-
برنامه سازمان بورس و اوراق بهادار بازگشایی همزمان دو نماد بانکی تجارت و صادرات در هفته آینده است.
 

دو بانک تجارت و صادارات هفته آینده با تکمیل فرآینده ارسال صورت های مالی میان دوره ای و پیش بینی ها هفته آینده باز می شوند.

علی بیک زاده، رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی با اعلام این خبر به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت: بانک تجارت صورت مالی دوره 6 ماهه و پیش بینی جدید را اعلام کرد با ارسال صورت مالی دوره 9 ماهه آماده بازگشایی در ابتدای هفته آینده است.

وی در ادامه افزود: بانک صادرات نیز با تکمیل فرآیند ارسال صورت های مالی میان دوره ای آماده بازگشایی می شود.

این مقام مسوول تصریح کرد: برنامه سازمان بورس و اوراق بهادار بازگشایی همزمان این دو نماد در هفته آینده است.


-
طی یادداشتی بررسی شد؛
اسناد خزانه و مزایای آن در بازار سرمایه ایران
با توجه به اینکه ضامن این اوراق وزارت امور اقتصادی و دارایی است و خزانه داری کل کشورنیز بازپرداخت این اوراق در سر رسید را بعهده گرفته و دولت به این بدهی اولویتی همردیف حقوق و مزایای کارکنان خود داده و به عنوان بدهی ممتاز دولت در نظر گرفته شده است از این رو اسناد خزانه اسلامی ریسک نکول نخواهند داشت.
 


*جواد حبیبی، تحلیلگر بازار سرمایه

به طور کلی مهمترین نقش بازار های سرمایه تجمیع منابع خرد و کلان برای تامین مالی پروژه ها و فعالیت های شرکت های بزرگ است؛ اما متاسفانه اندازه بازار اوراق بهادار کشور متناسب با حجم اقتصاد نیست ازاین‌رو عمده تأمین مالی از طریق بازارهای پول صورت می گیرد
.

اسناد خزانه اسلامی، ابزاری مالی مبتنی بر بدهی دولت به ‌نظام بانکی، ذ‌ینفعان و تامین‌کنندگان منابع بوده و بوسیله خزانه‌داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر و به قیمت اسمی و سررسید معین به طلبکاران غیردولتی واگذار می شود. این اسناد معاف از مالیات می‌باشند. این اوراق از ابزارهای مالی با ماهیت بدهی بوده که بدون کوپن سود منتشر شده و هدف اصلی آن، تامین کسری بودجه دولت‌هاست. اسناد خزانه اصلی‌ترین ابزار بازار پول جهت اعمال سیاست‌های پولی است.

عرضه این اسناد در مرحله اول در نماد اخزا1 به ارزش هزار میلیارد تومان (بودجه سال 93) از مهر ماه سال 94 آغاز شد ودر مرحله دوم (اخزا2 تا اخزا6) که در هر مرحله هزار میلیارد تومان (بودجه سال 94 ) از این اوراق به بازار آمد همچنین در مرحله سوم انتشار پنج مرحله جدید اسناد خزانه (اخزا 7 تا اخزا 11) با ارزشی بیشتر و معادل 1500میلیارد تومان توذیع شده است. در حال حاضر تعداد 11 سری ازاین اسناد منتشرشده که نیمی از آنها با رسیدن به سر رسید خود پایان و نیمی در حال معامله هستند و مجموع ارزش تامین مالی از این طریق تا کنون نزدیک به 14.000 میلیارد تومان است.

اسناد خزانه مرسوم در دنیا توسط دولت به رقمی کمتر از قیمت اسمی به خریداران فروخته شده و از منابع مالی حاصل از فروش، بدهی‌های دولت پرداخت می‌شود اما به دلیل اشکالات فقهی این روش، دولت جمهوری اسلامی ایران، این اوراق را صادر و به شکل مستقیم به طلبکاران غیر دولتی واگذار کرده است. دارنده اوراق که معمولاً پیمانکاران و بستانکاران غیر دولتی هستند درصورت نیاز به وجه نقد، آن را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به فروش می‌رساند.

با توجه به اینکه ضامن این اوراق وزارت امور اقتصادی و دارایی است و خزانه داریی کل کشورنیز بازپرداخت این اوراق در سر رسید را بعهده گرفته  و دولت به این بدهی اولویتی هم‌ردیف حقوق و مزایای کارکنان خود داده و به عنوان بدهی ممتاز دولت در نظر گرفته شده است . از این رو اسناد خزانه اسلامی ریسک نکول نخواهند داشت.

 


-ساعت 11/37 تا شنبه خدا نگه دار
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-

-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید

موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 13


tsetmcفملی زیر نظر
سه شنبه 05 بهمن 1395 ساعت 7:19 | بازدید : 55 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-خوب بازار تا 22 بهمن بازار امیدوار کننده ای است با رشدهای ناگهانی وتدریجی
-حق وتوکا قبل روز بازگشایی هنوز 20 درصد رشد نکرده بوداینجا به صراحت اشاره شد
-
شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:

-ومعادن الان 1435ریال بعلت قابل معامله شدن سهام در روزهای اینده
--کیسون تعداد سهام 3/84میلیارد شناور زیر 1 درصد از محدوده بالای 2000ریال تا محدوده 1500ریال افت نموده وبا حمایت روبرو ودوباره تا محدوده بالای 2100ریال رشد نموده است  با حمایت حقوقی روبروست بنظر میرسد بسمت افزایش سرمایه ای پیش برود....
-بازارپایه در شأن کیسون نیست!پتانسیل های کیسون را با توجه به نوع و ساختار شرکت بسیار بالاست.در تلاش هستیم تا اقدامات لازم برای ارتقا شرکت در بورس را عملیاتی کنیم و از حضور سرمایه گذاران خارجی در شرکت استفاده کنیم. اقدماتی هم در این راستا صورت گرفته است و مذاکراتی انجام شده است که با توجه به شرایط موجود فعلا مذاکرات از سوی کیسون متوقف شده...سهام یاب

-رشد نقدینگی

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951104000699


-

ارزیابی کارگزار بورس از ریسک اصلی و قیمت مناسب عرضه اولیه امروز

کارگزاری آبان با اعلام دلیل رشد ۴۴ درصدی سود سال ۹۵ پگاه گلپایگان و ریسک اصلی آن،قیمت مناسب هر سهم سومین شرکت که امروز به روش ثبت سفارش عرضه اولیه می شود را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی ، امروز سه شنبه ، 10 درصد سهام شرکت پگاه گلپایگان در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود که بعد از دو شرکت فرابورسی پاکدیس و ریل سیر کوثر، سومین شرکتی باشد که به روش ثبت سفارش ، کشف قیمت شود.

در این عرضه 12 میلیون سهم "غگلپا" با دامنه قیمت 900 تا 990 تومانی هر سهم در بازار دوم فرابورس واگذار می شود و حداکثر سهمیه هر سهامدار حقیقی و حقوقی نیز تنها 300 سهم خواهد بود. زمان ثبت سفارش نیز با پیغام ناظر ( احتمالا" بین ساعت 10 تا 12 ) تعیین خواهد شد.

 

در این رابطه در حالی سهامدار عمده این شرکت یعنی صنایع شیر ایران و مدیران، دیروز اقدام به اعلام آخرین وضعیت کردند که کارگزاری آبان نیز ضمن ارایه تحلیلی، قیمت مناسب هر سهم را برآورد و اعلام کرد صنعت لبنیات یکی از صنایع با اهمیت در بخش غذای کشور به شمار می آید و در سال 94 گردشی 24،000 میلیارد تومانی را رقم زده که حاکی از اهمیت بالای بخش لبنیات در صنعت کشور است.

ظرفیت اسمی صنعت لبنیات در سال 94 برابر با 11.2 میلیون تن بوده و به علت پایین تر بودن سرانه مصرف داخلی نسبت به ظرفیت، تولید داخل در حدود 5 تا 6 میلیون تن در سال بوده است. سرانه مصرف شیر در کشور حدودا 67 کیلوگرم در سال است. در حالی که مصرف استاندارد شیر بیش از 160 کیلوگرم در سال است و ازین رو امید به افزایش فروش محصولات در طی سال های آتی در گروه لبنیات می رود.

شرکت در پیش بینی سال مالی 95 ، به ازای هر سهم 134 تومان سود پیش بینی کرده که نسبت به سال 94 حدود 44 درصد رشد داشته و در دوره 9 ماهه 84 درصد از سود خالص را پوشش داده است.

پوشش مناسب سود شرکت و همچنین روند فروش آن در ماه های اخیر حاکی از عدم وجود مشکل در پوشش سود پیش بینی است و همچنین پایین تر بودن نرخ خرید شیر نسبت به پیش بینی به عنوان یک نقطه قوت برای پوشش کامل سود به شمار می آید. 

حاشیه سود ناخالص محصولات در سال 95 برابر با 21 درصد است درحالی که این نرخ در سال 94 برابر با 17 درصد بود. این امر موجب رشد 44 درصدی سود خالص در پیش بینی سال 95 نسبت به 94 شده است.

از جمله ریسک های مهم شرکت می توان به دستوری بودن نرخ های فروش محصولات و نرخ خرید شیر اشاره کرد که ریسک قابل توجهی به شرکت وارد می کند.

در حال حاضر P/E گروه لبنیات 26.7 مرتبه و نسبت ارزش بازار به فروش گروه برابر با 2.18 است و با توجه به مقایسات صورت گرفته و ارزشگذاری شرکت به نظر می رسد خرید سهام شرکت در محدوده 990 تومانی هر سهم از جذابیت مناسب برخوردار است.

انتهای پیام


-با انتشار گزارش عملکرد 9 ماهه رخ می دهد؛
مدیران بانک ملت در تلاش برای ارایه اطلاعات 9 ماهه سال مالی 95 به منظور بازگشایی نماد طی روزهای آینده هستند.

به گزارش ملت بازار، در بین بانک های مشمولاصل 44 ملت ، صادرات ، تجارت، و پست بانک که ناخواسته از اواخر تیر دور از تابلو معاملاتهستند، بانک ملت آماده بازگشایی نماد شده است.

«وبملت» با سرمایه 5 هزار میلیارد تومانیکه بر خلاف دو بانک صادرات و تجارت، برای هر سهم سال مالی اسفند جاری 102 ریال سودپیش بینی کرده، گزارش حسابرسی شده عملکرد 6 ماهه را هم منتشر کرده و در صورت انتشارگزارش عملکرد 9 ماهه، آماده به بورس خواهد شد.

در این رابطه مدیران بانک در تلاش برایارایه گزارش در اولین فرصت هستند که احتمال دارد طی یکی دو روز آینده ، این گزارش درکدال منتشر شود. بنابراین این احتمال تقریبا 50 درصدی وجود دارد که نماد «وبملت» چهارشنبهجاری باز شود. در غیر این صورت، بازگشایی نماد به احتمال زیاد در هفته آینده رخ میدهد.

بنابراین گزارش، آخرین تحولات از بازگشتشرکت های بزرگ بورسی که با توقف طولانی مدت نماد روبرو شده اند نشان می دهد شرکت1000 هزار میلیارد تومانی مپنا هر چند گزارش 9 ماهه را با افزایش 3 درصدی سود ارایهکرده ( از 501 به 523 ریال) اما باید گزارش عملکرد 6 ماهه حسابرسی شده را منتشر میکرد که این اطلاعات هم عصر شنبه انجام شد.

با این اوصاف پیگیری ها حکایت از آن داردکه «رمپنا» باید در مورد مجمع که با حاشیه مربوط به ترکیب هیات مدیره همراه بود، توضیحاتیدهد و شفاف سازی کند تا بعد از حدود 7 ماه ، به بورس باز گردد. در این رابطه سازمانبورس، پیگیر دریافت این نامه بوده و شرکت هم اعلام کرده در اولین فرصت اقدام خواهدکرد.

بنابراین یکی دو روز بعد از انتشار اینشفاف سازی در کدال، سهام مپنا که از اواخر تیر تاکنون معامله نشده ، مورد داد و ستدقرار خواهد گرفت که به نظر می رسد در هفته آینده یا دو هفته آینده این رویداد رخ دهد.

انتهای مطلب
-
پیغام های ناظر بازار
بازگشايي نماد معاملاتي وبملت 95/11/5 11:43
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت بانك ملت پس از برگزاري مجامع عمومي عادي ساليانه بدون تقسيم سود نقدي-مجمع عمومي فوق العاده مبني بر تصويب افزايش سرمايه و ارائه اطلاعيه شفاف سازي در خصوص آخرين وضعيت شركت،بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-....... ببینند اصلاح قیمت وبملت را
........وبملت مثل دیواره های برف قطب شمال وجنوب در حال ریختن

-فقط یک دهم پولهای راکد وارد تولید صنعتی شرکتهای بورسی بشود بورس کولاک میکند اما سرمایه داران مرفه با حمایت...... فعلا به ثروت اندوزی مشغولند
-خپارس کم کم عرضه زیر 900ریال کم میشود
-وبملت باز شد با 37درصد افت تا این لحظه......
--اول سال معترض یک تحلیل گر بودم مدام سیگنال وبصادر 200 تومانی صادر میکرد اصلا مشخص بود با پرداخت سودهای سپرده نجومی چنین اتفاقی نخواهد افتاد

-بانک ملت باز شد شاخص هم افت چندانی نکردفقط 987 واحدتا این لحظه وبصادر هم باز شود هیچ اتفاقی نمی افتد....فوقش 1000واحد افت میکند وقصه تمام

-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
--
-
-

-
--
--

-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 13


حق وتوکا
دوشنبه 04 بهمن 1395 ساعت 9:10 | بازدید : 47 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-فخوز 3644ریال.... نیم نگاهی به 4000ریال البته در جریان باشید ازاد سازی سهام دارد ولی بعید میدانم افت سنگینی بکند ولی افت ناگهانی سهم را جدی تلقی کنید

-حق وتوکا دیروز اشاره وخرید درست بود 

-با اکثریت آراء در نظرسنجی بورس نیوز رقم خورد:

مخالفت قطعی سهامداران با توقف نمادها و انتشار اوراق بدهی در بورس-
-کبافق به حمایت محدوده 12000ریال نزول نکرد  دیروز از محدوده 14247ریال برگشت والان در 15105ریال صف خرید است ولی صف محکمی نیست


-فردا عرضه اولیه داریم

-یک موج صعود در کساپا مشهود است ولی کی خدا داند
-خرید دیروز وتوکاح متفکرانه وبا تدبیر بود وامروز هجوم اماتورها وصف نشین ها
-اوراق مشارکت اوراق خزانه سود سپرده بانکی رمق بازاربورس را کشیده است بازار توان رشد را ندارد وعده های مسولان هم صرفا در حد حرف است....قدرت همچنان در دست ادمهای 1000میلیاردی است 
-فخوز در این شل بازار امسال خوش درخشید

-سمگا در حال باز گشایی عجولانه نباید قدم بردارید تا مشخص شود نظر بزرگان سهم چند بازگشایی میشود

-فاذر دیروز از محدوده 3400ریال حمایت شد الان3602ریال ولی صف خرید مستحکم نیست

-تا این لحظه 15 نماد امروز یک جا باز گشایی خواهند شد حجم باز گشایی بالاست
-هنری که به ما در بورس روحیه میدهد قدرت شکار لحظه ها را داریم اما جا افتادن این وضعیت زمان میبرد
-
فروشگاه اینترنتی واسپاری ملت به منظور دسترسی مشتریان حقیقی و حقوقی افتتاح شد.

به گزارش ملت بازار، فروشگاه اینترنتی واسپاری ملت هفته گذشته برای دسترسی مشتریان حقیقی و حقوقی رونمایی شد.

براساس این گزارش، کلیه مشتریان فروشگاه اینترنتی واسپاری ملت در شرایط کنونی می توانند با ورود به سایتwww.mellatleasing.com از طریق منوی سامانه ها و سپس سامانه های اینترنتی ، گزینه فروش اینترنتی یا آیکون سامانه فروش اینترتی که در قسمت پایین صفحه اصلی سایت قرار دارد، اقدام به ورود به این فروشگاه کنند.

این مرحله از فروش مختص سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد است که به محض انعقاد قرارداد با تامین کنندگان بیشتر ، طیف کالاها منتوع تر خواهد شد.


-فخوز 3700ریال..... همیشه مجبوری با سهام جایزه زندگی کی سهام جایزه فخوز در بند وسهم در حال رشد

-بازار سرمایه شفاف تر از بازار پول/ هیچ کدام از اختلاسها توسط شرکتهای بورسی نبوده است
در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است.

در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است. به هر حال آنچه که مسلم به نظر می رسد این است که شرکت های فعال در بازار سرمایه به دلیل ماهیت و شفافیت این بازار در لیست بدهکاران و یا اختلاس گران بانکی وجود ندارند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، اغلب کارشناسان و مسئولان اقتصادی و قضایی هر کدام دلیل وقوع هر گونه مفاسد و همچنین راه های مبارزه با آن را به شکل خاصی تعریف کرده اند اما می توان گفت در بحث مطالبات معوق، بانک ها جزو مقصرین اصلی هستند. چرا که از بیشتر بدهکاران کلان وثیقه کافی دریافت نکرده و با همین شرایط تسهیلات بالایی را به آنها اعطا کرده اند و علاوه بر این، در سیستم بانکی کشور به دلیل فقدان نظارت دقیق بر عملکرد مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اختلاس ها و فسادهای اقتصادی کلانی روی داده که هر یک از آنها تبعات منفی سنگینی را به بانک ها، سپرده گذاران و در نهایت شبکه بانکی کشورمان اعمال کرده است.

این در حالی است که بازار سرمایه به دلیل نظارت نهادهای نظارتی و موسسات حسابرسی بر عملکرد شرکت های فعال در این بازار به ندرت با چالش فساد اقتصادی مواجه شده است و عموماً از بازار سرمایه به عنوان بازاری شفاف یاد می شود. چرا که در بازار سرمایه روند سودآوری، عملیاتی و قیمت سهام شرکت ها بورسی زیر ذره بین مقام ناظر بازار و موسسات حسابرسی و نیز سهامداران حقوقی و حقیقی قرار دارد و در اغلب موارد بروز کوچکترین تخلف، دستکاری قیمت یا فساد اقتصادی از نگاه تیز بین آنها پنهان نمی ماند.

بر این اساس به نظر می رسد در بازار سرمایه به اندازه کافی ابزارها و نهادهای نظارتی طراحی و راه اندازی شده تا مدیران شرکت ها کوچکترین فرصتی برای پنهان کاری یا فساد و اختلاس اقتصادی نداشته باشند و اتفاقاً همین موضوع سبب شده تا شفافیت بازار سرمایه در مقابل سایر بازارهای رقیب با آن همچون بازار پول و ارز به عنوان یکی از مزیت های اصلی آن بر شمرده شود و دست سفته بازان و اختلاس گران را از بورس کوتاه کند. اگرچه این موضوع نیز به صورت مطلق در بورس وجود ندارد و به هر حال افرادی هستند که از طریق میان برهایی تخلفاتی از آنها سر زده اما به محض اطلاع نهادهای نظارتی از این موضوع اقدامات لازم جهت گیری و احقاق حقوق سهامداران انجام می پذیرد.

بر این اساس سوال اصلی این است که با توجه به پتانسیل ها و نقاط قوت بازار سرمایه به عنوان بازار مالی مولد و شفاف چرا از ظرفیت های این بازار استفاده نمی شود و چرا بورس در شرایطی که مدیران و متولیان بازار سرمایه تمام تلاش خود را در جهت شفاف سازی و کارایی این بازار به کار می برند، مورد بی توجهی دولتمردان قرار گرفته است؟ به طور قطع بذل توجه دولت به بازار سرمایه و احیای آن می تواند کمک های شایان توجهی به افزایش تولید و بهره وری کشور داشته باشد و پویایی و شفافیت اقتصادی را به ارمغان آورد.


--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 5


tsetmcفخوز امد
یکشنبه 03 بهمن 1395 ساعت 7:10 | بازدید : 53 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-
توقف نماد معاملاتي غاذر95/11/3 09:01
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت كشت و صنعت پياذر (غاذر) به دليل ابهام در ارائه اطلاعات،متوقف شد. مديريت عمليات بازارشركت بورس اوراق بهادار تهران

-مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک آینده عنوان کرد:
--یک مدیر صندوق از ابلاغیه جدید سازمان بورس می گوید:
-در بلند مدت نزول شلعاب را جدی تلقی کنید
-کم  رونقی بورس یک عامل اصلی دارد وزارت اقتصاد دستور انتشار اوراق مشارمشارکت واوراق خزانه را میدهد وسهام داری در حاشیه قرار میگیرد....لذا ملاقات با مدیران بورس هم در جمع بندی بی فایده بوده است....الان تمرکز بر اوراق است
-امروز درشبکه خبر اعلام شد به مغازه داران پلاسکو 300میلیون تومان وام داده میشود .... یارو تو مغازه اش 40 میلیون تومان هم جنس نداشته
-خپارس وقتی به محدوده 800ریال نزدیک میشود حمایت میشود
-رشد پارسال بورس بعلت توافق هسته ای بود ابتکار ظریف اما انچه در چهار سال دولت اقای روحانی دیده میشود بورس تشکیلاتی به حاشیه رانده شده است..... یعنی وقت تلف کردن....متاسفانه ماهییت سرمایه گذاری اسیب می بیند نمونه اش توقف طولانی مدت گروه بانک
-نماد بنیرو را دیروز اشاره کردیم صعودی بودن سهم را
-بازی خطرناک حق تقدم خپارس الان 58ریال
-خوب ممکن است پایان معاملات امروز شاخص مثبت بسته شود
-کبافق در حال اصلاح قیمت از محدوده بالای 17000ریال الان14300ریال در ذهن 10000ریال یک قیمت با ثبات دیده میشود  البته حمایت اول 13000وحمایت دوم 11000وحمایت سوم 9000ریال است
-کچاد در 1700ریال کم ریسک الان 1870ریال
-بازی حق وتوکا را زیر نظر داشته باشید
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-

غنی سازی صد هزار سو نمونه ای از بازگشت هسته ای

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آمادگی صنعت هسته ای برای ظرفیت غنی سازی صد هزار سو در یکسال و نیم فقط نمونه ای از بازگشت هسته ای به دوره پیش از برجام در صورت نقض این توافق نامه از جانب آمریکاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اکبر صالحی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،  در پاسخ به مواضع ضد برجام مقامات دولت ترامپ افزود: اکنون نمی خواهم قضاوت پیشاپیشی در این خصوص کنم باید صبرکنیم ببینیم دولت جدید امریکا به طور عملیاتی چه تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد.
وی گفت: تاکنون صرفاً با حرف و حدیث مواجه بوده ایم ما مبنای واکنش خودمان را بر این گونه اظهارت نمی گذاریم بلکه مبنای واکنش ما ، اقدامات و تصمیمات واقعی است ؛ امیدوارم چنین روزی پیش نیاید.
صالحی افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما آغاز کننده نقض برجام نخواهیم بود این مطلب مهمی است؛ موضوع دیگری که ایشان فرمودند این است که اگر آنان برجام را نقض کنند این آمادگی در صنعت هسته ای وجود داردکه در یک سال نیم بتوانیم به ظرفیت غنی سازی 100 هزار سو برسیم.
معاون رئیس جمهور گفت : البته این فقط نمونه ای از امکان بازگشت به شرایط قبل از برجام است در حالی که توان ما خیلی بالاتر از پیش از توافق هسته ای است.
وی افزود : قبل از برجام ظرفیت غنی سازی ما 20 هزار سو بود که 10 هزار سوی آن فقط نصب شده بود و کار نمی کرد بنابراین ما پل های پشت سرمان برقرار است.
صالحی تاکید کرد: اگر روزی نظام اراده کند که به شرایط قبل از برجام بازگردیم همانطور که آقای ظریف اعلام کرد آنان شگفت زده خواهند شد البته امیدواریم چنین موضوعی پیش نیاید.
رئیس سازمان نیروی انرژی اتمی گفت: ما می خواهیم که برجام باقی بماند زیرا آنرا  متضمن منافع ملی ، منطقه ای و جامعه جهانی می دانیم و نمی خواهیم شاهد اتفاقی باشیم که وادار به عکس العمل شویم.
 


موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 3


tsetmcپلاسکو فرو ریخت
شنبه 02 بهمن 1395 ساعت 8:34 | بازدید : 49 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-یک نصیحتی به تهرانی ها میکنم بفروشید انچه دارید در تهران از ان شهر بزنید بیرون زندگی در ان شهر بی فایده است
-شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
-بازار هنوز نظاره گر است تا ارایش شاخص کل را ببینید وبعد درخواستهای خرید را وارد نمایدجهت گیری اول صبح شاخص واخروقت بسیار مهم است
--نماد خودرو امروز برای لحظاتی 3000ریال را  بعد دوماه دوباره لمس کرد
-یکی از حقوقی های خودرو اول وقت 500هزار سهم خریده است
-تابستان ما گفتیم تا 2500ریال جای نزول دارد در بلند مدت تا همین نقطه سقوط وسپس رشد کردچرا ما چنین حرفی گفتیم ...دوایر ریسک سهم چنین وضعیتی را نشان میداد
-ومعادن هم امروز دوباره 1500ریال را ثبت کرد
-ومعادن سال قبل 999ریال الان1510ریال افزایش سرمایه وسود سالیانه را هم بهش اضافه کنید سال قبل یک بنده خدای انچنان ما را به ناسزا بست که گوش فلک کر شد
-قثابت از محدوده 1000ریال دوباره رشد خود را شروع کرده است اما امکان عرضه وجمع شدن صف خرید وافت ناگهانی سهم در اینده متصور است سهم تحت نظر باشد
--پیغام های ناظر بازار
اطلاعيه در خصوص توقف انجام معاملات به احترام و افتخار شهداي آتش نشان95/11/2 09:43
به اطلاع كليه كارگزاران و فعالين محترم بازار سرمايه كشور مي رساند، امروز شنبه مورخ 1395/11/02 به احترام و افتخار شهيدان آتش نشان و خانواده هاي محترم ايشان،‌انجام معاملات در بازارهاي عادي بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ايران از ساعت 10 الي 10:03 به مدت 3 دقيقه متوقف مي گردد. شركت بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ايران


-مرقام صف خرید سنگین  تا این لحظه
-بنیرو نیز صف خرید سنگین در 6398 ریال
-بازار تحت تاثیر اتش سوزی پلاسکو کم رمق است تا این لحظه
-خوب قرار است فخوز باز گشایی شود وشاید ناجی مثبت بازار بشود وشاخص را مثبت کند فخوز سهم ارزنده ای بود که که از یکسال قبل دهها بار قبل وبعد افزایش اشاره های مکرر کردیم
-افت ناگهانی فخوز را جدی تلقی کنید و.......
-هر کسی با ساختمان پلاسکو خاطره ای دارد من زمان جنگ یک بار رفتم  طبقه نهایی اخرین طبقه رستوران بود نهاری انجا خوردم همیشه تو ذهنم بود یک بار دیگر انجا بروم که این بار تمام خاطراتم فروریخت
-شلعاب حمایت 2400ریال است بادرنظر گرفتن حمایت افت سهم را جدی تلقی کنید
-در پی الزام سرمایه گذاری در سهام
با ابلاغ دستورالعمل سازمان بورس در راستای ایجاد الزام برای سرمایه گذاری در سهام حداقل به میزان 5 درصد تا 10 درصد از منابع صندوق های با درآمد ثابت چند صندوق با درآمد ثابت به تزریق نقدینگی اعلام آمادگی کردند و در بین اهالی بازار گفته می شود که با توجه به معاملاتی که در برخی نمادهای بزرگ و مطرح بازار صورت گرفته، تزریق نقدینگی از طریق این صندوق ها آغاز شده است.

طی هفته های گذشته و در پی اعتراض سهامداران و سرمایه گذاران به وضعیت نامطلوب بازار سرمایه و نگرانی از خروج نقدینگی از این بازار منجر شد تا سازمان بورس تصمیماتی در خصوص بهبود این روند اتخاذ کند که از جمله آنها می توان به تزریق حداقل 5 تا 10 درصد از منابع صندوق های سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت به بازار سهام اشاره کرد.

به گزارش بورس نیوز، با ابلاغ دستورالعمل سازمان بورس در راستای ایجاد الزام برای سرمایه گذاری در سهام حداقل به میزان 5 درصد تا 10 درصد از منابع صندوق های با درآمد ثابت چند صندوق با درآمد ثابت به تزریق نقدینگی اعلام آمادگی کردند و در بین اهالی بازار گفته می شود که با توجه به معاملاتی که در برخی نمادهای بزرگ و مطرح بازار صورت گرفته، تزریق نقدینگی از طریق این صندوق ها آغاز شده است.

هر چند که طبق پرتفوی اعلامی این صندوق ها تعداد کمی از آنها بیش از 5 درصد در سهام سرمایه گذاری کرده اند و برخی از آنها موجودی سهامشان صفر می باشد.

علاوه بر این گفته می شود صندوق توسعه در بازار سهام در حال تزریق نقدینگی می باشد که به طور کل و به مرور زمان با تزریق این سرمایه ها به بورس کمبود نقدینگی مورد نیاز بازار را تا حدودی جبران خواهد کرد، این امر یکی از اقدامات خوبی است که به دلیل ابلاغیه و پیگیری های سازمان بورس به عنوان متولی بازار در بازار سرمایه صورت گرفته است.

بر این اساس ابلاغیه از جانب سازمان بورس، صندوق های بادرآمد ثابت در صورتی که حد نصاب مشخص شده را رعایت نکنند، مجوز ادامه فعالیتشان تمدید نخواهد شد، البته صندوق های تنها در درآمد ثابت باید در زمان تمدید مجوزهای فعالیت خود امید نامه خود را تغییر دهند و به صندوق درآمد ثابت تبدیل شوند و ملزم به اجرای الزام حداقل 5 درصدی سرمایه گذاری در بازار سهام هستند.

در همین راستا گفته می شود که طی چند هفته گذشته تعدادی از صندوق های درآمد ثابت برای تمدید مجوز فعالیت خود اقدام کرده اند، اما به دلیل عدم رعایت حداقل 5 درصدی سرمایه گذاری منابع خود در بازار سهام، مجوزشان تمدید نشده و برای تمدید مجوز برای آنها مهلت زمانی مشخص شده تا این الزام را رعایت کنند که در صورت عدم رعایت این دستورالعمل مجوز فعالیتشان ابطال و صندوق منحل خواهد شد.

بر این اساس، با توجه به این الزام به نظر می رسد که آن دسته صندوق های درآمد ثابتی که طی چند ماه آینده باید مجوز فعالیتشان را تمدید کنند ملزم به تزریق نقدینگی و منابع در دسترس خود در بازار سهام هستند در غیر این صورت صندوق خاطی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل منحل خواهد شد. این اقدام سازمان بورس و برخورد جدی با مدیران متخلف صندوق ها در راستای بهبود شرایط کمبود نقدینگی در بازار سهام، با توجه موارد مذکور جای تشکر دارد.


-ساعت 12/8دقیقه به احترام شهدای اتشنشان 20 دقیقه پایانی سیستم ها را خاموش کنید فردا بازار را رصد خواهیم کرد
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 12


tsetmcنمادفارس
چهارشنبه 29 دي 1395 ساعت 7:36 | بازدید : 79 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


--کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-خوب امروز هم با توجه به اخر ماه روز امیدوار کننده ای را در بورس پشت سر خواهیم گذاشت وهفته اینده به استقبال بهمن ماه می رویم
-لیزینگی ها منفی هستند باید ببینیم تا کجا افت میکنند
-حق تقدم های ولغدر در یک ماهه اگر تمام در همین محدوده ها خریداری وتمام شود رشد سهم در بلند مدت وجود دارد
-افت ناگهانی ومعادن را جدی بگیریدالان 1473ریال
-شاخص کل به مدد فولاد -فارس -شبندر-سفارس-وسپه تا این لحظه بیش از 99 واحد مثبت است
-ونفت  سری قبل در کف اشاره کردیم رشد کرد حمایت 1700ریال مقاومت 2000ریال روایت بعد عید ممکن است تا 2200ریال...الان 1980ریال یعنی وقتی میخرید 200ریال حد ضرر دارد اما در محدوده 1800ریال مشتری فراوانی دارد  
-غدیس خسیر پهن کرده هردو تخت گاز رو به جلو ولی خداییش عرضه منصفانه  در بورس ارامش را به بورس بر میگرداند
-گفتم وتوکا یک افت مقطعی دارد وبعد رشد میکند الان 1307ریال
-شگامرن را 34000ریال ده بار اشاره کردم الان41955ریال 1میلیون صف خرید دارد 
-شگامرن هم یک عرضه اولیه بی تبلیغات بود چون بی تبلیغات بود کسی نخرید ولی همه را نقره داغ کرد تا به جماعت بفهماند هیجانی نباید به سهم ها نگاه کرد

-بورس زمستان برای خیلی ها نامهربونه..... با ما زمونه نامهربونه.

http://www.aparat.com/v/ufWPL


-اما من در بدترین شرایط همیشه به اینده بورس خوشبین واز سخت ترین بازی ها پیروز بیرون امدم چون همیشه یک راه برای پیروزی وجود دارد فرار از زندان را نمیدانم شبها نگاه میکنید یانه

-این یکی را هم گوش کن.... برای لحظاتی از بورس فاصله بگیر فقط ده دقیقه

http://www.aparat.com/v/WkJKL


-

تعدیل مثبت و منفی "فملی"و ۱۶ شرکت / رشد۱۲۰ درصدی سود یک شرکت

در برابر تعدیل مثبت سود ۶۰، ۱۲۰ و ۴۶ درصدی ملی مس، قند نیشابور و مس باهنر و ۷ شرکت دیگر، سود ۷ شرکت دیگر کم شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان انتشار گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت ها که گاه با تعدیل مثبت و منفی درآمدها همراه بود، برخی شرکت ها ز افزایش و کاهش درآمد خبر داده و با تعدیل بیش از 20 درصدی با توقف نماد روبرو شده اند.

براساس این گزارش، در این میان شرکت  ملی مس که قرار بود روز شنبه 25 دی به همراه دو شرکت فولادمبارکه و ایران خودرو ، اولین معامله قرارداد اختیار فروش سهام ( آپشن) فروش را شاهد باشد، به دلیل تعدیل بیش از 20 درصدی با توقف نماد روبرو شد.

این شرکت 5 هزار میلیارد تومانی درحالی طی عملکرد 6 ماهه اول سال اقدام به تعدیل 20 درصدی سود کرده ( از 142 به 171 ریال) که بار دیگر این متغیر مهم را با 60 درصد افزایش 274 ریال پیش بینی کرده تا فراتر از انتظارها ظاهر شود. همچنین در پایان دوره 9 ماهه، 78 درصد این سود معادل 215 ریال پوشش داده شده است.

مس شهید باهنر هم که پیش از شروع معاملات 13 دی با توقف نماد روبرو شده، سود هر سهم را با 46 درصد افزایش از 138 به 202 ریال رساند و 50 درصد از این سود را هم محقق کرد.

اما در بین شرکت هایی که طی دو روز اخیر اقدام به تعدیل سود کرده اند، قند نیشابور 20 میلیارد تومانی شگفتی ساز شد و اولین پیش بینی سال مالی شهریور آینده را با 120 درصد افزایش نسبت به گزارش قبلی، 77 ریال اعلام کرد.

براساس این گزارش، چکیده تعدیل مثبت و منفی سایر شرکت هایی که در روزهای اخیر اقدام به اعلام وضعیت کرده اند به شرح زیر است:

قند پیرانشهر : سود هر سهم گزارش قبل: 400 ریال / سود هر سهم گزارش جدید: 538 ریال /  35% تعدیل مثبت / پوشش 3 ماهه 59% مبلغ 318 ریال

سیمان فارس: سود هر سهم گزارش قبل: 290 ریال / سود هر سهم گزارش جدید: 358 ریال / 23% تعدیل مثبت / پوشش 9 ماهه 91% مبلغ 327 ریال

سیمان بجنورد: سود هر سهم گزارش قبل: 210 ریال / سود هر سهم گزارش جدید: 253 ریال / 20% تعدیل مثبت / پوشش 9 ماهه 95% مبلغ 241 ریال

معادن روی ایران: سود هر سهم گزارش قبل: 182 ریال / سود هر سهم گزارش جدید: 216 ریال/  19% تعدیل مثبت/ پوشش 9 ماهه 25% مبلغ 55 ریال

کالسیمین: سود هر سهم گزارش قبل: 341 ریال/سود هر سهم گزارش جدید: 429 ریال/ 26% تعدیلمثبت/ پوشش 9 ماهه 77% مبلغ 329 ریال

ملی سرب و روی ایران: سود هر سهم گزارش قبل: 140 ریال/ سود هر سهم گزارش جدید: 147 ریال/5% تعدیل مثبت/پوشش 9 ماهه 27% مبلغ 40 ریال

کاشی سینا : سود هر سهم گزارش قبل: 301 ریال/ سود هر سهم گزارش جدید: 322 ریال/ 7% تعدیلمثبت/پوشش 9 ماهه 81% مبلغ 261 ریال

آبادگران ایران: سود هر سهم گزارش قبل: 157 ریال/ سود هر سهم گزارش جدید: 126 ریال/ 20% تعدیل منفی/ پوشش 9 ماهه 1% مبلغ 1 ریال

سیمان داراب: سود هر سهم گزارش قبل: 140 ریال/ سود هر سهم گزارش جدید: 116 ریال/  17% تعدیل منفیپوشش 9 ماهه 80% مبلغ 93 ریال

مگسال: سود هر سهم گزارش قبل: 881 ریال/ سود هر سهم گزارش جدید: 763 ریال / 13% تعدیلمنفی/پوشش 9 ماهه 80% مبلغ 613 ریال

آبسال: سود هر سهم گزارش قبل: 84 ریال/سود هر سهم گزارش جدید: 75 ریال / 11% تعدیل منفی /پوشش 9 ماهه 71% مبلغ 53 ریال

مهرکام پارس: سود هر سهم گزارش قبل: 61 ریال/ سود هر سهم گزارش جدید: 52 ریال/ 15% تعدیلمنفیپوشش 6 ماهه 56% مبلغ 29 ریال

توکاریل: سود هر سهم گزارش قبل: 288 ریال/ سود هر سهم گزارش جدید: 260 ریال/ 10% تعدیلمنفی / پوشش 6 ماهه 45% مبلغ 118 ریال

آلومراد: سود هر سهم گزارش قبل: 35 ریال/سود هر سهم گزارش جدید: 30 ریال/14% تعدیل منفی/ پوشش 6 ماهه 93% مبلغ 28 ریال

انتهای پیام

 


-با سلام 
پخش با توجه به افزایش سرمایه.... 
حال خوشی نداره 
زمان ورود رو کی میدونین...... 
ممنون
پاسخ : سلام 2400ریال حمایت ورود پله اول است

-با عرض سلامی دوباره . استاد برای خرید ومعادن صبر کنیم آیا دوباره زیر 140 می آید
پاسخ : سلام بعید به نظر میرسد به تقاضای خرید حقوقی توجه کنید اگر امد زیر 1400ریال پله دوم خرید استخوب تا شنبه خدا نگه دار

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 12


عرضه اولیه ها ی بورسی در صدر
سه شنبه 28 دي 1395 ساعت 8:33 | بازدید : 75 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
نماد خودرو ممکن است  افزایش سرمایه بدهد هر افت ناگهانی را مدنظر داشته باشید

-فنوال هم تاحمایت محدوده 1000ریال روزهای قبل نزول کرد الان1072ریال
-شاخص کل تا این لحظه 60 واحد مثبت خورده است
-غاذر-غپاک-تکشا-ثاباد فعلا در لیست برترین عرضه صف خرید میلیونی دارند البته هروقت لیست برترین عرضه یا تقاضا را نگاه میکنید روی نماد هم کلیک کنید تا از باز یا بسته بودن نماد مطلع شوید
-فنوال خاموش  یک دفعه اینهمه جابجایی سهم...... ایا هدف کمک به رشد شاخص وبالا بردن ارزش معاملات است
-به نمودار سه ساله فنوال نگاه کنید
-
به گزارش ملت بازار، شرکت های لیزینگی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند. در واکنش به این خبر تمام نمادهای این گروه سبز پوش شدند.

-
مدیرعامل بانک ملت از برنامه ورود بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک کشور به بورس و عرضه سهام «به پرداخت» خبر داد که تنها شرکت ایرانی حاضر در بین 25 شرکت برتر دنیا است.
بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک ایران به بازار سهام می آید

به گزارش ملت بازار، هادی اخلاقی صبح امروز در جمع خبرنگاران از شرکت به پرداخت ملت به عنوان شرکتی نام برد که با هدف توسعه ابزارهای پرداخت الکترونیکی فعالیت خود را از سال 1384 بعنوان ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی (PSP)Payment Service Provider  پس از اخذ مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.

مدیرعامل بانک ملت همچنین مسئولیت شرکت به پرداخت ملت را ایجاد و پشتیبانی شبکه پایانه‌های فروش و سایر ابزارهای پرداخت ذکر کرد و افزود: این شرکت گسترش نظام پرداخت الکترونیک به شبکه بانکی و بازارهای مالی کشور را بر عهده گرفته است.

وی در ادامه از شرکت به پرداخت ملت را به عنوان یکی از 12 شرکت دارای مجوز PSP نام برد که نزدیک به 25 درصد حجم تعداد تراکنش کل کشور و در حدود یک سوم مبلغ تراکنش کل کشور را در اختیار دارد.

اخلاقی همچنین به رتبه بندی برترین شرکت های پذیرنده دنیا از سوی نشریه نیلسون ریپورت اشاره کرد و گفت: برحسب تراکنش‌های خرید سال 2015 شرکت به پرداخت ملت به عنوان برترین شرکت ایرانی در این لیست و تنها شرکت ایرانی حاضر در بین 25 شرکت برتر دنیا معرفی شده است.

وی با اشاره به حضور فعال این شرکت در بیش از 1073 شهر کشور تصریح کرد: در واقع شرکت به پرداخت ملت با دارا بودن حدود 900 هزار دستگاه پایانه فروشگاهی و همچنین نزدیک به 1000 پایانه پرداخت اینترنتی به عنوان برترین شرکت ایرانی نیلسون ریپورت انتخاب شده است.

سرمایه 95 میلیارد تومانی

مدیرعامل بانک ملت با توجه به سرمایه 95 میلیارد تومانی شرکت به پرداخت ملت، سود سال 95 آن را 120 میلیارد تومان ذکر و تصریح کرد: این شرکت در فعالیت های خود، تمام ظرفیت هایش را به کار نگرفته است و تنها به ارایه خدمات به بانک پرداخته است.

بر این اساس فعالیت های توسعه ای این شرکت مبنی بر ارایه سرویس به دیگر بانک ها و ارایه دیگر خدمات پس از عرضه سهام در بازار سرمایه آغاز خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص برنامه های این شرکت برای ورود به بازار سرمایه گفت: این شرکت، به عنوان بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک کشور در حال طی کردن مراحل قانونی لازم برای ورود به بازار سهام است تا در آینده ای نزدیک به عنوان یک غول الکترونیکی در بین بزرگان بورس حاضر شود.

همچنین شرکت به پرداخت ملت بزرگترین شرکت حوزه تجارت الکترونیک به شمار می رود و رتبه بعدی در این صنعت با فاصله نسبتا زیاد، به شرکت پرداخت الکترونیک بانک سامان با سهم حدود 14.5 درصد و آسان پرداخت با 14 درصدی تعلق می گیرند. همچنین بانک های پارسیان، پاسارگاد و بانک ملی و کارت اعتباری ایران کیش نیز از سهم های 7 تا 8 درصدی در این صنعت برخوردارند.


-صفحه نخست » سرویس بورس
در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است.

در سیستم بانکی کشور بدهکاران میلیاردی وجود دارند که برخی از آنها بدهی بالای 10 میلیارد تومان داشته اند و برخی از افراد نیز اختلاس های کلانی از شبکه بانکی کشورمان کرده اند. اگرچه دولتمردان از ابتدای فعالیت خود در دولت یازدهم وعده های فراوانی مبنی بر ارائه لیست دقیق بدهکاران بانکی به مردم داده اند، اما تاکنون این امر محقق نشده است. به هر حال آنچه که مسلم به نظر می رسد این است که شرکت های فعال در بازار سرمایه به دلیل ماهیت و شفافیت این بازار در لیست بدهکاران و یا اختلاس گران بانکی وجود ندارند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، اغلب کارشناسان و مسئولان اقتصادی و قضایی هر کدام دلیل وقوع هر گونه مفاسد و همچنین راه های مبارزه با آن را به شکل خاصی تعریف کرده اند اما می توان گفت در بحث مطالبات معوق، بانک ها جزو مقصرین اصلی هستند. چرا که از بیشتر بدهکاران کلان وثیقه کافی دریافت نکرده و با همین شرایط تسهیلات بالایی را به آنها اعطا کرده اند و علاوه بر این، در سیستم بانکی کشور به دلیل فقدان نظارت دقیق بر عملکرد مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اختلاس ها و فسادهای اقتصادی کلانی روی داده که هر یک از آنها تبعات منفی سنگینی را به بانک ها، سپرده گذاران و در نهایت شبکه بانکی کشورمان اعمال کرده است.

این در حالی است که بازار سرمایه به دلیل نظارت نهادهای نظارتی و موسسات حسابرسی بر عملکرد شرکت های فعال در این بازار به ندرت با چالش فساد اقتصادی مواجه شده است و عموماً از بازار سرمایه به عنوان بازاری شفاف یاد می شود. چرا که در بازار سرمایه روند سودآوری، عملیاتی و قیمت سهام شرکت ها بورسی زیر ذره بین مقام ناظر بازار و موسسات حسابرسی و نیز سهامداران حقوقی و حقیقی قرار دارد و در اغلب موارد بروز کوچکترین تخلف، دستکاری قیمت یا فساد اقتصادی از نگاه تیز بین آنها پنهان نمی ماند.

بر این اساس به نظر می رسد در بازار سرمایه به اندازه کافی ابزارها و نهادهای نظارتی طراحی و راه اندازی شده تا مدیران شرکت ها کوچکترین فرصتی برای پنهان کاری یا فساد و اختلاس اقتصادی نداشته باشند و اتفاقاً همین موضوع سبب شده تا شفافیت بازار سرمایه در مقابل سایر بازارهای رقیب با آن همچون بازار پول و ارز به عنوان یکی از مزیت های اصلی آن بر شمرده شود و دست سفته بازان و اختلاس گران را از بورس کوتاه کند. اگرچه این موضوع نیز به صورت مطلق در بورس وجود ندارد و به هر حال افرادی هستند که از طریق میان برهایی تخلفاتی از آنها سر زده اما به محض اطلاع نهادهای نظارتی از این موضوع اقدامات لازم جهت گیری و احقاق حقوق سهامداران انجام می پذیرد.

بر این اساس سوال اصلی این است که با توجه به پتانسیل ها و نقاط قوت بازار سرمایه به عنوان بازار مالی مولد و شفاف چرا از ظرفیت های این بازار استفاده نمی شود و چرا بورس در شرایطی که مدیران و متولیان بازار سرمایه تمام تلاش خود را در جهت شفاف سازی و کارایی این بازار به کار می برند، مورد بی توجهی دولتمردان قرار گرفته است؟ به طور قطع بذل توجه دولت به بازار سرمایه و احیای آن می تواند کمک های شایان توجهی به افزایش تولید و بهره وری کشور داشته باشد و پویایی و شفافیت اقتصادی را به ارمغان آورد.


-ریزش بورس همه جانبه مهار شده ولی توقع رشد نجومی نداشته باشید صرفا رشد میلیمتری خواهد بود
-پشت سهم ها مردمان بی رحمی داریم فنوال را 30 تومان کشیدند پایین بعد ولش کردند بره بالا
-شرایط بورس طوری است که تا اانتخابات دوستانی که در ضرر هستند از این وضع خلاص خواهند شد ونیاز است اول دست از خریدهای هیجانی وتقلیدی بر دارند واز خرید های تک پله ای فاصله بگیرند وبازار را عمیق شناسایی ومطالعه کنند وورود دوباره انها کارشناسی تر باشد قطعا موفق خواهند شد
-شگامرن در حال رشد قبل از رشد ما اشاره کردیم از محدوده 34000ریال الان بالای 38000ریال ولی مشخص نکردند متعلق به کدام بازار است
-در زمان عرضه شگامرن فرابورسی قلمداد شده ولی اشاره به بازار پایه یا فرابورس نشده است اطلاعیه قبل از عرضه است در گذشته
-
عرضه اوليه شرکت مجتمع پترو صنعت گامرون (شگامرن1)95/10/6 09:10
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1056/الف/95 مورخ 01/10/1395، امروز دوشنبه مورخ 06/10/1395 تعداد 6,000,000 سهام شرکت مجتمع پترو صنعت گامرون(سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار شركتهاي كوچك و متوسط(SME) فرابورس ايران در تابلو رشد و در نماد معاملاتي شگامرن1 و نمونيك PSGS1 عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. در اين خصوص توجه به موارد ذيل ضروري است: 1. کليه درخواستهاي خريد أخذ شده توسط کارگزاران جهت عرضه اوليه، مي بايست به قيمت محدود باشد. 2.خريد سهام در بازار مذکور صرفاً توسط اشخاص زير امکان پذير است: گروه اول: کليه اشخاص حقوقي، گروه دوم: سرمايه گذاران نهادي موضوع بند 3 مصوبه مورخ 28/06/1386 هيأت ‌مديره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار و اصلاحات بعدي آن. 3.امکان ورود سفارش براي هر يک از معامله گران برخط (آنلاين) به شرح زير مي باشد: معامله گران برط اشخاص حقوقي: بدون محدوديت در ورود سفارش خريد، معامله گران برخط اشخاص حقيقي: با رعايت حداقل ارزش هر سفارش خريد به ميزان 5 ميليارد ريال. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرماييد. مديريت عمليات بازار و اعضاي فرابورس ايران

-شگامرن تا امروز 27 درصد رشد کرده است
-شناور سهم هم سه الی چهار درصد بیشتر نیست کل سهم 60 میلیون.....حقوقی به یک پخ  میتواند همه را جمع کند
-فملی ارزش نگهداری داره ممنون
پاسخ : سلام دارویی ها وتعدادی از گروه رایانه وتعدادی از غذایی ها ارزش بلند مدتی دارند وامثال فملی باید مدام نوسان گرفت وقتی نوسان بگیرید واطلاعیه هایش وقیمت جهانی مس را کنترل کنید میانگین در سال دوازده بار میشود خرید وفروخت

-
-
-
-
-
--
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 12


tsetmcونفت
دوشنبه 27 دي 1395 ساعت 7:25 | بازدید : 43 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-در جلسه کمیسیون بازار پول و سرمایه مطرح شد
-ماکسیمم اپ 20 درصد رشد برای خوش شانس ها ها ده درصد برای اماتورها
-شگامرن سهم نامرئی سهم فضایی چراغ خاموش عرضه شد چراغ خاموش 20 درصد رشد کرد انگار یک کهکشان ناشناخته است
-غدیس یحتمل فردا از مرز 3000ریال عبور خواهد کرد ونماد حسیر بدنبال او تا مرز 3000ریال رشد خواهد کرد
-گروه خودرو امروز قرمزتا این لحظه
-شاخص کل تا چهارشنبه ظهر استراحت موقت وماه بعد با مثبت های محدود
-دامین دومیلیون حقیقی به حقیقی معامله شده وقتی حجم معاملات افزایشی است ومثبت روند ثبات پیدا میکند انگار ترسی از ازاد شدن سهام جایزه هم ندارند
-گویا فولاد در حال تثبیت است دیگر به محدوده 1350ریال برنگردد......این انقلاب را فخوز قدرتمند راه انداخت فخوز اگر 1000ریال هم نزول کند ترسی نباید به دل راه داد چون دوباره 1500ریال رشد میکند
-
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار عنوان کرد:
ثبت سفارش عرضه اولیه، نماد شفافیت بازار

-گروه لیزینگ مثبت ولساپا صف خرید حمایت 1400مقاومت 1700ریال ممکن است در اینده اصلاح قیمت کند
-ولغدر من جایزه دارم ولی افت به محدوده زیر 1100ریال.... جذاب است الان صف خریددر 1134ریال
-ولیز باید منتظر بمانی اصلاح قیمت کند به زیر 1200ریال افت کندالان1315ریال
-دکیمی چراغ خاموش مثل شگامرن در حال رشد الان8184ریال
-ولملت بعلت توقف طولانی یک افت سریع مقطعی دارد ولی بتدریج رشد خواهد کرد زمان بازگشایی سهم را رصد کنید
-تمام تلاش من این بوده اطلاعات درست به شما بدهیم
--بسیاری از نمادهای دارویی اشاره های بموقع ودقیق ما بودند دلر دکیمی دشیمی دکوثر دعبید مهم چه کسانی چه موقع خریده باشند مهم است
-سلام این دکیمی ادم دق میده
پاسخ : سلام کل دارویی ها کارشان دق دادن است چون کلا سهام بلند مدتی هستند

-وتوکا باز میشود ممکن است با افت مقطعی روبرو شود ولی بعد....
حق ولغدر 100ریال قیمت خورد ولی صحبت بیش از 60 میلیون حق یک ماهه هست فینال ماجرا قیمت سهم را در اینده مشخص میکند

-

اخطار به اهالی بازارسرمایه: جزء 45 درصد ایرانی کم تحرک نباشید

با توجه به اینکه ۱۲ درصد مرگ و میرها ناشی از زندگی کم تحرک و پشت میز نشینی بوده و 45 درصد ایرانیان دچار فقر حرکتی هستند، اهالی بازارسرمایه، این موضوع را اخطاری جدی در نظر بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احتمالا به دلیل نوع و فضای کار بازار سرمایه، افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند از تحرک بدنی کمی برخوردار بوده و بیشتر مجبور به انجام فعالیت های ذهنی باشند، اما عدم تحرک یا به عبارتی فعالیت جسمانی رابطه مستقیمی با به خطر افتادن سلامتی و ابتلا به برخی بیماری های مزمن دارد.

