close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
دیده بان بازار
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

دیده بان بازار

سلام روز بخیر


-خوب از ساعت ده بازار را رصد میکنیم کار اداری بود محل کار دیر رسیدیم
-افت ناگهانی ومعادن را زیر نظر داشته باشید
-فایرا روزهای قبل به حساسیتهای رشد سهم دقیقا اشاره شده بود الان بیشترین وسنگین ترین صف خرید را دارد
-ثشرق تا 1215ریال رشد کرد وبا اصلاح قیمت روبرو شده سهم تحت نظر الان 1050ریال
-یک مدل کاری در بازار هست نمی گذارد تفکر حرفه ای دایمی شکل بگیرد این مدل همیشه تفکر حرفه ای ها را به هم میزد چاره کار وراه مبارزه با بازار گردانهای حرفه ای پشت سهم ها خرید در سه الی چهار پله است

-بازی ذوب 750 الی 810ریال بود

- الان بازی ذوب 800الی 850ریال خواهد بود 

کسی که وارد سهم میشود در ذهنش باید 750ریال را ثبت ذهن منفی وذهن مثبت 900ریال خواهد بود تا اطلاع ثانوی


-اما فولاد فعلا یک بازی دارد بدترین حالت 1500ریال بهترین حالت 1900ریال یعنی  محدوده نوسانی 400ریالی دارد....الان 1780ریال

-تفسیر بازار الان رشد شاخص به مدد نمادهای رند واصلاح قیمت نمادهای کناره بازار

وزمانی که همه وارد نمادهای رند بشوند دوباره رشد نمادهای کناره شروع میشود


-خبهمن -غالبر در حال بازگشایی هر دوسهم را رصد کنید

-برداشت دقیق تحلیل ما شاخص به 82000واحد رسید اولین بانکی در حال باز گشایی نماد وبملت....سعی کنید به نوشته های ما اعتماد کنید
-شاخص کل همین لحظه82005واحد ونماد وبملت در حال باز گشایی دارم به خودم امیدوارمیشوم برداشتهایم تقریبا به رفتار بورس نزدیکتر شده
-بزرگترین مشکل گروه بانک وبصادر است
-تا فردا خدا نگه دار
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
حامد بازدید : 36یکشنبه 29 مرداد 1396 زمان : 7:10 نظرات ()

سلام صبح بخیر


-شاید اوان تا6000ریال هم رشد کند شاید
-مدیرعامل تامین سرمایه امید به بورس پرس خبر داد:

رویدادی مثبت برای بازار سرمایه و شرکت های تامین سرمایه در پیش است

مدیرعامل تامین سرمایه امید از در پیش بودن رویدادی مثبت برای بازار سرمایه و شرکت های تامین سرمایه خبر داد.

حبیب رضا حدادی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، با اعلام در پیش بودن رویدادی مثبت برای بازارسرمایه و شرکت های تامین سرمایه ، اظهار داشت: یکی از موارد و خواسته های شرکت های تامین سرمایه ، کمک و همراهی نهادها و دستگاه های مختلف ایجاد تسهیلات با هدف توسعه ابزارهای مالی مختلف است که خوشبختانه یکی از این موارد در حال نهایی شدن است.

وی ادامه داد: در حالی شرکتهای تامین سرمایه بابت مدیریت اوراق تحت تعهد خود (بازار گردانی) مبالغ با اهمیتی از درآمد کارمزد بازارگردانی را هزینه می کنند که براساس قوانین موجود، جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی نبود. از این بابت از ابتدای سال 94 شرکت تامین سرمایه امید جلسات بسیار زیادی با مسولان سازمان امور مالیاتی در تمام سطوح سازمان برگزار کرد که در نهایت با تعامل سازنده بین روسای دو سازمان بورس و امور مالیاتی به ثمر نشست.

این مقام مسئول افزود: به این ترتیب پس از دو سال پیگیری‌های مستمر "در اجرای تبصره یک ماده 148 قانون مالیاتهای مستقیم، هزینه‌های بازارگردانی اوراق بهادار شرکت های تأمین سرمایه و همچنین کارمزد پرداختی توسط بانی اوراق بهادار به شرکت های تامین سرمایه با موافقت وزیر اقتصاد، از سوی سازمان امور مالیاتی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته شد.

حدادی ادامه داد: با این اوصاف مقرر شده طی روزهای آینده ابلاغیه ایی در این مورد صادر شود که مربوط به قابل پذیرش شدن هزینه های ناشی از کارمزد پرداختی نگهداری اوراق و همچنین هزینه های فروش به کسر و بازخرید ناشی از فعالیت بازار گردانی شرکت های تامین سرمایه است.  

انتهای پیام


-شاخص کل الان 81821واحد راهی کوتاه تا 82000واحد شاخص مهندسی شده رشد میکند
-فسرب صف خریدتا این لحظه اشارهای قبل ما در محدوده حمایت 2600ریال صحیح بود
-فملی الان 1920ریال باز هم توصیه های ما در قیمت های کمتر صحیح بود قبل مجمع وبعد مجمع
-ومعادن الان1303ریال اشاره های ما در محدوده 1200ریال صحیح بود
-ذوب اشاره صحیح ما در محدوده 750و760ریال بود....ذوب در بلند مدت با افت وخیز های 50ریالی همراه خواهد بود ولی سرانجام به مرز1000ریال خواهد رسید

-این هم معضل مسکن مرتبط با بورس

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960528000098


-تفکر دولت این است بافت فرسوده خریداری وانبوه سازی شود در این وضعیت قیمت تمام شده بالا میرود وقدرت خریدار پایین ضمنا...انبوه سازی میلیونی مسکن غیر ممکن است.....یعنی در چهار سال اینده بخش مسکن بورس ممکن است حاصل ابتکارات شخصی شرکتها رشد کنند ...شوک دولتی مسکن به بورس تقریبا غیر ممکن میشود
-گروه فلزات اساسی فعلا پرچمداررشد شاخص کل است
-لاریجانی:

لاریجانی: فینال رای مجلس به وزیران امشب تمام می شود

به گفته رییس مجلس، امروز تلاش می شود پرونده بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم بسته شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از روزنامه شرق،جلسه امروز مجلس جهت بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم با ادامه بررسی برنامه‌های عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی آغاز می‌شود و پس از آن وزرای پیشنهادی برای وزارتخانه‌های صنعت، فرهنگ و ارشاد، کشور، نفت، نیرو و ورزش و جوانان بررسی می‌شوند.  

طبق گفته‌های علی لاریجانی رییس مجلس درچهارشنبه گذشته، جلسه امروز تا شب ادامه خواهد داشت تا تلاش شود پرونده بررسی کابینه دوازدهم بسته شود، هر چند روز پنجشنبه برخی وزرا مخالف نداشتند اما گمان می‌رود مخالفت با برخی از آنها کم نباشد. هرچند لابی‌ها از مسائل دیگری حکایت دارد، شاید سرآمد مخالفت با وزیران پیشنهادی در روز جاری، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر پیشنهادی کشور باشد.

انتهای پیام


-شتران شپنا دو سهمی که ما دقیقا در قیمتهای کمتر اشاره به رشداین دو سهم داشتیم شتران2726ریال شپنا 2934ریال الان بیش از ده درصد رشد را تجربه کردند
-شاخص کل 82000واحد را موقتا رد کرد با قدرت نمادهای رند این حرکت بازار را ما یک ماه پیش مدام عنوان میکردیم
-امکان رشد تدریجی شاخص تا 83000واحد
-حمایت کرباسیان از بازار سرمایه جدی است
-.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

راه های هوایی، زمینی و دریایی یمن باز شد
شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد: کمک های بشردوستانه از همه راه های هوایی، زمینی و دریایی وارد یمن شود

-فایرا دقیقا اینجا چند بار گفتیم سهم تحت نظر این سهم بعد از نزول موقت الان صف خرید دارد
-پست روز 25 مرداد به نام فایرا زده شده بود
-رئیس مرکز مطالعات استراتژیک اعلام کرد:

رشد ۲۰ درصدی تولیدات سایپا/ برنامه عرضه دو مدل و محصولات سایپا سیتروئن

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک گروه سایپا با بیان رشد ۲۰ درصد تولیدات به رغم کاهش تولید پراید و افت ۱۴ درصدی گروه ایکس ۱۰۰ ، برنامه عرضه دو مدل و تولید سایپا سیتروئن را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسن قره یی در مورد آمار تولید محصولات گروه سایپا و همچنین محصولات جدبد اظهار داشت: به رغم کاهش تولید پراید و افت 14 درصدی گروه ایکس 100 ، تولید محصولات گروه در مجموع نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد نشان می دهد.

وی با بیان اینک به طور یقین محصولی با مشخصات و قیمت پراید در دنیا وجود ندارد و نمی توان خودرویی با همان شرایط جایگزین آن کرد، ادامه داد: تولید محصول SP100 تا پایان سال آغاز و عرضه آن در سال آینده خواهد بود. همچنین تولید خودرو کوییک نیز آغاز شده و با افزایش تدریجی ، در پائیز عرضه خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول،محصولات جدید در راستای سیاست های سایپا در محدوده قیمتی پایین تولید و به بازار عرضه خواهد شد و طبق برنامه ، کاهش تولید محصولات قدیم و جایگزین کردن با محصولات جدید در دستور کار قرار گرفته است. به عنوان مثال ظرفیت شرکت سایپاسیتروئن 190 هزار دستگاه است و در یک بازه زمانی 4 ساله محصولات جدید سایپاسیتروئن به مرور جایگزین محصولات فعلی می شوند و خطوط تولید برخی از این محصولات به شرکت های دیگر منتقل می شوند.

قره یی در خصوص محصولاتی که در سایپا سیتروئن تولید خواهند شد گفت: در حال حاضر در مرحله سفارش گذاری خطوط تولید و قوای محرکه هستیم و قرارداد با سازندگان جهت تولید قطعات این محصولات در ایران در حال انجام است. در این میان قرار است اواخر پاییز، اولین خودرو وارداتی C4 وارد بازار ایران شود.

‌وی با بیان اینکه مذاکره با سایر شرکای سایپا در جریان است ، ادامه داد: با برلیانس در حال مذاکره هستیم و به تازگی محصول جدید برلیانس کراس را وارد بازار کرده ایم. با کیا و نیسان نیز مذاکرات خوبی صورت پذیرفته و به محض نهایی شدن اعلام می شود .

انتهای پیام


-

عملکرد ۳ ماهه "شبندر" منجر به اقبال سهام پالایشگاه ها شد

انتشار عملکرد ۳ ماهه پالایشگاه بندرعباس به همراه رشد قیمت نفت و اثر گذشته تعدیل سود، منجر به اقبال سهام پالایشگاه ها شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه بندرعباس که در عملکرد 12 ماهه سال قبل، سود هر سهم را حدود 19 درصد افزایش داده و از 628 به 746 ریال رسانده بود، برای سه ماه سال جاری هم اعلام کرد 35 درصد معادل 257 ریال از سود پیش بینی شده 731 ریالی را محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از هزار و 253 درصد افزایش نشان می دهد.


-در گفت وگوی بورس پرس با مدیرعامل فرابورس:

زمان انتقال 11 شرکت به پرریسک ترین تابلو اعلام شد/ شرکت های دیگر در نوبت

مدیرعامل فرابورس زمان و جزییات انتقال بانک شهر و ۱۰ شرکت مانند پتروشیمی اصفهان، پیام، تولی پرس، کف ، سموم علف کش و... به بازار پایه ج را اعلام کرد.

امیر هامونی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره انتقال بانک شهر و ۱۰ شرکت معروف و قدیمی از جمله پیام، پتروشیمی اصفهان، تولی پرس، کف و... به بازار پایه ج فرابورس اظهار داشت: این تعداد شرکت شامل چندین شرکتی هستند که از سال گذشته مهلت داشتند تا نسبت به تکمیل اطلاعات در کدال کرده تا در تابلو ب فرابورس باقی بمانند.

وی ادامه داد: در این میان تعدادی از شرکت ها ، از منظر دو موضوع شفافیت و نقدشدندگی اقدام به تطبیق با مقررات و شرایط کردند و در بازار پایه ب باقی ماندند اما به رغم ارسال نامه ها و نامه های پیرو از سال گذشته ، در مرحله اول ، 11 شرکت نتوانستند شرایط لازم را احراز کنند.

این مقام مسئول با اعلام برگزاری برنامه خبری با خبرنگاران در این مورد طی هفته جاری ، درباره زمان انتقال 11 شرکت اعلامی به بازار پایه ج فرابورس هم به بورس پرس گفت: بعداز برگزاری نشست خبری و ارایه جزییات، از اول شهریور فرایند انتقال شروع خواهد شد.

هامونی درباره هدف از انتقال شرکت ها به بازار پایه ج که پر ریسک ترین نوع بازار و بدون محدویت دامنه نوسان است، توضیح داد: طی سال هالی اخیر تعدادی از شرکت ها با کمترین درجه شفافیت و نقدشوندگی، از بورس حذف و یا از بازار خارج شده بودند. گروهی هم چند سال بدون مدیر بوده و صورت های مالی حسابرسی شده نداشته و یا حسابرس اقدام به عدم اظهار نظر یا گزارش مردود در مورد صورت های مالی کرده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس طبق مصوبات سال گذشته و مهلت یک ساله ایی که به این دسته شرکت ها داده شده ، طبیعی است که شرکت هایی که قادر به احزار شرایط نیستند، باید به مرور به بازار پایه ج منتقل شوند که با 11 شرکت در اول شهریور شروع و در آینده هم ادامه خواهد یافت.

به گفته هامونی، با انتقال شرکت ها به بازار پایه ج که با توقف نماد روبرو هستند، سهامداران قادر به خرید و فروش می شوند. 

براساس این گزارش، 11 شرکتی که در مرحله اول به بازار ج منتقل می شوند شامل بانک شهر و شرکت های پتروشیمی اصفهان، پیام، تولی پرس، کف ، سموم علف کش، آینده سازان بهشت پارس ، بسته بندی مشهد، سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان، کارتن مشهد و تجهیزات سدیدهستند.

در این بازار شرکت های داروسازی قاضی، کاشی نیلو، خدمات فنی فولاد یزد، سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین، بیمه زندگی خاورمیانه و موسسه مالی نور حضور دارند.

طبق ماده 10 نحوه انجام معاملات در بازار پایه و 3 تابلوی الف، پایه ب و پایه ج ، داد و ستد سهام و حق تقدم خرید سهام در تابلو ج  تنها در سه روز معاملاتی هفته شامل روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه بوده و معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در این تابلو به صورت عادی و با انجام دو مرحله حراج ناپیوسته صورت می‌گیرد با این تفاوت که نوسان روزانه قیمت سهام دامنه و محدودیتی ندارد.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
--
-
-
حامد بازدید : 13شنبه 28 مرداد 1396 زمان : 7:13 نظرات ()

سلام روزبخیر


-زگلدشت را هفته قبل در منفی ها ی عرضه شده جمع کردندحمایت اول 4000ریال مقاومت اول 4750ریال فعلا
-امان از اوان رشد می کند بی امان
-سنگین ترین صف فروش فایرا تا این لحظه 94 میلیون سهم
-وساخت با تقاضا روبروست تا این لحظه  9 میلیون صف خرید
-شاخص کل ممکن است در شهریور مقطعی 82000واحد را لمس کند
-اپ حمایت 22000ریال ولی تا 23000ریال افت میکند مقاومت 25000ریال
-ذوب دوباره در حال رشد
-بورس پرس خبر می دهد:

نماد سایپا تا زمان توضیح و ارایه اطلاعات زیرمجموعه مهم بسته می ماند

نماد سایپا تا زمان رفع ابهامات و توضیح مدیران و ارایه اطلاعات زیرمجموعه مهم یعنی سرمایه گذاری سایپا ، بسته خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از تعدیل 158 درصدی سود هر سهم سال مالی گذشته سایپا ، نماد این شرکت از 31 اردیبهشت تا کنون بسته و قول مدیرعامل آن مبنی بر بازگشایی نماد قبل از مجمع 31 تیر عملی نشده تا سهامداران این شرکت همچنان محروم از انجام معامله باشند.

براساس این گزارش، با ایرادهایی که سازمان بورس به اطلاعات ارایه مربوط به تعدیل سود مخصوصا" کاهش فروش 2 هزار میلیارد تومانی و افزایش سود سال مالی قبل وارد کرد، موضوع به سازمان حسابرسی ارجاع داده شد. سپس سازمان بورس یک روز قبل از مجمع اقدام به اعلام مواضع کرد اما مجمع با تقسیم سود 8 ریالی هر سهم و حاشیه هایی مانند خروج نماینده سازمان بورس و بی توجهی به نکات حسابرس و سازمان بورس برگزار شد.

در این میان ، مدیران "خساپا" توضیحی نداده اند تا ابهامات و سئوالات سازمان بورس و برخی سهامداران باقی بماند و نماد آن همچنان بسته.

اما دیروز یکی از روزنامه ها در تیتر صفحه اول اعلام کرد نماد سایپا بزودی بازگشایی می شود ولی بررسی های بورس پرس نشان می دهد نماد این شرکت تا زمانی که ابهامات مطرح شده ، برطرف نشود بسته خواهد ماند .

چرا که به دلیل اهمیت بندهای گزارش حسابرس به ویژه اثرات عدم تلفیق صورت های مالی شرکت سایپا با سرمایه گذاری کارکنان سایپا و سرمایه گذاری رنا ، باید در درجه اول منتظر ارایه توضیحات و صورت های مالی حسابرسی شده سرمای گذاری سایپا و در درجه دوم اطلاعات سایپا بود .بنابراین تا زمان دریافت اطلاعات  و بررسی های لازم ، نماد "خساپا" متوقف خواهد ماند.

براساس این اطلاعات، "خساپا" که با سرمایه بیش از 3.9 هزار میلیارد تومانی برای هر سهم سال مالی اسفند جاری ، 141 ریال سود پیش بینی کرده در پایان سه ماه اول سال نه تنها سودی را محقق نکرده بلکه 24 ریال هم شناسایی کرده است. در حالی که طی دوره مشابه سال گذشته ، به ازای هر سهم یک ریال سود محقق شده بود.


-گروه فلزات اساسی نیاز به یک اصلاح قیمت ده درصدی مشهود است
-حجم معاملات ذوب در حال افزایش است
-رکیش حمایت 3700مقاومت فعلا نامشخص وضعیت مجاز محفوظ...سهم با گرایش بالا در بازار
-
از سال 86 تا کنون صورت گرفته؛
پرداخت ۲۶ میلیارد تومان سود نقدی توسط "خساپا" بابت اقساط سهام عدالت
سرمایه شرکت 3927 میلیارد تومان منقسم به ۳۹ میلیارد و ۲۶۷میلیون سهم ١٠٠ تومانی است و تعداد ۳۹۳میلیون سهم معادل یک درصد‏ سهام این شرکت در تاریخ‌ 17 مهر 86 به ارزش ۱۴ میلیارد تومان به طرح توزیع سهام عدالت واگذار و ارزش روز آن تا خرداد امسال مبلغ ۵۵ میلیارد تومان است.


در سال‌هایی که بخشی از سهام شرکت سایپا به سهام عدالت واگذار شده در مجموع مبلغ ۲۶ میلیارد تومان سود نقدی از این شرکت دریافت و بابت اقساط به حساب خزانه واریز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه(سنا)، طرح توزیع سهام عدالت از سال 85 تاکنون در کشور در حال اجرا است و بر اساس قانون تا کنون درصدهای متفاوتی از سهام 60 شرکت در سبد سهام عدالت تحت عنوان شرکتهای سرمایه‌پذیر قرار گرفته است.

همچنین بر اساس طرح توزیع سهام عدالت یک میلیون تومان از سهام این شرکت‌ها به این شرط به مشمولان داده شده است تا در مدت 10 سال از محل سود سالانه این سهام، اقساط آن تسویه شود.

از این رو در پایان مدت 10 ساله پرداخت و تسویه اقساط، مطابق قانون از امسال سود سال مالی 95 شرکتهای سرمایه‌پذیر به صورت نقدی به مشمولان پرداخت خواهد شد.

بر این اساس تاکنون از 60 شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت کار قیمت‌گذاری قطعی 49 شرکت انجام شده که از این تعداد 46 شرکت به مجمع رفته‌اند و از میان شرکتهای به مجمع رفته نیز 30 شرکت اقدام به تقسیم سود کرده‌اند و 16 شرکت دیگر هم بنا به دلایل مختلف سودی برای مشمولان سهام عدالت تقسیم نکرده‌اند.

همچنین تا به امروز سود تقسیمی مجامع 30 شرکت متلعق به سهام عدالت برای تقسیم میان مشمولان 3345 میلیارد تومان برآورد شده است که قرار است با دریافت سودهای تقسیمی مجامع شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت، این سود مطابق ارزش سهام مشمولان، میان آنها تقسیم شود.

بر این اساس وضعیت سوددهی یا زیان هر یک از این شرکتها بر سود تقسیمی میان سهامداران عدالت و ارزش نهایی سهام هر یک از مشمولان اثرگذار است که یکی از این شرکت‌ها، شرکت سایپا است.

از این رو خلاصه وضعیت این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت نشان می‌دهد شرکت تولید اتومبیل (سایپا)، سهامی عام- در سال ۱۳۴۵ تاسیس و مرکز اصلی شرکت در استان تهران بوده و این شرکت در سال ۱۳۷۴در بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

موضوع فعالیت اصلی این شرکت نیز ساخت انواع خودرو سبک و سنگین و اجزا و لوازم و قطعات یدکی آنها و فروش این فرآورده‌ها و همچنین انجام هرگونه سرمایه‌گذاری و عملیات صنعتی، بازرگانی و خدماتی سودآور و ... است.

همچنین سرمایه شرکت 3927 میلیارد تومان منقسم به ۳۹ میلیارد و ۲۶۷میلیون سهم ١٠٠ تومانی است و تعداد ۳۹۳میلیون سهم معادل یک درصد‏ سهام این شرکت در تاریخ‌ 17 مهر 86 به ارزش ۱۴ میلیارد تومان به طرح توزیع سهام عدالت واگذار و ارزش روز آن تا خرداد امسال مبلغ ۵۵ میلیارد تومان است.

از سوی دیگر در سال‌هایی که سهام این شرکت به سهام عدالت واگذار شده در مجموع مبلغ ۲۶ میلیارد تومان سود نقدی از این شرکت دریافت و بابت اقساط به حساب خزانه واریز شده است.

افزون بر این پیش بینی سود(EPS) شرکت تولیدی سایپا برای عملکرد سال مالی ١٣٩٥ مبلغ ۱۰.۶ تومان به ازای هر سهم است که بنابر اعلام سازمان خصوصی‌سازی پیش‌بینی می‌شود مجمع این شرکت به تقسیم سود حداقل ۲ تومان حدود 19 درصد سود قابل تقسیم بین صاحبان سهام رای دهد که در این صورت و با فرض تقسیم 19 درصدی ‏سود پیش‌بینی شده، در مجموع مبلغ ۷۸۵ میلیون تومان از این شرکت دریافت و بین مشمولان سهام عدالت توزیع شود.


-خپارس حمایت 800مقاومت 920و950ریال.....محدوده ای که ممکن است نوسان شدید داشته باشد
-
دکتر شاپور محمدی:
به دنبال کاهش مالیات معاملات بازار سرمایه هستیم
رییس سازمان بورس عنوان کرد: معتقدیم نرخ مالیات باید بر اساس تجربیات جهانی و بر اساس عرف بازارهای سرمایه در دنیا اخذ شود و بر اساس این رویکرد میزان فعلی (نیم درصد) نیز باید کاهش پیدا کند.


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تعامل با سازمان امور مالیاتی برای کاهش سهم بازار سرمایه از مالیات خبر داد و عنوان کرد: به دنبال کاهش مالیات معاملات در بازار سرمایه هستیم.

دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: سازمان امور مالیاتی برای لغو مالیات معاملات زیان ده چراغ سبز نشان داده است و به رونق قریب الوقوع بازار سرمایه امیدواریم.

دکتر محمدی عنوان کرد:  سازمان بورس معتقد است مالیاتی که از سهامداران اخذ می شود زیاد است و باید میزان آن کاهش پیدا کند.

دکتر محمدی با بیان اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار با جدیت به دنبال کاهش نرخ های مالیاتی در معاملات سهام است، گفتقرار است مالیات، فقط به معاملات سود ده تعلق گیرد و افرادی که در خرید سهام ضرر کرده باشند، به زودی از مالیات معاف شوند.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه این سازمان در تعامل با سازمان امور مالیاتی به دنبال حذف مالیات از سهام زیان ده است، افزود: زمانی که مالیات را از زیان حذف کنیم تنها بخش سود مشمول آن می شود و میزان آن در مجموع کاهش خواهد داشت.

وی افزود: معتقدیم نرخ مالیات باید بر اساس تجربیات جهانی و بر اساس عرف بازارهای سرمایه در دنیا اخذ شود و بر اساس این رویکرد میزان فعلی (نیم درصد) نیز باید کاهش پیدا کند.


رانفور حمایت 23000ریال مقاومت 26000ریال

-تا شنبه خدا نگه دار
-
حامد بازدید : 17چهارشنبه 25 مرداد 1396 زمان : 7:30 نظرات ()

سلام روز بخیر


-امان از اوان که در حال رشد به مقاومت 5000ریال است...سهم باب دندان کارگزاری ها
-شلعاب با تقاضا روبروست سهم تحت نظر
-کرازی حمایت اول 2600 ریال مقاومت اول 3000ریال الان 2850ریال سهم در لیست سهم های با رتبه نقدشوندگی کم قرار می گیرد
-لیست برترین تقاضا پر است از اوراق.....اوراقی که جا پای بانکها گذاشته اند صنعت با سود 4 درصد جان می گیرد نه با سخاب واخزا واوراق بازی
-ذوب را با دمپایی وکتک می خواهند بیاورند 750 ریال ولی مقاومت می کندوتسلیم نمیشود الان 792ریال
-یک سایت مستقل بزنند هرچی اوراق اخزا وسخاب را انجا معامله بزنند.....ادامه این وضعیت هرچی سهام دار تازه وارد بیاید پس از مدتی از بازار سرمایه بیرون خواهد رفت
-ولی گوش شنوایی نیست ودلال بازی در بخش های مالی موج میزند.....تحمیل چند نظر بر 9 میلیون سهام دار نشدنی است.....بجای به حاشیه رفتن ها سعی کنید حضور این 9 میلیون را پر رنگ تر کنید
-تکشا شروع یک صف خرید تا این لحظه
-ختراک شروع یک صف خرید تا این لحظه
-اوان امکان دارد بیشتر از تصور ذهنی ما رشد کند
-ذوب 800ریال تصور ذهنی قیمت مناسب 750ریال 

-اینو بخونید

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960524000141


پدرخش را ما در محدوده 3000ریال کشف رشد کردیم خسته کننده اما رشد کرد الان 4720ریال علت اینکه اینچنین سودهایی نصیب ادم نمیشود کم صبری است وبی تجربه گی

-پکویر حمایت 3700مقاومت 4100ریال الان 3990ریال
-تا دل تان بخواهد پشت سر این کانال ها اماتورها در حال مدیریت هستند به نام سهم یا کانال اشاره نمیکنم ولی اکثریت صرفا یک موج سازی میکنند شاید ان موج موثر بیفتد شاید هم موثر نیفتد
-امروز مهم ترین بازگشایی نماد فایرا پس توقف طولانی مدت است حتما قیمت قبل بازگشایی ووضعیت فعلی سهمرا نگاه کنید ولی تصمیم هیجانی نگیرید

-حکشتی در حال اصلاح قیمت

-شاخص کل تا این لحظه مثبت است ولی اصلاح قیمتی قطره ای در تعدادی از نمادها ادامه د ارد
-
-
--
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
--
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 16سه شنبه 24 مرداد 1396 زمان : 7:42 نظرات ()

سلام روز بخیر


-کمنگنز صف خرید سنگین تا این لحظه
-دخالت در کنترل قیمت سهام روح نوسان طبیعی را می گیرد بگذارید معاملات روان به پیش برود ونقدینگی رتبه نقد شوندگی سهم ها را بالا ببرد
-فخوز محکم تر از همه گروه نمادهای فلزات اساسی ظاهر میشود افت مقطعی خریداران زیادی خواهد داشت
-اوان هم فعلا با این صف خرید سنگین 5000ریال را هدف گرفته است
-الان غبشهر وبشهر غشان غپاک در محدوده های حمایت قرار دارند ولی نقدینگی در فلزات اساسی در حال چرخش است
-

مواضع سازمان بورس درباره قدیمی ترین نماد متوقف اعلام شد


-مدیرعامل شرکت اعلام کرد:

"رکیش" ۲۰۰‌ میلیارد تومانی شد/ دامپینگ شرکت‌های همگروه و درخواست از رقبا

مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش با بیان ۳ دلیل افزایش سرمایه ۳۵ درصدی در مجمع فوق‌العاده، از دامپینگ شرکت‌های پی‌اس‌پی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،صادق فرامرزی اجرای طرح توسعه خدمات پایانه‌های فروش، تعمیر و آماده‌سازی دستگاه‌های قدیمی، خرید انبار و تجهیزات مورد نیاز را 3 دلیل عمده این افزایش سرمایه برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم از طریق افزایش سرمایه فعلی که از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران خواهد بود، بتوانیم به هدف دست پیدا کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت‌های پی‌اس‌پی به‌صورت انحصاری با یکدیگر رقابت می‌کنند، در این میان برخی دست به دامپینگ می‌زنند ما نمی‌توانیم مانع دامپینگ شرکتی بشویم، اما وقتی دامپینگ صورت بگیرد در قراردادها نیز مشکل ایجاد می‌شود،ایران‌کیش همواره افزایش کیفیت را به زیر قیمت فروشی ترجیح می‌دهد و تا به امروز هم نرخ رشد خیلی خوبی داشته است.

این مقام مسئول درباره فروش ام پوزهای ایران کیش گفت: ما ام‌ پوزها را می‌فروشیم و از همه شرکت‌های پی‌اس‌پی که در صف انتظار مجوز آن هستند می‌خواهیم تا دیگر اشتباهی که در پوزها صورت گرفت، تکرار نشود.

فرامرزی با اشاره به آغاز کمپین‌ها و تیزرهای معرفی محصولات ایران کیش در رسانه ملی و سایر رسانه‌ها ابراز امیدواری کرد که از این طریق با فرهنگ‌سازی، استفاده از محصولات جدید ایران کیش فصل نوینی در عرصه خدمات پرداخت شکل بگیرد.

بنابر این گزارش،در این مجمع با قرائت گزارش حسابرس، سهامداران با افزایش سرمایه از 131 میلیارد به 200 میلیارد تومان موافقت کردند-حکشتی امروز از مقاومت 4000ریال عبور کرد حمایت سهم 3200ریال بود که قبل از رشد به این سهم اشاره شده بود
-پارسان باز گشایی شد تاثیر مثبت روی شاخص گذاشت تا این لحظه61واحد البته تا اخر وقت این رقم متغیر خواهد بود
-

شروط 3گانه بانک مرکزی برای برگزاری مجامع بانک ها


-اگر مطالب لینک دار برای بار اول باز نشد ویا تلگرام باز شد برای بار دوم کلیک کنید معمولا سایتها مطالب را وصل به تلگرام از نوع جذب مخاطب کرده اند
-دعبید حمایت 15000ریال بوده چند روزی هست با تقاضا روبروست البته حقوقی هم مقداری خرید داشت امروز.....توصیه میشود بقیه دارویی ها را دقیقا چک کنید
-
-
--
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 12دوشنبه 23 مرداد 1396 زمان : 7:3 نظرات ()

سلام روز بخیر


-ذوب فروشنده محدود است حقوقی هم سنگین عرضه نمی کند گرچه 750ریال قیمت جذاب تری است ولی فعلا اصلاح مشهود نیست
-خودرو حمایت اول تا اطلاع ثانوی 2300مقاومت 2600ریال حمایت دوم 2200ریال
-فولاد 1800ریال....کسی باور نمیکرد ما در محدوده 1350ریال قبل مجمع مدام اشاره میکردیم
-فخوز را یک سال قبل قبل از دومجمع سالیانه اشاره میکردیم حتی قبل از افزایش سرمایه الان 4026ریال
-افت قیمت ومعادن را دقیقا زیر نظر بگیرید
-کمنگنز صف خرید سنگین تا این لحظه25میلیون سهم
-ثشاهد اشاره های ماههای قبل ما قبل از رشد می باشد که با رشد همراه شد حمایتهای قبلی سهم ومقاومتها را چک کنید یحتمل بعد  اصلاح صعودی در راه است
-زگلدشت در قیمتهای کمتر خریدار زیاد دارد ولی فروشنده تمایل به فروش در قیمتهای بالای 4500ریال را دارد حمایت 3800و4000و4200ریال مقاومت 4500و4750و5000ریال
-با سختگیری های معاملاتی گروه غذایی نیز الان در حاشیه قرار گرفته است....
 یک وضعیت نامرئی انگار اجازه معاملات روان به نمادها نمی دهد.....دودش هم تو چشم شرکتها میرود سهام داران خرد در افزایش سرمایه ها شرکت نمی کنند وجذب سرمایه با مشکل روبرو میشود
-وبشهر الان 1364ریال...
-الان وضعیت طوری است هر سهمی که 5 درصد رشد می کند سریعا با فروش مواجه میشود اگر معاملات روان باشد درصد رشد بالا میرود وجذب نقدینگی به بورس نیز افزایش می یابد
-مدیرعامل خبر داد:

دو عامل پوشش ضعیف سود بورس/ تغییر محاسبه کارمزد و افزایش درآمد از دو محل

مدیرعامل بورس تهران علت پوشش ضعیف ۱۳ درصدی سود در عملکرد ۳ ماهه را ناشی از دو عامل پایین بودن درآمد کارمزد معاملات و سودسپرده بانکی دانست و از تغییر فرمول محاسبه کارمزد و افزایش درآمد در نیمه دوم سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بورس تهران که با سرمایه 1.52 میلیارد تومانی از اول دی سال گذشته از بازار پایه فرابورس به بازار اول معاملات بورس منتقل شده ، سود هر سهم سال جاری را 346 ریال پیش بینی کرده اما در عملکرد سه ماه اول ، تنها 13 درصد از این رقم معادل 46  ریال را پوشش داده است.

در این رابطه حسن قالیباف اصل مدیرعامل "بورس" علت این پوشش ضعیف را ناشی از دو عامل کاهش کارمزد معاملات و سود سپرده بانکی دانسته و از تغییر فرمول محاسبه کارمزد و افزایش درآمد از دو محل در نیمه دوم سال به سازمان بورس و سهامداران خبر داده است:


-

انتقاد عبده تبریزی از بازی دولت در بازار بدهی

عضو شورای عالی بورس گفت: دولت به بازار بدهی، به عنوان یک منبع درآمد نگاه می‌کند و متاسفانه وارد بازی خطرناک سود موهومی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین عبده تبریزی در جریان ملاقات فعالان اقتصادی با کرباسیان وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: درحالی تامین مالی از دو طریق بانک ها و بازار سرمایه صورت می گیرد که اشکالات اساسی بازار پول ، گریبان گیر بازار سرمایه شده است. لذا انتظار می رود وزیر آینده اقتصاد در کنار سایر نهادها از جمله بانک مرکزی این معضل را حل کند.

وی ادامه داد: در این شرایط که نرخ سود بانکی بالاتر از تورم بوده و به سپر تورمی تبدیل شده، مردم به معجزه جدیدی مبنی بر سپرده گذاری در بانک ها با سود تا 25 درصدی معتقد شده اند که باید جایی این معجزه متوقف شود. چرا که با بازده اسمی 14 تا 15 درصدی، دادن سودهای بیش از 20 درصدی مشکل ساز است اما اصلاح این موضوع نیز می تواند منجر به صدمه تورمی شود.

مشاور وزیر راه ادامه داد: بهترین راه است که دولت زیان بانک ها را بدهد اما باید هزینه تورمی آن را نیز بپذیرد. پس این یک تله اقتصادی است که اگر حتی این مساله را حل کنیم، دچار تورم هستیم و اگر هم حل نکنیم، اشتغال و تولید امکان پذیر نیست.