مهمترین آفت سلامتی مدیران و کارمندان

12 درصد مرگ و میرها به شیوه زندگی کم تحرک و پشت میز نشینی نسبت داده می شود. در یک بررسی مشخص شده 45 درصد ایرانیان دچار فقر حرکتی هستند. در این میان، مدیران و کارمندان به علت یکنواختی کار در معرض انواع بیماری‌های گوناگون قرار دارند.

مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین آفت سلامتی برخی از مدیران و کارمندان، ورزش نکردن، تغذیه نامناسب و نداشتن استراحت کافی است. کارشناسان معتقدند علاوه بر نقش محوری ورزش و استراحت کافی در سلامت مدیران و کارمندان، داشتن یک رژیم غذایی مناسب و تغذیه صحیح نیز برای این افراد بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود.

عوارض جسمانی و اقتصادی کم تحرکی/ چاق ها 2 برابر بیشتر در معرض خطر مرگ

از عوارض شایع کم تحرکی اضافه وزن، چاقی و پرفشاری است. افراد کم تحرک، کالری مصرفی خود را نمی سوزانند و فعالیتی برای سوختن انرژی ندارند. چاقی از عوامل ایجاد دیابت بویژه دیابت نوع دو است، رسوب چربی در جدار سرخ رگ‌های قلبی و چاقی از پیامد های دیگر بی تحرکی محسوب می شود.

کارشناسان معتقدند فعالیت بدنی روی سایر راهکارهای مقابله با بیماری‌های مزمن اثر مثبت دارد، به کاهش خشونت کمک و توانایی انجام کار را افزایش می‌دهد، همچنین در بیماری‌های اسکلتی، عضلانی مانند کاهش کمردرد، پوکی استخوان و همچنین چاقی، افسردگی، اضطراب، استرس، کاهش علایم افسردگی نقش موثری دارد و در بهبود روابط اجتماعی افراد جامعه موثر است.

فعالیت های بدنی کوتاه مدت اثرات کمتری دارند و ممکن است بر شکنندگی استخوان تأثیری نداشته باشند. فعالیت جسمانی دارای فواید اقتصادی به ویژه در مواردی مانند کاهش هزینه مراقبت بهداشتی، افزایش بهره‌وری و محیط اجتماعی سالم‌تر است.

نتایج یک مطالعه نشان می دهد کم تحرکی، خطر ابتلا به مرگ زودرس در افراد چاق را دو برابر می کند. اما لزوما چاقی مطرح نیست و در افراد با وزن مناسب نیزاین مسئله صدق می کند.

مرگ و میر مرتبط با چاقی، در افرادی که فعالیت ندارند ۲ برابر بیشتر از افراد دیگر است، بنابراین مقدار کمی فعالیت بدنی به طور روزانه می تواند فواید سلامتی قابل توجهی برای افرادی که بی تحرک هستند داشته باشد و بزرگترین اثر تحرک در سلامتی، بین گروه های غیر فعال و نسبتا غیر فعال مشاهده می شود.

تحرک و تمرینات ورزشی به خصوص تمرینات استقامتی یکی از مؤثرترین راههای کاهش ابتلا به فشار خون بدون مصرف دارو است.

انجام فعالیتی که فقط ۹۰ تا۱۱۰ کالری در روز بسوزاند (معادل ۲۰ دقیقه پیاده روی تند روزانه ) برای انتقال یک فرد از گروه غیر فعال به گروه نسبتا غیر فعال و کاهش خطر ابتلا به مرگ زودرس کافی است.

در حالی که اثر این کار در میان افراد با وزن طبیعی بیشتر است، کسانی که دارای اضافه وزن و چاق هستند را نیز بهره مند می کند.

تأثیر پیاده روی اصولی بر سلامت

بنابراین پیشنهاد می شود اهالی بازار سرمایه و به طور کلی افرادی که تحرک کمی دارند بیش از ۲۰ دقیقه در روز فعالیت داشته باشند.

پروفسور ایکلوند اشاره می کند ۲۰ دقیقه پیاده روی تند به طور روزانه، می تواند اثر خود را بر سلامتی نشان دهد، اما بهتر است این کار بیشتر انجام شود، برای فعالیت فیزیکی خواص درمانی بسیاری اثبات شده و این مسئله باید بخش مهمی از زندگی روزانه باشد.

طبق یک دیدگاه ورزش هایی مانند یوگا با وجود نداشتن تحرک زیاد، مانند داشتن یک فعالیت فیزیکی عمل می کند. یوگا در کاهش خطرات ناشی از بیماری های قلبی عروقی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری عمل می کند.


-حقوقی وتوکا بعد از توقف طولانی موقع باز گشایی از وتوکا حمایت کرد به این میگویند رفتار درست حقوقی ولی فشار فروش منجر به صف فروش شده
تا فردا خدا نگه دار

-
-
--
-
-
-
--

البرادعی: اکنون ایران همه چیز دراختیار دارد

رئیس پیشین آژانس بین المللی انرژی هسته ای گفت اکنون ایران همه چیز دراختیار دارد و درباره هر چیزی علم و آگاهی دارد و به هر چیزی که می خواست، رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس پیشین آژانس بین المللی انرژی هسته ای در گفتگو با شبکه تلویزیونی «العربی» گفت: اکنون ایران همه چیز در اختیار دارد و درباره هر چیزی علم و آگاهی دارد و به هر چیزی که می خواست، رسیده است. از این رو، وضع کنونی ایران سبب شده است که جایگاهی بسیار محترم داشته باشد و از هر گونه نیاز خود بهره برداری کرده است.

البرادعی با انتقاد از کشورهای عربی گفت: کشورهای عربی عادت دارند تا مشکلات خود را بر گردن دیگری بیندازند. وی افزود: از کشورهای عربی می خواستم که بخشی از مذاکره با ایران باشند تا آن‌ها از تحولات منطقه ای به دور نمانند اما آن‌ها به این درخواست پاسخ ندادند.

رئیس پیشین آژانس بین المللی انرژی هسته ای با اذعان به اینکه هدف غرب و هم پیمانان عربش از راه اندازی جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران، نابودی انقلاب اسلامی بود درباره مذاکرات هسته ای و برجام گفت: اگر غرب حماقت نمی کرد، 10 سال پیش امکان رسیدن به توافق بهتری داشت.

وی درباره برنامه هسته ای ایران گفت: شاید نقطه آغازین اندیشه ایران درباره برنامه هسته ای به زمان جنگ ایران و عراق باز می گردد؛ جنگی که با حمایت عربی و غربی و با هدف نابود کردن انقلاب ایران صورت گرفت


--

معاون اول رئیس جمهورگفت: با توافق هسته‌ای امروز شاهدیم صادرات و واردات ایرانی از نظر وزنی به ۱۰۰ میلیون تن رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، اسحاق جهانگیری در بیست و دومین جشنواره علوم پزشکی رازی افزود: در سال های گذشته به بهانه فعالیت های هسته ای فشارهای زیادی بر ملت ما تحمیل شد.
او گفت: ما یک میلیون بشکه نفت صادر می کردیم که اگر قرار بود تحریم ها پیش برود مدام کاهش میافت تا در نهایت به نفت در مقابل غذا برسد.
جهانگیری افزود: تحریم های کشتیرانی برداشته شده است و صادرات و واردات روان تری داریم، بدعهدی پیش آمده از جانب آمریکایی هاست و ما از موضع اقتدار می گوئیم اگر برجام را پاره کنند آن را آتش می زنیم.
معاون اول رئیس جمهور گفت: این یک توافق بین المللی است و هیچ کشوری نمی تواند یک طرفه آن را نقض کند.موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2


بورس بر مدار صعود
یکشنبه 26 دي 1395 ساعت 7:34 | بازدید : 69 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-برجام کاملا به نفع ماست  به دور از نگاه سیاسی....... ودر بلند مدت به نفع کشور.....اگر مسولان بفهمند وبورس را تقویت کنند منتهی نه با اوراق مشارکت واوراق خزانه با حمایت همه جانبه مصوبات قانونی
-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از روزنامه جام جم، بررسی‌های خبرنگار ما در نقاط مختلف شهر تهران نشان می‌دهد که بانک‌ها از ارائه تسهیلات خرد خودداری می‌کنند و برخی از آنها بخش تسهیلات خود را تعطیل کرده‌ا‌ند. از سوی دیگر، معدود بانک‌هایی که هنوز وام می‌دهند، فتیله پرداخت وام با نرخ 18 درصد را پایین کشیده‌اند. در حالی که طبق مصوبه شورای پول و اعتبار، بانک‌ها نباید سود تسهیلات خود را بیش از 18درصد تعیین کنند، این بانک‌ها وام را با نرخ 25 درصد به مردم پرداخت می‌کنند.
-افزایش حجم معاملات در نماد همراه قیمت الان34899ریال
-فملی -مداران برای تعدیل متوقف شدند یحتمل هر دو تعدیل مثبت
-رشد بیش از 100 ریالی دارویی کوثر قبلا اشاره کرده بودیم
-غدیس-حسیر هر دو بسمت 3000ریال
-دوماه گذشته بازار ضعیف شد حال به هر علتی از همین لحظه درست دوماه زمان خواهد برد تا بازار تقویت شود
-شاخص کل الان 217واحد نمره قبولی تا این لحظه اما این حرکت بیشتر توسط نمادهای رند انجام شده است هنوز بازی به نمادهای کناره سرایت نکرده است
-

نتایج مثبت جلسه مسئولان بورس با حقوقی ها: تزریق منابع جدید و اخبار خوش

جلسه دیروز مسئولان سازمان و شرکت بورس با حقوقی های بزرگ بازار با اعلام تزریق منابع جدید، اعلام اخبار خوش در آینده نزدیک، راه اندازی صندوق های بازارگردانی و... همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی و مدیران ارشد سازمان بورس بعد از برگزاری جلسه دو هفته پیش با حدود 40 فعال بازار و جلسه هفته گذشته با کارگزاران بورس ، دیروز هم جلسه ایی با مدیران شرکت های بزرگ فعال بازارسرمایه مانند شستا ، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری های ملی ایران ، غدیر ، امید، خوارزمی، صنعت و معدن ، توسعه ملی ، آتیه دماوند ، گروه مالی پاسارگاد و... برگزار کردند تا زمینه رفع مشکلات بازار و بهبود شرایط را بررسی و عملی کنند.

براساس این گزارش، درباره این جلسه که با محوریت هماهنگی ورود نقدینگی جدید صندوق ها به بورس و اعلام تزریق منابع جدید توسط برخی حقوقی ها برگزار شد، سنا اعلام کرد در مورد موضوعاتی همچون اهمیت سبدگردانی، معافیت مالیاتی، دامنه نوسان، تعدیل کارمزدها، نقدینگی، ایجاد شفافیت و اطلاع رسانی، رتبه بندی، کاهش سود بانکی و همچنین فرصت های جدید سرمایه گذاری بحث و گفت و گو شد.

در این نشست شاپور محمدی با بیان اینکه از همه فعالین بازار سرمایه شامل حقیقی ها، حقوقی ها و کارگزاران حمایت خواهد کرد و با تاکید بر اینکه صیانت از بازار سرمایه یک وظیفه همگانی است، گفت: باید به فکر بزرگ کردن بازار و حمایت از همه فعالین بازار سرمایه از جمله حقوقی ها باشیم .در این خصوص اقداماتی در جریان است که انشالله به زودی به نتیجه خواهد رسید و اعلام عمومی خواهد شد.

وی افزود: اعتقاد دارم دولت به تناسب منابعی که از طریق بازار بدهی جذب می کند باید به نقدینگی بازار سهام کمک کند.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه حقوقی ها نباید منفعل باشند و عملکرد انفعالی آنها به بازار لطمه می زند، خطاب به حقوقی ها گفت: از رشد بازار غفلت نکنید. بازار را بزرگ کنید و بدانید فعالیت حقوقی ها موجب دلگرمی اشخاص حقیقی است. حقوقی ها باید چه در بازار خوب و چه در بازار بد حضور داشته باشند.

محمدی به فعالین حقوقی بازار سرمایه توصیه کرد هرچه زودتر صندوق های بازارگردانی راه بیاندازند.

حسن قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس تهران نیز از تشکیل کارگروهی برای پیگیری مسایل شرکت های بورسی و همچنین توسعه ابزارهای جدید با هدف عمق بخشیدن و انتظام به بازار سرمایه خبر داد.

انتهای پیام


-
توقف نمادهاي معاملاتي و اتيح،بالبر،وساخت،كهرام،رتاپ،وصندوق 95/10/26 10:08
به اطلاع مي رساند، در پايان معاملات امروز نماد معاملاتي حق تقدم شركت گروه سرمايه گذاري ا تيه دماوند (و اتيح) با توجه به پايان مهلت پذيره نويسي،شركتهاي كابل البرز(بالبر)،سرمايه گذاري ساختمان ايران (وساخت) جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي،شركت توليدي گرانيت بهسرام (كهرام) جهت برگزاري مجامع عمومي عادي به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضاي هيات مديره – عمومي فوق العاده،شركت تجارت الكترونيك پارسيان (رتاپ) جهت برگزاري مجمع عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص افزايش سرمايه،شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كشوري (وصندوق) جهت برگزاري مجامع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي – عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص اصلاح اساسنامه متوقف خواهند شد.مديريت عمليات بازارشركت بورس اوراق بهادار تهران

-حقوقی دامین میخرد ..... چرا؟ هنوز جایزه ها ازاد نشده قبل از ازاد شدن جایزه ها می خرد
-صفهای خرید حفظ شده تا این لحظه اپ -غاذر-خگستر-کسرا-فلوله -تکشا-غپاک
-شگامرن بی سروصدا در 30000ریال 6دی باز گشایی شد الان 34280ریال تعداد سهام 60 میلیون شناور زیر 1 درصد الان صف خرید محدود
شگامرن-فعاليت توليدي ، بازرگاني و سرمايه گذاري در کليه رشته هاي پتروشيمي و شيميايي و صنايع واسته به آن. تهيه و توليد انواع مواد و فرآورده هاي پتروشيمي و شيميايي و فرآورده هاي فرعي که از نفت و مشتقات نفتي و گازهاي طبيعي و و هيدرو کربورها و ساير مواد خام اعم از آلي و معدني بدست مي آيد.
-شگامرن از زیر ذره بین بازار تا این لحظه مخفی مانده است
-بانک گردشگری در حال جمع کردن شگامرن است 
-سلام چرا حقوقی دامین خرید داره؟ 
فکر کنم میخره یکم قیمت بره بالا وقتی جایزه آزاد شد سهم زیاد افت نکنه یا زیر 170 نیاد 
نظرتون چیه؟ 
من دیروز 170 اضافه کردم
پاسخ : سلام حدس شما درست است ولی طبق حدس شما حقوقی منصفی است از خود مایه می گذارد

-مدیر عامل تأمین سرمایه آرمان عنوان کرد:
در حال حاضر نزدیک به 1200 میلیارد تومان از منابع در اختیار صندوق با درآمد ثابت آرمان در بازار سهام سرمایه گذاری شده است و کماکان نیز به صورت روزانه نقدینگی به بازار سهام تزریق می کند، چرا که کف مشخص شده در این الزام 5 درصد می باشد و می توان مبالغی بیش از این را نیز به بازار سهام وارد کرد.

سرمایه گذاری کهصندوق با درآمد ثابت آرمان در بازار سهام انجام داده در حال حاضر به میزان 5 درصدارزش دارایی هایش می باشد و این امر پیش از تعیین الزام حداقل 5 درصد تا حداکثر 10درصدی سرمایه گذاری صندوق های با درآمد ثابت در سهام، انجام شده است و از این پسنیز برنامه تزریق نقدینگی های بیشتر از این نیز برای این صندوق در دستور کار میباشد.

مدیرعامل تأمینسرمایه آرمان ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: برنامهاین صندوق با درآمد ثابت این است که همزمان با بزرگ شدن صندوق و افزایش منابع دراختیارش، بیش از 5 درصد موجود را در بازار سهام سرمایه گذاری کند.

محمود رضا خواجهنصیری در ادامه افزود: در حال حاضر نزدیک به 1200 میلیارد تومان از منابع در اختیارصندوق با درآمد ثابت آرمان در بازار سهام سرمایه گذاری شده است و کماکان نیز بهصورت روزانه نقدینگی به بازار سهام تزریق می کند، چرا که کف مشخص شده در این الزام5 درصد می باشد و می توان مبالغی بیش از این را نیز به بازار سهام وارد کرد.

وی تأکید کرد:ضمن رعایت الزام مشخص شده همچون روال گذشته و حتی بیشتر در این بازار سرمایه گذاریخواهیم کرد.

خواجه نصیری درخصوص تأثیری که تزریق این نقدینگی بر بازار سهام دارد، توضیح داد: صندوق های بادرآمد ثابت تضمین پرداخت سود نداشته و تنها بازدهی را پیش بینی کرده اند و از طرفی5 درصد در مقابل حجم بالای سرمایه ها و منابعی که در اختیار صندوق ها قرار داردرقم قابل توجهی نیست که بتواند به همان میزان تأثیراتی شگرف بر درآمد آنها داشتهباشد. این صندوق ها می توانند ریسک سرمایه گذاری در سهام را با اوراق بدهی و سپردههای بانکی تا حدود بسیاری مدیریت کنند.

وی در خصوص نظربرخی تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه که معتقدند که متولیان با تزریق نقدینگیبه بازار سهام در صدد مثبت کردن بازار هستند، گفت: من با این نظر مخالفم چرا کهکسی در حال حاضر به دنبال مثبت کردن بازار با تزریق این نقدینگی به بازار سهامنیست و صندوق های سرمایه گذاری باید به واسطه متنوع سازی در سبد سرمایه گذاریشانبرخی از منابع خود را در بازار سهام تزیق کنند، باید در نظر گرفت که اگر در شرایطیکه اوراق بدهی خریدار نداشته باشد یا سپرده های بانکی قابلیت نقد شوندگی نداشته باشندوجود همین اوراق سهام می تواند نقدینگی مورد نیازشان را درکوتاه مدت تأمین کند.بنابر این، این که تلقی می شود که طرح مذکور تنها به جهت کمک به بازار سهام استکاملاً اشتباه می باشد.

وی تصریح کرد:صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت باید بخش اندکی از منابع خود را برای شرایطخاص و روز مبادا در بازار سهام که قابلیت نقدینگی بیشتری دارند، سرمایه گذاریکنند.

این مقام مسئولدر ادامه گفت: با فرض اینکه ارز روندی صعودی داشته باشد، سرمایه گذاری در سپردههای بانکی و اوراق بدهی با توجه به افزایش نرخ ارز یا ایجاد تورم در کشور عمدتاًباعث زیان سرمایه گذاران می شود اما سهام و دارایی های مالی بازار سرمایه که مرتبطبا ارز هستند می توانند با رشد خود زیان سرمایه گذاران را جبران کنند و بنابراین تفاوتیک صندوق سرمایه گذاری در بازار سهام با یک حساب بانکی این است که چنین تمهیداتیدر آن اندیشیده شود.

مدیرعامل تأمینسرمایه آرمان اظهار داشت: ریسک سپرده گذاری یا سرمایه گذاری در اوراق که با ریسکنکول همراه است، کمتر از ریسک سرمایه گذاری در بازار سهام نیست. به این ترتیبسرمایه گذاران می توانند با تزریق 5 درصد از منابعشان در سهام خود را در منافع اینبازار شریک کنند، ضمن این که این 5 درصد در میان مدت اثر شگرفی بر NAV صندوق هاندارد.

وی در خاتمهخاطرنشان کرد: این امر به صورت عینی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت آرمان تجربهکرده و با هیچ مشکلی هم مواجه نشده است و از این پس نیز متناسب با فرصت های سرمایهگذاری در بازار سهام ایجاد می شود قصد دارد تا نقدینگی جدید به بازار تزریق کند.


--ونفت صف خرید از حمایتی که در محدوده 1700ریال گفته بودیم الان 1886ریال
-حق  ولغدر در مهلت یک ماههجهت عرضه 291ر534ر61عدد حق تقدم استفاده نشده  .... انقدر سهم بوکس تو کدال خورد الان حق خرید صلواتی
-حق استفاده نشده ولغدر داره باز میشه 
5 تومان اگه بدن بنظر خوب باشه 

پاسخ : سلام جوک میگویم یک ریال
پاسخ : دیدید جوک نبود خریدار نشسته 2 ریال

-ده نماد رند به راحتی شاخص را بالا کشیدند ملاقات ان 40 نفربا رییس سازمان وروزهای بعد ملاقات با جناب قالیباف فعلا منجر به حمایت از بازار شده یعنی گزینه گفتگو نتیجه داده گفتگو جهت رفع نزول از راههای دیپلماتیک


-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  شاخص کل بورس تا ساعت 11:50 با 255 واحد افزایش به 79 هزار و 131 واحد رسیده است.
ارزش بازار سهام به قیمت جاری هم حدود 333 هزار میلیارد تومان است.
سهامداران امروز تاکنون حدود 558 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات 106 میلیارد تومان بوده است.
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 12


حسیر
شنبه 25 دي 1395 ساعت 8:34 | بازدید : 65 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-تا این لحظه هشت سهم در بورس بجز فرا بورس صف خرید میلیونی تشکیل داده اند اندک اندک حجم معاملات افزایشی است اگر ادامه دار باشد میتواند به یک موج صعودی تبدیل شود
-این روش عرضه اولیه تقریبا عدالت نسبی را برقرار واگر ادامه داشته باشد بعنوان روش منصفانه باید پذیرفته شود
-غشهداب 5میلیون معامله شده ولی4/9میلیون هم صف خرید دارد
-اپ صف خرید است حجم صف 6میلیون
-غاذر هم صف خرید 10 میلیونی خود را حفظ ورشد ادامه دارد
-صف خرید خگستر هم مستحکم مشاهده میشود الان 3725ریال
-شاراک از محدوده 2650ریال با حمایت روبرو شده است
-خپارس تا پایان مهلت حق تقدم پایین می ماند با اندک نوسانات کوتاه مدت ولی بعد از بسته شده مهلت حق در ماه اینده براحتی رشد خواهد کرد در قیمتهای پایین مقداری  محدوداز سهم خپارس را در سبد داشته باشید
-روزهای قبل به شاراک اشاره کرده بودیم امروز صبح هم اشاره کردیم در قیمت پایین براحتی امکان خرید بود الان صف خرید
-از دوجلسه پیش هشدار صعود بازار را میدادیم مطالب ما را مرور کنید
-ارزش واقعی معاملات امروز براحتی از مرز 100میلیارد تومان عبور خواهد کرد ولی این به معنای موج صعودی سنگین بازار نیست تا شب عید موجهای نزولی وصعودی کوتاه خواهیم داشت..... اما بعد عید یک موج صعودی بزرگ در راه است
-ذوب متوقف ولی مجوز امده موقع بازگشایی هم به وفور عرضه خواهد شد اگر افزایش سرمایه کاملا انجام شود
-از محل تجدید ارزیابی دارایی ها:

سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه ۳۲۲ درصدی ذوب آهن را صادر کرد

سازمان بورس دقایقی پیش مجوز افزایش سرمایه ۳۲۲ درصدی ذوب آهن از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی نماد شرکت ذوب آهن از قبل شروع معاملات امروز بسته شد که سازمان بورس با افزایش سرمایه 322 درصدی این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی های موافقت و دقایقی پیش مجوز مربوطه را صادر کرد.