عبده تبریزی گفت: اگر دولت روحانی فکر کند وضعیت نامتعادل را ادامه دهد، هیچ اشتغالی ایجاد نخواهد شد. چراکه نرخ نامتعادل در اقتصاد مشکل ساز شده بنابراین چون بودجه نیز مشکلات اساسی دارد، دولت نیز وارد بازی نرخ سود بانکی شده است. قرار بود بازار بدهی کمک کند که تاریخ بدهی ها مشخص شود در حالی که بازار بدهی نیز از کارکرد خارج شده است.

عبده تبریزی افزود: درخواست ما این بود که بازار بدهی کمک کند که دولت این بازار را تاریخ دار کند اما دولت به عنوان یک منبع درآمد به این بازار نگاه کرده و وارد بازی شده است.

انتهای پیام-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 19یکشنبه 22 مرداد 1396 زمان : 7:19 نظرات ()

سلام روز بخیر


-به نیمه سوم مرداد ماه وارد شدیم با تغییرات اقتصادی که در کابینه ایجاد شده احتمالا ماههای اینده بر بورس نیز تاثیر گذار خواهد بود البته تاثیر مثبت
-اوان با این شرایط تا 5000ریال صعود خواهد کرد
-همچنان منتظر اصلاح قیمت ذوب به محدوده 750ریال هستیم البته شاید این انتظار فعلا بی فایده باشد
-واما حکشتی که قبل از صعود هشدا ر حمایت داده بودیم اگر سهم با اصلاح قیمت مواجه شدحتما مد نظر باشد

-حتوکا حمایت 2300ریال

-فولاد الان 1780ریال در محدوده 1350ریال قبل مجمع هشدار صعود دادیم هدف بلند مدت 2000ریال حمایت 1500ریال را مدنظر داشته باشید

-فخوز در حال نزدیک شدن به مقاومت 4000ریال الان دوسال است دهها بار در مقاطع مختلف  سهم را تایید کرده ایم حمایت اول سهم 3500ریال
-وسبحان مدنظر حمایت 1100مقاومت 1300ریال
-مهار بانکها طی ماههای اینده نقدینگی بیشتری را بسمت بورس خواهد کشاند
-گروه خودرو بدون خساپا در حال درجا زدن
-گروه بانک کمپلت تعطیل  فقط وانصار-وخاور مجاز
-ثشرق با تقاضا روبروست حمایت 1150مقاومت اول 1250ریال

-شتران شپنا حکشتی فولاد چهار سهم برتر امروز هر چهار سهم اینجا در حمایتها اشاره شده بود وبا رشد مواجه شدند
-خاهن سهم خوش شانس باب دندان نوسان گیران الان در حال رشد البته در سقف قیمت است....بعضی از سهم ها را انگار ناظر روی رشد انها حساس نیست ولی بعضی از سهم ها بمحض رشد باید شفاف سازی شوند
-در نتیجه جنگ لفظی آمریکا و کره شمالی و در یک هفته رخ داد:

ضرر یک تریلیون دلاری سهامداران جهان و مقصدهای جدید سرمایه

زیان وارده به بازارهای سهام جهان از جنگ لفظی بین آمریکا و کره شمالی در هفته جاری به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران با احساس احتمال بروز یک رویارویی نظامی، سرمایه ها را از بازارهای مالی به سمت بازارهای امنی نظیر ین، فرانک سوئیس، طلا و اوراق قرضه دولتی روانه کرده اند که زیان وارده به بازارهای سهام جهان از جنگ لفظی بین آمریکا و کره شمالی در هفته جاری به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

درحالی که جنگ لفظی بین پیونگ یانگ و واشنگتن موجب کاهش ارزش سهام در بازار اروپا برای سومین روز متوالی شده و وال استریت نیز خود را برای یک روز کاهشی دیگر آماده می کند، بازارهای مالی در حال تجربه کردن بدترین هفته از زمان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر هستند.

ترامپ دیروز هشدار جدیدی به کره شمالی داد و در توئیتر اعلام کرد: راه حل های نظامی اکنون کاملا سرجا هستند و در صورتی که کره شمالی اقدام نابخردانه ای صورت دهد، روی هدف قفل شده و مهیای استفاده شدن هستند.

کره شمالی به تهدید قبلی ترامپ مبنی بر واکنش همراه با آتش و خشم آمریکا، با تهدید حمله موشکی به جزیره گوام پاسخ داده بود.

بازارهای ژاپن برای تعطیلات آخر هفته بسته شده اند، اما ارزش ین رو به افزایش است و ارزش ارز ملی ژاپن در برابر دلار آمریکا به بالاترین رقم 8 هفته گذشته رسیده است.

ین ژاپن که یک دارایی امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود، در هنگام بروز وضعیت های ژئوپلتیک و مالی آشفته و پرریسک با افزایش ارزش مواجه می شود.

ارزش فرانک سوئیس، دیگر دارایی امن نیز افزایش یافته است. دو هفته قبل، فرانک سوئیس شاهد بزرگترین کاهش ارزش هفتگی در برابر یورو از آغاز سال 2015 تاکنون بود. اما در هفته جاری فرانک بیشترین رشد ارزش هفتگی از ژوئن 2016 تاکنون را تجربه کرده است.در بازار اوراق قرضه نیز، ارزش اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکا و اوراق قرضه امن دولت آلمان به بالاترین رقم ها از ماه ژوئن تاکنون رسیده است.

انتهای پیام


-اگر روزی امریکا با ایران درگیر شودبیش از 70 درصد اقتصاد جهان مختل میشود چون ایران از موقعیت جغرافیایی وسط چهار راه بر خوردار است. پس به احتمال 95 درصد هیچگاه بین ایران وامریکا در گیری پیش نمی اید
-شاخص کل به هر قیمتی که شده باید 82000واحد را لمس کند تا راه برای بازگشایی نمادهای بانکی همراه شود
-
 پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد 
سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش
 توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 4,520,000,000,000 ریال 
به مبلغ 13,560,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به 
منظور افزايش ميزان حجم تسهيلات اعطايي با هدف افزايش سود آوري که 
در تاریخ 1396/05/16 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس
 قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور 
متعاقبا اطلاع رسانی می گردد. 
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان 
بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

-به دنبال تشدید لفاظی های ترامپ؛

آمریکا به سوی جنگ جهانی سوم پیش می رود

رئیس سابق آژانس اطلاعات ملی آمریکا: جنگ لفظی بین دونالد ترامپ و کره شمالی 
ممکن است از کنترل خارج و به یک درگیری نظامی جهانی تبدیل شود.
آمریکا به سوی جنگ جهانی سوم پیش می رودبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت؛ یکی از مقامات اطلاعاتی سابق آمریکا هشدار داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به سوی آغاز جنگ جهانی سوم پیش می رود.
رئیس سابق آژانس اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد؛ در این باره نگران است که جنگ لفظی بین دونالد ترامپ و کره شمالی ممکن است «افزایش یابد» و از کنترل خارج و به یک درگیری نظامی جهانی تبدیل شود.
جیمز کلپر هشدار داد؛ دو کشور با تشدید خصومت ها ممکن است «مرتکب اشتباه» شوند و به سوی جنگ جهانی سوم پیش بروند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا لفاظی های خود را درباره بن بست هسته ای افزایش و وعده داده است کره شمالی «دچار دردسری خواهد شد که کشورهای کمی شاهد آن بوده اند.» 
کره شمالی در پاسخ به تهدیدهای ترامپ ادعا کرد؛ در حال تهیه طرحی برای شلیک موشک به جزیره گوآم متعلق به آمریکاست.
کلپر در گفتگو با سی ان ان گفت:‌ «من نگرانم که این لفاظی ها عملی شود.»
وی همچنین گفت:‌ «رئیس جمهور خطوط قرمزی تعیین کرده و تلویحاً گفته است دست به اقدام مستقیم می زند آنهم بر اساس حرف هایی که کره شمالی می زند که به نظر من مسئولانه نیست.»
کلپر -که از اوت سال 2010 تا ژانویه امسال رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما بود- افزود؛ در این باره نگران است «که اوضاع از کنترل خارج شود.»
وی خاطرنشان کرد:‌ «این موضوع تا حدودی برای من یادآور تاریخچه جنگ جهانی اول است و این که جهان چگونه وارد آن شد. امیدارم افراد از تاریخ درس بگیرند و آن را تکرار نکنند.»
وی در عین حال افزود:‌ «فکر نمی کنم ما هنوز به این مرحله رسیده باشیم. فکر می کنم همچنان گزینه های دیگر وجود دارد. اعمال تحریم ها، بکارگیری دیپلماسی از جمله این موارد هستند.»
کلپر بیش از چهل سال در نهادهای اطلاعاتی و نظامی آمریکا حضور داشت و در دوره ریاست جمهوری دموکرات ها و جمهوری خواهان فعالیت کرد.
بنابراین گزارش، لفاظی های جنگ طلبانه دونالد ترامپ در این هفته سبب نگرانی هم پیمانان و دشمنان شد. این سخنان سبب شد شصت تن از اعضای کنگره آمریکا روز پنجشنبه نامه ای شکایت آمیز را برای رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا ارسال کنند.
اما پس از آن که کره شمالی رئیس جمهور آمریکا را فردی «بی منطق»‌ و کسی که فقط «زور در ارتباط با او موثر واقع می شود»،‌توصیف کرد، دونالد ترامپ لحن خصومت آمیز خود را تعدیل کرد.
وی گفت:‌ «صراحتا می گویم افرادی که سخنان مرا زیر سئوال می برند، آیا به اندازه کافی سخت گیر بودند؟ شاید به اندازه کافی سخت گیر نبودند.»

-تا فردا خدا نگه دار
-
--
-
-
-
-
حامد بازدید : 14شنبه 21 مرداد 1396 زمان : 7:16 نظرات ()

سلام روز بخیر


-سه کارشناس اعلام کردند:

تحلیلی عجیب از بازدهی دومین عرضه اولیه و مهمترین چالش "اوان"

دو کارشناس درباره عرضه اولیه امروز۱۰درصد مبین وان کیش در تحلیلی عجیب حداقل بازدهی این شرکت را ۱۰۰ درصد برآورد کردند. یک کارشناس هم مهمترین چالش دومین شرکت جدید را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی، امروز چهارشنبه 10 درصد سهام شرکت مبین وان کیش در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه و طی آن 10 میلیون سهم به روش ثبت سفارش به عموم واگذار می شود تا دومین شرکت جدید سال ( بعد از به پرداخت ملت) وارد بازار سهام شود.

در عرضه اولیه "اوان" محدوده قیمتی هر سهم برای کشف قیمت 340 تا 347 تومان و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 450 سهم تعیین شده است.

در این رابطه مجتبی ابوالحسنی و سمیه بهره مند از واحد تحلیل و مشاوره سرمایه گذاری کارگزاری آراد ایرانیان با تحلیل جامع این شرکت 10 میلیارد تومانی، در برآوردی عجیب اعلام کردند: حداکثر سهامی که هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند خریداری نماید 450 سهم است که بر این اساس تعداد کدهایی که می توانند سهام را خریداری کنند 22.222 کد است که در صورت افزایش تعداد کاربران سهمیه تخصیص یافته هر کد کمتر از 450 سهم خواهد شد.

برای مثال در صورتی که 50 هزار نفر در عرضه اولیه شرکت نمایند به هر کد 200 عدد سهم خواهد رسید. قیمت عرضه در بازده قیمتی 340 تا 347 تومان خواهد بود با توجه به موارد بررسی شده سهم در آستانه قیمت (347 تومان) با افزایش تقاضا همراه می شود و پی ای سهم برابر با 6.5 مرتبه خواهد شد در نتیجه انتظار می رود سهم با رشد قابل ملاحضه ای همراه باشد و حداقل بازدهی 100 درصدی را به سهامداران بدهد.

اگر قیمت کشف شده برای این سهم 8،471 ریال باشد برای هر کد معاملاتی در حدود 70 هزار تومان نیاز به نقدینگی است.

همچنین محسن عباسی مدیرعامل مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر درمطلبی با عنوان "مهم ترین چالش پیش روی اوان چیست؟" اعلام کرد: شرکت برای سال 96 سودی معادل 533 ریال به ازاء هر سهم برآورد کرده که نسبت به 12 ماهه 95 ( یعنی 443 ریال) افزایش 25 درصدی دارد.

در 3 ماهه نخست امسال 145 ریال ( معادل 27 درصد بودجه) از سود برآوردی پوشش داده شده و این در حالی است که در بهار 95 شرکت صرفا 70 ریال سود سود ساخته بود.

درآمد قریب به 97 درصد قراردادهای شرکت از محل VAS (خدمات ارزش افزوده) تلفن همراه از شرکت همراه اول است و در واقع مابقی منابع درآمدی اوان، نقش خاصی در سود و زیان شرکت ندارند. از مدت این قرارداد 5 ساله کمتر از 3 سال زمان باقی است.

خدمات ارزش افزوده پیامکی (VAS) ، سرویس IVR (8*) ، سرویس آموزش الکترونیک، خدمات مدیا وایفای و سرویس استریمینگ صوت و تصویر از مهم ترین بخش های درآمدی شرکت محسوب می شوند.

قیمت 340 تومانی در نظر گرفته شده برای این سهم در عرضه اولیه با توجه به EPS  533 ریالی آن، بیانگرP/E 6.5 واحدی است. این در حالی است که در رابطه با سهم هم گروه اوان – یعنی اپرداز – p/e زمان عرضه اولیه معادل 5 بوده و هم اکنون 14 واحد است.

اگرچه شرکت در تلاش برای سوئیچ کردن خدمات و درآمدهای خود از 2g , 3g  به سمت LTE  است، ولی در این میان چند رقیب مهم در کنار شرکت وجود دارد که رقابت بر سر سهم بازار این حوزه در میان رقبا در سال 96 حساس تر نیز شده است.

حوزه فعالیت شرکت کمی ریسکی است ولی در مجموع با توجه به قیمت عرضه و شرایط صنعت می توان نسبت به رشد سهم حداقل برای یک دوره کوتاه مدت کاملا امیدوار بود.

اگرچه به گفته مسئولان شرکت، اوان در ماه های آتی تعدیل مثبت سود نخواهد داشت ولی باید دید با تغییر گرایش بازار هدف – از سمت 2G   و 3G  به سمت LTE – که سال گذشته تاحدودی شرکت را با مشکل مواجه کرده بود امسال اوان می تواند سهم بازار خود را در این حوزه حفظ نماید یا خیر.

انتهای پیام


-واردات پالم بیش از حد مجاز نیست

 

داریوش محمودی در نشست خبری امروز اظهار کرد: سالانه حدود ۱.۵ میلیون تن روغن خام به کشور وارد می‌شود که براساس ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حد مجاز تعریف شده برای واردات روغن پالم حدود ۳۰ درصد بوده که این سهم در واردات سال‌های گذشته رعایت شده است و در واقع روغن‌های نباتی مانند پالم، سویا، آفتابگردان و کلزا عمده ترین سهم را در صنعت روغن نباتی جهان و ایران ایفا می‌کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: ۲۰۰ میلیون تن روغن خام در جهان تولید و مصرف می‌شود که حدود ۶۰ میلیون تن آن به روغن پالم اختصاص دارد و در این میان کمتر از یک درصد تولید روغن پالم در جهان، در ایران مصرف می شود.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی تصریح کرد: روغن پالم جز یکی از باکیفیت‌ترین روغن‌های نباتی در جهان است که عمده ترین سهم را در سبد مصرفی نیز دارد. اما از آنجا که صنایع لبنی برای پرچرب شدن محصولاتشان از روغن پالم استفاده کردند مشکلات و مسائلی پیش آمد که گریبانگیر صنایع روغن نباتی شد.

محمودی گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روغن نباتی به سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان پیشنهاد دادیم که براساس پارامترها و معیارهایی مانند نرخ تورم، حقوق و دستمزد و غیره قیمت تمام شده واقعی صنعت را متناسب با وضعیت ارزی کشور کارشناسی، بررسی و محاسبه کند که براین اساس سازمان حمایت با افزایش قیمت روغن نباتی موافقت کرد که پیش بینی می‌شود در هفته آینده در ستاد تنظیم بازار به تصویب برسد و قیمت‌های جدید اعمال شود.

وی اظهار کرد: صنعت روغن نباتی از مسوولان و دستگاه‌های متولی انتظار دارد تا با اصلاح ساختار تعرفه بستری فراهم کند تا به مردم به عنوان مصرف کنندگان و تولید کنندگان روغن نباتی بتوانیم بیش از پیش خدمت کنیم اما این در حالی است که تعرفه واردات روغن پالم از ۱۰ درصد به ۴۰ درصد و تعرفه واردات روغن سویا از چهار درصد به ۲۰ درصد رسیده است و سیاست‌گذاری اخیر وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر مشوق‌های تعرفه‌ای در صورت خرید دانه‌های روغنی تولید داخل نیز تاثیر چندانی بر اصلاح این وضعیت و کمک به صنایع روغن نباتی نداشته است.-
-فسرب جلسات قبل ما گفتیم حمایت 2600ریال تا 2650ریال افت کرد الان 2883ریال یک تشخیص صحیح ویک رشد متعارف
-ذوب الان یک هفته است مدام مستقیم وغیر مستقیم اشاره کلی به سهم داریم روند ذوب صعودی است افت ناگهانی را فرصت تلقی کنید
-امروز عرضه اولیه داریم البته احتمالا بعد از ساعت کاری بورس ممکن است عرضه شود
-گروه فلزات اساسی مثبت والان لیدر بازار است.... گروه خودرو دیگر نمی تواند نقش لیدر بازار را بازی کند چون از حاشیه سود سازی مناسبی برخوردار نیست
-فزرین .....فعلا صف خرید وامکان رشد بیشتر
-اماتورها ذوب را در بلند مدت بسمت 900وبعد 1000ریال هل خواهند دادفعلا 750ریال حمایت
-نمادهای رند بازار شاخص کل رل مثبت کردند فولاد فخوز فملی حکشتی پرداخت  کگل شپنا
-در مورد فولاد فملی حکشتی شپنا هفته های قبل قبل از رشد اشاره به رشد تدریجی این سهم ها کرده بودیم
-ومعادن نیز قبلا حمایتش 1200 ریال اعلام شده بود الان 1293ریال
-گروه خودرو تقریبا از چرخه بازار کناره گرفته است الان منفی است
-گروه فلزات اساسی مثبت هست ولی صف خرید نیست لذا مثل دفعات قبل باز هم اصلاح قیمت خواهد کرد
-حکایت این عرضه اولیه از چاه اب شور در اوردن است
-گروهی نقد تمایل به اصلاح شاخص دارند ولی برای باز گشایی بانکی ها شاخص باید به مرز 82000واحد برسد تا این لحظه شاخص با 300واحد رشد در محدوده81614 واحد قرار د ارد البته تا ساعت 12/30 این وضعیت تغییر خواهد کرد
-کترام  ....... در حال اصلاح قیمت حمایت  نامشخص
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
حامد بازدید : 16چهارشنبه 18 مرداد 1396 زمان : 7:29 نظرات ()

سلام روز بخیر


-اپ مجوز افزایش سرمایه صدرصد از سود انباشته.....البته تاریخ مجمع مشخص نیست در اینده مشخص میشود
-ذوب یک افت ناگهانی میتواند استارت خرید باشد
-سال قبل یادم می اید خپارس 880ریالی هم  داشتم تا محدوده میانگین 820ریال هم افت کرد ولی با یک استارت تا بالای 1100ریال رشد کرد الان همان وضعیت را ذوب دارد فرض کنید ذوب دیروز تا 750ریال هم افت کرد امروز 780ریال هم  معامله شد منظور افت ناگهانی سهم را کنترل کنید ولی به هیچ وجه هیجانی هیچ سهمی را نخرید
-خطری که بازار بورس را تهدید میکند کاهش ارزش معاملات روزانه است یعنی بازار دوباره انقباضی بشود امیدوارم مسئولین با تدابیر ویژه مانع این کار بشوند
-حکشتی جلسات قبل هشدارهای حمایت از سهم را داده بودیم حمایت 3200ریال بودتا 3266ریال نزول کرد روزهای قبل الان 3566ریال
-گروه خودرو منتظر خساپا .... چرا خساپا مورد غضب واقع شده هنوز مشخص نیست نباید یک سهم تا این حد طولانی متوقف بماند
-توریل حمایت 1900مقاومت 2400ریال الان 2173ریال
-حریل حمایت اول 1500ریال است ولی ممکن است در 1700ریال با استقبال روبرو شود
-ذوب بالای 790ریال در حال رشد

-بحران کاهش جمعیت در ژاپن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نرخ باروری برای هر زن ژاپنی 1/35 (یک ممیز 35 صدم) است که پیش بینی می شود با این نرخ، تا سال 2060 هر سال یک میلیون نفر از جمعیت ژاپن کاسته شود و جمعیت ژاپن از 127 میلیون کنونی به 89 میلیون نفر کاهش یابد.
بنا برگزارش نهاد بین المللی مطالعات راهبردی، جمعیت بالای شصت سال ژاپن به 49 درصد افزایش و نیروی کار نیز 43 درصد کاهش می یابد.
با پیر شدن جمعیت، هزینه ژاپن در تامین اجتماعی از 17/5 درصد بودجه ملی در سال 1990 به 33/3 درصد در سال 2017 افزایش یافته است.

-ذوب صف خرید تشخیص روند صحیح روزهای قبل هدف بلند مدت 900و1000ریال اما با صعودها ونزول های 50 ریالی حمایت 750و700ریال
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
حامد بازدید : 16سه شنبه 17 مرداد 1396 زمان : 8:39 نظرات ()

سلام روز بخیر


- فولاد حمایت 1500ریال البته بعید بنظر میرسد با سرعت به این محدوده افت بکند
-وتوکا الان1100ریال مقاومت 1050ریال
-فملی حمایت 1700ریال الان 1861ریال
-بازار بورس انگار سرچهارراه ایستاده وبا تصمیمی نامشخص
-تمایل صاحبان نقدینگی اصلاح شاخص

-تمایل دارندگان سهم رشد شاخص

-ولی شاخص کل یحتمل میل اصلاح دارد
-احتمال رشد دوباره ثشرق....ثفارس الان صف خرید
-سهم های خوبی در دارویی ها مستعد رشد هست ولی بهترین گروه بازار پایین ترین رتبه نقدشوندگی را دارد

-زگلدشت عرضه محدود تا این لحظه
-

سرمایه گذاری 660 میلیون یورویی رنو در ایران

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع : شرکت رنو در قرارداد جدید در فاز نخست حدود 660 میلیون یورو در بخش خودروسازی کشورمان سرمایه گذاری می کند.


-مدیر کل سازمان مالیاتی :

اطلاعات بانکی بیش از۵۰۰ میلیون تومان دریافت می شود/ تعیی رتبه ریسک مودیان

مدیر کل سازمان مالیاتی از ارسال اطلاعات حساب های با گردش بالای ۵۰۰ میلیون تومان در سال از طریق بانک ها به سازمان مالیاتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی رستم پور با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی نه تنها با بانک ها بلکه با تمام اشخاص و دستگاه های که مشمول حکم ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم شده‌اند، بعد از ابلاغ آیین نامه اجرایی در  دی ماه جلسات متعددی را  برگزار کرده به تسنیم گفت: با توجه به گستردگی حجم اطلاعات که در قانون پیش بینی شده، این فرایند زمان بر است.

وی افزود: در واقع اقلام اطلاعاتی که در برخی سازمان ها وجود دارد با زیر ساخت استانداردی که در سازمان مالیاتی مطابق قانون ایجاد شده همخوانی ندارد. به عبارت دیگر دستگاه ها  اطلاعاتی را دارند که قابل استفاده برای سازمان نیست و برای این موضوع باید چاره اندیشی شود.

این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس قانون، آیین نامه دریافت اطلاعات مالی از بانک ها باید با مشارکت بانک مرکزی تدوین شود، که بعد از تدوین این آیین نامه توسط دو وزیر یعنی وزرای اقتصاد و دادگستری، به سازمان مالیاتی ابلاغ شده است. در این آیین نامه، توافق حاصل شد سازمان مالیاتی برای دریافت اطلاعات پولی سراغ بانک ها نرود و اطلاعات مالی مورد نیاز (از جمله بسته 5 پولی )را از بانک مرکزی تامین کند، بانک مرکزی نیز این پیشنهاد را پذیرفت و قرار شد اطلاعات مورد نیاز سازمان را جمع آوری کند و اطلاعات طبقه بندی شده بر اساس آیین نامه را به سازمان تحویل دهد.

دریافت اطلاعات حساب ها با گردش بالای 500 میلیون تومان

رستم پور ادامه داد: بر مبنای توافق دیگری که با بانک مرکزی صورت گرفت، حد آستانه بررسی اطلاعات پولی شاخص 500 میلیون تومان در نظر گرفته شد. به این معنا که اگر گردش های سالانه تمام حساب های  فرد، کمتر از 500 میلیون تومان بود این اطلاعات از طرف سازمان مورد بررسی قرار نگیرد. دو دلیل عمده برای این موضوع در نظر گرفته شد، نخست آنکه عمده حساب های زیر 500 میلیون مشمول مالیات زیادی نمی‌شوند و از سوی دیگر در شروع کار سازمان در بررسی حساب های بانکی، بررسی تمام این حساب ها به یک فرایند پیچیده  تبدیل می‌شد.

وی افزود: ممکن است حساب های  بسیاری از افراد در محدوده 500 میلیون تومان گردش داشته باشد، به عنوان مثال با خرید و فروش یک ملک مسکونی رقمی درحدود 500 میلیون تومان جابه جا می‌شود اما سازمان بنا به دلایلی که اشاره شد به دنبال بررسی این موارد نیست. البته  این حد استانه با موافقت وزیر اقتصاد قابل تغییر است.

مدیر کل سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه در این فاصله بانک مرکزی بخشی از اطلاعات بانکی توافق شده با سازمان مالیاتی از جمله تسهیلات ریالی و ارزی را در اختیار سازمان قرار داده، گفت: در مرحله بعد نوبت به دریافت اطلاعات سپرده‌های کوتاه مدت و بلند مدت(دیداری و غیر دیداری) رسید که در این قسمت بانک مرکزی اعلام کرد به این اطلاعات دسترسی ندارد  و باید از طریق بانک ها تامین شود. متاسفانه هرچند جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد اما امکان دریافت این اطلاعات از بانک مرکزی فراهم نشد.

ترس از فرار سپرده ها با اجرای ناقص دریافت اطلاعات از سیستم بانکی

رستم پور ادامه داد: به هر حال سازمان مالیاتی موظف به اجرای قانون است و به همین جهت از 3 ماه پیش جلساتی با بانک های دولتی و خصوصی و همچنین تشکل های مرتبط با آنها برگزار شد تا از طریق بانک ها اطلاعات مربوط به سپرده ها به سازمان مالیاتی ارائه شود. در این بین بانک ها این نکته را مطرح کردند که در صورت ارائه هماهنگ این اطلاعات به سازمان مشکلی با اجرای این طرح ندارند اما در صورتی که فرایند دریافت اطلاعات با مشارکت ناقص تعدادی از بانک ها صورت گیرد، این بیم وجود دارد که سپرده ها از بانک هایی که با سازمان مالیاتی همکاری کرده اند خارج شود.

وی افزود: سازمان مالیاتی نیز به بانک ها اعلام کرد بر اساس قانون اگر قرار باشد اطلاعات سپرده‌ها از بانک ها دریافت شود باید تمام اطلاعات بدون کم و کاست به سازمان تحویل شود و اگر قرار باشد پالایشی هم صورت گیرد توسط خود سازمان انجام می‌شود. به این ترتیب آستانه 500 میلیون تومان نیز برداشته خواهد شد و بانک ها باید همه اطلاعات سپرده‌ها را تحویل دهند.

به این ترتیب در هر هفته با نمایندگان 6 یا 7 بانک جلسه برگزار شد تا ابهامات آنها بر طرف شود، در انتهای جلسات  نیز توافق شد یک سری تفاهم نامه مشترک به امضا برسد. در نهایت  برای 40 بانک تجاری  تفاهم نامه‌های تدوین شده در سازمان مالیاتی ارسال شد.

دغدغه بانک ها عملکرد یکپارچه رقباست

این مقام مسئول عنوان کرد: در حال حاضر تعدادی از این تفاهم نامه‌ها از سوی 9 بانک امضا و به سازمان امورمالیاتی بازگشته است. تعدادی از بانک ها نیز در مورد تفاهم نامه ابهام داشتند که قرار بر برگزاری جلسات جداگانه شد. هرچند قانون گذار ضمانت اجرایی خوبی را برای دریافت اطلاعات از بانک ها در نظر گرفته اما هدف سازمان مالیاتی تامل با سیستم بانکی است.  به نظر می رسد بانک ها یک سری دغدغه دارند که سازمان باید به آن توجه کند. نگرانی بانک ها این است که اگر این ارائه اطلاعات همزمان انجام نشود مردم حساب ها را از بانکی که  با سازمان همکاری کرده خارج و به بانکی ببرند که اطلاعات را به سازمان مالیاتی ارائه نکرده است.

به گفته رستم پور، این دغدغه بانک ها در حال حاضر رفع شده، چراکه اطمنیان برای آنها حاصل شد که ابزار قانونی لازم برای بانک هایی که در زمینه ارائه اطلاعات همکاری نداشته باشند وجود دارد. همچنین این موضوع نیز مطرح شد که ارائه اطلاعات از طریق بانک مرکزی و با همکاری این بانک صورت گیرد تا دغدغه مورد نظر بانک ها به طور کامل حل و فصل شود.در این حالت تمام اطلاعات به صورت یک جا از بانک مرکزی دریافت می‌شود که در آن تمام بانک ها نیز مشارکت دارند.

استفاده از اطلاعات بانک ها در تعیین رتبه ریسک حسابرسی مودیان

وی تاکید کرد: در حال حاضر موضوعاتی که در دو یا سه سال گذشته در خصوص محرمانه بودن حساب های بانکی و استنکاف برخی از موسسات از ارائه اطلاعات مطرح می‌شد دیگر وجود ندارد. در حال حاضر تنها دغدغه سیستم بانکی عملکرد یکپارچه در ارائه اطلاعات است. به هر حال تا پایان مرداد ماه این اطلاعات باید به سازمان مالیاتی ارائه شود چراکه سازمان قصد دارد رسیدگی های سیتماتیک را آغاز کند و قرار است بخشی از این اطلاعات برای تعیین رتبه ریسک حسابرسی مورد استفاده قرار گیرد. به این نکته هم باید اشاره شود که اطلاعات بر اساس ماده 169 مکرر به این دلیل جمع اوری می‌شود که سیستم حسابرسی مبتنی بر ریسک در سازمان مالیاتی محقق شود. امروز برای بررسی فرایند راستی آزمایی اطلاعات ارائه شده از سوی مودیان باید به تک تک انها مراجعه کرد ولی قرار نیست درآینده نیز این فرایند زمان بر  انجام شود.

مدیر کل سازمان مالیاتی با بیان اینکه در حال حاضر 4 میلیون اظهار نامه به سازمان ارسال می شود که قرار است در یک روند 5 ساله به نقطه ای برسیم که تنها 10 درصد اظهارنامه ها که ارزش حسابرسی داشته و پر مخاطره هستند، رسیدگی شوند، گفت:   در مورد بقیه اظهارنامه‌ها اگر افراد بتوانند شاخص های سازمان مالیاتی را پاس کنند دیگر نیازی به مراجعه به آنها نیست. نکته حائز اهمیت این است که اگر مردم بدانند، به لحاظ اطلاعاتی دست سازمان مالیاتی پر است دیگر اطلاعات غلط به سازمان ارائه نمی‌شود و فرار مالیاتی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا میکند.

رستم پور افزود: از سوی دیگر ارتباط بین مودی و سازمان نیز قطع می‌شود  یعنی مردم سالی یک بار اظهار نامه‌ را به سازمان می دهند و  خدمات را دریافت می‌کنند که عامل بسیار مهمی در کاهش تخلفات در این حوزه است.

دنبال راستی آزمایی سیستمی

وی گفت: اگر در تابستان اطلاعات بانکی را به طور کامل دریافت کنیم، با توجه به اینکه فصل بررسی اطلاعات در شهریور و مهر ماه آغاز می‌شود،  شاید بتوانیم برای اولین بار در مورد مالیات عملکرد، حسابرسی مبتنی بر ریسک سیستمی را در سازمان امور مالیاتی پیاده کنیم. اگر به هر دلیلی هم نتوانیم در این موضوع به موفقیت برسیم سال جاری هم مانند سال های گذشته فرایند حسابرسی فرد به فرد و به شکل دستی البته با اطلاعات بیشتر انجام خواهد شد.

انتهای پیام-۷ درصد به ارزش پایه ۹۳۴ میلیارد تومان:

پارسان دومین سهم گران فرابورس را عرضه عمده می کند

هلدینگ پارسان تصمیم به عرضه عمده ۷.۰۸ درصدی سهام شرکت پتروشیمی مارون به ارزش پایه ۹۳۴ میلیارد تومانی گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جدیدترین برنامه سهامداران عمده برای واگذاری زیر مجموعه ها ، هلدینگ گسترش نفت و گاز پارسیان معروف به پارسان، تصمیم به عرضه عمده 7.08 درصدی سهام شرکت پتروشیمی مارون گرفته است.

به این ترتیب مقرر شده، چهارشنبه جاری 18 مرداد بیش از 283 میلیون و 228 هزار سهم "مارون" به قیمت پایه هرسهم 3 هزار و 300 و به ارزش پایه بیش از  934 میلیارد تومان، از طریق کارگزاری بانک ملی ، روانه میز فروش شود تا در صورت انجام این معامله ، "پارسان" از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

گروه پتروشیمی تابان فردا،تاپیکو و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با مالکیت 20، 16.5 و 12.8 درصدی،ازجمله سهامداران اصلی پتروشیمی مارون هستند.

براساس این گزارش، "مارون" که یکی از بزرگترین شرکت های فرابورس و با قیمت 2934 تومانی هر سهم ، دومین سهم گران این بازار بشمار می رود، سال گذشته بعد از دریافت مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی از سازمان بورس، آماده برگزاری فوق العاده شد تا طی دو مرحله و از سود انباشته ، سرمایه  400 میلیارد تومانی را ابتدا به 600 و سپس طی دو سال بعد به 800 میلیارد تومان برساند اما مجمع فوق العاده 9 تیر در این-وتوشته تحت نظر

-ذوب تا 750ریال افت کرد الان 765ریال

-ومعادن حمایت 1200ریال

-نزول فسرب را رصد کنید

-دامین هم مثبت شد الان 1650ریال

-تا فردا خدا نگه دار

-
-
-

-
-
-

-

-

-

-
-
-

-

-
-
-

-

-

-
-
-
حامد بازدید : 24دوشنبه 16 مرداد 1396 زمان : 7:23 نظرات ()

سلام روز بخیر


-

مصیبت درهای بسته بورس اوراق بهادار تهران

در بازار سهام البته معامله‌گران امیدوارند در هفته آینده بتوانند با اعلام ترکیب نهایی دولت دوازدهم و برگزاری مراسم تحلیف شاهد تقویت نقدینگی در بازار و رفع ابهام این موضوع در بازار باشند. در شرایط کنونی بازار بدهی بیرون بورس بر مشکلات معاملات سهام افزوده است. در بازار سهام به دنبال نزدیک به ۶ماه توقف پذیرش اوراق بدهی به ویژه اوراق بدهی دولتی مشکلات شدید جدیدی پیش روی تالار شیشه قرار گرفته است.


مصیبت درهای بسته بورس

با عدم پذیرش اوراق خزانه دولتی در بورس و نبود خریداران قوی و بدون یک بازار روان و رقابتی در خارج بازار سرمایه بازار بدهی غیر‌رسمی شکل گرفته است که با نرخ‌های تنزیل بیش از بازار سهام، موجب شده است بخش اعظمی از نقدینگی راه این بازار را پیش بگیرند.

 براساس خبرهای غیر‌رسمی نرخ تنزیل بدهی دولت در قالب اوراق سخاب (خزانه جدید) بین ۳۰تا ۴۰ درصد در حال انجام است که همین امر مشوق شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای خارج کردن نقدینگی از بازار سهام و انتقال آن به خرید سخاب شده است.

این امر در سایه ابهامات مقرراتی موجب شده است، حتی برخی از تامین سرمایه و صندوق‌های بزرگ نیز با فروش سهام و اوراق بازار بدهی در حال انتقال نقدینگی به خرید سخاب باشند. این امر به تضعیف روز‌افزون نقدینگی بازار منجر شده است. این مشکلات در زمانی رقم می‌خورد که در ابتدای دوره مدیریت جدید بازار سرمایه توسعه بازار بدهی از جمله اهداف بازار سرمایه تقلی می‌شد. در حال حاضر نه تنها بازار بدهی در بورس تقویت نشده است، بلکه بازار سیاه بدهی با آثار تخریبی تمامی بازار سیاه‌های اقتصادی شکل گرفته است.