به این ترتیب ، "ذوب" می تواند با برگزاری مجمع فوق العاده ایی ، سرمایه اسمی را از 786 میلیارد تومان کنونی به بیش از 3.318 هزار میلیارد تومان برساند.

ذوب آهن از تابستان سال گذشته پیگیر افزایش سرمایه 382 و سپس 633 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ماشین آلات و زمین بود و حتی 22 بهمن سال گذشته برنامه افزایش سرمایه 633 درصدی را رسما" اعلام کرد (از 786 به بیش از 5 هزار و 764 هزار میلیارد تومان) اما سازمان حسابرسی با این درخواست موافقت نکرد.

در ادامه هم موضوع افزایش سرمایه 130 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها بی نتیجه ماند و عملی نشد تا مجمع فوق العاده 24 اسفند تکلیف کند افزایش سرمایه باید در نیمه اول سال جاری نهایی شود.

انتهای پیام


-

خبرخوش یک شرکت منجر به صف خرید شد/ رشد قیمت ۵۳ درصدی در ۱۳ روز

معادن بافق بعد از افزایش ۹۲ درصدی سود، از تعدیل ۱۷ درصد دیگر خبر داد و امروز هم به صف خرید و روند رشد سهام مواجه شد تا بازدهی سهام آن در ۱۳ روز کاری به بیش از ۵۳ درصد برسد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، معادن بافق درحالی بعد از توقف نماد در 29 آبان در مورد پیش بینی سود هر سهم سال مالی جاری و عملکرد 9 ماهه شفاف سازی کرد که سود سال مالی اسفند جاری را با 92 درصد افزایش از 564 به 1084 رساند اما در آخرین عملکرد ، 37 ریال زیان شناسایی کرد.

براساس این گزارش، "کبافق" درحالی از 5 دی تا امروز با رشد 53 درصدی قیمت سهام ( از 981 تا 1054 تومان ) یکی از شرکت های مقبول هفته های اخیر بورس شده که امروز هم مدیرعامل آن از تعدیل سود 17 درصد دیگر خبر داد تا سهام این شرکت 20.2 میلیارد تومانی با صف خرید و تداوم روند صعودی قیمت روبرو شود.

دراین باره محمود علیمحمدی مدیرعامل این شرکت بورسی توضیحاتی به شرح زیر ارایه کرد:

انتهای پیام


-باز گشایی انبوه در راس انها خزامیا میتواند ارزش معاملات امروز را بالاتر ببرد
-یک کارگزاری برای هفته جاری اعلام کرد:

پیش بینی نوسانات مثبت برای خودروسازان و ۶ صنعت دیگر+ معرفی سهام مقبول

کارگزاری آبان برای هفته جاری نوسانات مثبتی برای شرکت های خودرویی و ۶ صنعت دیگر پیش بینی و برخی سهام مقبول را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی پایان هفته گذشته شاخص بورس با عدد 78,622 واحدی بسته شده که کارگزاری آبان برای وضعیت بازار سهام در هفته جاری ، پیش بینی کرد با افزایش قدرت خریداران، نوسانات مثبت برخی گروه ها همانند گروه خودرویی را نظاره گر باشیم.

اصلاح مناسب قیمت اکثر نمادهای گروه های خودرویی و قطعه ساز و قرار داشتن در سطوح حمایتی می تواند مهمترین دلیل این موضوع باشد. با این حال احتمالا تا بهبود نقدینگی بازار و بازگشایی نمادهای متوقف،  همچنان بازاری کم رمق را نظاره گر باشیم.

به نظر می رسد شاهد صف خرید پرحجم نماد تازه وارد "حسیر"، در کنارصف های خرید نمادهای "حتوکا و حتاید" باشیم. به این ترتیب معاملات پرتقاضا و مثبت گروه حمل و نقل را درپی خواهد داشت.

احتمالا در گروه شیمیایی نمادهای "شسینا، شلعاب، شتوکا، شپمچا و شکلر، شپترو، وپترو، شپدیس، شخارک و زاگرس" همچنان داد و ستدهای پرتقاضا و مثبتی را در هفته پیش رو تجربه کنند. اما گروه های پالایشگاهی و روانکارها همچنان با فشار عرضه ها و در نتیجه افت قیمتی و معاملاتی منفی مواجه باشند.

ادامه رشد فلزات پایه بخصوص فلز روی در بازارهای بین المللی، افزایش تقاضای مجدد در گروه های فلزی، معدنی و بخصوص گروه روی را درپی خواهد داشت و به نظر می رسد نمادهای "فسرب، کروی، کیمیا، فرآور، فاسمین، کبافق، کاما" همچنان در کانون توجه فعالین بازار قرار داسته باشند و معاملات مثبت و پرتقاضایی را تجربه کنند.

در گروه غذایی احتمالا با ادامه صف خرید پرحجم و عرضه های قطره چکانی نماد تازه وارد "غدیس" و معاملات مثبت و صف خرید نمادهای "غگلستا، غمهرا، غاذر، غشهداب، زگلدشت و غشاذر" مواجه باشیم.

همچنین به نظر می رسد در اوایل هفته، گروه آی تی اکثرا مثبت دنبال شوند و نمادهای پرحاشیه "مرقام، مداران و اپرداز" صف خرید را تجربه کنند.

انتهای پیام


-حدود 17 نماد صف خرید میلیونی تشکیل دادند البته بجز فرا بورس فردا هم بورس روز مثبتی را تجربه خواهد کرد
-افزایش سرمایه ذوب نماد خودرو را هم به صف خرید تبدیل کرد زمزمه های افزایش سرمایه نه چندان موثق نماد خودرو این سهم را کانون توجه سهامداران ساخته است
-حق تقدم خپارس یک افزایش قیمت ده درصدی را امروز تجربه کرد
-سمگا امروز باز خواهد شد وبعد برای افزایش سرمایه احتمالی  متوقف خواهد شد
-امروز اتش تهیه واقعی جهت موج صعودی بازار راه افتاده است تا بورس از وضعیت رکود خارج شود
-
اصلاحيه-بازگشايي و توقف نماد معاملاتي سمگا195/10/25 11:38
کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران (سمگا1) پس از ارائه اطلاعات پيش بيني با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 10 درصد، امروز شنبه مورخ 25/10/1395 آماده انجام معامله مي باشد. همچنين لازم به ذکر است با توجه به برگزاري مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران در روز دوشنبه مورخ 27/10/1395، نماد معاملاتي مذکور در پايان معاملات امروز شنبه مورخ 25/10/1395 متوقف مي گردد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-سرانجام انتقاد متعارف جمعی از راههای دیپلماتیک در دیدار با سران مدیریت بورس نتیجه داد وبازار مثبت شد....همیشه هر کاری از مجرای قانونی جواب میدهد
--باز کردن سمگا وبستن سمگا یعنی افزایش حجم معاملات
-حق تقدم خپارس صف خرید تا این لحظه 31 میلیون سهم..... روزی که این حق بسته شود زمان پرواز اصلی سهم است
-صف خرید حق خپارس شد 39 میلیون تا این لحظه
-تا فردا خدا نگه دار
-سمگا باز شد بسته شد بیش از 8 درصد افت کرد
-
--

موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 4


بورس منتظر صعود
چهارشنبه 22 دي 1395 ساعت 7:59 | بازدید : 79 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید

-شبکه سه صبح مهندس محسن هاشمی پسر گل خدابیامرز ایت الله هاشمی داشت صحبت میکردوصییت نامه پدرش هم دستش چقدر خوبه.... از این

دریچه این موضوع را نگاه کنیم وسوژه دست bbc ندهیم من عضو هیچ حزب وجناحی نیستم..... 


-امروز هم بازار بازار گرمی نخواهد بود ولی از شنبه توجهات به بورس بیشتر خواهد شد باید با صبر وحوصله این دوماه باقی مانده تا اخر سال را تحمل کنید بورس ناگهانی شروع به رشد میکند

-رتاپ پر قدرت

 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 1,821,704 میلیون ریال مبلغ 730 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد


-رتاپ در بازار صعودی قدرت مانور خواهد داشت درجا زدن الان موقتی است ممکن است با اصلاحاتی همراه باشد ولی بعد صعودی بشود
-رکیش 3700و3500ریال ممکن است پایان نزول باشد ولی صعود زمان میبرد
-ارزش معاملات ساعت 9/37 دقیقه حدود 36میلیارد تومان یعنی اتفاقات مثبتی در راه است
-غاذر با ده میلیون تقاضا همچنان می تازد
-تکشا هم با 6میلیون صف خرید روبرواست
-دسبحاح عرضه محدود ومحدودتر میشود
-کبافق که در 2400ریال مدام اشاره به خرید میکردیم 15000ریال را رد کرد
-کسرا لنگان لنگان با اریسک واسترس بسمت 4000ریال
-کماسه هم با استرس وپرریسک شاید 2500شاید هم نه
-شپمچا  در محدوده 7500ریال اعلام کردیم الان 10320ریال
-غسالم اصلا عرضه ای در کار نیست براحتی صف خرید است
-لابسا صف خرید است ولی صف خرید معتبر نیست
-حسیر امروز 10 تا 12 عرضه میشود2090ریال از ساعت 10 الی12 هرنفر 1000سهم
مدیرعامل شرکت سبد گردانی سرمایه ایرانیان عنوان کرد:

-مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود خبر داد:
-پالایشگاهی ها نفتی ها دارند افت میکنند ..... زمان باز گشایی بانکی ها میتوانند با صعودی شدنشان جلوی افت شاخص را بگیرندتا بازگشایی بانکی ها از خرید سنگین خودداری وهمچنان با خرید وفروشهای سبک گذران امور کنید
-شتران الان 2709ریال حمایت اول 2500ریال
-

درخواست نماینده مجلس از مسولان برای ارایه گزارش درباره توقف نمادها

یک نماینده مجلس خواهان ارایه گزارش شفاف در خصوص توقف برخی نمادها در بورس شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اسدالله عباسی درباره توقف نمادها در بورس به خانه ملت گفت: یکی از شاخص های مهم در اقتصاد کشور عملکرد بورس بوده و توجه بسیاری از فعالان اقتصادی کشور به این بازار است.

وی با بیان اینکه بورس بطور طبیعی باید شفاف باشد، افزود: باوجود اینکه حجم نقدینگی در کشور بالا است اما دولت و بخش تولید با مشکل کمبود نقدینگی روبرو است. در این میان یکی از راهکارهای مهم برای مدیریت نقدینگی در جامعه ، توجه به تقویت بورس است.

این نماینده مجلس ادامه داد: باید مسئولان اقتصادی و رئیس سازمان بورس در خصوص متوقف شدن برخی در نمادها به صورت شفاف گزارش ارائه دهند. چرا که ادامه ابهام درباره وضعیت شرکت های بورسی می تواند باعث بی اعتمادی شودو با کم توجهی به این بازار، این امکان وجود دارد بازار سوداگران مسکن، ارز و طلا گرم شود.


-بازار مجبور به صعود است عقب نشینی معنا ندارد تا همین جا هم اماتورها باعث نزول بعضی از سهم ها شدند
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 4


بورس وهاشمی رفسنجانی
دوشنبه 20 دي 1395 ساعت 9:1 | بازدید : 51 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-اقای هاشمی به رحمت خدا رفت خدا رفتگان جمع را بیامرزد
-غدیس بی حاشیه عرضه شد
-صدور 209 کد سهامدار خارجی طی سال جاری/ راه اندازی آزمایشی سامانه دانش برای توزیع سود سهامداران
-بله فردا هم تعطیل است چهارشنبه هم بازار عادی است
-بازی بورس به هفته اخر دی کشیده میشودایا با ترزیق خرید صندوقها جان دوباره خواهد گرفت؟؟؟؟؟؟
-فخوز تعدیل مثبت داده ممکن است امرور باز گشایی شود
-غدیس یک نفس تا 3000ریال صعود خواهد کرد
-کساپا افت ناگهانی مدنظر باشد
-غاذر همچنان با صف سنگین می تازد الان بالای 7 میلیون صف خرید دارد
-این روزها اگر سهمی در یک روز 5 درصد مثبت بخورد ارزوست
-کسرا با افت به محدوده های 3000ریال الان در3378ریال با صف خرید روبروست فروشنده وخریدار هر دو با هیجان واضطراب در سهم حضور دارند این از خصوصیات بازار کم معامله است
-حق خپارس روزهای بدی را می گذراند خودسهم پس از پایان مهلت دوماهه دوباره جان تازه ای خواهد گرفت
-این قهر با بازار سرمایه سه مقصر دارد.....
-ادامه مطلب نویسی از ساعت ده
-ثمسکن حمایت محکمی در 800ریال دارد ومقاومت سختی در900ریال ورشدی در بلند مدت
-ولغدر یک اصلاح قیمت محدود وسپس یک رشدی خواهد داشت الان در وضعیت نظارت زرد
-در پی برگزاری جلسه فعالان بازار سرمایه با شاپور محمدی
پنج شنبه هفته گذشته جلسه هم اندیشی جمعی از فعالان بازار سرمایه و کارشناسان با مدیر ارشد سازمان بورس و نیز با حضور مدیران ارشد شرکت های بورس و فرابورس برگزار شد تا مهم ترین چالش های بازار سرمایه و راهکارهای احتمالی جهت رفع هر چه سریع تر آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پنج شنبه هفته گذشته جلسه هم اندیشی جمعی از فعالان بازار سرمایه و کارشناسان با مدیر ارشد سازمان بورس و نیز با حضور مدیران ارشد شرکت های بورس و فرابورس برگزار شد تا مهم ترین چالش های بازار سرمایه و راهکارهای احتمالی جهت رفع هر چه سریع تر آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش بورس نیوز، این جلسه در حالی برگزار شد که این رسانه خبری برای جمع بندی خواسته های سهامداران و سرمایه گذاران درخواست ارایه نظرات و پیشنهادات کاربردی را به مخاطبان خود داده بود که این موارد طی یک نامه به اطلاع شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رسید که متن این نامه در ذیل آمده است.

امید آن می رود که با قول مساعدت سخنگوی سازمان برای رسیدگی به این چالش ها بزودی شاهد بهبود شرایط حاکم بر بورس باشیم.


به نام پروردگار یکتا

جناب آقای دکتر شاپور محمدی

رییس محترم سازمان بورس و اوراق بهادار

با سلام؛

بی مقدمه بگوییم شما را از جنس بازار سرمایه و درد آشنای بورس می دانیم لذا توقع نداریم اقدامات ناصواب گذشته همچون توقف مداوم و طولانی مدت نماد ها، بلوک زنی پی در پی در شاخص کل، ارایه آمار غلط فقط برای بدست آوردن دل دولتمردان و عدم همراهی با سهامداران جهت احقاق حقوق حقه خود در مواجه با سایر نهادها و ... را شاهد باشیم زیرا شما خاک خورده بازار سرمایه هستید و آگاه به مشکلات و مسایل موجود.

انتقاد ها به عملکرد حضرتعالی در طی دوره پنج ماهه ریاست جنابعالی و عدم توفیق بازار سرمایه طی این دوره به دلایل مختلف زیاد است که چون قصد مجادله و طولانی شدن نامه را نداریم، کوتاه عرض می کنیم.

ما فعالان قدیمی بازار سرمایه بدون تعارف و به جهت جلوگیری از نارضایتی بیشتر جامعه سهامداری و احتمال بروز وقایع ناگوار اجتماعی و کشیده شدن پای نهاد های نظامی و انتظامی و امنیتی به این بازار که همواره نیازمند آرامش است، پیشنهادات ذیل را معروض می داریم تا حداقل با اجرای آنها شرایط بازار سرمایه اندکی بهبود یافته و شاهد موفقیت و محبوبیت جنابعالی در این حوزه باشیم و هیچ گاه دخالت سایر نهادها در این بازار را شاهد نباشیم .

پیشنهادات مرتبط با حوزه اختیارات جنابعالی

1- پایان روند معاملات بلوکی یا در اصطلاح بلوک زنی ( حتی بلوکهای کوچک یک یا دو میلیون سهمی) و شاخص سازی به هر عنوان و تحت هر شرایط در معاملات بازار سرمایه به جهت جلوگیری از ارایه آمار غلط به مخاطبان بازار و انجام کلیه معاملات بلوک؛ در بازار بلوک همانطور که بارها قول آن داده شده است.

2- عدم توقف نماد ها بیش از سه روز تحت هر شرایطی همانگونه که در قانون بازار سرمایه ذکر شده و بازگشایی پس از سه روز با اطلاعیه جدید شرکت یا اطلاعیه شفافیت سازمان بورس به همراه انتشار پرسش های مربوطه از شرکت و تأکید بر این نکته که اطلاعات شرکت ناقص است و مسئولیت هر گونه ضرر و زیان ناشی از ارایه اطلاعات غلط و ناقص به عهده با ناشر است و در صورت احراز تخلف، رسیدگی قضایی خواهد شد. بستن کد معاملاتی مدیران و سهامداران عمده و ذی نفعان اصلی تا تعیین تکلیف نهایی

3- تعیین تکلیف برای صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نسبت به اختصاص حداقل 10 درصد منابع به بازار سهام و در صورت عدم رعایت، ابطال مجوز فعالیت و تمدید آن

4- جدا کردن حجم معاملات بلوک، بازار بدهی از بازار خرد در سایت مدیریت فناوری بورس تهران

5- انجام شفاف سازی در روندهای منفی همچون روندهای مثبت و اقدام نسبت به نامه اعلامی مدیران شرکت ها در صورت اثبات مدارک خلاف روند شفاف سازی

6- اعلام تشکیل پرونده برای تخلفات مختلف و اعلام عمومی رای قضایی چه در هیات داوری و چه کمیته تخلفات و حتی قوه قضاییه

7- بازگشت تامین سرمایه ها به فلسفه وجودی خود یعنی ارزش گذاری اوراق سهام ، متعهد پذیره نویسی سهام و حق تقدم ، متعهد پذیره نویسی عرضه اولیه و تعیین ریسک برای اوراق منتشره

8- عدم تماس کارشناسان و مدیران سازمان بورس با خریداران یا فروشندگان سهام جهت جلوگیری از خرید و فروش آنها

9- اصلاح و ارتقای سریع سامانه معاملاتی و جریمه شرکتهای سرویس دهنده به جهت جبران زیان معامله گران

10- سامان دادن فرآیند توزیع سود نقدی و سیستم سپرده گذاری به جهت اطلاع سهامداران از میزان طلب سود خود از شرکتهای مختلف

11- استفاده از ظرفیت شورای عالی بورس به جهت حل مشکلات بازار سرمایه و پیگیری برای تشکیل منظم جلسات این شورا و اطلاع رسانی از خروجی های آن.

پیشنهادات نیازمند رایزنی

1- رایزنی برای تمدید قانون تجدید ارزیابی دارایی ها در هیئت دولت ولو برای مدت کوتاه جهت استفاده حداقل شرکتهای سهامی عام حاضر در بازار سرمایه

2- تعیین نسبت انتشار هر گونه اوراق بدهی و صندوق با درآمد ثابت نسبت به حجم شناور در بازار سرمایه

3- تعیین سقف سود برای انتشار اوراق بدهی به جهت کمک به تنظیم بازار پولی

4- درخواست پرداخت مطالبات پیمانکاران و شرکت های بورسی از محل انتشار اوراق بدهی توسط دولت

5- همزمان با اصلاح ساختار مالی بانک ها، پرداخت دیون دولت به بانک ها و کاهش حجم بدهی دولت

۶_ رایزنی با قوه قضاییه جهت تشکیل شعبه یا شعب ویژه بازار سرمایه دارای هیات متخصص و منصفه بورسی

ما پیشنهاد دهندگان اعتقاد راسخ داریم با انجام موارد فوق بخش عمده ای از مشکلات بازار سرمایه مرتفع می گردد و رونق دوباره به بازار بازخواهد گشت. قبلاً از حسن توجه شما سپاسگزاریم.


-دکوثر حمایت 1400ریال الان 1510ریال مقاومت اول1700ریال
-معمای عجیب بورس بکاب همان جوشکاب یزد بیش از 7سال است افزایش سرمایه نمیدهد
-بشهاب در حال نزدیک شدن به حمایت 6000ریال الان 6500ریال
-با اعلام ۷۰ مشکل و اثر مثبت دو تصمیم مهم مطرح شد:

چند سئوال یک فعال بازار از سهامداران حقیقی و درخواست از مدیران بورس

یک فعال بازار با اشاره به اعلام ۷۰ مشکل به مسئولان سازمان بورس و اثر مثبت دو تصمیم مهم، چند سئوال را مطرح و درخواست هایی را با سهامداران و مدیران در میان گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شهرام عجمی در پی برگزاری جلسه پنچ شنبه گذشته حدود 40 فعال بازار سهام با مسئولان سازمان بورس که با حضور دیروز رئیس سازمان در تالار حافظ و جلسه مدیرعامل و مدیران بورس با 100 سهامدار ادامه یافت، اعلام کرد: درحالی این روزها سازمان بورس در صدد رفع بسیاری از مشکلات است که ریشه بسیاری از آنها به سال های قبل به دلایلی چون رشد و توسعه بازار بدون فرهنگ سازی و نبودن ابزارها ، برخی قوانین تدوین نشده و یا ناقص و به جای مانده و مشکلات سیستم و... برمی گردد.

وی با اشاره به سابقه برگزاری جلسات مشترک فعالان بازار و مسئولان بورس و ملتهب شدن این موضوع در فضای مجازی روزهای اخیر ، ادامه داد: همه فعالان بازار اعتفاد داریم مشکلات زیاد بوده و هست و قرار نیست یک شبه حل شود. چرا که بورس از متِِغیرها و تصمیمات زیادی تاثیر می پذیرد که با توجه به واقعیات اقتصادی کشور باید با مسانل واقع بینانه تر برخورد کرد.

این سهامدار افزود: این روزها همه پیگیر بازگشایی نمادها هستند ولی هیچ کس از افرادی که سعی در شفافیت و بازگشایی نمادها دارند خبر ندارد و از پیگیری های مسئولان و مدیران بورس در رفع مشکلات سهامداران بانکی و پیگیری های مقام های مسئول دیگر از ناشران یادی نمی کند. چرا که بسیاری از مشکلات به ناشران بر می گردد ولی ما سازمان بورس را سیبل قرار داده و بر آن میتازیم.

عجمی با بیان اینکه هیات مدیره قوی و یکدست از جنس بازار سرمایه که به جد پیگیر موضوعات مهم بوده و علاوه برکمک افراد حقیقی باید با قوای مجریه و مقننه نیز بسیار ارتباطات قوی داشته باشد، ادامه داد: پرونده کنتورسازی توسط دستگاه قضا درحال بررسی است ولی آیا با فشار آوردن به دستگاه قضا  نتیجه کافی حاصل می شود؟ برخی مصاحبه که بعضا توسط مدیران شرکتها برای فشار به سازمان بورس انجام می شود تا چه حد بر حل مسایل تاثیر گذاشته است؟

وی افزود: آیا تاکنون به اثرات مخرب تجمعات خیابانی که بعضا شنیده می شود فکر کرده ایم؟ مگر سازمان بورس مسئول برقراری امنیت است؟ کدامیک از این افراد حاضر به قبول عواقب مسایلی این چنینی هستند؟

به گفته این فعال بازارسرمایه باید واقع بین بود. چرا که مشکلات متعدد بوده و بازار سرمایه در آینده نزدیک با موارد موثری مانند بازگشایی نمادهای بزرگ و واکنش بازارهای جهانی به رسمیت یافتن ریاست جمهوری آمریکا روبرو خواهد شد.

عجمی با اشاره به اینکه حدود۷۰  مورد مشکل بازار سرمایه به صورت کاملا صریح به مسئولان اعلام شده ، ادامه داد: اولین مشکل که قرار شد از نخستین جلسه با جدیت بیشتری پیگیری شود دخالت در خرید و فروش هایی است که بعضا شنیده می شود در بعضی از نمادها، نهاد ناظر اعمل می کند. به این ترتیب هیچ مقام مسئولی حق دخالت در معاملات را نخواهد داشت و این حق برای فعالانی که از این موضوع رنج می برند قابل پیگیری است.

وی افزود: در این میان رئیس سازمان بورس دیروز از ابلاغ سه باره عدم دخالت در معاملات و اخراج افردای که به این کار مبادرت می کنند خبر داد. بنابراین با این تغییر رویه ها ، تصمیمات شخصی و یک روزه برای همیشه از این بازار رخت بر خواهد بست. از سوی دیگر طبق مصوبه هیات مدیره سازمان بورس ، صندوق های با درامد ثابت می توانند بین 5 تا 20 درصد از دارایی ها را در سهام سرمایه گذاری کنند.