 


-سایت سخاب

 http://sakhab.ir


-در سایت سخاب توضیحات کامل در مورد این اسناد خزانه اسلامی بانکی داده شده است ولی بترسید از روزی که به سرنوشت تعاونی اعتبار فرشتگان دچار نشود این اسناد درجریان باشید بورسی نیستند
-خلاصه راحت شدیم با اپ کارت به کارت واقعا اوکی داره
-بقول مشهدی ها بگردوم زگلدشت ره تا 4683ریال هم معامله شد
-ذوب هم فعلا بر مدار 790ریال تا این لحظه معامله میشود
-شتران امروز تا این لحظه مثبت ظاهر شده است افت قیمت را جدی بگیرید البته اگر قابل توجه بود
-ثشاهد مدام اصلاح وقیمت وبلافاصله رشد میکند  چند ماه است به این سهم در قیمتهای پایین اشاره کرده ایم
-فسرب حمایت 2600مقاومت 3000ریال
-خپارس فعلا صف خرید خزامیا صف خرید گروه خودرو هم تا این لحظه مثبت
-خمحور 2399ریال مدتی قبل در قیمتهای پایین تر اشاره شده بود
-به پرداخت-فنوال-اپ در حال اصلاح قیمت
-توسط یک کارگزاری اعلام شد:

پیش بینی بازار سهام در هفته جاری و معرفی گروه آماده رشد

یک کارگزاری پیش بینی کرد در هفته جاری هم سهام برخی گروه های کوچک با اقبال و گروه های بزرگ با ادامه عرضه روبرو شوند و یک گروه هم آماده رشد کوتاه مدت و بلند مدت باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  بازار سهام درحالی بعد از کاهش 149 واحدی شاخص بورس در آخرین روز هفته گذشته و تعطیلی روز شنبه ، اولین روز کاری هفته را شروع می کند که کارگزاری آبان اعلام کرد طی داد و ستدهای چهارشنبه ، گروه های کوچکی همانند گروه های کاشی و سرامیک و قندی با افزایش تقاضا و معاملاتی مثبت مواجه شدند که در این میان، افت جهانی قیمت های نفت و فلزات پایه مزید بر علت بود و عرضه در گروه های بزرگ و اقبال گروه های کوچک را به همراه داشت. بنابراین انتظار می رود در هفته پیش رو نیز شاهد تداوم این روند باشیم.

به نظرمی رسد با توجه به قرار داشتن اکثر نمادهای گروه خودرویی در سطوح حمایتی، شاهد کاهش محسوس فشار فروشندگان در اکثرا نمادهای این گروه به خصوص قطعه سازها باشیم که در صورت افزایش خریداران با نوسانات مثبت و صف خرید آنها مواجه خواهیم شد. رخدادی که اواخر روزهای هفته گذشته به خوبی قابل مشاهده بود و می تواند این هفته نیز ادامه داشته باشد.

در این میان نمادهای "خاهن، خلنت، خپارس، خشرق، خگستر، خمهر، خچرخش و خکار" می توانند از اقبال بیشتری در گروه های مذکور مواجه باشند و معاملاتی مثبت تر را تجربه کنند.

از جمله گروه هایی که از دید بنیادی و نموداری برای رشد کوتاه مدت و بلند مدت پرپتانسیل هستند می توان به گروه پالایشگاهی اشاره کرد که در این بین انتشار اخبار مثبت نماد "شبریز" می تواند بر معاملات این نماد تاثیر گذار باشد. "شاوان" نیز باتوجه به تعدیلات اعلامی و نحوه بازگشایی می تواند در هفته پیش رو از اقبال بیشتری برای رشد برخوردار باشد.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار 
--
-
حامد بازدید : 22یکشنبه 15 مرداد 1396 زمان : 7:14 نظرات ()

سلام روز بخیر

-
-ذوب  فعلا زیر 800 ریال دست به دست میشود ولی زمان به نفع ذوب خواهد بود در بلند مدت حمایت 700مقاومت 900ریال

-زگلدشت زمانی حمایت 3600ریال بود بعد شد حمایت 3800وسرانجام حمایت بالا امد شد4000ریال اخرین حمایت 4200ریال  است والان سهم با مقاومت 4500ریال درگیر است ......

-گروه غذایی این روزها کم تحرک است

-گروه فلزات اساسی هم درحال اصلاح قیمت تا این لحظه


-اما فباهنر الان در محدوده 6000ریال معامله میشود تا این لحظه مثبت است


-ثشرق حمایت 1150ریال
-امروز بازار ارامی خواهیم داشت
-گروه خودرو نیز همچنان کم تحرک دیده میشود تا این لحظه

-حجم معاملات ذوب سنگین است ودر مقابل عرضه ها خریداران زیادی هم وجود دارند
-ارزش روز بازار بورس الان شش جلسه است بالای 320هزار میلیارد تومان ایستاده ولی برای ماندن قله ای سخت است
-یک فعال بازار سرمایه خبر داد:

فراخوان تشکیل کانون سهامداران حقیقی برای برگزاری اولین مجمع

یک فعال بازار سرمایه با اعلام برگزاری دو جلسه برای تهیه اساسنامه کانون سهامداران حقیقی، از فراخوان سهامداران حقیقی برای برگزاری اولین مجمع رسمی بعد از طی مراحل قانونی و اداری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی تاسیس و راه اندازی کانون سهامداران حقیقی از اوایل دهه 80 مطرح ولی تاکنون به فرجامی نرسیده که از قرار معلوم ، عده ایی از فعالان بازار با تغییر و تحولاتی ، پیگیر این خواسته شده اند.

در این رابطه علیرضا نجفی یکی از این فعالان با اعلام برگزاری دو جلسه و جمع بندی و دریافت نقطه نظرات اهالی بازار برای تهیه اساسنامه کانون سهامداران حقیقی بازار سرمایه ، از فراخوان سهامداران حقیقی برای برگزاری اولین مجمع رسمی بعد از طی مراحل قانونی و اداری خبر داده است.

وی با ارایه مطلبی اعلام کرد: همزمان با شکل گیری جوامع شهری و گسترش فضای کسب و کار نیاز به ایجاد سندیکاها و نهادهای مردم نهاد درکشورهای پیشرو در صنعت و سرمایه داری به منظور دفاع از حقوق کارگری در مواقع بروز اختلافات با کارفرما وتصمیم‌گیران احساس می شد. از این رو اولین سازمان های صنفی در قرن ۱۹ میلادی در انگلستان ،فرانسه و ایالات متحده آمریکا تشکیل و با تکامل و رشد جامعه سرمایه داری سندیکاها به سازمان‌هایی دائمی و پر اهمیت بدل شدند.

در ایران نیز اولین سازمان های صنفی مردم نهاد در سال ۱۲۸۴ شمسی تاسیس و در دوران استبداد رضاخان نیز علی رغم تمام مخالفت هایی که با آزادی و استقلال کشور انجام می‌گرفت به کار خود ادامه دادند تا جایی که اصناف نقش پررنگی را در وقوع انقلاب اسلامی در سال ۵۷ ایفا کردند .

هم اینک نیز تمام مشاغل و کسب و کارهای مختلف اعم از دولتی و خصوصی دارای یک انجمن صنفی به منظور رسیدگی به درخواست ها و پیگیری شکایات، تخلفات و مشکلات اعضا هستند.

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار تهران نیز در سال ۱۳۸۶ به عنوان یک موسسه غیردولتی با عضویت شرکت های کارگزاری و تشکیل مجمع عمومی به ثبت رسید و فعالیت‌های خود را مطابق بند ۵ ماده ۱قانون بازار اوراق بهادار برای حسن انجام وظایف و انتظام بخشیدن به روابط بین اعضا و کارگزاری ها به طور رسمی آغاز کرد.

با توجه به نوع اعضا این کانون و همچنین موضوع فعالیت و اهداف موجود در اساسنامه طی سال هایی که از عمر آن می گذرد مسئله بسیار مهم می نادیده گرفته شده و آن نبود قوانین و سازو کار حمایتی از سهامداران حقیقی در اساسنامه کانون است که در واقع نبض تپنده و عامل بقای بازار سرمایه هستند.

فقدان یک سازمان صنفی مردم نهاد در بازار سرمایه باعث سردرگمی سهامداران حقیقی در هنگام مواجهه با مشکلات، تخلفات و بعضاً اجحافی که از سمت ناشرین و سهامداران حقوقی بر آنها وارد می‌شود شده است. اتفاقاتی دردناک هکه طی چند ساله اخیر و به خصوص یکی دو سال گذشته در بازار سهام رخ داده و آسیب و ضرر اصلی را بر پیکره سهامدار جزء وارد کرده و بعضا باعث ورشکستگی های مالی و بروز بیماری‌های جسمانی و روحی شده  نمونه ای از این دست است.

نبود یک متولیه مستقل به منظور پیگیری جهت ثبت تخلف و شکایات و رسیدگی به آنها و همچنین پاسخ خواهی از ارگان مربوطه سبب شکل‌گیری تجمعات ،ناهنجاری‌ها و بعضی اعتراض‌های فیزیکی در داخل تالار شیشه ای حافظ شده است که به لحاظ اجتماعی و فرهنگی آثار سوئی برای جامعه سهامداری و سازمان بورس در بر خواهد داشت و باعث ایجاد بی اعتمادی سرمایه گذاران جدید حقیقی برای ورود به بازار خواهد شد.

از این رو اتفاقات و مشکلات قوق و نیازهای جامعه سهامداری سبب گردید تا عده ای از فعالین بازار سرمایه بصورت خودجوش وداوطلبانه اقدام به چاره جویی و هم اندیشی به منظور حل این مشکل کرده و با فراخوان صاحبان فن و تجربه در این عرصه دو جلسه هم اندیشی و هماهنگی به منظور جمع بندی و دریافت نقطه نظرات اهالی بازار برای تهیه اساسنامه کانون سهامداران حقیقی بازار سرمایه برگزار کرده اند تا در چارچوبی کاملاً قانونی و طی مسیر حقوقی اساسنامه ای جامع و در برگیرنده تمام مشکلات و نواقص موجود برای حمایت از حقوق سهامداران حقیقی شکل گیرد.

بدیهی است که پس از طی مراحل قانونی و اداری اساسنامه اولیه مجددا در میان فعالین و اهالی بازار به شور گذاشته شود تا در نهایت با انجام فراخوان عمومی و دعوت از تمام سهامداران حقیقی و برگزاری اولین مجمع رسمی کانونی قدرتمند و پاسخگو شکل گیرد.


-حمایت غپینو 3200ریال است ولی در 3400ریال دارند می خرند حمایت دوم 3000ریال مقاومت اول 3700ریال مقاومت دوم 3900ریال
-رئیس کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد:

نتیجه اجرای دو بند مهم از قراردادهای خودروسازان

رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: با عملی شدن ۶۰درصد تولید قطعات و ۳۰درصد صادارت، تحول جدی در صنعت خودرو خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عزیز اکبریان درخصوص سرمایه‌گذاری در قراردادهای خودرویی بین‌المللی منعقد شده در دوره جدید به خانه ملت گفت: قراردادهای خودرویی جدید بین خودروسازان داخلی و شرکت‌های بین‌المللی بیشتر حول محور تولید داخلی و بومی سازی قطعات تا 60درصد طی یک روندی تا 30 درصد صادرات منعقد شده است.

وی با بیان اینکه قطعه‌سازان داخلی باید قطعات را مطابق با استانداردهای بین‌المللی ارائه دهند،افزود: اگر کیفیت قطعات تولیدی پایین باشد قطعا مورد قبول نخواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه قراردادهای منعقد شده خودرویی جدید به‌منظور واردات خودرو منعقد نشده،ادامه داد: خودروهای مطرح برند‌های جهانی به‌صورت CVU وارد می‌شود و مانعی در مسیر آنها قرار ندارد، ولی خودروهای جدید باید در ایران مونتاژ شوند تا به سمت بومی سازی قطعات حرکت کنیم،در این روند از اولین تولید باید30درصد صادرات داشته باشیم تا به بازارهای جهانی راه پیدا کنیم.باید کیفیت خودروهای تولید داخل بالا برود و این امکان با سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد می‌شود .

اکبریان با بیان اینکه مجلس به‌صورت جدی بر دو بند قراردادهای بین‌المللی خودرویی تاکید دارد، تصریح کرد: نخست 60درصد تولید قطعات داخلی و سپس 30درصد صادارت است که با عملی شدن آنها تحول جدی در صنعت خودرو مشاهده می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تیراژ پایین خودروهایی که بعد از قراردادهای بین‌المللی وارد کشور شده‌اند در مرحله اول است و به سرعت افزایش می‌یابد تا برای فعالیت قطعه‌سازان داخلی نیز تولید به‌صرفه باشد،افزود: درقراردادها تعداد خودروهای تولیدی اولیه و چگونگی رسیدن به تیراژ بالا مشخص شده است.

انتهای پیام


-
-
-

-

-
-
--
-
-
-
-
-

--
-
-
حامد بازدید : 18چهارشنبه 11 مرداد 1396 زمان : 7:27 نظرات ()

سلام روز بخیر


-عجب حکایتی ولغدر تا 1180ریال تخلیه شد الان 1250ریال مشتری دارد روند بلند مدت سهم احتمالا بتدریج باید صعودی باشد

-پسهند حمایت 3000ریال مقاومت 3300ریال
-زگلدشت حمایت اول 4000مقاومت اول 4500ریال مقاومت دوم 4750ریال
-اول رفتار سهم را بشناسید بعد سهم بخیردورود ناگهانی به رینگ بوکس مساوی است با ضربه فنی شدن 
- سایت معیار وسایت ما دوسایتی که به کاربرانش رفتار غیر هیجانی می اموزد بله رفتار سایت معیار صحیح است رفتار ولید هالالات صحیح است رفتار لایو بورس صحیح است....یک فعال بورس باید روانشناس خوبی باشدتا بتواند سود کند رفتار همایون دارابی درست است...ما جرات گفتن همه حقایق بورس را داریم
-شتران شپنا را کنترل کنید شاید خسته کننده باشد ولی بعد اصلاح قیمت یحتمل روزی رشد میکنند
-  بیش از بیست جلسه است حکشتی نزول میکند علت1- نماد رند است 2- پوشش سود با سهم باید همخوانی داشته باشدpe بالاست.... بهش می گویند در این وضعیت با روند نجنگ تا وضعیت جدید تثبیت شود
-ذوب بازگشایی میشود سهم پر سروصدا مثل فولاد فملی
-اصلاح قیمت گروه ساختمان را کنترل کنید
-فولاد 1700ریال الان
-ثشرق حمایت 1150ریال مقاومت اول 1250ریال
-ذوب حجم معاملاتش به 100 میلیون رسید
-زگلدشت از دیرو تا حالا 200ریال رشد کرد الان 4400ریال
-زگلدشت با مقاومت 4500ریال روبروست....باید دید قادر به عبور از این محدوده است یا خیر
--تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-

-
-
--
-
-
-
-
حامد بازدید : 25سه شنبه 10 مرداد 1396 زمان : 7:18 نظرات ()
سلام روز بخیر
https://rahavard365.com/downloads/Rahavard365_Retrun_To_13960431.pdf

-گزارش بالا بازدهی چهارماهه بورس وفرا بورس است ممکن است یک اگهی اول باز شود وبعد صفحه اصلی
-ثشاهد 1450ریال تا این لحظه معامله شد....ممکن است اصلاح قیمتی روزهای اینده داشته باشد
-فنوال پس از اصلاح قیمت تا این لحظه دوباره صف خرید دارد در 1621ریال
-رفتار بازار توام با احتیاط است
-زگلدشت افت سهم مدنظر باشد
-خوب شاخص کل هنوز مثبت است گویا قصد اصلاح قیمت قابل توجه ندارد شاید فرضیه اول ما درست است یعنی شاخص 82000واحدی البته برای رشد به 82000واحد بازار شوک مثبت می خواهد
-وتوصا امروز در 1767ریال ارام گرفت تا این لحظه
-وخارزم 700اگر نزول کرد کمی حساس باید شد
-افت ساختمانی ها را گروهی کنترل کنید

-افت وتوکا افت فسرب را کنترل کنید

-تا اخرزمان ما در بورس هستیم اگر هم یک روزی سایت مطلب ننوشتیم بدانید مشکل کاری است حتما روز بعد خواهیم نوشت

-تا فردا خدا نگه دار

-
-

-

-
-

-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-

-
--
-
-
-
-

حامد بازدید : 25دوشنبه 09 مرداد 1396 زمان : 7:25 نظرات ()
سلام روز بخیر
-

رکورددار گرانترین سهم اقدام به افزایش ۳۷ درصدی سود کرد

پالایشگاه تهران رکورددار گرانترین سهم بازار سهام ایران ضمن ارایه توضیحاتی درباره عدم شناسایی ذخیره مستمری و سایر مزایای کارکنان بازنشسته ، سود هر سهم را ۳۷ درصد تعدیل مثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از پالایشگاه اصفهان که اقدام به تعدیل 34 درصدی سود سال مالی جاری کرد و رشد دیروز 5.6 درصدی قیمت سهام پالایشگاه بندرعباس، پالایشگاه تهران هم اقدام به تعدیل سود کرد و همراه توضیحاتی درباره عدم شناسایی ذخیره مستمری و سایر مزایای کارکنان بازنشسته عادی و قبل از موعد ، آماده بازگشایی نماد شد.

براساس این گزارش، "شتران" که رکورددار گرانترین سهم بازار سهام ایران است (با کشف قیمت 7500 تومانی هر سهم در 17 مهر سال 91 و رشد بهای هر سهم به بیش از 127 هزار تومان در مهر 92 )، سود هر سهم را با سرمایه 1.6 هزار میلیارد تومانی ، 37 درصد افزایش داد و از 304 به 416 ریال رساند.


-شتران-شپنا.......ذوب
-یکی از محاسن بازگشایی همه بانکی ها این است گردش مالی بورس بالا میرود وتلاش برای جبران ضرر از ناحیه بانکی ها تلاش برای خرید سایر سهام می گردد
-ثشاهد دوباره رشد کرد هفته های پیش در قیمتهای کمتر به این سهم اشاره کرده بودیم
-گروه مسکن مثبت الان در منفی ها کل گروه را رصد کنید
-منتظر اصلاح قیمت ومعادن باشید تا این لحظه دست بالا باز شده است
-تمایل عمومی یک اصلاح قیمت وخرید در قیمتهای کمتر است اما همانطور که عرض کردم شاخص کل قصد رسیدن به 82000واحد را دارد الان 81611واحد است تا این لحظه
-دامین زیر 1600ریال البته عرضه محدود است  هفته قبل رشد خوبی را تجربه کرد
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

-
-
-

حامد بازدید : 20یکشنبه 08 مرداد 1396 زمان : 7:28 نظرات ()

سلام روز بخیر


-وتوصا در1682ریال صف خرید توصیه ما در محدوده 1200ریال بود
-فملی در پیش گشایش 1906ریال یعنی تقسیم سود مجمع صدرصد موفقیت امیز
-اما ذوب که قبل از توقف چند بار در کف اشاره کرده بودیم اگر نماد باز شد در کف مقداری درسبد باشد بد نیست....البته نه در هر قیمتی
-یک اصلاح قیمتی زیر پوست بازار مخصوصا در نمادهای رند دیده میشود تا این لحظه
-مکث وتدبیر در خرید......کشتن هیجان رمز موفقیت است
-شاخص کل الان 30 واحد تا این لحظه منفی عرض کردم برای خرید باید صیر کرد
-گروه فلزات اساسی قرمز تا این لحظه.... مکث در خرید صبر برای اصلاح بیشتر
-فعلا تلاش رشد شاخص کل تا 82000واحد میسر نشد تا این لحظه روند فعلا منفی است
-خپارس الان 906ریال حمایت اول 800ریال
-نمودار تکنیکی سه ماهه خمحور را کنترل کنید
--خکار تحت نظر
-گروه فلزات اساسی در حال اصلاح قیمت فقط یک صف فروش تا این لحظه دارد...فنوال
-پردیس درصورتی که به مجمع افزایش 50درصدی برود در میان مدت با سود مواجه خواهد شد حمایت 1050ریال
-هر روزی روز حمله به بورس نیست اگر مطمئن شدید هدف در تیررس  کامل است شلیک کنید
-خکار کانون توجه
-ختوقا حمایت 1500ریال الان 1610ریال
-معلوم نیست چه خبر است توولغدر ارام ارام دارند در منفی خرید می کنند
-مدیرعامل پارس خودرو:

رنو فرانسه قرارداد تولید تندر ۹۰ را تمدید نکرد/ ادامه مذاکره

مدیرعامل پارس خودرو از عدم تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران توسط شرکت رنو خبر داد و گفت: در این زمینه در حال مذاکره هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ناصر آقامحمدی از عدم تمدید قرارداد تندر 90 با رنو فرانسه خبر داد و به ایسنا گفت: در این زمینه در حال مذاکره با رنو هستیم.

در این شرایط مشخص نیست که چرا رنو با وجود گذشت حدود دو سال از لغو رسمی تحریم ها و موج بازگشت خودروسازان خارجی به ایران از جمله پژو و هیوندای، تاکنون از تمدید قرارداد تولید تندر 90 در ایران خودداری کرده است.

این وضعیت در حالی است که اگرچه قرار بود قرارداد همکاری این شرکت فرانسوی و ایدرو برای آغاز تولید مشترک خودرو در ایران تا پایان سال گذشته به امضا برسد اما این قرارداد هنوز منعقد نشده و شنیده می‌شود دلیل طولانی شدن مذاکرات، برخی خواسته‌های رنو بوده که از سوی طرف ایرانی مورد پذیرش قرار نگرفته است.

در این شرایط باید دید این خودروساز فرانسوی به دنبال چیست و رنو در نهایت در شرایطی که پژو و هیوندایی رسما فعالیت مجدد در ایران را آغاز کرده‌اند و فولکس واگن و فیات نیز در آستانه آغاز فعالیت هستند سرانجام چه زمانی نسبت به شفاف‌سازی فعالیت‌ها در ایران اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام-
-
--
--
-
-
حامد بازدید : 27شنبه 07 مرداد 1396 زمان : 7:18 نظرات ()

سلام روز بخیر


-یک کانال پر بازدید میگه البرز 1150ریال سیگنال دادیم...قبل شما من اینجا اشاره کردم.....توان نشان دادن روندها در سایت ما در طول سال بالای 200 سهم است ولی باید نقدینگی موجود باشد برای خرید اما افراد موفق به خرید 10 الی 15 سهام سود ده میشوند
-فملی 90 میلیون صف خرید قبل مجمع اشاره کردیم ودیروز نیز در پست قبلی دقیق اشاره کردیم
-نماد پرداخت حجم معاملات سنگین از فردا معاملات روان را در ابن سهم شاهد خواهیم بود
-وقتی نمادهای رند با تقاضا روبرو هستند در اینده نمادهای کناره راکد با تحرک معاملاتی روبرو خواهند شد
-فولاد هم 1710ریال .....محدوده 1350ریال ما اشاره به خرید داشتیم

-نماد فولای زمان باز گشایی نامعلوم ولی اطلاعیه ها وبازگشایی اینده تحت نظر باشد
-وتوصا  صف خرید الان1602ریال اشاره ما در محدوده 1200ریال بود
-شاخص کل هدف 82000واحد ....اگر بشود بورس برای بازگشایی بانکی ها باز میشوداخبار داخلی امریکا در مورد تحریم دیگر در بازار سرمایه اثری ندارد چون ایران به مفاد برجام طبق قانون عمل میکند
-نماد پردیس تاریخ مجمع مشخص بشود زمان بسته شدن جهت افزایش سرمایه با تقاضا وبعد افزایش سرمایه نماد وحق نیز با تقاضا روبرو خواهند شد

-بازی فملی به شنبه کشیده خواهد شد 
-نزول نماد خودرو را دقیق کنترل کنید
-از تیر ۹۵ تا زمان نامعلوم :

سریال توقف نماد بانک صادرات ادامه دارد/ سهامداران باز هم صبور باشند

توقف نماد بیش از ۱۲ ماه بانک صادرات به دلیل عدم ارایه برخی گزارش های لازم ادامه خواهد داشت و احتمالا" به بعد از برگزاری مجمع موکول خواهد شد که زمان آن هنوز معلوم نیست.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی توقف نماد بانک صادرات از تیر سال گذشته تاکنون ادامه دارد و بلوکه شدن سرمایه های سهامداران وارد دومین سال شده که این بانک بر خلاف بانک های مشمول اصل 44 ملت و تجارت ، مجمع سالانه 31 تیر را لغو کرده و زمانی هم برای نوبت دوم تعیین نکرده است.

در این میان "وبصادر" بعد از هفته ها تاخیر ، اخیرا" اقدام به انتشار گزارش عملکرد 12 ماهه حسابرسی نشده سال مالی قبل کرده که طی آن به ازای هر سهم 23 تومان زیان محقق شده است.

این گزارش در شرایطی باید توسط حسابرس بررسی شود که برخی سهامداران بانک صادرات، خواهان روشن شدن این موضوع بودند که چه زمانی نماد ان باز می شود؟

پیگیری های بورس پرس از پاسخ به این سئوال نشان داد که با توجه به عدم ارایه گزارش حسابرسی شده 12 ماه قبل و همچنین لزوم ارایه گزارش عملکرد 3 ماه اول سال و پیش بینی 3 ماهه، توقف نماد باز هم ادامه خواهد داشت و احتمالا" به بعد از برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده موکول خواهد شد که زمان آن هنوز معلوم نیست.

این درحالی است که یک مقام مسئول درباره مانع اصلی بازگشایی نماد بانک صادرات گفته بود: در این رابطه احتمالا" مواردی بوده و هست که باید توسط هیات مدیره توضیح داده شود. اما یکی از برنامه های هیات مدیره این است که تا قبل از بازگشایی نماد بانک صادرات، نتیجه رایزنی های مربوط به شناسایی سود برای مطالبات 20 هزار میلیارد تومانی از دولت نهایی و مصوبه هیات دولت اخذ شود.

همچنین احمد انارکی نماینده مجلس 19 تیر با اعلام بازگشایی نماد بانک صادرات در آینده ایی نزدیک به سهامداران توصیه کرده بود تصمیم به نقل و انتقال نگیرند زیرا بعد از زمانی مشخص، شاهد صعود قیمت خواهند بود.

با این اوصاف ، سهامداران بزرگترین بانک بورس اما رکورد دار توقف نماد ، باید باز هم صبوری در پیش گیرند و منتظر تصمیم مدیران آن باشند که تا به امروز نشان داده اند علاقه ایی به بازگشت به تابلوی معاملات ندارند.

انتهای پیام-
-ما نام هر پستی را 24 ساعت قبل درج میکنیم وهمیشه شیفت صبح قبل ساعت 8صبح ان پست انلاین میشود... دیروز درج کرده بودیم فملی ورقابتهای پیش رو
-

برنامه افزایش سرمایه۴۰۰ درصدی شرکت بورسی و صدور مجوز یک بیمه

سرمایه گذاری صنعت بیمه برنامه افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی را اعلام کرد و بیمه اتکایی امین هم مجوز افزایش سرمایه ۲۳ درصدی را از سازمان بورس گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیمه اتکایی امین که با سرمایه 203 میلیارد تومانی در بازار عادی فرابورس درج شده،توانست مجوز افزایش سرمایه 23 درصدی سازمان بورس را اخذ کند تا روانه مجمع فوق العاده شود و سرمایه فعلی را به 250 میلیارد تومان برساند.

"اتکام" این تامین مالی 47 میلیارد تومانی را از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و با هدف رعایت مصوبه هیات وزیران انجام خواهد داد.شرکت سهامی بیمه ایران با 17.9 درصد و بیمه آسیا با 15.2 درصد سهم،جزء سهامداران این شرکت بیمه محسوب می شوند.

همچنین سرمایه گذاری صنعت بیمه که با سرمایه 75 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد،درصدد است درصورت موافقت سازمان بورس و تصویب مجمع فوق العاده با افزایش سرمایه 400 درصدی،سرمایه فعلی را به 375 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی"وبیمه" از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی  و سود انباشته با 3 هدف تامین منابع مالی جهت تکمیل پروژه تجاری اداری گلستان خیام ، بهبود و توسعه پورتفوی سرمایه گذاری ها و اصلاح ساختار مالی طی دو مرحله صورت می گیرد.

بیمه مرکزی با 21.2 درصد و سرمایه گذاری آتیه دماوند با 14.3 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

بنابر این گزارش،سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه‌ که اواسط اردیبهشت سال جاری به دلیل ابهام در ارایه اطلاعات مربوط به فروش و سپس خرید بخشی پروژه تجاری اداری گلستان خیام واقع در منطقه 22 با توقف نماد روبرو شده بود، درباره فروش 10 درصدی سهام توسعه عمران بیمه و اثر 55 ریالی در سود هر سهم در اواسط خرداد، دست به شفاف سازی زد اما این شفاف سازی موجب ادامه کاهش قیمت سهام " وبیمه" و افزایش فشار فروش شد.

انتهای پیام
 


-دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان:

خرده فروشان عامل گرانی سیمان شده اند/ عدم تغییر قیمت تا سه ماه آخر سال

دبیر انجمن سیمان با بیان اینکه قیمت سیمان تا سه ماه آخر سال جاری تغییری نخواهد کرد، علت افزایش قیمت سیمان در هفته های اخیر را ناشی از عملکرد خرده فروشان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالرضا شیخان با بیان اینکه قیمت سیمان در 9 ماهه نخست سال جاری تغییری نخواهد کرد به ماین نیوز گفت: قیمت پایه سیمان گران نشده اما برخی خرده فروشی ها هزینه های حمل و نقل را لحاظ کرده و همین امر موجب افزایش قیمت سیمان شده است.

وی با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد در سه ماهه سال 96 بازار خرید و فروش مصالح ساختمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 1.96 درصدی را شاهد بوده، افزود: با توجه به این رشد قیمت سیمان در 9 ماهه نخست سال تغییری نخواهد کرد.تغییرات قیمت سیمان در 3 ماهه پایانی سال جاری آن هم با ارزیابی بازار اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول در توضیح شرایط بازار از افزایش قیمت سیمان گفت: در حال حاضر هر تن سیمان فله ای در درب کارخانه تنی 110 تا 115 هزار تومان است اما با محاسبه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و هزینه حمل و نقل حدوداً هر کیسه 50 کیلویی سیمان در خرده فروشی ها کمتر از 8 هزار تومان است.

شیخان تصریح کرد: برخی خرده فروشی ها هزینه حمل و نقل بیشتری را باید پرداخت کنند به همین دلیل قیمت هر کیسه 50 کیلویی سیمان به بیش از 8 هزار تومان می رسد اما اعمال این هزینه ها به معنی گرانی قیمت پایه سیمان نیست.

انتهای پیام

 


-صف خرید فملی اگر تا اخر وقت محفوظ بماند شنبه شیفت صبح حجم معاملات سنگینی را خواهیم داشت
--
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 25چهارشنبه 04 مرداد 1396 زمان : 7:11 نظرات ()

سلام روز بخیر


-فنوال-فباهنر مثبت ولی تا این لحظه متعادل هستند ایا امروز با صف خرید بسته خواهند شد یا خیر نیاز به کنترل دارندولی از نگاه ما درسقف قیمت قرار گرفته اند
-غپینو 5 منفی تحت نظر
-دامین 5منفی تحت نظر
-دکوثر 5منفی تحت نظر
-دسبحا 5منفی تحت نظر
-پردیس منفی 5تحت نظر
-باید عادت کنید به رقابتهای میلیمتری این 5 نماد مثال واضح بود صرفا نکته اموزشی داشت تا شما با ذهن تان کلنجار بروید
-اخابرکف1900ریال
-شپلی کف 500ریال
-همیشه کف سهم را دقیقا از سوابق معاملات رصد کنید
-وتوصا سهمی که محدوده 1200ریال اشاره میشد الان  در1537ریال صف خرید
-ساروم 3120ریال کف سهم 2800ریال ولی حقوقی تا این لحظه در حال خرید ساروم هست
-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
از جمله عوارض دیرخوابی می توان به یبوست و ماندن مواد ضاید در بدن، چاقی، خشکی پوست و آسیب های گوارشی اشاره کرد. کارشناسان معتقدند بهترین زمان خواب از 10 شب تا 5 بامداد است.

-

ایران خودرو دلایل تغییر سود را اعلام کرد و آماده بازگشت به بورس شد

ایران خودرو دلایل تغییر پیش بینی سود بر مبنای عملکرد ۳ ماهه را اعلام کرد و آماده بازگشایی نماد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران خودرو که مجمع سالانه روز شنبه را با تقسیم سود 15 ریالی برای هر سهم برگزار کرده، در مورد دلایل تغییرات سود اسفند 96 بر مبنای عملکرد 3 ماهه نسبت به اولین پیش بینی توضیح داد تا آماده بازگشایی نماد شود.

براساس این گزارش، "خودرو" با سرمایه 1.53 هزار میلیارد تومانی ، اولین سود سال مالی جاری را 104 ریال و در گزارش 3 ماهه 109 ریال پیش ینی کرده است.-این طلسم باید شکسته شود وشاخص کل با حمایت بسمت 82000واحد برود بعد نمادهای بانکی کامل باز گشایی شود ونقدینگی بعد از این ماجراها باعث روان شدن معاملات میشود این سناریو اینده بورس است اگر وضعیت طور دیگری رقم نخورد

-تا این لحظه 14 نماد در بورس باز گشایی خواهند شد تعداد قابل توجهی از نمادهای خودرویی ...فملی پر ماجرا در صف قیمت باز گشایی طرفدار زیاد دارد حتما tsetmc را چک کنید
-روزهای قبل عرض کردم بازگشایی های وسیع وگسترده در راه است
-فملی -ولغدر-فخوز سه بازگشایی پر بازدید
-گروه فلزات اساسی براحتی لیدر بازار است تنوع صنعت و...... باعث تقاضا در این گروه است
--فملی توصیه های ما هفته های قبل بود الان با تقسیم سود مجمع با رشد محسوس بازگشایی خواهد شد
-تا این لحظه فملی 267واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل گذاشته است این رقم تا پایان وقت متغیر خواهد بود
-شاخص کل الان 81181واحد تا 82000واحد راهی نمانده
-تا فردا خدا نگه دار
-
--
-
-
حامد بازدید : 23سه شنبه 03 مرداد 1396 زمان : 7:15 نظرات ()

سلام روز بخیر


-خوب بازار را با15 دقیقه تاخیر رصد میکنیم 
-نماد فولاد هنوز وتا این لحظه بعد بازگشایی مجمع محکم باز گشایی شده است
-اخابر بسمت مقاومت 2000ریال.....
-شاخص کل تا این لحظه هجومی هدف اول فتح قله 81000واحد وبعد 82000واحد
-حالا ولغدر باز گشایی خواهد شد ولی دست بالا
-فباهنر هم الان صف خرید همچنان می تازد
-فنوال 1150ریالی الان 1609ریال سهمی که دهها بار اشاره های دقیق قیمتی داشتیم
-بورس جای عجله نیست یک بار ضرر مثلا در ولغدر باعث  شد دوستم بیش از ده بار از این سهم سود بگیرد وهمین تمرین باعث شده ترس او ریخته وغیر هیجانی معامله میزند در نزول کامل بازار می خرد ودرصعود می فروشدالبته با خریدهای پله ای حساب شده
-بیمه البرز را دقیقا همین جا روزهای قبل اشاره کردیم الان صف خرید در 1234ریال
-ساروم 3089ریال یکی از انتخاب های برتر بلند مدت ما در سه ماه گذشته قبل از افزایش سرمایه
-روزهایی که خوب مطلب نمی نویسیم حتما درگیر یک موضوع خارج از بورس هستیم امروزامروز فرزندم ثبت نام دبیرستان نمونه دولتی داشت چقدر هم سخت است هم ازمون دارد وهم معدل بالا می خواهد
-خمحور عجب رشدی کرده در محدوده های زیر 2200ریال اشاره داشتیم
-سشرق-سدور-شفارس -ولیز -پلاسک هم صف خرید دارند
--تو انلاین نام ده نماد بانکی را وارد کردم همه متوقف فکر میکنم در یک روز ناظر معاملات دسته جمعی همه را باز خواهد کرد
-شاخص کل الان81004واحد حالا یک سکوی پرتاب دیگر تا 82000واحد داریم  واین پرش شدنی است انگاه فرض بانکی ها باز گشایی شوند شاخص کل تحمل افت احتمالی را براحتی خواهد داشت
-طبق مصوبه هیات دولت:

واحد پول "تومان" و معادل ۱۰ ریال شد/ برنامه های مهم برای بانک ها

هیات دولت طبق لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی، واحد پول ایران را "تومان" و برابر ۱۰ ریال تعیین کرد و برنامه های مهمی برای بانک ها در نظر گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان جلسه شب گذشته هیات دولت که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی که مربوط به احکامی درباره نظارت، مقررات انتظامی، صندوق حمایت سپرده ­ها، توقف، بازسازی، ورشکستگی، انحلال و تصفیه بانک­ ها و مؤسسات اعتباری است، بررسی شد.