عجمی در خاتمه گفت: از مدیران درخواست می شود همه مسایل مطرح شده که مشکلات بازار سرمایه بوده را به جد پیگیری کنند. در این میان  سهامداران حقیقی این حق را بر خود قایل هستند که در ماه های اینده به صورت رسمی تمامی مسایل و مطالبات را از سازمان پیگیری کنند.

انتهای پیام


-ساعت 10/30 دقیقه  پایان مطلب نویسی تا چهارشنبه صبح ساعت نه شروع معاملات شما هم سیستم را خاموش کنید واز بازار فاصله بگیرید
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 8


خساپا باز شد
یکشنبه 19 دي 1395 ساعت 7:3 | بازدید : 53 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-خساپا مثبت تعدادی از سهم ها مثبت ولی محدوده مثبت زیر 5 درصد وزیر 3 درصد است همین کار اجازه خرید فروش در حجم بالا را نمیدهد مخصوصا در نمادهای رند
-سودسالیانه نماد غشان به ترتیب در حال واریز است
-فخوز امروز از مقاومت 3500ریال عبور کرد افت ناگهانی به محدوده 3200ریال میتواند زمان ورود باشد البته تستی 100 هزار تومان
-ومعادن در وضعیت زرد ونظارت تا اطلاع ثانوی
-تحمیل روش سهام داری از مدیریت بورس به سهام داران خرد باعث قهر کردن سهام دار میشود واشتی دادن سهام د ار با بازار سرمایه شاید سه ماه زمان ببرد
-لطفا" تعداد نماد های بسته و منفی وخلاصه ای از روند بورس را نمایش دهید 
پاسخ : سلام بورس تا این لحظه 48 نماد متوقف فرا بورس 13 نماد متوقف

-اما تا این لحظه تعداد نمادهای مثبت108 وتعداد نمادهای منفی 110 نماد فقط بورس فرا بورس47نماد مثبت 55 نماد منفی برداشت کلی وضع بازار امروز بهتر است
-33درصد وضع موجو د کانالهای تلگرامی سفته باز هستند که الان فعالیت نمی کنند 
-عرضه اولیه غدیس احتمالا امروز
-من سیگنال شمار نیستم ولی دکیمی را زمانی گفتم زیر 6000ریال بود الان بالای 8000ریال
-دشیمی را گفتم محدوده5000ریال بود الان 7000ریال
-شاید در طول سال صد سیگنال درست میدهم وخودم موفق به حضور در 60 سیگنال میشوم ولی فراگیر وهمه جانبه وکلی اشاره میکنم روی یک سهم خاص زوم نمیکنم

-فخوز بعد افزایش در 1880ریال باز شد من در 2000ریال سیگنال دادم الان به محدوده 3600ریال نزدیک میشود حالا انهایی که جایزه دارند ونمیتوانند بفروشند جایزه ها را با صدرصد سود خواهند فروخت بهش میگن ماندگاری اجباری حمید اعرابی اگر برداشت مرا از بانک صادرات می خواند هیچ وقت با مشکل مواجه نمیشد من خودم نیستم من فکرهای مثبت ومنفی را جمع بندی میکنم بعد نظر میدهم
-ان موقع خودرو تابستان 3700ریال بود تست کردم  طبق سوابق معاملاتی گفتم خودرو حمایت 2500 ریال طرف امد به فحش بست اما به دل همان نشسته بود درست بود
سرور قطع بود راس ساعت 12 وصل شد
-هیچی عرضه اولیه ثبت نام کردیم صرفا روش جدید را اشنا شویم
-ولغدر داره باز میشه اما پشتش محکم است تا این لحظه
-چشم وابروی بازار زمان میبرد درست بشود بازار بورس را نباید با تبر زخمی کرد بهش می گویند تالار شیشه ای تمام مشکلات کشور را نباید از طریق بورس حل کرد بورس هم ظرفیت خود را دارد
-
توقف نماد معاملاتي فخوز95/10/19 12:05
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت فولاد خوزستان با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم،متوقف شد.مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-


زیرمجموعه بانک ملت شرایط فروش برج ۳۵ طبقه ایی را اعلام کرد

یکی از زیرمجموعه های بانک ملت ، زمان و شرایط مزایده برج ۳۵ طبقه ایی و ۶۲ هزار متری واقع در خیابان شریعتی را تهران را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توسعه بازاریابی و فروش ماد که از شرکت های زیرمجموعه بهساز مشارکت های ملت است، در نظر دارد به نمایندگی از شرکت پی ریز بنیان مرصوص بهساز برج تجاری اداری جام شریعتی را از طریق مزایده عمومی به صورت یکجا (عرصه و اعیان) به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش برساند.

مساحت زمین این برج 35 طبقه ایی4551 مترمربع و با زیربنای کل 62035 مترمربع بوده که به مبلغ پایه 610 میلیارد تومان به مزایده گذاشته شده است.

آخرین مهلت تحویل اسناد مزایده تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 29 دی ماه 95 اعلام شده و جلسه بازگشایی پاکات و اعلام برندگان مزایده نیز ساعت 10 صبح روز شنبه 2 بهمن ماه جاری در محل شرکت خواهد بود.

بانک ملت با مالکیت 99.9 درصدی، سهامدار عمده شرکت بهساز مشارکت های ملت محسوب می شود که زیرمجموعه این شرکت یعنی شرکت پی ریز بنیان مرصوص بهساز درصدد فروش برج تجاری اداری جام شریعتی از طریق مزایده برآمده است.


-
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد:

تصمیمی مثبت برای بازار: صندوق ها ۵ تا ۲۰ درصد در سهام تزریق می کنند

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس از الزام صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت مبنی بر سرمایه گذاری ۵ تا ۲۰ درصدی در سهام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه تحولات اخیر بازار سرمایه و بعد از جلسه مثبت هفته گذشته برخی فعالان بازار با رئیس و اعضاء هیات مدیره سازمان بورس ، علی سعیدی هم از رویدادی خوش خبر داد و به سنا گفت:با اصلاح نمونۀ اساسنامه و امیدنامۀ صندوق‌های سرمایه گذاری "در اوراق بهادار با درآمد ثابت"، از این پس این صندوق‌ها ملزم به سرمایه‌گذاری حداقل 5 و حداکثر 20درصدی از ارزش کل دارایی‌های صندوق در "سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس" شدند.

وی افزود: ادامه فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری با ساختار "تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت" پس از اتمام مدت فعالیت فعلی آن‌ها منوط به تغییر نوع صندوق مذکور به صندوق‌ سرمایه‌گذاری"در اوراق بهادار با درآمد ثابت" یا صندوق‌های "مختلط" یا "سهام" خواهد بود.

وی ادامه داد: بر همین اساس از تاریخ این مصوبه مجوز تاسیس، تمدید یا افزایش سقف برای صندوق با ساختار "تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت" صادر نخواهد شد و تبدیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود به ساختار "تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت" امکان‌پذیر نیست. در این راستا هیأت مدیره سازمان بورس به منظور ایجاد نقدشوندگی بیشتر و رونق در بازار سهام این موارد  را به تصویب رسانده است. ضمناً بررسی درخواست تمدید و افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری، اکیداً در صورت رعایت نصاب های سرمایه گذاری مصوب سازمان خواهد بود.

به گفته سعیدی، همچنین به آن دسته از صندوق‌های سرمایه‌گذاری "تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت" که اقدام به تغییر نوع صندوق به ساختار "در اوراق بهادار با درآمد ثابت" کرده اند، فرصت سه ماهه‌ای جهت اصلاح ترکیب دارایی‌ها مطابق امیدنامه اعطا خواهد شد.

وی با بیان اینکه، تلاش سازمان بورس و اوراق بهادار امکان بهره برداری بیشتر بازار سرمایه از منابع جمع آوری شده نزد مدیران سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری است، افزود: مدیران سرمایه گذاری باید در زمان تدوین راهبرد تخصیص دارایی، امکان سرمایه گذاری در بازار سهام و همینطور بازار اوراق با درآمد ثابت را داشته باشند.

این معاون سازمان بورس اظهار داشت: در بسیاری از مواقع، وجود بازار بدهی تعدیل کننده ریسک برای مدیران دارایی است نه هدف اصلی. ضمناً صندوق های سرمایه گذاری برای سپرده گذاری در بانک ها ایجاد نشده اند، چرا که مراجعین به این صندوق ها، خود می توانند سپرده گذاری کنند و حضور مدیر سرمایه گذاری در صورت سپرده گذاری درصد بالا در نظام بانکی، در این بین ارزش افزوده ای ایجاد نمی کند.

سعیدی افزود: در طول دوره اخیر حداکثر میزان سپرده صندوق ها به 60 درصد کاهش یافت و در آینده نزدیک نیز این نصاب به 50 درصد تقلیل پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت دارایی زمانی معنا پیدا می کند که تحلیل مدیر برای سرمایه گذاران ارزش افزوده ایجاد کند. بدیهی است حضور پررنگ تر مدیران دارایی و صندوق های سرمایه گذاری در بازار سهام به معنای اجرای فعالیت اصلی این صندوق ها است و امید می رود این مهم هر چه زودتر محقق شود.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 5


ملاقات چهل فعال بورس با جناب شاپور دارابی
شنبه 18 دي 1395 ساعت 0:12 | بازدید : 57 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید

-خبر 15 دی است

 با اقدام سازمان بورس

طی معاملات امروز بازار سهام بیش از چهار میلیون اوراق مشارکت مشهد به ارزشی بیش از 400 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت که امروز انجام این معامله در شرایط نامساعد بورس سر و صدای زیادی به پا کرد.

طی معاملات امروز بازار سهام بیش از چهار میلیون اوراق مشارکت مشهد به ارزشی بیش از 400 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت که امروز انجام این معامله در شرایط نامساعد بورس سر و صدای زیادی به پا کرد.

به گزارش بورس نیوز، این معامله در حالی انجام شده که گویا اين معامله مغاير با دستورالعمل هاي معاملاتي موجود در بورس بوده و از نظر قانوني تخلف است.

بطوریکه این معامله در حالی انجام شده که پیگیری های بورس نیوز از صدور دستور ابطال این معاملات از سوی سازمان بورس حکایت می کند. چرا که به نظر می رسد انجام چنین معاملاتی طبق دستورالعمل معاملات چرخشی بگونه ای تخلف محسوب شده و لازم بود ابطال شود.

البته نکته حائز اهمیت اینجاست که در شرایطی شاهد ابطال معاملات مذکور هستیم که شایسته به نظر می رسد سازمان بورس برخوردهاي قانوني لازم را صورت دهد تا جلوي تخلفات بعدي گرفته شود. چرا که به طور قطع وقوع چنین تخلفاتی به اعتماد سرمایه گذاران و سهامداران ضربه می زند و تبعات منفی جبران ناپذیری دارد. حال آنکه برخوردهاي قانوني می تواند در مراحل بعدی از وقوع احتمالی این قبیل معاملات در آينده جلوگیری به عمل آورد و مانع از آسیب وارد آمدن به اطمینان و اعتماد سرمایه گذاران شود.


-الان صف برترین عرضه وبرترین تقاضا را چک کردم کلا بورس به حاشیه رانده شده ودور دور اوراق مشارکت است
-کسرا کاربری سوال کرده بود سهم در وضعیت زرد ونظارت قرار میگیرد
-ورنا یکی از سهم هایی است که در موج صعودی بزرگ بلند مدت بعد از ثبت محضری وبعد از ازاد سازی سهام امکان رشد خواهد داشت متاسفانه اماتورها از زمانهای دقیق ثبت محضری ومتعاقب ان ازاد سازی سهام اطلاع دقیقی ندارند وزمانی وارد میشوند که نمی دانند
-ادامه مطلب نویسی از ساعت ده صبح خوب باید بازار شکل وارایش واقعی خود را پیدا کند تا ما قادر به برداشت های تحلیلی باشیم
خوب الان ساعت 9/41 دقیقه بازار بورس در وضعیتی مشابه هفته های قبل.... دیر یا زود وزیر اقتصاد وسازمان بورس باید به این وضع خاتمه بدهند ادامه این وضع در بورس به نفع اقتصاد کشور نیست.....اوراق باید از اسب بورس پیاده وسهام سوار بر اسب بورس بشود

-بورس ظرافت وظرفیت خاص خودش را دارد همیشه نمیتوان قوانین دیکته شده را پیاده کرد
-شتران 2600ریال حمایت 3000ریال مقاومت الان 2885 ریال در وضعیت سبز اگر با افت ناگهانی مواجه شود به حمایت باید توجه شود ضمنا روند بازار کلا نظارتی است نه خرید
-بورس محکوم به رشد است همیشه نمی توان بازار را راکد نگه داشت
-حق تقدم دسبحا معامله شد شما فقط نگاه کنید
-فولاد افت ناگهانی به منزله خرید است حمایت 1300مقاومت1500 الان 1401 ریال
-با مقایسه نحوه توقف و بازگشایی نماد ها در بورس های مطرح دنیا:
-حجم سنگین معامله در حق تقدم خپارس تقاضا در منفی کامل بالاست حق در وضعیت زرد قرار میگیردیعنی نظارت
-بترانس 5میلیون حقوقی میفروشد 5میلیون حقوقی میخرد نه نه اصلا بهش نمی گویند جابجایی
-

پیامک حذف یارانه برای ۳‌ میلیون نفر دیگر ارسال شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارسال پیامک به سه گروه برای حذف یارانه 3 ‌میلیون نفر دیگر از پردرآمدها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازتسنیم، علی ربیعی در برنامه تلویزیونی دست‌خط ، از حذف یارانه چهار ‌میلیون نفر تاکنون خبر داد و گفت: حدود هفت ‌میلیون نفر در کشور درآمد خیلی بالا و رفتار کنترل‌نشدنی اقتصادی دارند.


-در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

خروج موقت۳ نماد برای افزایش سرمایه۲۰۰درصدی و مجمع +روز آخر یک حق تقدم

در پایان معاملات امروز علاوه بر آخرین روز داد و ستد یک حق تقدم ، نماد سه شرکت بورسی برای افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی در دو مرحله و مجمع سالانه بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز در حالی آخرین روز داد و ستد سهام حق تقدم ناشی از افزایش سرمایه 51 درصدی لاستیک بارز و مربوط به 18 مهر است که در پایان معاملات، نماد شرکت های بورسی داروسازی‌ سینا، قندهکمتان‌ و پارس سرام برای برگزاری مجمع فوق العاده و سالانه بسته می شود.

براساس این گزارش، در مجمع فوق العاده "دسینا" که ساعت 10 صبح دوشنبه جاری برگزار می شود، سرمایه 20 میلیارد تومانی آن از آورده نقدی و مطالبات سهامداران و در دو مرحله 100 درصدی به 60 میلیارد تومان خواهد رسید.

مجمع سالانه "قهکمت" و کسرام" نیز ساعت 15 همان روز دوشنبه جاری در دفتر مرکزی این دو شرکت برگزار خواهد شد.


-

موافقت مثبت بانک مرکزی با بازنگری تکالیف بانک ها/ زمان احتمالی بازگشایی نمادها

یک مقام مسئول از موافقت مثبت بانک مرکزی در بازنگری تکالیف بانک ها و ارسال نامه جدید خبر داد و گفت:در صورت ارایه گزارش های لازم، نماد بانک ها احتمالا" اواخر ماه جاری یا اوایل ماه آینده باز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی با تصمیم بانک مرکزی در مورد صورت های مالی سال گذشته بانک های چون صادرات، ملت ، تجارت و پست بانک، نماد این گروه از اواخر تیر تا کنون بسته مانده که آخرین پیگیری ها، حکایت از در پیش بودن رویدادهای مثبت دارد.

در این رابطه یک مقام مسئول با اشاره به برگزاری آخرین جلسه با نمایندگان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد به بورس پرس گفت: بعد از بررسی های همه جانبه مسئولان و اعلام وضعیت نامساعد از سوی مدیران بانک ها، بانک مرکزی پذیرفته در مورد تکالیف اعلامی به بانک ها تجدید نظر کند.

وی ادامه داد: بر همین اساس ، مقرر شده بانک مرکزی نامه مثبتی را به بانک های مشمول تکالیف مرتبط با ذخایر، ارسال کند تا امکان تهیه صورت های مالی با وضعیت بسیار بهتر از قبل وجود داشته باشد.

وی افزود: قرار بود این نامه هفته پیش به بانک ها ارسال شود اما به گفته مسئولان بانک مرکزی پنچ شنبه گذشته ارسال شده است. هر چند تا به این ساعت، بانک ها دریافت این نامه را تایید نکرده اند اما انتظار می رود این موضوع امروز نهایی شود.

این مقام مسئول با تاکیدبر اینکه نامه جدید بانک مرکزی می تواند باعث بهبود عملکرد بانک ها و ترسیم فضایی بهتر باشد، در پاسخ به این سئوال که در صورت دریافت نامه مرکزی توسط بانک ها ، چه زمانی گزارش ها به سازمان بورس و نماد این گروه باز خواهد شد به بورس پرس گفت: اگر این نامه امروز نهایی شود، انتظار می رود مدیران بانک ها طی 10 روز آینده اقدام به انتشار گزارش های مربوط به عملکرد سال مالی قبل و صورت های مالی 6 ماهه حسابرسی کنند.

وی با اعلام بعید بودن بازگشایی نماد بانک ها در هفته جاری ، افزود: در صورت انتشار اطلاعات لازم ، نماد بانک ها در اولین فرصت باز خواهد شد. شاید این رویداد تا پایان ماه جاری یا اوایل ماه بعد رخ دهد.

وی در برابر دیگر سئوال که با توجه به انتشار گزارش حسابرسی نشده بانک صادرات و اعلام زیان سنگین حدود ۲.۷ هزار میلیارد تومانی ( ۴۷ تومان برای هر سهم ) در نیمه اول سال جاری، تکلیف این بانک چه می شود؟ توضیح داد: این موضوع مقداری پیچیده بوده و باید منتظر مفاد نامه بانک مرکزی و اعلامی به بانک ها بود.

به گفته ، نماد بانک های صادرات، ملت ، تجارت و پست بانک بدون محدویت دامنه نوسان و با فاصله باز خواهد شد.

انتهای پیام


-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت گروه سرمايه گذاري سايپا - نماد: وساپا

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 10,675,000,000,000 ریال به مبلغ 13,343,750,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار که در تاریخ 1395/05/18 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد. 
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

-فخوز الان 3412 ریال افت ناگهانی به محدوده 3200ریال میتواند پله اول خرید تستی 100 هزار تومان باشد
--خساپا باز شد ولی خوب باز نشد
-سلام  خساپا بخریم
پاسخ : سلام 100ریال حد ضرر دارد 100ریال حد سود بلند مدت افق رشد تا 1400ریال خوب فکر کنید بعد بخرید

-تا فردا خدا نگه دار
-
--
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 13


tsetmcحق تفدم دعبید
سه شنبه 14 دي 1395 ساعت 13:17 | بازدید : 91 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام پست چهارشنبه


-سلام 
جدول سایت انگاری دادههایش حذف شده؟یا درحال منظم سازیست ؟
پاسخ : سلام زحمت بی اجر ومزد می کشیم تشکر هم نمی خواهیم می گوییم تستی 100 هزار تومان بخرید جدول مجازی است نوشته های من برای خانواده ام ممکن است نظر من اشتباه باشد با مشورت کارگزاران خبره بخرید.... در کمال خونسردی می ایند ما را دزد خطاب میکنند..... نه شیر شتر نه دیدار عرب همان باز فله ای مطلب می نویسیم تقبل الله خدا قبول میکند

-
اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت ايران ترانسفو - نماد: بترانس

موضوع:  اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسي وانيا نيک تدبير ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ 1395/07/25 هیئت مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 1,500,000,000,000 ریال به مبلغ 3,750,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ,سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالي و جلوگيري از خروج نقدينگي ارائه می گردد. 

-دسبحا وحق تقدمش را کنترل کنید
-خپارس را بسپارید به گذر زمان بعضی از سهم ها را بگذارید در سبد بماند چون بازار همیشه نزولی نیست
-امروز هم بازار مثل روزهای قبل خواهد بود فعلا تحرک بزرگی در بازار مشاهده نمیشود
-فاصله خریدار وفروشنده حق تقدم حتوکا الان تا این لحظه بسیار زیاد است خریدار1001ریال فروشنده 1600ریال
-اما برادرمن وخارزم از 760ریال با حمایت روبرو شده است الان 797ریال
-صف برترین عرضه وبرترین تقاضا درtsetmcروزی محل ارایش سهام بود الان نام اوراقی درج است که اصلا سهام دار رغبت نمیکند به این اوراق فکر کند
-کدما کل سهام 30 میلیون صف خرید
-غشان دیروز دست بالا باز شدالان منفی
-نزول غبشهر را زیر نظر داشته باشید ولی فعلا نظارت کنید
-غشاذر را زیر نظر داشته باشید ولی فعلا نظارت کنید
-چند روز است می خواهند حق تقدم دسبحا را به قیمت مفت بخرند ولی این حق که حق خپارس نیست
-بورس پرس منتشر می کند:

نامه رئیس هیات مدیره کنتورسازی به سهامداران: ۶ نکته در مورد قرارداد+۳ تقاضا

رئیس هیات مدیره کنتورسازی در نامه ایی به سهامداران ضمن طرح ۶ نکته در مورد قرارداد صندوقهای فروشگاهی و ناراحتی عمیق و ۳ تقاضا، اعلام کرد آن قرارداد به قوت خود باقی بوده و ادعاهای مطرح شده در خصوص لغو قرارداد درست نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی نماد کنتورسازی از 13 شهریور به دلیل ابهام در ارائه اطلاعات و طرح مسائلی، بسته شده و موضوع حضور در پروژه صندوق های فروشگاهی جهت بهره‌برداری اصناف با حواشی همراه شده و سازمان بورس پیگیر این مسئله است که سید احمد علی عاملی رئیس هیات مدیره این شرکت در نامه ایی به سهامداران ، مواردی را اعلام کرد.

وی در این نامه که به بورس پرس ارسال شده ، ضمن طرح 6 نکته در مورد قرارداد فروش صندوق های فروشگاهی و ناراحتی عمیق بابت وقایع پیش امده و دفاع از حقوق و مصالح سهامداران ، عنوان داشته قرارداد شرکت کنتورسازی با شرکت باران هم چنان به قوت خود باقی است و ادعاهای مطرح شده در خصوص لغو قرارداد، درست نیست.

همچنین از سهامداران "آکنتور" سه تقاضا شامل رعایت اخلاق و انصاف اظهارنظرها و قضاوت ها ، تمرکز و صرف انرژی بر اجرا و عمل به قرارداد و مقابله با مانع تراشانی که جو منفی و نامناسب ای ایجاد می کنند ، است.

متن نامه این مقام مسئول به سهامداران به شرح زیر است:

سهامداران محترم شرکت کنتورسازی ایران

با سلام و احترام

چنان که مستحضرید انعقاد قرارداد فروش صندوق های فروشگاهی جهت بهره برداری اصناف کشور توسط شرکت کنتورسازی در تاریخ 10 دی 1394 و اتفاقات بعدی آن به واسطه تاثیر بر معاملات سهام شرکت موجب بروز نگرانی و دلمشغولی برای سهامداران عزیز شد.

لذا مدیران شرکت با احترام به دغدغه های ایشان و روشن ترشدن شرایط کنونی، توجه سهامداران گرامی را به موارد ذیل جلب می نماید:

‎1. اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت ضمن تشکر از صبر و حوصله سهامداران، ناراحتی عمیق خود را بابت وقایع پیش امده ابراز و خود را همراه و همدل با سهامداران عزیز می دانند و تمام تلاش خود را برای بازگشت این قطار به ریل و ایجاد آرامش خاطر برای سهامداران به کار بسته اند و خود را متعهد و موظف می دانند که در هر شرایطی از حقوق و مصالح سهامداران شرکت حفاظت و حمایت کنند.

‎2. اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت برای پیگیری موضوع، جلسات متعددی با مراجع قضایی، مدیران محترم سازمان بورس و اوراق بهادارو سایر نهادهای ذیصلاح برگزار کرده اند و اجماع کلی بر احقاق حقوق سهامداران شرکت کنتورسازی قرار گرفته و از کلیه ظرفیت های قانونی برای تحقق این امر استفاده شده است.

‎3. سازمان بورس و اوراق بهادار به طور جدی بر پیشرفت فرایند طراحی شده نظارت دارد و کلیه اقدامات و مذاکرات با هماهنگی و اطلاع مراجع ذیصلاح و با هدف حفظ حقوق و ایجاد مطلوبیت برای سهامداران عزیز انجام شده است که پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده است و در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.

‎4. قرارداد شرکت کنتورسازی با شرکت باران هم چنان به قوت خود باقی است و ادعاهای مطرح شده در خصوص لغو قرارداد مقرون به صحت نمی باشد زیرا هیچ مرجع قضایی یا نهاد نظارتی حکم یا دستوری مبنی بر لغو یا ابطال قرارداد صادر نکرده است و بدیهی است که فسخ یا ابطال قرارداد صرفاً فیمابین اطراف آن و با رعایت تشریفات قانونی امکان پذیر می باشد.