بر اساس این لایحه، واحد پول ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد.

هدف از این لایحه، تأمین ثبات، سلامت و پایداری نظام پولی و بانکی بر مبنای موازین شرعی و صیانت از منافع سپرده‌گذاران است که مشتمل بر اقدامات مناسب به‌منظور برون‌رفت مؤسسات اعتباری از شرایط نامطلوب، نحوه رسیدگی به تخلفات مؤسسات اعتباری و اقدامات مقتضی در زمان ورشکستگی این مؤسسات اعلام شده است.

همچنین به منظور تضمین سپرده‌‌های اشخاص در مؤسسه اعتباری، به صندوق ضمانت سپرده‌ها اجازه داده شد با رعایت شرایط مقرر در این لایحه به فعالیت‌ها ادامه دهد که بر این اساس عضویت تمامی مؤسسات اعتباری در این صندوق الزامی است.

علاوه بر این، برای کمک به پیشرفت حرفه بانکداری، اعلام موارد عملکرد غیرحرفه‌ای اعضا به بانک مرکزی، تصمیم‌گیری و اقدام در جهت پیشگیری از رقابت ناسالم و غیرمنصفانه بین اعضاء، هماهنگی و تصمیم‌گیری در خصوص نحوه تبلیغات و اطلاع‌رسانی بانکی در چارچوب مقررات بانک مرکزی، تشکیل هیئت‌ داوری با ضمانت اجرا در جهت حل اختلاف بین اعضاء و مشتریان و ارایه نظرات مشورتی به اعضاء، کانون بانک‌ها با مشارکت مؤسسات اعتباری که در ایران فعالیت می‌کنند، تشکیل شده و تمامی مؤسسات اعتباری ملزم به عضویت در کانون بانک‌ها هستند.

براساس این گزارش، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی سال گذشته گفته بود: درجریان بررسی لایحه "قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران" در هیات دولت، یکی از موارد، به واحد پول ملی مرتبط بود و در جریان بررسی لایحه در جلسه دولت در 19 آذر 95 موضوع تغییر واحد پول ایران از "ریال" به "تومان" بررسی و تصویب شده است. البته پس از تقدیم لایحه دولت به مجلس، بررسی و تصمیم گیری نهایی با نمایندگان خواهد بود.

نوسازی و نظارت بر استانداردسازی مخازن و جایگاه ­های سوخت

همچنین هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر حمایت از نوسازی، ایمن ­سازی و نظارت بر استانداردسازی مخازن و جایگاه ­های سوخت (CNG) کشور موافقت کرد.

به موجب این تصمیم، مسئولیت تهیه و ابلاغ استانداردهای مصوب تأسیسات انواع جایگاه‌ها بر عهده سازمان ملی استاندارد ایران خواهد بود و هر جایگاه‌دار مکلف است فقط از تأسیسات استاندارد مورد تایید این سازمان در جایگاه خود استفاده کند.

همچنین مسئولیت ایمنی هر جایگاه اعم از اجرای استاندارد طراحی ایمن جایگاه‌ها و نیز بکارگیری تأسیسات استاندارد در جایگاه و رعایت مقررات بهره­برداری ایمن از جایگاه با داشتن گواهی ایمنی معتبر، برعهده جایگاه­دار (کارفرما) است.

هیئت وزیران همچنین جایگاه‌داران راموظف کرد هشدارهای بازرسان ایمنی و تجهیزات جایگاه‌ها را که کتباً به ایشان ابلاغ می‌شود، اجرا کنند؛ در غیر این صورت، علاوه بر توجه مسئولیت‌های حقوقی/ کیفری به ایشان، مشمول اقدامات پیشگیرانه شرکت پخش/ شرکت گاز حسب مورد خواهند شد.

علاوه بر این، جایگاه‌دار مکلف است نسبت به بیمه تأسیسات در مقابل حوادث احتمالی آتش­سوزی و انفجار اقدام نماید و در صورت وجود اشکالات پر خطر و یا با خطر متوسط در ایمنی جایگاه، بلافاصله اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه را به انجام رسانده و همزمان نیز مراتب را به وزارت کار، سازمان استاندارد و شرکت پخش گزارش نماید.

تهاتر مطالبات و بدهی­ های چند شرکت­

با تصویب دولت، مطالبات تعدادی از شرکت‌های خصوصی و دولتی با بدهی همان شرکت‌ها‌ به سازمان­های امورمالیاتی کشور و خصوصی‌سازی تهاتر شد.

انتهای پیام


-چرا دریک بازار صعودی نباید سهم خرید؟ جواب مشخص است روند هیجان مانع تشخیص صحیح میشود فقط باید سهامی را خرید که استثنا باشند وروند صعودی انها مشخص
-

امروز دوشنبه، دوم مرداد 96، صفحات بورسی روزنامه های صبح کشور از رشد 44 درصدی انتشار صکوک در جهان نوشتند.

 

پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مروری دارد بر تیترهای اصلی امروز صفحات بورسی روزنامه های کشور که در زیر  می آید:

همشهری

· بازده 64 درصدی سهام سه صنعت در چهار ماه

· سهامداران 22 بانک در تعلیق

· نامه انتقادی سهامداران سنگ آهن به رییس جمهور

· سامانه نظارت بر حسابرسان بورس رونمایی شد

· منتقدان واگذاری سهام پالایشگاه کرمانشاه شکایت کنند

· آغاز "لیگ ستارگان بورس" از امروز

• رشد 44 درصدی انتشار صکوک در جهان

· دلایل محکم برای تداوم روند صعودی بازار سهام

· مبادله 286 میلیارد تومان اوراق بهادار

· ادامه روند صعودی شاخص بورس

 

دنیای اقتصاد

· «دنیای اقتصاد» گزارش ‌های میان‌ دوره‌ای 234 شرکت سهامی را بررسی می‌ کند؛

کارنامه فصل اول بورسی ‌ها

· در یک پژوهش بورس تهران با 10 بازار سهام مقایسه شد؛

دو عامل سرکوب بازار سرمایه ایران

· آخرین پیش‌بینی شرکت‌ های سهامی بر اساس عملکرد فصل بهار

· رشد 700 واحدی شاخص سهام در دو روز

· روند افزایشی قیمت محصولات پتروشیمی متوقف شد؛

ایست قیمتی محصولات پلیمری

· با شکست رکورد قیمت در چهارماه‌ونیم گذشته؛

مس به 6001 دلار رسید

· بازار جهانی فولاد

· هجوم تقاضا علت گرانی جوجه و گوشت مرغ

· عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

امسال گندمکاران چهار استان از مسیر بورس کالا حمایت می ‌شوند

· بورس انرژی اعلام کرد؛

معامله ۵۶۵ میلیون کیلووات ساعت برق در تیرماه

 

ابرار اقتصادی

· کاهش کارمزد معاملات برای ارکان بازار سرمایه

· چالش دانشجویی در "لیگ ستارگان بورس"

· دلایل محکم روند صعودی بازار

· سهامداران برای کسب سود از بورس عجول نباشند

· افزایش 192 واحدی شاخص کل بورس

· رشد 44 درصدی حجم کل صکوک منتشره در جهان

 

شرق

· شاخص کل بورس زیر ضرب فلزات اساسی؛

فولادی ‌ها پیشتاز شدند

 

اعتماد

· خیز بازار سهام برای اصلاح قیمت

 

تعادل

· "تعادل" از دادو ستدهای دیروز و رشد شاخص ها گزارش می دهد؛

صعود نماگرهای بورس؛ حبابی یا بنیادی

• رشد 44 درصدی انتشار صکوک در جهان

 

جهان اقتصاد

· در اولین روز مرداد ماه روی داد؛

شاخص بورس در آستانه 81 هزار واحدی

· انتخاب دو عضو بورسی در "شورای راهبردی مدیریت بازار" شرکت بازرگانی دولتی

· اعتراض سهامداران به قیمت گذاری دولتی؛

نامه سهامداران سنگ آهن در آستانه آرایش تیم اقتصادی دولت

· معاون نظارت بر ناشران و اعضای شرکت بورس؛

چالش دانشجویی در "لیگ ستارگان بورس"

· عضو هیأت مدیره سازمان بورس:

لابی گری بر سر صورت های مالی بانک ها نداشتیم

· پوشش 25 درصدی پیش بینی های "شاراک"

· سهامداران برای کسب سود از بورس عجول نباشند

· دو صورت مالی از "خکاوه"

· نگاهی بر عملکرد شش ماهه "وسپه"

 

جهان صنعت

· عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

رشد بورس ظاهری است

· نماگر در مرز 82 هزار واحد

· آمار تیر ماه 96 نشان داد؛

ادامه رونق معاملات فرابورس

· تصویب صورت های مالی بانک تجارت در مجمع سالانه

 

فرصت امروز

· فضای سرمایه گذاری در بازار سهام مساعد است؛

ادامه روزهای پر رونق در بورس تهران

· تعیین تکلیف چند پروژه مهم بورسی

· سهامداران برای کسب سود از بورس عجول نباشند

· تالار محصولات صنعتی و معدنی متنوع شد

· معامله قریب به 565 میلیون کیلووات ساعت برق در تیرماه

· رشد 44 درصدی انتشار صکوک در جهان

· پوشش 14 درصدی پیش بینی های "کسرا"

 

گسترش صمت

· بررسی وضعیت قیمت گذاری دستوری و تقابل با عرضه کنندگان مختلف؛

خرید اعتباری را در بورس کالا نهادینه کنیم

· "توکا فولاد" پیشرو در افشای اطلاعات و گزارش دهی مالی به روش بین المللی IFRS

· ذوب آهن سودی تقسیم نکرد

· بازگشت به بورس بزرگ ترین شرکت بازار

· عرضه انواع فلز سرخ در تالار نقره ای

· واگذاری چهار شرکت بزرگ دولتی

· معامله ۵۶۵ میلیون کیلووات ساعت برق در تیرماه

· با تصویب صورت های مالی سال 95 در مجمع عادی سالیانه صورت گرفت:

تقسیم 7 هزار و 500 میلیارد ریال سود نقدی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

 
--وخاور -وانصار وقتی در حال بازگشایی هستند یعنی سهم بانکی حاشیه ساز نیستند وپرونده روشنی در بورس دارند
-توریل هفته های قبل زیر محدوده 2100ریال اشاره به صعود کردیم الان 2306ریال خوب باید منتظر اصلاح قیمت بود
-دامین حرکت بسمت 2000ریال اگر بازار همین فرم صعودی باشدحمایت 1550ریال مقاومت 2000ریال
-غپینو کم معامله فقط می طلبد سهام د ار صبور بدرد اماتورها نمی خورد
-ساعت 12/20  دقیقه تا فردا خدا نگه دار
--
-
-
-
-
-
--

--
حامد بازدید : 36دوشنبه 02 مرداد 1396 زمان : 7:20 نظرات ()

سلام روز بخیر


-ساروم سهم چهار وجهی بلند مدت بود البته قبل از افزایش سرمایه 1-تقسیم سود بالا2-افزایش سرمایه3- عنصر بازی ساز حق تقدم4- تعدیل مثبت تقریبا محرز شده....معمولا وقتی سهمی در میان چهار الی پنج محاسن قرار می گیرد عنصر ضرر در بلند مدت صدرصد خنثی میشود
-دامین را هم در محدوده 1550ریال زمانی که وفور سهم بود اشاره های مکرر میکردیم هنوز هم حمایت محدوده 1550و1500ریال است
-زگلدشت را در محدوده 3800ریال
-در طول سال بیش از 200 سهم قابل رشد تشخیص میدهیم ولی بلد نیستیم تبلیغات وبزرگ نمایی بکنیم
-حجم گسترده ای از نمادها بسته است وارام ارام بازگشایی خواهند شد والبته طوفانی گاه مثبت وگاه منفی راه خواهد افتاد البته اگر بانکی ها کامل بازگشایی شوند
-ثشاهد با رشد روبرو شد البته عرضه ها هم بالاست
-با حوصله باید منتظر بازگشایی های سهامی بود که سود بالا تقسیم کرد ه اند وافت بیشتری دارند

-صف خرید فنوال 10 میلیون تا این لحظه
-اگر شاخص کل بتواند به مرز 82000واحد صعود کند وبعد زمان بازگشایی همه  بانکی ها در بدترین حالت فرض4000واحد هم افت کند بازار در کف 78000واحد قرار می گیرد ودوباره مستعد رشد میشود.....امیدوارم حتی شاخص کل یک واحد هم نزول نکند
-بازار پایه در فاز استراحت
-وتوصا خریداران روزهای قبل سود را شناسایی وفعلا منتظر حرکت بعدی سهم هستند
-پلاسک صف خرید ولی سهم در وضعیت نظارت قرار داردهیچ وقت در صف خرید نامطمئن به سهمی حمله نکنید
-پردیس در یک فصل یک رشدی را تجربه خواهد کرد الان شکنجه میدهد مثل مجسمه ای که فقط شما را نگاه میکند
-صف خرید فنوال سنگین هست ولی صف خرید محکمی نیست ویحتمل اگر تا اخروقت نریزد فردا می ریزد شاید هم تا اخر وقت ریخت.... انها که دارند وانهایی که فروختند هر دو طیف در اوج هیجان هستند وفشار بر قلب را تحمل می کنند این وضعیت برای قلب مضر است....
-سهام داران اماتور نوسان گیر اکثرا عادت به فحاشی دارند مخصوصا زمانی که  در ضرر قرار می گیرند
-افت کچاد را کنترل کنید ممکن است اصلاح قیمت اندکی هم ادامه یابد ولی در جریان باشید کچاد یک نماد رند است
-ارزش روز بازار بورس الان 320هزار میلیارد تومان با بازگشایی بانکی ها این رقم افت کرده ولی بمرور زمان از این محدوده دوباره عبور خواهد کرد
-باز گشایی انبوه نمادها الان
-نماد فولاد 1350ریالی الان با تقاضا روبروست در1605ریال حجم معامله تا این لحظه 40 میلیون ودر حال افزایش حجم تاپایان ساعت کاری بورس
-فولاد به تنهایی شاخص را به زلزله مثبت کشاند
-شاخص کل در حال نزدیک شدن به 81000واحد است ممکن است در بازگشایی های مثبت به تدریج تا 82000واحد صعود کند...خلاصه کلام بورس دارد از بورس انقباضی به بورس انبساطی تبدیل میشود علایم محسوس این را نشان میدهد
-حجم معامله فولاد تا این لحظه 89میلیون سهم
-حجم معامله فولاد در حال نزدیک شدن به 100میلیون سهم
-حجم معاملات فولاد از مرز 110میلیون سهم عبور کرد

-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 27یکشنبه 01 مرداد 1396 زمان : 7:21 نظرات ()

سلام روز بخیر


-یک کارگزاری برای هفته جاری اعلام کرد:

پیش بینی ادامه روند صعودی بورس در کانال ۸۰ هزارتایی شاخص و اقبال ۴ گروه

یک کارگزاری برای هفته جاری، پیش بینی کرد روند صعودی بازار در کانال ۸۰ هزار واحدی شاخص بورس ادامه دار باشد و سهام ۴ گروه با اقبال روبرو شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه بهبود نسبی متغیرهای بازار سهام و تداوم روند صعودی شاخص بورس که منجر به ورود به کانال 80 واحدی هفته گذشته شد کارگزاری آبان اعلام کرد بازار هفته گذشته در حالی به پایان رسید که با انتشار سیل عظیمی از گزارش دوره ای توسط شرکت ها مواجه شدیم.

گزارش های امید بخشی که موجب افزایش تقاضا شد. به طوریکه چهارشنبه بازاری مثبت را نظاره بودیم و احتمالا شروع این هفته نیز به همین صورت دنبال خواهد شد.

در این بین بازگشایی احتمالی گروه پالایشگاهی با توجه به انتشار تعدیلات مثبت چشمگیر، می تواند  افزایش تقاضا در بازار و جو مثبت را تشدید کند.

به نظر می رسد صف خرید بسیار پر حجم نماد تازه وارد "پرداخت" در کنار معاملات مثبت نمادهای "مداران، رتاپ و رکیش" این هفته نیز ادامه داشته باشد.

در گروه های شیمیایی و روانکارها انتظار داریم نمادهای "ساینا، زاگرس، شکلر، شفارس، شسپا، شکربن، پارسان و شسینا" از تقاضای بالاتر و مثبت تری نسبت به هم گروهی های خود  برخوردار باشند.

به نظر، گروه های ساختمانی و سیمانی با عرضه های بیشتر و تعادل بالاتری مواجه باشند اما همچنان جزء گروهای پیش رو خواهند بود و احتمالا نمادهای "ثامان، ثفارس، ثنوسا، وساخت، آ س پ، سبهان، سقاین، سدور، سشرق، سفارس، سبزوا، سپاها، سهگمت، سغرب و سصوفی" با معاملاتی مثبت دنبال خواهند شد.