‎5. وزارت صنایع رویکرد بسیار مثبتی در خصوص این موضوع دارد و در نتیجه جلسات مکرر با مسئولان محترم این وزارتخانه و تعامل و تدبیر ایشان،  آیین نامه اجرایی قانون مرتبط با موضوع این قرارداد در کمیسیون اقتصادی هیات دولت تصویب و طبق اطلاعات واصله به زودی در هیات دولت مورد بررسی نهایی قرار خواهد گرفت که تصویب آن هرگونه بهانه و دستاویز برای ممانعت از اجرای قانون و عملیاتی شدن قرارداد را سلب خواهد کرد.

‎6. هم چنین استعلام ها و مکاتبات رسمی مربوط به شناسایی تولید کنندگان این تجهیزات در کشورکه دارای پروانه و مجوز هستند انجام شده است و به طور مشخص شرکت کنتورسازی بالاترین و بیشترین ظرفیت تولید در کشور را دارد که امتیاز بسیارمهمی در اجرای این پروژه محسوب می شود.

لذا در پایان از سهامداران عزیز تقاضا دارد :

اولاً؛ در تمامی اظهارنظرها و قضاوت های خود به ویژه در فضای مجازی رعایت اخلاق و انصاف را بنمایند و از پیش داوری و متهم کردن اشخاصی که تحت هر عنوان مسئولیت هایی در سازمان بورس و اوراق بهادار، اتاق اصناف ایران و سایر مراجع دارند خودداری فرمایند تا خدای ناکرده مسئولیت های قانونی متوجه ایشان نگردد.

ثانیاً؛ تمرکز و انرژی خود را بر اجرا و عمل به قرارداد قرار دهند و از هرگونه اقدامی که باعث تاخیر یا ایجاد مانع در این مسیر شود خودداری کنند و اجازه مانع تراشی و ایجاد اخلال  را در مسیری که سازمان بورس و سایر مراجع برای حفاظت از حقوق سهامداران محترم طراحی کرده اند از حاشیه سازان سلب نمایند.

ثالثاً؛ تحت هیچ عنوان اجازه ندهند که مانع تراشان و اشخاصی که به واسطه این قرارداد و حضور شرکت کنتورسازی منافعشان به خطر افتاده  یا اغراض شخصی دارند ، به نام سهامداران عزیز و به کام دیگران اقداماتی انجام دهند که جو منفی و نامناسب ایجاد شود سرعت فرایندهای طراحی شده را با کندی و مانع روبرو کند.

در پایان با اتکال به خداوند متعال و حمایت سهامداران محترم و استفاده از رهنمودهای مقام ناظر بازار سرمایه و هم چنین برخورد بسیار مثبت و مناسب مرجع قضایی که همگی در صدد احقاق حقوق حقه سهامداران عزیز بوده و هستند امیدواریم که در اسرع وقت خبرهای خوش در خصوص شرکت کنتورسازی ایران منتشر شود و البته همان طور که  هیات مدیره شرکت تمام توان خود را برای حل این مساله مصروف کرده است، دیگر ارکان موثر در قرارداد موضوع بحث و اجرای پروژه ملی تجهیز اصناف به صندوق های فروشگاهی با نگاه مثبت و فراشخصی، همکاری و همراهی در تغییر شرایط ایجاد شده داشته باشند و با سعه صدر و مسئولیت پذیری اجازه ندهند که در شرایط حساس کشور عده ای با استفاده از این اتفاقات آب به آسیاب دشمن بریزند.-جناب شاپور محمدی حتما به وزیر اقتصاد یاد اوری کنید الزام به فروش این همه اوراق مشارکت نتیجه اش افت بیش از سی درصد ی سهام را به دنبال داشته است
-به بهانه بازگشایی نماد بانک ها در بازار سرمایه و طرح نجات مالی نظام بانکی
-مهران مدیری در کنار همسر و فرزندانش
-تحلیل رفتار قیمت سهام "حفاری"
-شاخص کل  نیاز به حمایت دارد وحمایت نیاز به تصمیم مدیریت بورس که فعلا اوراق را به کناری بزنند واجازه بدهند دو الی سه هزار واحدی شاخص رشد کند انشالله
-سلام مجدد اگه ممکنه برای سیگنالها ازدویاسه رنگ استفاده شود مثلا خرید بارنگ سبز وفروش بارنگ قرمز
پاسخ : سلام کاملا درسته از شنبه اعمال میشودسبز خرید البته با توضیحات قرمز فروش با توضیحات زرد نظارت با توضیحات.رنگ سیاه یعنی ما هیچ نظری روی سهم نداریم

-این روند بلاتکلیفی نیمتواند تا عید ادامه پیدا کند باید قبل عید یک یا دو موج صعودی اتفاق بیفتد چون کارگزارها متضرر میشوند بعلت کاهش معاملات
-ورنا در وضعیت زرد ممکن است نوساناتی مثبت ومنفی داشته باشد ولی بعلت ثبت محضری وازاد سازی سهام در وضعیت زردنظارت قرار میگیرد
-سهم های خشک را لیست کنید سهم هایی که عرضه در انها زیر 20000ویا 50000سهم است
-ومعادن ممکن است 100 ریال نوسان داشته باشد ولی تا ازاد سازی سهام در وضعیت زرد قرار میگیرد
-ساعت 11 یک اوراق فروختند 200 میلیارد تومان ارزش معامله بورس را بالا بردند....اگر کنار 200میلیارد تومان معامله 200میلیارد تومان هم سهام معامله میشد جهان گلستان بود ولی چنین نیست-سلام 
استاد جواب سوالمو در مورد شبندر نگفتین
پاسخ : سلام الان پیش بینی را نگاه کردم 245ریال قیمت سهم نباید تا این حد بالا باید باشدpeگروه 10 است شبندرpe بالای 18لذا بصورت اتومات تعدیل خنثی میشود

-کشور عجیب وغریبی داریم ما میلیونها سهام دار خرد باید فدای اوراق مشارکت بشوند تولید به حاشیه برودان منشور شهروندی را فقط باید در دیوارها روی قاب دید تو بانک صادرات هم منشور نصب می کنند
-کار به جایی رسیده بجای اینکه مردم حق تقدم دسبحا بخرند اوراق مشارکت برا پاساژ سازی میخرند
-تا این لحظه بورس تعداد81  نماد مثبت179نماد منفی..... ولی اوراق مشارکت هر روز سبز
-محاسبه دقیق ترین بازدهی ۵ مرحله نشان داد:

بازدهی ۲۵ درصدی "اخزا" /خط و نشان رقیبی کوچک اما قدرتمند برای بازار سهام

محاسبه دقیق ترین بازدهی تا سررسید 5 مرحله اوراق خزانه اسلامی توسط یک کارگزاری، نشان از بازدهی بیش از ۲۵ درصدی و قدرتمند شدن این اوراق کوچک و تازه نفس و رقیب اصلی سهام دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی بازار سهام همچنان به روند نزولی دو سه سال اخیر خود ادامه می دهد و در ماه های اخیر با چالش های تازه ایی روبرو شده که در برابر عدم سود اکثر سرمایه گذاران و زیان گروهی دیگر ، وضعیت بازار بدهی از نظر بازدهی و کسب درآمد بسیار پر رونق تر از سرمایه گذاری در بازار پر ریسک سهام شده است.

به طوریکه هر چند در گذشته ، سرمایه گذاران فعال بورس با قبول ریسک های متعدد، قادر به کسب درآمد بالاتر از نرخ تورم و سود بانکی بودند، اما طی دو سال اخیر کمتر سرمایه گذاری حقیقی و حقوقی از وضعیت بازار رضایت داشته است. در این میان ظهور ابرازهای جدید ، منجر به افزایش تنوع سرمایه گذاری شده اما در عوض رقبای تازه ایی وارد عرصه شده اند که می توانند موجب جذب سرمایه ها شوند.

یکی از این ابزارها که طی یک سال اخیر به رقیبی قدرتمند برای سهام و دیگر اوراق تبدیل شده ، اسناد خزانه اسلامی موسوم به "اخزا" است که طبق قانون بودجه سال 94 کل کشور و با هدف تسویه بخشی از بدهی‌های دولت به پیمانکاران بخش خصوصی، از 8 مهر سال گذشته برای اولین بار در فرابورس عرضه شده و در برابر کشف قیمت با نرخ سود موثر کمتر از 20 درصدی در کمتر از یک سال ، بازدهی تا 26 درصدی هم نصیب سرمایه گذاران کرده است.

در این میان درحالی از مهر سال گذشته تاکنون 10 مرحله "اخزا" در فرابورس منتشر شده ( 5 مرحله سر رسیده شده است) که بررسی ها نشان می دهند این اوراق با بازدهی بیش از 25 درصدی ، بازدهی جالبی را آن هم در شرایط نامساعد بازار و نرخ سود بانکی 18 درصدی و بازدهی منفی شاخص بورس، به جا گذاشته اند.

این جریان موجب شده تا برخی از کارشناسان انتقاداتی به رئیس سازمان بورس به دلیل تاکید وی بر تقویت بازار بدهی و اعلام بازدهی کمتر از 21 درصدی "اخزا" کنند و که باید دید شاپور محمدی چه واکنشی به این انتقادات نشان خواهد داد. 

به هر حال در این میان محمد خبری زاد از کارگزاری بانک توسعه صادرات اقدام به محاسبه دقیق ترین بازدهی تا سررسید اوراق خزانه اسلامی و تحلیل حساسیت بازدهی نسبت به تغییر قیمت امروز 15 دی برای 5 مرحله اخزا کرده است.

انتهای پیام


-

برنامه افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی شرکت فرابورسی

شرکت فرابورسی مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن معروف به بالاست، برنامه افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن (بالاست) که 7 دی 89 با کشف قیمت 433 تومانی هر سهم وارد فرابورس شده ، بعد از افزایش سرمایه 166ر درصدی سال 92  ( از 3 به 8 میلیارد تومان) در صدد افزایش سرمایه دیگری برآمده است.

براساس این گزارش، "بالاس" طبق مصوبه 30 آذر هیات مدیره، در نظر دارد سرمایه اسمی فعلی را با 150 درصد افزایش و از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به 20 میلیارد تومان برساند و صرف جبران مخارج انجام شده و اصلاح ساختار مالی کند.

انتهای پیام
 


-تا شنبه خدا نگه دار
--
-

-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 8


tsetmcحق تقدم دسبحا
سه شنبه 14 دي 1395 ساعت 7:32 | بازدید : 81 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-اول صبح حجم معاملات در نماد دسبحا بیش از یک میلیون سهم......
-به داخل جدول نگاه کنیدشپارس6دی 1899ریال بوده خوب قطعا حتی یک نفر هم به این شپارس توجه نکرده ولی ده درصد رشد اتفاق افتاده است تا این لحظه
-سهام  میلیاردی ورند اکثرا غیر محسوس بازار گردانهایی دارند
-روزی در صف برترین تقاضا نام نمادهای بورسی بود الان درصف برترین تقاضا حدود 15 نام اوراق مشارکت دیده میشود این یعنی اشغال وتصرف بورس توسط اوراق ها وبه حاشیه بردن نمادهای بورسی
-باید تابلو اوراق مشارکت از تابلو بورس جدا بشود ودر هم تداخلی نداشته باشد متاسفانه بقول معروف ده میلیون سهام دار خرد اصلا سخنگویی ندارد منصفانه بنشیند از حداقل حقوق سهام  دار خرد دفاع کند
-سرمایه گذاری در بورس امنیت روانی می خواهد ریختن کامیونی اوراق مشارکت واوراق خزانه در بورس  جایی برای سرمایه گذاری در سهام نمی گذارد
-گروه خودروخساپا-خکمک-خودرو-خپارس-وساپا-ختوقا منفی ......
-یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:
نرخ بهره بانکی، نرخ اوراق با درآمد ثابت منتشر شده در بازار سرمایه و حرکت نقدینگی از بازار بورس به سمت بازار بدهی و دیگر بازارهای موازی از جمله عوامل بیرونی هستند که در کنار توقف طولانی مدت نمادهای معاملاتی به عنوان یک عامل درونی که در برخی موارد بدون دلیل منطقی نیز صورت می گیرد، موجب شده تا روند نزولی حاکم بر بازار بورس شدت یابد و تا زمانی که این عوامل برطرف نشود به طور کامل ساماندهی نگردد، این روند منفی ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر بر بازار سرمایه جوی کاملاً منفی حاکم شده که تحت تأثیر دو دسته عوامل درونی و بیرونی می باشد و تا این عوامل سازماندهی نشود و موانع جلودار رونق بر طرف نگردد وضعیت بورس به همین منوال ادامه خواهد داشت.

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در رابطه با عوامل درونی و بیرونی موثر برروند بازار بورس توضیح داد: نرخ بهره بانکی، نرخ اوراق با درآمد ثابت منتشر شده در بازار سرمایه و حرکت نقدینگی از بازار بورس به سمت بازار بدهی و دیگر بازارهای موازی از جمله عوامل بیرونی هستند که در کنار توقف طولانی مدت نمادهای معاملاتی به عنوان یک عامل درونی که در برخی موارد بدون دلیل منطقی نیز صورت می گیرد، موجب شده تا روند نزولی حاکم بر بازار بورس شدت یابد و تا زمانی که این عوامل برطرف نشود به طور کامل ساماندهی نگردد، این روند منفی ادامه خواهد داشت.

فرهاد سلیم در ادامه افزود: در حال حاضر در سهام شرکت هایی که از وضعیت بنیادی مناسبی برخوردارند و با رشد نرخ دلار در کنار افزایش قیمت های جهانی وضعیت عملیاتی مساعدی دارند و پیش بینی می شود در سال مالی آینده نیز این شرایط ادامه داشته باشد، نه تنها شاهد رشد قیمتی نبودیم که حتی در برخی موارد افت قیمت را نیز به ثبت رساندند و این در حالی است که این شرکت ها ارزنده هستند و توان کسب بازدهی های مناسبی را چه از لحاظ قیمتی و چه از لحاظ عملکردی در بازار دارند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بازار بنا به دلایل متعددی که عمد ترین آنها ذکر شد، با ریسک بالایی همراه شده و اعتماد سهامداران و فعالان بازار نیز سلب شده است. این در حالی است که تعریف کلاسیک بازار بورس مکانی است که باعث کشف مناسب قیمت سهام شرکت هاست و علاوه بر آن نقد شوندگی آنها را نیز افزایش خواهد داد. اما اکنون توقف های طولانی مدت و سلیقه ای موجب شده که نقد شوندگی بازار کاهش یابد و تعاریف پایه فراموش شود. تا زمانی که این وریه ادامه یابد وضعیت به همین شکل ادامه خواهد یافت.

سلیم گفت: به نظر من اگر فعالان بورس سهام شرکت هایی که وضعیت بنیادی قوی دارند را با رویکرد سرمایه گذاری شرکت در مجامع و گرفتن سود نقدی انتخاب کنند قطعاً در میان مدت یا بلند مدت برنده خواهند شد، چرا که اگر شرکت هایی با EPS و نسبت پی بر ای مناسبی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند می توانند بازدهی مناسبی کسب کنند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: تا زمانی که اوراق با درآمد ثابت با نرخ های جذاب و بدون ریسکی که دارند در بازار سرمایه وجود داشته باشند ورود نقدینگی جدید به بازار بورس و سهام کاهش می یابد و ریسک بازار افزایش می یابد. از طرفی بانک ها بیش از 20 درصد سود می دهند و نرخ های بهره بالایی برای سپرده گذاران در نظر می گیرند در حالی که هیچ بازاری در کشور سود بیش از 20 درصدی نمی دهد و به نظر می رسد یا سود اعلام شده بانک ها کاغذی است یا این سود از جیب سهامدار پرداخت می شود و حتی می توان انتظار اعلام ورشکستگی بانک ها با این شرایط را داشت.

سلیم گفت: با توجه به شرایط مذکور بعد از بازگشایی نماد بانک ها و شرکت های خودرویی احتمالاً شاخص کل بورس با افت قابل توجهی همراه شود اما در کوتاه مدت و با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری کشور احتمال تغییر روند بازار سرمایه نیز با هدف کسب رأی مطرح می باشد.


-شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
شرکت فولاد خوزستان به عنوان شرکتی که قیمت شمش آن مبنای محاسبه قیمت های کنسانتره و گندله شرکت های چادرملو و گل گهر و به نوعی قیمت های بازار داخل می باشد بخشی از محصولات خود را نیز صادرمی کند.
معرفی شرکت

فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید فولاد خام در کشور میباشد و یکی از بنگاه های پیشرو اقتصادی که در عرصه های ملی و منطقه ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد.

بنابر گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، فولاد خوزستان اولین مجتمع تولید آهن و فولاد کشور به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی است که در 12 فروردین سال 1368 افتتاح گردید. این شرکت با وسعت 8/3 کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز، مرکز استان خوزستان درجنوب غربی کشور، واقع شده است.

طی بیست و هفت سال تلاش کارکنان و متخصصین زبردست این صنعت، فولاد خوزستان طرح های توسعه را در فاز اول تا 4/2 و در فاز دوم تا 3/2 میلیون تن و هم اکنون بالای سه میلیون و هفتصد هزارتن محقق ساخته است.

در طول این سالها شرکت فولاد خوزستان همواره متعهد به کیفیت و خدمت به مشتری بوده و دریافت گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت موید این واقعیت است.


-دیروز از غمینو نوشتیم  گویا هواداران غمینو محکم پای سهم ایستاده ودر حال رشد است همین طیف یحتمل در اینده سراغ شپارس خواهند رفت
- سیاست واشرافی گری  دشمن تولید وبورس حکایت این روزها

-زگلدشت 

زگلدشت
14دی
حمایت
3300
مقاومت
3700
4000
4300
الان 3575

-سلام مجدد نیم ساعتی هست سیستم ما قطع است با لپ تاب نت نداریم به محض اتصال مطلب نویسی را ادامه خواهیم داد
- نقدشوندگی تا اطلاع ثانوی در دستور کار باشد تا علایم روند صعودی در بورس اشکار شود فعلا نظارت بهترین ابزار است

-حتی تک سهم های کوچک اتفاقی رشد میکنند
-خساپا این دفعه زود بازگشایی خواهد شد چون گردش معاملاتی بالایی دارد اگر دارید بی جهت فروشنده نباشید
کساپا فعلا در محدوده 1500ریال  حمایت میشود وبعد از توقف حق تقدم امکان رشد دارد

-تا فردا خدا نگه دار
-منتظر بازگشایی نمادهای بانکی باشید
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 3


tsetmcشپارس در حمایت
دوشنبه 13 دي 1395 ساعت 7:25 | بازدید : 57 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-دیشب یک اتاق گفتگوی بیش از 4500 عضو را تست میکردم صاحب کروپ در دفاع از غمینو اتش تهیه سنگینی ریخت یک لحظه من تصور کردم صبح غمینو صف خرید سنگینی تشکیل خواهد داد ولی الان  چنین نیست....باید تا ظهر وروزهای اینده سهم را کنترل کرد
-کرازی در محدوده 2400و2500ریال فعلا درجا میزند اما در یک بازار صعودی امکان صعود خواهد داشت در جدول قرار میگیرد
-از سوی بورس نیوز پیشنهاد می شود:
-علت رکود وافت بازار بورس یک مورد همین مخلوط بودن تابلو بورس با اوراق است
-
رئیس سازمان بورس اعلام کرد:

بهترین فرصت کسب سود/ آمار جدید کدهای سهامداری/بورس ایران در رتبه 30 دنیا

رئیس سازمان بورس بازارسرمایه ایران را بهترین فرصت برای کسب سود دانست و با اعلام آمار جدید و بیش از 10 میلیونی سهامداران ایرانی گفت:در برابر رتبه 20 اقتصاد ایران در دنیا، بازار سرمایه در میان 30 بازار اول قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی در دومین همایش انجمن مالی اسلامی که صبح امروز توسط انجمن مالی اسلامی در دانشگاه الزهرا برگزار شد، گفت: بازار سرمایه بهترین فرصت برای کسب سود است، بر این اساس همانند همه کشورها کسانی که دنبال فرصت های سودآور هستند می توانند وارد بازار سرمایه شوند.

وی با اشاره به راه‌اندازی صندوق های جسورانه و ورود شرکت های دانش بنیان در فرابورس افزود: این موضوع به ارزش گذاری فکر ناب، تامین مالی و فرصت سرمایه گذاری برای عام در کشور کمک می کند. ورود صندوق های جسورانه به بازار سرمایه صرفا فرصتی برای این صندوق ها نیست بلکه برای فعالان بازار سرمایه نیز فرصتی است که در شرکت های پر رشد پیشرو سرمایه گذاری کنند.

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه تا پایان سال جاری رقم تامین مالی از محل های متنوعی از جمله افزایش سرمایه، اوراق سلف بورس کالا، انتشار انواع اوراق و پذیرش شرکت و صندوق ها به 100 هزار میلیارد تومان می رسد ، آمار تعداد کدهای سهامداری را بیش از 10 میلیون و 640 هزار اعلام کرد که از هدفگذاری 10 میلیون کد در سال 95 فراتر رفته است.

به گفته محمدی در برابر رتبه 20 اقتصاد ایران در دنیا، بازار سرمایه در میان 30 بازار اول قرار دارد و بنابراین با توجه به فاصله 10 پله ایی بین اقتصاد و بازار سرمایه در جهان، هدف ها نباید کوچک تلقی شود.

وی با اعلام اینکه بازار سرمایه برنامه های مناسبی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اجرا کرده، گفت: از نکات اقتصاد مقاومتی اصلاح و تقویت همه جانبه نظام مالی با هدف پاسخگویی اقتصاد و پیشگامی در تقویت بخش واقعی است. در این میان همه ابزارهای بدهی، اسلامی بوده و همه اوراق مالی- اسلامی دنیا را دارد.

محمدی با اشاره به اینکه در حوزه کمک به شرکتهای صادراتی از طریق رینگ های صادراتی بورس های کالایی نیز کارهای بسیاری انجام شده، گفت: این رینگها فرصت بسیار بزرگی است.

وی به انتقادهای غیرکارشناسانه در این حوزه اشاره کرد و افزود: معافیت مالیاتی از بورس ها بسیار بیشتر از کارمزد معاملات است، بنابراین باید در تحلیلها همه جوانب در نظر گرفته شود چرا که در جایی که مکانیزم صحیحی مثل بورس کالا فعال است همه باید از آن دفاع کنند و نباید با یک اشکال کوچک فرصتهای خوب را زیر سوال برد.

محمدی ، بورس انرژی را افتخار کشور خواند و اظهار داشت: انرژی مهمترین ثروت کشور است که باید درست قیمت گذاری شود به همین دلیل همه ارکان باید به بورس انرژی کمک کنند بعلاوه این که کشورهایی که این بورس را ندارند از انرژی بهره مند نیستند.

انتهای پیام


-افت مقطعی کساپا بخاطر تمدید حق تقدم ولی این افت مقطعی وسهم دوباره در مسیر صعود قرار خواهد گرفت
-وساپا در محدوده 1000ریال با حمایت روبروست وامکان عبور از 1100ریال دوباره وجود دارد در جدول قرار میگیرد
-وپتروحمایت 1400ریال مقاومت 1600و1700ریال  در بهترین وضعیت بازار موج صعودی بزرگ1800ریال
-
-ارزش معاملات باید تقویت شود الان در حال نزدیک شدن به 50 میلیارد تومان است واین رقم حتی اگر به 100 میلیارد تومان هم برسد کم است
-

توضیح بزرگترین شرکت بازار سهام درباره قرارداد ۶۴۰ میلیون یوروی با ژاپن

بزرگترین شرکت بازار سهام ایران یعنی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس درباره قرارداد ۶۴۰ میلیون یوروی با ژاپن توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که با ارزش روز بازار 22.9 هزار میلیارد تومانی ، بزرگترین شرکت بازار سهام ایران بشمار می رود، بعد از انعقاد قرار داد با شرکت ماروبنی در مهر سال جاری ، دیروز از تامین مالی ارزی خارجی در قالب یوزانس و دریافت دو فقره تسهیلات به ارزش 640 میلیون یورو از کشور ژاپن خبر داد.

براساس این گزارش، اولین تامین منابع مالی ایران از بازارهای بین‌المللی توسط هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس رقم خورد و قرارداد تامین منابع مالی در قالب یوزانس از ژاپن و تحت پوشش بیمه صادراتی NEXI و دو قرارداد منعقده هر یک به مبلغ ٣٢٠ میلیون یورو امضاء شد.

در این باره، عادل نژادسلیم مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره "فارس"با ارسال نامه ای به سازمان بورس توضیحاتی به شرح زیر داده است:

انتهای پیام


-طبق مصوبه هیات دولت:

وزارت اقتصاد ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه منتشر می کند

وزارت اقتصاد طبق مصوبه هیات دولت، مجاز به انتشار ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی با سر رسید یک و دو ساله شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بر اساس مصوبه هیئت دولت، وزارت اقتصاد مجاز به انتشار 14 هزار و 500 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی شد.

بر این اساس 8500 میلیارد تومان اوراق خزانه با سر رسید یک ساله و همچنین 6 هزار میلیارد تومان با سررسید دو ساله منتشر خواهد شد.


-
بازگشايي نماد معاملاتي خساپا95/10/13 11:06
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت ايراني توليد اتومبيل(سايپا)با توجه به ارائه اطلاعيه شفاف سازي، بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-خساپا روزهای اینده با گروه خودرو میتواند لیدر بازارباشد
-این نتیجه توقف طولانی نماد 14 درصد افت به ضرر سهام دار خرد به حال حقوقی فرقی نمیکند
-امار نمادهای متوقف در حال کاهش است بورس الان نگاه کردم 49 نماد فرا بورس 15 نماد البته امروز چند نماد در بورس وفرا بورس باز شدند واز این تعداد کم میگردد
-شاخص کل مثبت شد
-حق تقدم دسبحا زیر نظر باشد
-تا فردا خدا نگه دار
-نشانه هایی از رونق بازار اخر وقت مشاهده شدتوکل به خدا
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 6


دلار درحال نزول
یکشنبه 12 دي 1395 ساعت 7:26 | بازدید : 85 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روزبخیر


- رتاپ صدرصد از اورده افزایش ولی در روزهای سرد زمستانی کم رونق بورس
-امروز بازاری ....پر رونق نخواهیم داشت
-دلار باید 500 تومان نوسان بدهد سپرده مدام سود بدهد اوراق مشارکت مدام سود بدهد اوراق خزانه باید سود بدهد اما بورس در رکود وخواب
-ساعت ده بازار وضعیت مشخصی بگیرد تا بتوانیم اوضاع را براورد نماییم
-خوب شاخص کل الان193 واحد منفی است .....بورس که باید مستقل باشد فعلا تابع محض دولت محترم ودولت محترم اقای روحانی نمیدانم چرا در این چهار سال میانه خوشی با بورس نداشت
-بورس پرس خبر می دهد:

سایپا امروز یا فردا به بورس برمی گردد/"مرقام" آماده بازگشایی شد/ مپنا شاید این هفته/ "فایرا" خیلی دور

بازگشایی نماد سایپا به امروز یا فردا موکول شده و نماد ایران ارقام هم طی یکی روز دو آینده باز خواهد شد. مپنا هم به احتمال نه چندان زیاد هفته جاری به بورس باز خواهد گشت اما بازگشت آلومینیوم ایران به این زودی نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی انتشار اطلاعات سایپا و مواضع دیروز سازمان بورس در مورد این شرکت، نماد آن آماده بازگشایی شده که این رویداد امروز و حداکثر فردا رخ خواهد داد.

به این ترتیب ، "خساپا" که از دوم آبان تاکنون به دلیل تغییر با اهمیت درآمد سرمایه گذاری ها و بهای تمام شده و لزوم ارایه گزارش حسابرسی شده 6 ماهه از تابلو بورس دور بوده ، بعد از حدود 70 روز وارد چرخه داد و ستد سهام می شود.

پیگیری های بورس پرس از وضعیت شرکت ایران ارقام نیز که از 23 شهریور با توقف نماد روبرو شده ، نشان می دهد این شرکت با ارایه توضیحات مدیران در مورد صندوق های فروشگاهی و نظرات اداره نظارت بر ناشران بورسی ، طی یکی دو روز اخیر با بازگشایی نماد همراه خواهد شد.

براساس این گزارش، علت توقف نماد "مرقام" اعلام نگرانی هایی از سوی مدیران شرکت مبنی بر رشد یک نفس قیمت سهام از 490 به 670 تومان آن هم در 9 روز کاری بوده که خواهان شفاف سازی شده بودند.

همچنین در حالی نماد شرکت مپنا از اواخر تیر تاکنون متوقف مانده که این شرکت بزرگ بورسی 7 آذر اقدام به برگزاری مجمع سالانه با تقسیم سود 25 تومانی کرده و در صورت ارایه گزارش حسابرسی شده ، نماد این شرکت 1000 میلیارد تومانی نیز به احتمال نه چندان زیاد این هفته و  به احتمال زیاد هفته آینده باز خواهد شد.

براساس این گزارش، علت لغو مجمع 29 تیر و توقف طولانی نماد "رمپنا" مربوط به صدور حکم دادگاه شعبه 19 درباره زیر مجموعه آستان قدس یعنی مهاب قدس بود که طبق این حکم ، باید مالکیت 47 درصدی به دولت ( وزارت نیرو ) بر می گشت که علیرضا دائمی معاون وزیر نیرو با تکمیل مراحل حقوقی، این واگذاری به طور کامل انجام می‌شود.

بررسی های بورس پرس از وضعیت آلومینیوم‌ایران‌ نیز حکایت از آن دارد که این شرکت باید در حال نهایی کردن نتایج مجمع سال مالی 93 است که در انتهای سال 94 برگزار شده و مصوبات مجمع قبلی را باطل کرده است. بنابراین "فایرا" احتمالا" مجمع دوباره ایی را برگزار خواهد کرد تا ضمن نهایی کردن این موضوع ، زمینه افزایش سرمایه 755 درصدی را نیز فراهم کرده و شرایط بازگشت به بورس را احراز کند.

با این اوصاف ، بازگشایی نماد این شرکت که از سوم آبان سال گذشته به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف است به این زودی نخواهد بود و باید در هفته های آینده منتظر آن بود.


-

"شپلی" زمان افزایش سرمایه ۶۲۷ درصدی را تعیین کرد

پلی اکریل ایران بعد از دریافت مجوز افزایش سرمایه ۶۲۷ درصدی از سازمان بورس، زمان و مکان برگزاری مجمع فوق العاده را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی صدور هفته گذشته مجوز افزایش سرمایه 627 درصدی پلی اکریل ایران توسط سازمان بورس ، این شرکت بورسی زمان و مکان مجمع فوق العاده را تعیین کرد.

به این ترتیب ، سهامداران این شرکت ، ساعت 10 صبح پنچ شنبه 23 دی در سالن اجتماعات "شپلی" واقع در اصفهان ، گرد هم می ایند تا مورد این موضوع مهم تصمیم گیری کنند.

در صورت موافقت سهامداران ، سرمایه اسمی این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها از 49.1 به حدود 357 میلیارد تومان افزایش خواهد رسید.


-مدیر بازارگردانی و فروش تامین سرمایه امین اعلام کرد:

پذیره نویسی اوراق مرابحه ۴ هزار میلیارد تومانی با سود ۲۰ درصدی

مدیر بازارگردانی و فروش تامین سرمایه امین زمان پذیره نویسی مرحله دوم اوراق مرابحه طرح تحول نظام سلامت با حجم ۴ هزار میلیارد تومان و سود ۲۰ درصدی و پرداخت هر ۶ ماه را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اسماعیل بی نائی با اشاره به فروش 2 هزار میلیارد تومانی اوراق مرابحه طرح سلامت از 25 آبان تا 9 آذرماه ، اظهار داشت: پذیره نویسی مرحله دوم که مشتمل بر 4 هزار میلیارد تومان دیگر است از اوایل بهمن در بورس آغاز می شود.

وی ادامه داد: در این مرحله نیز، تعهدپذیره نویسی و بازارگردانی اوراق بر عهده کنسرسیوم شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری به رهبری تامین سرمایه امین خواهد بود.

وی با اشاره به امکان معاملات ثانویه اوراق فوق در بورس تهران ، افزود: این اوراق مرابحه که با هدف اجرای طرح تحول نظام سلامت منتشر می شود، با سررسید 4 ساله ، دارای نرخ سود 20 درصدی بوده که هر 6 ماه  پرداخت می شود و انتظار می رود بازار سرمایه بتواند در ایفای مسوولیت اجتماعی و کمک به اصلاح و بهبود بخش سلامت نقش مهمی داشته باشد.


-بورس پرس خبر می دهد:

سایپا امروز یا فردا به بورس برمی گردد/"مرقام" آماده بازگشایی شد/ مپنا شاید این هفته/ "فایرا" خیلی دور

بازگشایی نماد سایپا به امروز یا فردا موکول شده و نماد ایران ارقام هم طی یکی روز دو آینده باز خواهد شد. مپنا هم به احتمال نه چندان زیاد هفته جاری به بورس باز خواهد گشت اما بازگشت آلومینیوم ایران به این زودی نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی انتشار اطلاعات سایپا و مواضع دیروز سازمان بورس در مورد این شرکت، نماد آن آماده بازگشایی شده که این رویداد امروز و حداکثر فردا رخ خواهد داد.

به این ترتیب ، "خساپا" که از دوم آبان تاکنون به دلیل تغییر با اهمیت درآمد سرمایه گذاری ها و بهای تمام شده و لزوم ارایه گزارش حسابرسی شده 6 ماهه از تابلو بورس دور بوده ، بعد از حدود 70 روز وارد چرخه داد و ستد سهام می شود.

پیگیری های بورس پرس از وضعیت شرکت ایران ارقام نیز که از 23 شهریور با توقف نماد روبرو شده ، نشان می دهد این شرکت با ارایه توضیحات مدیران در مورد صندوق های فروشگاهی و نظرات اداره نظارت بر ناشران بورسی ، طی یکی دو روز اخیر با بازگشایی نماد همراه خواهد شد.

براساس این گزارش، علت توقف نماد "مرقام" اعلام نگرانی هایی از سوی مدیران شرکت مبنی بر رشد یک نفس قیمت سهام از 490 به 670 تومان آن هم در 9 روز کاری بوده که خواهان شفاف سازی شده بودند.

همچنین در حالی نماد شرکت مپنا از اواخر تیر تاکنون متوقف مانده که این شرکت بزرگ بورسی 7 آذر اقدام به برگزاری مجمع سالانه با تقسیم سود 25 تومانی کرده و در صورت ارایه گزارش حسابرسی شده ، نماد این شرکت 1000 میلیارد تومانی نیز به احتمال نه چندان زیاد این هفته و  به احتمال زیاد هفته آینده باز خواهد شد.

براساس این گزارش، علت لغو مجمع 29 تیر و توقف طولانی نماد "رمپنا" مربوط به صدور حکم دادگاه شعبه 19 درباره زیر مجموعه آستان قدس یعنی مهاب قدس بود که طبق این حکم ، باید مالکیت 47 درصدی به دولت ( وزارت نیرو ) بر می گشت که علیرضا دائمی معاون وزیر نیرو با تکمیل مراحل حقوقی، این واگذاری به طور کامل انجام می‌شود.

بررسی های بورس پرس از وضعیت آلومینیوم‌ایران‌ نیز حکایت از آن دارد که این شرکت باید در حال نهایی کردن نتایج مجمع سال مالی 93 است که در انتهای سال 94 برگزار شده و مصوبات مجمع قبلی را باطل کرده است. بنابراین "فایرا" احتمالا" مجمع دوباره ایی را برگزار خواهد کرد تا ضمن نهایی کردن این موضوع ، زمینه افزایش سرمایه 755 درصدی را نیز فراهم کرده و شرایط بازگشت به بورس را احراز کند.

با این اوصاف ، بازگشایی نماد این شرکت که از سوم آبان سال گذشته به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف است به این زودی نخواهد بود و باید در هفته های آینده منتظر آن بود.

انتهای پیام


-سلام 
دایره ریسک زاگرس رو میگویید؟ 
پاسخ : سلام وسط دایره 8000ریال 
دایره اول 12000ریال 
دایره دوم 16000ریال 
دایره سوم 20000ریال

-در نظرسنجی بورس نیوز مطرح شد:
بازار سرمایه طی دوره طولانی دچار رکود و رخوتی شده که تاکنون هیچ یک از عوامل داخلی و خارجی همچون کاهش نرخ سود سپرده های بانکی، ارائه بسته خروج غیر تورمی از رکود و نیز اجرای طرح برجام نتوانسته سبب برون رفت بورس از روند نزولی مداوم شود.

همواره عوامل و رویدادهای مختلفی بر روند معاملات بازارهای مالی بویژه بازار سرمایه اثر گذار است و در این میان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یکی از این رویدادها به شمار می رود. آنچنان که چندی پیش برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشور آمریکا به دلیل حساسیت و اثر گذاری نتایج آن بر سرنوشت اجرای برجام برای دوره ای کوتاه مدت بر کلیت بازار سرمایه اثر گذاشت.

بر اساس گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه طی دوره طولانی دچار رکود و رخوتی شده که تاکنون هیچ یک از عوامل داخلی و خارجی همچون کاهش نرخ سود سپرده های بانکی، ارائه بسته خروج غیر تورمی از رکود و نیز اجرای طرح برجام نتوانسته سبب برون رفت بورس از روند نزولی مداوم شود. بر این اساس در شرایطی که دولت و حتی متولیان بازار سرمایه توجهی به این بازار و پتانسیل های آن برای رشد و بالندگی ندارند، چشم امید سهامداران متضرر و نا امید بورس به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان که 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود، معطوف شده تا شاید دولت و دولتمردان جهت مناسب جلوه دادن عملکرد خود در عرصه اقتصادی نیم نگاهی به بازار سرمایه داشته باشند و برای مدتی روح امید و شادابی در بازار سرمایه دمیده شود و اندکی از زیان های هنگفت اهالی شیشه ای جبران گردد.

در همین راستا این پایگاه خبری نظرسنجی با محوریت اقدامات و برنامه های احتمالی دولت پیرامون بازار سرمایه در زمان انتخابات ریاست جمهوری کشور برگزار نمود.

به نظر شما دولت در آستانه انتخابات در اقتصاد و بازار سرمایه کشور با استفاده از محرک های خاص رونق ایجاد خواهد کرد؟

تنور سرد بورس در دوره انتخابات گرم خواهد شد؟!

تعداد کل آراء: 3,873

همانطور که از جدول بالا مشخص است، بیش از 3500 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده اند که از میان آنها حدود 38 درصد از آراء به گزینه اول رأی داده اند و بر این باورند که دولت در آستانه انتخابات حتماً برنامه هایی جهت ایجاد رونق در بورس اجرایی خواهد کرد. البته این موضوع با توجه به تجربه اهالی بازار سرمایه در دوره های انتخاباتی قبل چندان دور از ذهن نیست. چرا که سهامداران به خوبی خاطره خوش دوره انتخابات اخیر را به خاطر دارند که قبل از برگزاری انتخابات نقدینگی جدید و تقاضا برای خرید سهام در بورس ایجاد شده بود و در عین حال پس از مشخص شدن نتایج انتخابات با توجه به برگزیده شدن کاندیدای مورد قبول اغلب اهالی بازار سرمایه روندی رو به رشد و صعودی را سپری کرد و بموجب آن بازدهی مطلوبی را نصیب اغلب سهامداران نمود.

گزینه دوم نیز حدود 34 درصد از آراء را به خود اختصاص داد و این گروه از فعالان بازار سرمایه معتقدند که دولت حتی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به منظور جلب نظر سرمایه گذاران هیچ اقدامی انجام نمی دهد و بازار سرمایه در این دوره نیز در سراشیبی نزول خواهید بود، به نظر می رسد این دیدگاه از عملکرد دولت فعلی در خصوص حمایت از بازار سرمایه و سهامداران طی ماه های گذشته و برآورد نشدن انتظارات آنها در این خصوص نشأت می گیرد. چرا که در این مدت شاهد تقویت بازار پول و جذب مبالغ قابل توجهی سپرده توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بودیم و بازدهی بدون ریسک بانک ها سبب شد تا بازار سرمایه در مقابل بازار پول کمتر عرض اندام کند. در این شرایط تغییر سیاست های سازمان بورس در پی تغییر رییس آن سبب شد تا در بازار سهام، بازار اوارق بدهی بسط و گسترش یابد و بخش عمده ای از حجم و ارزش معاملات به اوراق با درآمد ثابت اختصاص یابد.

مابقی آراء از آن گزینه سوم می شود و 24 درصد از بیش از 3500 نفر امیدوارند تا در دوره برگزاری انتخابات دولت اقدامات کارآمدی را در راستای رشد و بالندگی بازار سرمایه به اجرا درآورد. به عبارت بهتر می توان گفت با احتساب آراء اختصاص یافته به گزینه اول و سوم اغلب شرکت کنندگان در این نظرسنجی در انتظار روزهای سودآور و سبز در بازار سرمایه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری کشورمان هستند.

باید دید که کدام دیدگاه همسو با سیاست های دولت در زمان برگزاری مهمترین انتخابات در کشور خواهد بود و آیا تنور سرد بورس در دوره انتخابات گرم خواهد شد یا نه؟


-بانکهااگر زیان ده اگر هستند پرداخت سود به سپرده واوراق مشارکت اوراق خزانه صرفا پر کردن جیب سرمایه دار است سوار شدن ماشین های لوکس وپرورش سرمایه داران راحت طلب ادامه این وضعیت صرفا به ضرر مردم عادی است  این بورس هم بخشی از مردم عادی است
-حق تقدم 850ریال کساپاح امروز 351 ریال......
-اقای طیب نیا وزیر اقتصاد وقتی بورس رونق داشته باشد به وفور جهت افزایش سرمایه 1000ریال ها واریز میشود ولی زمانی که با سیاست اشتباه پول از بورس خداحافظی کند حق 850ریالی میشود 351 ریال وان هم دیروز از حق ورنا 180ریال هم خریدار ندارد.....یک نفر این مسولان را تفهیم کند اینقدر بورس را در رینگ بوکس مشت نزنند بورس هم ظرافتهای خاص خود را دارد
-جناب اقای شاپور محمدی شما که ظرافتهای بازار سرمایه را میدانید به دولت یاد اوری نمایید حجم وسیع انتشار اوراق باعث تخریب افزایش سرمایه ها می گردد شرکتها به بورس امده اند از کنار افزایش سرمایه ها خط تولید راه بیندازند ولی بورس شده محل تولید انبوه اوراق مشارکت و....
-کتوکا د ر جدول قرار میگیرد در ادامه مطلب
-روایتی میگوید بازار فردا مثبت است ما هم میگوییم امیدواریم
-
موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 72,000,000,000 ریال به مبلغ150,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور تامين قسمتي از طرح توسعه شرکت در منطقه ويژه اقتصادي هرمزگان که در تاریخ 1395/09/28 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد. 

-شپارس را می خرند قبل از نزول به زیر 1900ریال حمایت شد
-نقدینگی توام با جرات می خواهد در سه پله نیم نگاهی به شپارس کرد
-
-
-
-
--کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 14


tsetmcشاراک روزحساس
شنبه 11 دي 1395 ساعت 7:32 | بازدید : 95 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-مثل شما نظاره گر بازار هستیم وبه هیچ وجه فروشنده بی علت نیستیم وتوصیه به خریدهای بلند مدت با تشخیص کشف سود میکنیم وبا تعیین حد ضرر
-فجام بعد افزایش سرمایه با تقاضای محدود روبروست
-این بورس بسان اتشفشان خاموشی است که زمان انتخابات روشن خواهد شد
-صبر کنید معمولا در چنین وضعیتهایی باید صبر کنید بازار نیم ساعتی معامله بشود وروند کلی بازار شکل بگیرد تا بتوانیم قضاوت بکنیم
-شاخص کل تا این لحظه 62 واحد مثبت خورد ومشخص شد امروز هم برای بورس روز ارامی خواهد بود
-مدیر تحلیل شرکت کارگزاری اقتصاد بیدار عنوان کرد:
-میدان اقتصاد به جای تولید سپرده شده است به سپرده های بانکی اوراق مشارکت اوراق خزانه که نهایتا منجر به افزایش ثروت ثرومتمندان میشود توقف نمادها  باعث ایجاد ترس وگسیل نقدینگی به اوراق وسپرده شده است
-تا پیکو در جدول قرار میگیرد در ادامه مطلب
-

گام دوم افزایش سرمایه ۷۵۵ درصدی شرکتی با توقف ۱۴ ماهه نماد

آلومینیوم‌ایران‌ که از ۱۴ ماه پیش با توقف نماد روبرو است، گام دوم افزایش سرمایه ۷۵۵ درصدی از دو محل جذاب را برداشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آلومینیوم‌ایران‌ که با برگزاری دوباره مجمع سال مالی 93 در انتهای سال 94 و ابطال مصوبات مجمع قبلی، اقدامی بی سابقه را رقم زده، از سوم آبان سال گذشته به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف است.

براساس این گزارش، درحالی هنوز خبری و نشانه ایی از بازگشت " فایرا" به بورس نیست که این شرکت مشمول اصل 44 بعد از اعلام برنامه افزایش سرمایه 755 درصدی در اوایل آذر، گام دوم این برنامه را با ارسال گزارش حسابرسی برداشت.

"فایرا" طبق مصوبه 31 مرداد هیات مدیره درنظر دارد، سرمایه اسمی بیش از 60 میلیارد تومانی را از دو محل اندوخته طرح و توسعه و مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به بیش از 519 میلیارد تومان برساند.

هدف از این افزایش سرمایه  خروج از شمولیت ماده 141 قانون تجارت ، تامین شرایط حضور در بازار دوم معاملات بورس و اصلاح ساختار مالی (ترازنامه) اعلام شده است.

آبان سال گذشته هم سرمایه گذاری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺘﻲ اﻳﺮان نتوانست بعد از ۸.۵ سال اقدام به عرضه بلوک ۱۵.۱۵ درصدی آلومینیوم‌ ایران‌ و خروج از این شرکت کند.


-نماد خودرو حمایت 2500ریال مقاومت 3000ریال الان 2805ریال
-درجا زدن در بورس تقریبا یک امرطبیعی شده است.....
-بازگشايي نمادهاي معاملاتي بموتو،وتوس،كگاز،قلرست،چفيبر
-سود سالیانه غشان بتدریج در حال پرداخت است
-ومعادن به ثبت محضری وازاد سازی حق تقدم ها نزدیک میشود فعلا نظارت تا سیگنال رشد مشاهده شود
-غسالم صف خرید ولی عرضه ای در کار نیست
-
بازگشايي نماد معاملاتي ورناح95/10/11 11:48
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي حق تقدم شركت سرمايه گذاري گروه صنعتي رنا جهت عرضه 900ر086ر990 عدد حق تقدم استفاده نشده 

-ثشرق در جدول قرار میگیرد در ادامه مطلب
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 4


tsetmcبالبر
چهارشنبه 08 دي 1395 ساعت 8:59 | بازدید : 93 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-بازار دیگر محکوم به ریزش شدید نیست بازار هرچه به انتخابات نزدیک تر شود محکوم به صعود خواهد بود فروشنده ها اشتباه می کنند ولی خریدها باید کاملا فنی وحساب شده باشد
-گروه خودرو مثبت
-مثبت بودن هر گروهی در بورس بین 1 تا 5 رتبه بندی روزانه میشود  الان گروه خودرو بین 1تا 2 درصد مثبت است تا ظهر این وضعیت تغییر خواهد کرد
-در بلند مدت نمادهای خودرویی زیر 1000ریال یحتمل به بالای 1000ریال صعود خواهند کرد
-خوب بنظر میرسد حق خپارس از وضعیت هیجانی خارج ودر وضعیت نرمال قرار گرفته است
-فسرب الان زیر 3000ریال معامله میشود وبنظر میرسد اصلاح قیمت ادامه داشته باشد
-کروی نیز احتمالا به زیر3000ریال نزول خواهد کرد الان 3030ریال
-به نمودار نگاه کنید شپلی افزایش سرمایه ای پیش خور شده است  رانت اطلاعات متاسفانه معضل اصلی بورس است
-خراسان در جدول در ادامه مطلب قرار گرفت
-یک توصیه اموزشی روزهای اینده استارت قیمتی حق تقدم دسبحا را با حق تقدم خپارس از همه جوانب مقایسه کنید این مقایسه در اینده میتواند شما را در مقابل حق تقدم ها هوشیار تر کند
-کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با «ملت بازار» :
تحلیلگر بازار سرمایه با اعلام عوامل تاثیرگذار بر روند صعود و نزول شاخص بورس طی یک ماه اخیر، روند قیمتی دلار و تاثیر بازگشایی نماد گروه بانکی بر بازار سهام را پیش بینی کرد.
مهدی افضلیان در گفت و گو با ملت بازار به رشد شاخص بورس تا کانال 81 هزار واحد اشاره کرد و اظهار داشت: رشد متغیرهای اصلی بازار سهام در یک ماه اخیر به دنبال بالا رفتن قیمت های جهانی کالاهای اساسی همزمان با پیروزی «ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ارایه وعده اجرای طرح های گسترده برای تقویت زیرساخت ها عامل اصلی رشد شاخص در دوره اخیر بود.

وی با اشاره به سهم بازار قابل توجه شرکت های کامودیتی محور در بازار سهام، خاطرنشان کرد: رشد قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی به طور مستقیم بر شرکت های داخلی حاضر در بازار سرمایه تاثیرگذار بود و منجر به رشد شاخص شد.

توقف روند رو به رشد شاخص

این فعال بازار سرمایه با اعلام دلیل توقف روند رو به رشد بازار و تعدیل شاخص، گفت: به هر روی ایجاد نوسان در قیمت سهام شرکت ها طبیعی است اما عمده ترین عامل تعدیل قیمت های گروه های فلزی، معدنی، سنگ آهنی و ... و کاهش نماگر بازار به محدوده 79 هزار واحد به دلیل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و تقویت شاخص دلار رخ داد.

افضلیان به رشد نسبی حجم و ارزش معاملات امروز بازار سهام نسبت به روزهای گذشته و در نهایت افزایش 67 واحدی شاخص اشاره کرد و گفت: بیشترین تاثیرپذیری بورس در معاملات روز جاری ناشی از افزایش نرخ دلار به 4100 تومان بود. به دنبال این وضعیت شرکت هایی که در بحث صادراتی قوی هستند می توانند ارزآوری داشته و سودآوری شان را افزایش دهند.

انتظار رونق بورس

وی در پاسخ به این سوال که «ملت بازار» مبنی بر اینکه با این شرایط می توان امیدوار بود با تداوم رشد نرخ دلار معاملات بازار سهام نیز رونق بگیرد، گفت: بله این انتظار وجود دارد که با تداوم روند فعلی در بازار ارز، شاخص بورس بتواند با نوسانات مثبتی مواجه شود اما نباید فراموش کرد که در شرایط کنونی معضل کمبود نقدینگی در بازار سهام وجود دارد.

به گفته افضلیان، در حال حاضر به دلیل عدم تحرک و کسب بازدهی در بازار سرمایه، سهامداران ترجیح می دهند ریسک شان را به حداقل کاهش داده و با خروج از بورس و ورود به بازارهایی از جمله اوراق بدهی و صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت ریسک کمتری را متحمل شوند.

حمایت سهامداران عمده از گروه بانکی

وی در ادامه توقف نماد گروه بانکی و تاثیر بازگشایی نمادهای این صنعت را مورد ارزیابی قرار داد و خاطرنشان کرد: زمانی که کم ریسک ترین صنعت موجود در بورس تهران به یکباره دچار تحول و کاهش قیمت فراوان می شود، همین موضوع ترس و فروش هیجانی سهام را در گروه های دیگر بازار به وجود می آورد.

افضلیان افزود: با توجه به وضعیت فعلی بانک ها و انباشت حجم نقدینگی فراوان در این گروه باید بازگشایی مناسبی همراه با حمایت سهامداران عمده برای نمادهای بانکی انجام شود چرا که حمایت فعلی می تواند انتظار مناسبی را برای سرمایه گذاران در خصوص گروه های دیگر بازار به وجود بیاورد.

توصیه به سهامداران

وی انتظار سهامداران از بورس در شرایط فعلی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: به نظر می رسد سرمایه گذاران در حال حاضر منتظر یک رویداد یا خبر مهم و اثر گذار برای تغییر جهت روند معاملات بورس هستند که در این شرایط پیش بینی می شود شاهد بازگشت رونق نسبی به بازار باشیم.

این فعال بازار سرمایه در ادامه به سهامداران توصیه کرد: تا زمانی که شاهد ورود نقدینگی و افزایش تقاضا در گروه های مهم بازار نبوده اند اندکی صبر پیشه کرده و با خرید و فروش های هیجانی دچار ضررهای سنگین نشوند.

کف و سقف دلار

افضلیان همچنین به پیش بینی بازار ارز پرداخت و گفت: طبیعی است تقویت شاخص دلار جهانی در بازار داخلی نیز تاثیرگذار است. به نظر نمی رسد تقاضای بالایی برای دلار ایجاد شود. در مقابل نیز انتظار کاهش قابل توجه قیمت نیز وجود ندارد. به طوری که کف و سقف قیمت دلار حداکثر 3900 و 4300 تومان خواهد بود.-درجا زدن ومعادن در محدوده 1400ریال وعدم ریزش به محدوده پایین تر.....حمایت 1200مقاومت بلند مدت 1700ریال در جدول قرار میگیرد
-در پی انتشار شایعه ای پيش از شروع معاملات امروز مطرح شد:
اخبارهای رسیده حکایت از آن دارد که پس از برگزاری جلساتی درخصوص حمایت از سهام "خودرو" در نهایت یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو برای افزایش توان بازارگردانی این شرکت چنین تصمیمی را اتخاذ نموده است.

بنابر اخبار رسیده از شرکت ایران خودرو گفته می شود شرکت نگار نصر سهم از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو بزودی به عنوان بازار گردان جدید سهام ایران خودرو در کنار شرکت سرمایه گذاری سمند فعالیت خود را آغاز خوهد کرد.

بنابر گزارش بورس نیوز، خبرهاي رسیده حکایت از آن دارد که پس از برگزاری جلساتی درخصوص حمایت از سهام "خودرو" در نهایت یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو برای افزایش توان بازارگردانی این شرکت چنین تصمیمی را اتخاذ نموده است.

براساس این گزارش بنظر می رسد با توجه به اقدام شرکت ایران خودرو برای واگذاری بلوک بانک پارسیان و نیز وجود برخی شایعات در خصوص احتمال واگذاری بخشی از سهام شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، مدیریت این شرکت قصد همسو سازی سهام "خودرو" با اتفاقات بنیادی پیش رو را دارد.

حال باید دید که مدیران ایران خودرو در خصوص شایعه مطرح شده چه واکنشی را نشان خواهند داد.


-هیچی نمی خواهد بفروشی بینداز گوشه طاقچه مهر ضرر هم بر پیشانیت نزن خودش میره بالا سیاست بورس را بالا خواهد برد


-فلان بانک زیان ده از کجا سود سپرده پرداخت میکند  چرا پرداخت میکند؟
-چرا وقتی پول به نماد ومعادن تحت عنوان افزایش سرمایه ترزیق میشود از کنارش یک شرکت فولادی درست میشود حتما سرمایه گذاری درست است ومن سهام دارباعث راه افتادن یک کارخانه فولادی شده ام وهزاران نفر مشغول کار شده اند فرقی نمیکند همین وضع را یک نماد دارویی در بورس تحت عنوان افزایش سرمایه انجام میدهد
-فلوله صف خرید اگر تا اخروقت عرضه نشود ممکن است مقاومت 4000ریال را رد کند
-شاراک نیز صف خرید است اگر تا اخروقت عرضه نشودفردا ممکن است از مقاومت 3200ریال عبور کند
-فباهنر نیز اگر تا اخروقت عرضه نشود ممکن استن از مقاومت 1800ریال عبور کند
-گرچه خپارس 800ریالی جذاب است ولی بر پیشانی خپارس در بلند مدت یک 1100ریال ثبت شده
-این خپارس زمانی در مهلت یک ماهه میتواند حجم سنگین حق تقدم ها را بفروشد مثل ومعادن قیمتش 1400ریال باشد واین داستان به بعد عید کشیده خواهد شدپس خپارس نوسان گیری بکنید ولی دست اخر کمی داشته باشید
-فنوال یک حرکت شبیه فباهنر در بلند مدت خواهد داشت ولی کی نمیدانم
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 15


tsetmcاصلاح قیمت حق خپارس
سه شنبه 07 دي 1395 ساعت 7:29 | بازدید : 93 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-جدول  مجازی  تستی دوم سهام در ادامه مطلب جدول اول در ارشیو سایت سمت چپ ادامه مطلب

-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید


-عرضه اولیه شگامرن به مدل جدید بدون تبلیغات
-حجم سنگین معامله حق تقدم خپارسح در منفی حقوقی ولی عرضه کننده والان موقتا صف فروش
-ان روی بد حق تقدم..... سهام دار خرد اسیر تله حق تقدم
-سلام وقت به خیر 
دوستان شاراک هم صف خرید شد!! همچنان در این گروه سهامداری کنید. شپترو منفی کامل پله ای خریدار باشید!! 
از گروه خودرو فاصله بگیرید حتی اگر قیمت خودرو افزایش یابد هیچ سودی به این گروه نخواهد رسید وفقط بحث نوسانگیری سهامداران عمدهی خودرویییها در میان است!! به سابقه درخشان نوسانگیری سرمایه گذار ی سلیم و سمند در خودرو حتما توجه داشته باشید!!
پاسخ : سلام وقت بخیر

-عده ای در حال توهم وارد حق خپارس شدند والان در تله گرفتار شدند
-نماد بورس فقط تا اطلاع ثانوی نظارت
-انتقاد تند و صریح یک کارشناس بازارسرمایه
-شسینا تا زیر 10000نزول کرده الان 12027ریال صف خرید دارد در جدول قرار می گیرد
-یک صعود محدودی در فاسمین مشاهده میشود سهم را زیر نظر داشته باشید
-صف فروش حق خپارس احتمالا فردا جمع خواهد شد ولی شما سعی کنید وارد این بازی ها نشوید
-دامین کسی نمی فروشد هرچه منتظر ماندیم پله دوم در 1700ریال بخریم نشد این نوع توضیح واقعیت است
-بازگشايي نمادهاي ثفارس، ثنوسا،سكرد،ثشرق،سمازن،،فجام،سكردح،سمازنح،دسبحاح-پترول

-نرخ خوراک پتروشیمی ها

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951006001454


-واتی در حال نزدیک شدن به حمایت 1800ریال الان 1986ریال
-گور خوابی به جای کارتن خوابی
-شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
همان‌طور که در تحلیل‌های قبلی نیز به این موضوع پرداخته بودیم، بازار در شرایط صعودی پایدار قرار ندارد و در چنین شرایطی صرفاً به لحاظ تکنیکی می‌توان به معرفی تک نمادهای مستعد صعود پرداخت.
براساس گزارش شرکت کارگزاری نهایت نگر، در نمودار قیمت سهام شرکت معادن منگنز ایران با نماد معاملاتی کمنگنز، پس از آنکه در دو ماه گذشته قیمت موفق به ثبت سقف قیمتی ۳۰۸ تومان شد، در مسیر اصلاح و افت قرار گرفت و تا محدوده ۲۳۰ تومان در هفته گذشته، پایین آمد و نزدیک به ۵۰ درصد آخرین گام صعودی میان مدت و ۳۸.۲ درصد آخرین گام صعودی بلند مدت خود را اصلاح کرد و به منطقه حمایتی کلاستر فیبویی این صعودها رسید. در بررسی بیشتر نمودار قیمت اما مشاهده می‌کنیم که:

۱. قیمت در این محدوده به کف کانال صعودی رسیده است. کف کانال صعودی نشان داده شده، حمایت مناسبی برای خاتمه حرکت اصلاحی بوده و می‌تواند با واکنش مثبت قیمت همراه شود.

۲. در این محدوده یک تبدیل سطح مقاومت به حمایت نیز داریم. به عبارتی محدوده فعلی در گذشته مقاومت مهمی برای قیمت بوده است که هم اکنون تبدیل به حمایت شده و می‌تواند مانع از افت بیشتر قیمت شود.

۳در محدوده فعلی، واگرایی مخفی مثبت نیز داریم.

۴. در موج شماری نیز، این محدوده می‌تواند با توجه به اصلاح قیمتی تا ۵۰ درصد موج سوم، خاتمه موج چهار بوده و با عدم نفوذ به دامنه موج دوم، در همین جا خاتمه یافته و قیمت در مسیر رشد در قالب موج پنجم قرار گیرد.

کانال صعودی در

جمع بندی:

با در نظر گرفتن جمیع موارد فوق و با رعایت حد ضرر محدوده ۲۰۰ تومان، خرید در محدوده فعلی برای هدف اول در سقف قبلی در محدوده ۳۰۸ تومان و هدف بعدی در سقف کانال در ۳۳۰ الی ۳۴۰ تومان، گزینه مناسبی است. باید در نظر گرفت که در محدوده ۲۶۰ الی ۲۷۰ تومان با توجه به شرایط کنونی بازار، لازم است که حد ضرر به نقطه ورود منتقل شود.


-نظریه قطعی من هم بستن سایتها وکانال های پولی است.......
-حتی ان سایتهایی که مجوز هم دارند دلیل بر داشتن تجربه فنی نیست صرفا مدارکی را تکمیل کرده اند ومجوز گرفته اند گواهینامه رانندگی را همه میتوانند بگیرند ولی داشتن گواهینامه دلیل بر راننده ماهر بودن نیست.
-شاخص کل فردا هم ارام و...درجا خواهد زد شاید هم اول با صعود وبعد نزول همراه باشد یا بالعکس....
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 8


tsetmcموقعیت حساس شاخص کل
دوشنبه 06 دي 1395 ساعت 7:34 | بازدید : 109 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-جدول  مجازی  تستی دوم سهام در ادامه مطلب جدول اول در ارشیو سایت سمت چپ ادامه مطلب

-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید


-به هر حال روزهای سخت بورس تمام خواهد شد  

-حق خپارس همچنان پرقدرت معامله میشود
-خوب الان ساعت 9/40دقیقه شاخص کل 100واحد مثبت میشه گفت بداد شاخص رسیدند شاید هم اثر موثر صبحانه بود که ما خوردیم
-دم شاخص گردان گرم شاخص شد 80008واحد
-کبافق دوباره امد بالای 10000ریال
-بالبر هم صف خرید شد 
-احتمال گران شدن خودرو ها وجود دارد
-سلام 
افزایش سرمایه حداقل 50 درصدی وساپا به زودی انجام میشه زدنگ زدم امور سهام گفتند 
پاسخ : سلام برشما

-غسالم صف خرید است اما در ذهن بیم توقف میرود
-شپمچا روز روزگاری زیر 7500ریال سیگنال دادیم الان9551ریال
-هوشیار شدند ونگذاشتند بازار به زیر 80000واحد کشیده شود وحمایت واقعی بود الان  شاخص 150واحد مثبت
-شخارک در جدول قرار میگیرد در ادامه مطلب
-شپارس در جدول قرار میگیرد
-از طریق رایزنی با دولت و مجلس
-در گفتگو با یک کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:
-ولساپا در جدول قرار میگیرد
-سهم هایی که در جدول قرار میگیرد ضریب ریسک پایینی دارد وحد ضرر را به ده در صد کاهش وحد سود را ده درصد ممکن است عملی سازد
-مشخص شدن حمایتها ومقاومتها در جدول نوعی تمرین وحفظ حافظه است تا مظنه بازار از دست خارج نشود
-دسانکو -افرا امروز بازگشایی میشوند
-حق خپارس صف فروش موقت.... حقوقی سهم باید جهت نقد شوندگی حق تقدم از خود سهم حمایت کند یعنی خپارس 900ریالی بشود 1200الی 1300ریال  تا زمانی که قیمت سهم زیر 100تومان است معضل حق لاینحل باقی خواهد ماند
-الان  سهام دارانی که موفق به فروش حق خپارس شده اند براحتی خپارس را در 900ریال می خرند

-کچاد

موضوع: تصمیم هیئت مدیره به انجام افزایش سرمایه تفویض شده در مجمع فوق العاده 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت
 شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03هیئت مدیره سازمان
 بورس و اوراق بهادار) به استحضار می رساند پیرو تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده 
مورخ 
1395/01/24 مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از مبلغ 17,100,000,000,000 ریال
 به مبلغ 35,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات 
حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور جبران مخارج سرمايه گذاريهاي انجام شده 
و تکميل و اجراي طرح هاي توسعه ، هیئت مدیره
 در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ 28,215,000,000,000 ریال
 به مبلغ 35,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات 
حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور جبران مخارج سرمايه گذاريهاي انجام شده
 و تکميل و اجراي طرح هاي توسعه اقدام نماید. 

-حقوقی خپارس در مقابل یک عمل انجام نشده قرار گرفته هیچ چاره ای ندارد مگر اینکه قیمت سهم را بالای 1000ریال ببیند
-افزایش سرمایه های بی ملاحظه مثل وبصادر باعث شد بعلت تعداد بالای سهام زیان انباشته ردیف شد حتما یادتان هست من سهم ها را بر حسب تعداد طبقه بندی میکردم سهم ها از زیر 100میلیون شروع میشد تا بالای 50 میلیارد......وقتی سهمی پشتوانه واریز 1000ریال را ندارد چرا باید 50میلیاردی بشودبگذارید همان 10 میلیارد 15 میلیارد باقی بماند
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 4


tsetmcوصنعت
یکشنبه 05 دي 1395 ساعت 7:7 | بازدید : 71 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-جدول  مجازی  تستی دوم سهام در ادامه مطلب جدول اول در ارشیو سایت سمت چپ ادامه مطلب

-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید


-بازار نیاز به حمایت دارد
-سهام در کف مستعد خرید حدود 200 سهم مهم موج تقاضای مستمر است

-دیروز توکانالهای تلگرام یک موج تعدیل برای نماد خودرو راه انداختند ولی.....تمام ترفند ها وحربه ها وموج سازی های تمام کانال ها بی ثمر وبی فایده است
-دیروز به بنده خدایی گفتم مدیران خپارس اگر قصد جذب 1000ریال حق تقدم ها راد ارند دست روی دست بگذارند چیزی نصیبشان نخواهد شد مگر اینکه یک کار اساسی وریشه ای انجام دهند حقیقی وحقوقی را تشویق به واریز وجه 1000ریال کنند
-سلام حمایت دسبحان را میفرمایید .فرموده بودید بعد مجمعپاسخ : سلام دسبحا ..... می بینید نقدینگی سمت گروه دارو فعلا متمرکز نیست ولی دسبحا یکی از گزینه های روی میز اینده هست-
-حمله شیر گرسنه به یک روستا در روز روشن
-
 پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 3,000,000,000,000 ریال به مبلغ 6,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته به منظور اصلاح ساختارمالي،جبران سرمايه گذاريهاي انجام شده،حفظ نقدينگي وافزايش عمليات جاري وتوسعه فعاليتهاي جديد که در تاریخ 1395/09/30 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد. 

-فنوال مستعد رشد کساپا مستعد رشد اما واقعیت داستان فعلا نقدینگی در بورس کمتر چرخ میزند
-من هم موافق کنترل بازار جلوگیری از حباب قیمتی هستم ولی نه تا این حد که بازار محدود بماند
-کروی در روند مخالف اب فعلا صف فروش
-
بازگشايي و توقف نماد معاملاتي بپاس195/10/5 10:15
کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نمادمعاملاتي شركت بيمه پاسارگاد (بپاس1) پس از برگزاري جلسه هيأت مديره در خصوص افزايش سرمايه و ارائه اطلاعات پيش بيني با سرمايه جديد با محدوديت دامنه نوسان قيمت تا سقف 50 درصد، امروز يکشنبه مورخ 05/10/1395 آماده انجام معامله مي باشد.

-شاخص کل در حال اصلاح قیمت به مرز 80000واحد تا این لحظه 111واحد نزول
-با این باران رحمت اوراق مشارکت واوراق خزانه بعید میدانم بورس رونق بگیرد متاسفانه گویا ادامه این وضعیت برای عده ای اصلا مهم نیست
-بتا سهم با ان تجربه طولانی وکارشناسی بالا فیلتر میشود تجربه ای که میتواند راهگشای پله های موفقیت باشد...حالا عده ای بی تجربه مجوز گرفتند وهیچ از بورس نمیدانند
-کرازی یکی از 200 سهم مستعد رشد در بازار صعودی خواهد بود در جدول قرار می گیرد ولی تا زمانی که بازار صعودی نشده خرید بی معناست
-
سلام وقت به خیر 
دوستانی که سهام صادرات محور نظیر معدنی-فلزی-پتروشیمی-پالایشی , صنایع غذایی و سهام بنیادی دارند در فروش عجله نکنند و سهامداری کنند.با افزایش نرخ ارز شاهد جهش رشد در این گروهها خواهیم بود .همچنان با افزایش نرخ ارز گروه خودرو حرفی برای گفتن نخواهند داشت!!!هرچند هر روز با شایعه ای در خصوص فروش بلوک بانک پارسیان نفسی به این گروه برای نوسانگیری بدهند!!که سرمایه گذاری سمند در ایرانخودرو فعالانه نوسان خواهد گرفت!!! 

همیشه بعد از افزایش نرخ ارز یک موج تورمی ایجاد میشه که به تبع آن بورس موج صعودی خواهد داشت!!
پاسخ : سلام ودرود برشما

-تا فردا خدا نگه دار
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 21


tsetmcنماد بورس
جمعه 03 دي 1395 ساعت 7:35 | بازدید : 121 | نویسنده : حامد | ( نظرات )

سلام روز بخیر


-خپارس مثبت شروع کردشروع مثبت یعنی تثبیت حمایت اول 900ریال
-حق تقدم خپارس با حمایت روبروست......
-هوش سبز توصیه به نگهداری خپارس می کندمیان مدت چون عده ای در محدوده زیر 900ریال هم خرید دارند
-ارزش روزانه معاملات محدود است تعادل وزنه به نفع سپرده واوراق مشارکت است مدیران بورس باید ترتیبی اتخاذ کنند نقدینگی بسمت ترزیق بورس بچرخد
-رتکو در جدول قرار میگیرد در ادامه مطلب
-خکار در جدول قرار میگیرد در ادامه مطلب
-ک کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

سناریوی انتخاباتی دولت و پیش بینی ۳ ماه پایانی بورس

یک کارشناس بازارسرمایه وضعیت بازار سرمایه در سه ماه پایانی سال را با توجه به رونمایی دولت از سناریوی انتخاباتی بازار سرمایه، قیمت دلار و گزارش های ۹ و ۱۲ ماهه شرکت ها پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن عباسی مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر ( اِماکو) درباره وضعیت بازار در سه ماه پایانی سال جاری اعلام کرد اگرچه با افزایش قیمت دلار، نفت و محصولات پتروشیمی، قیمت های جهانی و بهبود تولید خودرو و تعدیل مثبت احتمالی شرکتهای خودروسازی در گزارش های 9 ماهه و یا 12 ماهه و ارایه بودجه های قابل قبول سال 96 شرکتها، می توان به رشد بازار در سه ماهه پایانی و ابتدای سال 96 بسیار امیدوار بود اما جدای از مسایل بنیادین بازار به نظر می رسد چند انگیزه غیر اقتصادی نیز بتواند فضای بازار سرمایه را برای رشد در سه ماهه پایانی و اوایل سال آینده آماده کند.

برای درک موضوع بهتر است نگاهی به تغییرات سیاسی کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بیندازیم.

به نظر می‌رسد یک برنامه جامع برای جلب توجه قشر بزرگی از جامعه شامل دهک های مختلف درآمدی و اقشار بادرآمد پایین و متوسط و قشر تحصیلکرده، دانشجویان و روشنفکران و در نهایت فعالان اقتصادی در نظر گرفته شده است.

توجه دولت به بخش سلامت، عدم حذف یارانه ثروتمندان (که ممکن است به دلیل بروز خطا در شناسایی ثروتمندان باعث ایجاد نارضایتی عمومی شود) جهت راضی نگه داشتن دهک های درآمدی پایین در نظر گرفته شده، رونمایی از منشور شهروندی، حفظ برجام و عدم موضع گری خاص در برابر منتقدان و اتفاقات سیاسی پیرامون برجام جهت حفظ دستاودرهای عمومی برجام (که این دو مورد به عنوان بسته ویژه روشنفکران، قشر تحصیلکرده و طبقات میانی هدفگذاری شده را  میتوان به عنوان سر فصل های برنامه های اجرایی دولت تا کنون ارزیابی کرد) اما هنوز فعالان اقتصادی نسبت به باقی ماندن رکود گله دارند.

اگرچه که تسهیلات برجام را در مراودات مالی نمی توان منکر شد و همچنین فضای مذاکرات تجاری پسابرجام و فراموش شدن برنامه های پر هزینه دور زدن تحریم ها می تواند همچنان فعالان اقتصادی را به دکتر روحانی امیدوار نگه دارد اما ممکن است تنها قسمتی که باعث ریزش آرای انتخاباتی روحانی در دوره بعدی شود حوزه اقتصادی باشد.

خصوصا اینکه افزایش قیمت دلار و باقی ماندن رکود،کشف برخی فسادهای اقتصادی در نهادها، موسسات و شرکتهای بزرگ دولتی  زمینه را برای افزایش انتقادات باز نگه داشته است.

با این وجود، دولت یک میانبر اقتصادی پیش رو دارد و آن شاخص بورس است که یکی از حوزه هایی است که در دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی توفیقی کسب نکرده و انتقادات به آن در چند ماه اخیر به اوج خود رسیده است.

دولت نیک می داند بورس به طور مستقیم و غیر مستقیم ( از طریق  تامین اجتماعی، صندوق های ذخیره و بازنشستگی و...) زندگی حدود 30 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بعید است که در حال حاضر که شرایط بنیادین نیز چراغ سبز رشد بازار را روشن کرده، دولت از این فرصت برای کمرنگ کردن انتقادات اقتصادی نکاهد.

باید بد بین باشیم که فکر کنیم دولت از رونمایی منشور شهروندی در آستانه پایان دولت خود نگذشته باشد و در عوض یکی از آماده ترین موتورهای جمع آوری آرای انتخابی را تا پایان عمر دولت خود خاموش نگه دارد.

باید توجه داشت که بسیاری از نهادهای زیر مجموعه دولت از جمله تامین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی بزرگ، صندوق های ذخیره و ... با نزدیک شدن به پایان سال نیازمند نقدینگی برای پرداخت های آخر سال به اعضا خواهند بود. ضمن اینکه برخی سهام موجود در دست سازمان خصوصی سازی تنها در یک بازار پر رونق قابلیت نقد شدن خواهد داشت.

باید دید دولت سناریوی بازار ارز را در بازار سرمایه نیز پیاده خواهد کرد و یا همچون سالهای گذشته از ظرفیت های این بازار برای کاهش انتقادات استفاده نخواهد کرد؟ انتظار می‌رود دولت فرصت چابک سواری با این اسب زین کرده را از دست ندهد.


-کساپا با تقاضا روبروست در جدول قرار میگیرد
-شرکت کارگزاری نهایت نگر گزارش می دهد:
-ورناد ر جدول قرار میگیرددر ادامه مطلب
-ما حواسمان جمع است چی بنویسیم چه موقع بنویسیم 
-
بازگشايي نماد معاملاتي فخوزح95/10/4 10:55
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي حق تقدم شركت فولاد خوزستان جهت عرضه 540ر561ر59 عدد حق تقدم استفاده نشده با محدوديت هر دستور خريد حداكثر 000ر100 عدد ،( بدون محدوديت نوسان قيمت )آماده انجام معامله مي باشد. لازم به ذكراست تنها كارگزار معرف (ناظر)حق تقدم استفاده نشده مجاز به فروش مي باشد وخريداران، حق فروش حق تقدم استفاده نشده را نخواهند داشت(قابليت معامله مجددرا ندارد). همچنين كارگزارخريدار موظف به پرداخت وجه پذيره نويسي حق تقدم خريداري شده مي باشد، لذا خواهشمندست كارگزاران محترم نسبت به اين موضوع دقت نمايند.مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-یک شوک مثبت میتواند بیش از 200نماد را ده درصد رشد دهد
-
-وصنعت در جدول قرار گرفت
-ساعت 12/10دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
موضوعات مرتبط: دیده بان بازار ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 4


تعداد صفحات : 2