انتهای پیام


-یادتان هست میگفتم ساروم البته قبل افزایش سرمایه بود 60 تومان سود تقسیم کرد75درصد افزایش سرمایه داد الان هم بعلت پیش بینی مثبت سود صف خرید است تا این لحظه
-ساروم صادرات سیمان به عراق دارد....ماندگاری اجباری در حق تقدم این محاسن را دارد تا چهار الی پنج ماه دیگر سهم به وضوح رشد متناسب خواهد داشت
-سیستم بانکی قادر به پرداخت سود بالا نیست اوراق مشارکت هم  محکوم به کاهش سود است یعنی چاره ای ندارند واینجاست که بورس دوباره می خواهد جان بگیرد واینجاست که تجربه سرمایه گذاری جواب میدهد
-وتوصا 18 میلیون صف خرید زمانی سهم زیر 1200ریال بود ما اشاره میکردیم
-وتوکا اشاره بموقع ما زیر 1100ریال الان 1141 حمایت 1050ریال افت سهم را کنترل کنید
-حقوقی ها منتظرند نمادهای رند سود ده باز گشایی شوند وبعد اقدام به خرید های سنگین نمایند
-فراموش نکنید سایت ما برخلاف کانال های تلگرامی نگاهی وسیع وهمه جانبه به بازار دارد صرفا یک دیده بان فرا سهمی است
-صف ساروم 5 میلیون کشف روند ماهها قبل توسط ما اینجا اعلام شد 
-دامین در حال تثبیت 1600ریال است وممکن است خیز 1700ریال بردارد البته اگر بازار ورود نقدینگی استمرار داشته باشد
-فنوال صف خرید 9 میلیون این سهم را ما دهها بار در بازه قیمتی زیر 1200ریال اشاره کردیم
-وتوکا را هم زیر 1100ریال چند بار اشاره کردیم الان با رشد مواجه شده است
-شپلی صف خرید ولی در بورس ایران هیچگاه وارد سهم های زیان ده ویا در حال افزایش زیان ویا سود در حال کاهش نشوید

-پرتفوسازی حرفه فرض در خگستر وبانک وتوشه تیپیکو والبر بر اساس محاسبه است اگر سهمی زیان ده جا خوش کند وفاقد ملک واملاک بارزش باشد از سبد بیرون رانده میشود....

فراموش نکنید بعضی از سهم ها زیان ده هستند ولی ملک واملاک با ارزشی دارد وهمین موضوع اثر زیان را خنثی می کند.


-زگلدشت هم میل به نزول را از دست داده هدف 4500ریال را در سر دارد حمایت 4000مقاومت اول 4500مقاومت دوم 5000ریال در میان مدت وبلند مدت
-شاخص کل 81000وبعد 82000واحد فعلا تا اینجا رصد کنید حتما یادتان هست زمان  اصلاح شاخص ما گفتیم تا محدوده 78000واحد افت میکند الان روند صعودی با درصد رشد نامشخص است
-لعنت به سفته بازی فقط موافق رشد واقعی بازار هستیم ورود نقدینگی وارسال نقدینگی بسمت تولید پول افزایش سرمایه ساروم هم اشتغال ایجاد میکند وهم صادرات....همین امروز ما گفتیم نروید طرف سهم های زیان ده وصدها بار گفته ایم
-
-
--
-
-
-
-
--

--
-
حامد بازدید : 26شنبه 31 تير 1396 زمان : 7:17 نظرات ()

سلام روز بخیر


-نماد پرداخت گروه رایانه را مثبت کرد مداران-رکیش و.....
-گروه خودرو انگار بنزین برای حرکت نداردتقریبا خاموش
-گروه بانک هم خاموش 
-معمولا اواخر تیرماه امار نمادهای متوقف بالا میرود ومرداد ماه فصل بازگشایی های گسترده نام دارد
-گروه قند مثبت احتمال تغییر قیمت شکر در شهریور ماه هر روز گروه قند را کنترل کنید

-موسم خریدهای فصلی یعنی بعد بازگشایی های تقسیم سود....خصوصا سراغ سهم هایی بروید که سود بالایی تقسیم کرده اند وحجم معاملاتی قابل قبولی دارند
-فخوز سیگنال دقیق وفنی ما در زیر3000ریال الان 3587ریال
-رکیش روزهای قبل هشدارهای نظارت وکنترل را داده بودیم الانبا صف خرید مواجه است
-رتاپ الان حرکت خاصی ندارد ولی در بلند مدت صعود خواهد کرد
البرز در بلند مدت صعود خواهد کرد الان 1160ریال
-ختوقا 1600ریال حمایت
-خمحور2100و2000ریال حمایت
-فخوز 3605ریال
-فولاد باز شد براین سهم زوم کنید ولی نه با احساسات وهیجان دقیقا با حوصله
-ان چیزی که در کانالهای تلگرام می بینید بهش میگن سفته بازی......تحقیق بکنید ولی اسیر سفته بازی نشوید
-تو نمادهای لیزینگ در بلند مدت ممکن است گشایش های اعتباری مالی اتوماسیون های خاص اعمال شود منظور بین المللی  ما در حد شایعه مطالبی شنیدیم ولی به جمع بندی خاصی نرسیدیم
-شاخص کل دوباره وارد مدار 80000واحد شد وصعود کرد ارزش روز بازار هم از مرز 320هزار میلیارد تومان دوباره عبور کرد
-صبح نماد فارس کم معامله ومنفی بود جرات نکردیم نام ببریم ولی الان مثبت وپرحجم معامله میشود وبا رشد محسوس همراه شده است

-بازگشایی های گسترده در مرداد ماه
-وتوکا اگر پست های قبلی را نگاه کنید اشاره به وضعیت تست وکنترل سهم کردیم الان صف خرید دارد
-موج مثبت بازار نشان از باز گشایی بانکی ها دارد
-فنوال تا این لحظه با 6 درصد رشدباز گشایی شدالبته درصد مثبت بعلت انجام پی درپی معاملات مدام تغییر می کند

-سلام ،خداقوت،پتروشیمی اراک را فرموده بودید فردا،یادآوری کنم.
پاسخ : سلام مهلت حق تمام شود ممکن است تکان مثبتی بخوردحمایت اول 1900ریال مقاومت اول 2200ریال البته نماد رند است توقع رشد زیاد نداشته باشید

-فنوال 1413ریال تا این لحظه صف خرید یکی از سهم هایی که در دوسال گذشته به دفعات مکرر اشاره های دقیق قیمتی داشتیم
-وتوصا صف خرید توصیه چند روز قبل ما

-با صفهای خرید موجود احتمالا شاخص کل بیش از 1000واحد رشد خواهد کرد
-

-
-
-
-
-
--
حامد بازدید : 18چهارشنبه 28 تير 1396 زمان : 6:59 نظرات ()

سلام روز بخیر


-نماد پرداخت اگر در هر مقطعی عرضه شد عرضه موفقیت امیزی خواهد بود
-تکشا صف خرید سنگین
-وتوصا دیروز که اشاره کردیم براحتی قابل خرید بود
-شپاکسا هم قبل از رشد اشاره کرده بودیم
-شپارس تحت نظر
-فخوز زیر 3000ریال اشاره دقیق کردیم
-ما به هیچ وجه از کلمه سیگنال واشاره مستقیم به هیچ سهمی نمی کنیم ولی حساسیت های ذهنی خود را عنوان میکنیم هرکس باید خودش مستقلا تصمیم به فروش یا خرید بگیرد
-روزهای زیادی برای زندگی روی کره زمین باقی نمانده عجب جمله عجیبی
-بعد از سپری کردن یک روند میان مدت نزولی در تاپیکو سرانجام تا این لحظه مثبت معامله میشود
-نماد خودرو در مثبت 2702ریال تا این لحظه 14میلیون سهم معامله شده است
-همراه حمایت 14000ریال مقاومت 16000و17000ریال....البته در میان مدت وکنترل صورتهای مالی 
-توقف های بی شمار امروز روزهای اینده نیز حجم قابل توجهی نماد متوقف خواهند شد جهت مجمع سالیانه
-وسبحان حمایت 1150ریال مقاومت 1300ریال.... ممکن است اصلاح قیمت کند
--قثابت حمایت 1400مقاومت 1800ریال الان 1712ریال
-شلیا امروز مثبت بود واندک تقاضایی در ان دیده میشود تا این لحظه
-
-
-
--
-
-
-
-
--
-
-
--
-
حامد بازدید : 25سه شنبه 27 تير 1396 زمان : 7:18 نظرات ()

سلام روز بخیر


-افت فخوز را تخت نظر داشته باشید
-شپاکسا صف خرید ناگهانی الان البته عرضه هم بالاست هرصف خریدی را باید اول دقیقا تست وعلت ان را پیدا کنید
-وبملت روزهای قبل 905ریال الان 1010ریال اما بازار جرات ورود به نمادهای بانکی در حجم سنگین را ندارد
-وتوصا را کنترل کنید
-توقف لکما-فاهواز-تپولا -شتولی....... تقریبا بازار پایه را میتوان فعلا خارج از دور معاملات نگاه کرد
-گروه خودرو هم فعلا گاهی مثبت گاهی منفی به کار خود ادامه میدهد
-غالبر روزهای قبل اشاره شده امروز هم رشد کرد
-گروه رایانه در حال اصلاح قیمت تا این لحظه حتما زیر نظر داشته باشید
-
عضو هیات مدیره یک بانک خصوصی تاکید کرد؛
رونق اقتصاد و بازار سرمایه با کاهش نرخ سود بانکی

اگر بانک ها در زمان کمبود نقدینگی، سپردهِ با قیمت گران نگیرند، این تفاهم بهترین راهکار برای کاهش غیر دستوری نرخ سود بانکی است، با این تصمیم حقوق سهامداران بانک ها نیز حفظ می شود.

علی اصغر پورمتین، کارشناس بانکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با بیان این مطلب درخصوص تفاهم سیاست گذاران بانکی با مدیران بانک ها برای تغییر مدل پرداخت نرخ سود بانکی و کاهش نرخ سود به 15 درصد گفت: این تصمیم برای نظام بانکی بسیار حائز اهمیت است.

به گفته وی اگر بانک ها همکاری لازم را در اجرای این تفاهم داشته باشند و از طریق سود علی الحساب به سپرده گذاران تسهیلات بدهند، هزینه تمام شده بانکها کاهش یافته و سود تسهیلات نیز کم می شود.

این کارشناس بانکی با اشاره به اینکه این تفاهم اتفاق مبارکی در نظام بانکی است، اظهار داشت: اما مشکل این است که وقتی بانکها دچار کمبود نقدینگی می شوند برای فرار از نرخ جریمه 34 درصدی ، سپرده های گران جذب می کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر بانک ها از این مقطع عبور کنند که در زمان کمبود نقدینگی سپردهِ با قیمت گران نگیرند، این تفاهم بهترین راهکار برای کاهش غیر دستوری نرخ سود بانکی است، اظهار داشت: با این تصمیم حقوق سهامداران بانک ها نیز حفظ می شود.

پورمتین در پاسخ به سوال خبرنگار "سنا " درباره اینکه بر اساس این تفاهم اگر سرمایه گذاری بانک ها در زمان سررسید کمتر از 15 درصد سود شناسایی کند، تکلیف چیست، گفت: باید بانک برای سرمایه گذاری بررسی های لازم را داشته باشد و در جایی سرمایه گذاری کند که سود کمتر از 15 درصد نداشته باشد.

به گفته وی این تصمیم علاوه بر رعایت حقوق سپرده گذاران، حافظ حقوق سهامداران می شود. سهامداران بانک ها مهمترین رکن ماهوی بانک ها هستند. و از آنجایی که زیان بانک ها و مخارج اضافی بانک به ضرر سهامداران است این اقدام می تواند منافع هر دو گروه یعنی سپرده گذار و سهامدار را با هم حفظ کند.

به گفته پور متین این تصمیم باعث تقویت و رونق بازار سهام نیز می شود.

این عضو هیات مدیره بانک خصوصی در خصوص اینکه بانک ها برای اجرای این تفاهم مقاومت نمی کنند، افزود: نباید یک شبه انتظار تغییر داشت اما با توجه به شرایط جدید بانک ها و الزام به اجرای سیستم گزارش دهیIFRS و نظام نامه اخیر بانک مرکزی درباره الزامات کفایت سرمایه بانک ها مجبور هستند به سمت کاهش نرخ سود حرکت کنند.

این کارشناس بانکی درباره تاثیر کاهش نرخ سود بر اقتصاد کشور گفت: نرخ بالای سود بانکی از مهمترین دلایل رکود اقتصاد است. بالا بودن نرخ سود به رکود دامن می زند. با این نرخ سود بالا تولید دیگر مقرون به صرفه نیست و تولید کنندگان ترجیح دادند سرمایه خود را در بانک ها بگذارند و سودهای بالای 20 درصد دریافت کنند.

وی پیش بینی کرد با کاهش نرخ سود بانکی و اجرای درست آن توسط نظام بانکی کشور به مرور زمان رکود اقتصادی از بین رفته و رونق تولید را شاهد باشیم. همچنین بازارهایی مثل بازار سهام نیز با رشد و رونق پایدار مواجه خواهند شد.
-
اطلاعيه عرضه اوليه سهام شرکت به پرداخت ملت - پرداخت96/4/26 11:27
به اطلاع کليه فعالان محترم بازار سرمايه مي¬رساند در روز سه¬شنبه مورخ 27/04/1396 تعداد 000ر500ر47 سهم معادل 5 درصد از سهام شرکت به پرداخت ملت متعلق به شركت گروه فن آوران هوشمندبهسازان فردا به عنوان پانصدونهمين شرکت پذيرفته شده براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش کامپيوتر و فعاليت هاي مربوط به آن گروه و طبقه مشاوره مربوط به نرم افزار و عرضه نرم افزار در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم و در نماد پرداخت به شيوه ثبت سفارش جهت کشف قيمت عرضه خواهد شد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-وبانک سهم بلند مدت........تلاش کنید تا علت بلند مدت بودن سهم را پیدا کنید
-فولاد 1350ریال اشاره های مکرر ما بود الان 1562ریال.....افرین به فولاد
--فخوز امروز با عبور از مقاومت 3300ریال ده درصد رشد را تکمیل کرد
-ولملت می خواهد مقاومت 1200ریال را ثبت کند الان 1198ریال
-گروه فلزات اساسی فعلا لیدر برتر بازار است
-فخوز صف خرید شد تا این لحظه در3379ریال
-در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

خروج موقت بزرگترین شرکت بورس و ۲۱ نماد دیگر از تابلو بورس

امروز آخرین روز معاملات قبل از مجمع سالانه بزرگترین شرکت بورس و ۲۱ نماد دیگر است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در روزهای پایانی فصل مجامع شرکت های دارای سال مالی اسفند 95 ، تعداد توقف نمادها هم افزایش یافته و امروز با خروج 22 شرکت از جمله بزرگترین شرکت بورس یعنی فولاد مبارکه همراه خواهد شد.

براساس این گزارش، به این ترتیب در پایان معاملات امروز ، علاوه بر "فولاد" ، نماد شرکت های ملی مس، پارس خودرو، سرمایه گذاری پارس توشه، پتروشیمی خارک ، پتروشیمی شیراز، سرامیک های صنعتی اردکان، معادن منگنز ایران، گروه صنعتی ملی، سالمین، کالبر، درخشان تهران، نفت بهران، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی ، پاکشو، ایران خودرو دیزل، لبنیات پاک، مهندسی نصیر ماشین ، سرما آفرین و بهنوش هم بسته می شود.

مجمع سالانه این 22 شرکت چهارشنبه جاری برگزار خواهد شد.


-تا فردا خدا نگه دار
--
--
-
-
--
-
-
--
حامد بازدید : 23دوشنبه 26 تير 1396 زمان : 7:17 نظرات ()

سلام روز بخیر


-ولملت فعلا 1175 ریال یک رشد مناسب را از دیروز تجربه کرد
-ذوب فعلا بر مدار رشد الان 773ریال
-پاکشو-واتی-کاذر-وساخت-شفارس-غسالم تا این لحظه صفهای خرید میلیونی را تشکیل می دهند
-قثابت هم تا این لحظه با تقاضا روبروست
-شروع صبح بورس خوب است در نمای بازار دلگرمی وجذبه خرید دیده میشود

-فرایند بازگشایی بانک صادرات ممکن است مرداد ماه انجام شود


--غالبر تحت نظر....بقیه موارد فنی سهم را باید خودتان بروید چک کنید چیزی به نام لقمه اماده در بورس وجود ندارد


-
علی اسلامی بیدگلی عنوان کرد:
کاهش نرخ بهره بانکی، اصل توسعه بازار سرمایه

در حال حاضر اقتصاد با یک پارادوکس عجیب مواجه است و آن هم نرخ بهره و تامین مالی در شبکه پولی است که از 25 درصد نیز فراتر رفته است. این در حالی است که نرخ تورم در محدوده های 10 درصد قرار دارد.

علی اسلامی بیدگلی، رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در خصوص راهکار های رشد بازار سرمایه گفت: در ابتدا باید شرایط فعلی بازار را مورد بررسی قرار داد تا پس از آن بتوان راهکاری را مطرح کرد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی بازار دسته ای از عوامل بیرونی و درونی مقصر هستند، افزود: این روزها سهم عوامل بیرونی که خارج از حیطه کنترل بازار است، بیشتر از عوامل درونی بازار است.

اسلامی بیدگلی مهمترین عامل بیرونی را عدم توازن نرخ بهره و تورم دانست و افزود: در حال حاضر اقتصاد با یک پارادوکس عجیب مواجه است و آن هم نرخ بهره و تامین مالی در شبکه پولی است که از 25 درصد نیز فراتر رفته است و این در حالی است که نرخ تورم در محدوده های 10 درصد قرار دارد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه با این فاصله نرخ بهره و تورم ، هم نرخ رشد سرمایه گذاری و هم انتظار نرخ رشد کاهش پیدا کرده است، گفت: در این شرایط انگیزه سرمایه گذاران برای حضور در بازار سهام نیز با توجه به وجود فرصت های سرمایه گذاری در بازار بدون ریسک با بازدهی های سالیانه بالای 22 درصد به شدت کاهش یافته است.

به گفته وی این روز ها تنها در بازار سرمایه حضور سرمایه گذار جدید کمرنگ نشده بلکه در سایر حوزه ها مثل مسکن، فعالیت های تولیدی و بازرگانی نیز منابع و سرمایه گذاری جدید وارد نمی شود.

اسلامی با تاکید بر اینکه همه فعالان اقتصادی و کارشناسان اعلام کرده اند برای درمان وضعیت اقتصاد چاره ای جز کاهش نرخ بهره وجود ندارد، اظهار داشت: نرخ بهره اصلی ترین عامل بروز رکود در بازار است و مادام که برطرف نشود نباید انتظار رونق بلند مدت از بازارها را داشت.

رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی در ادامه، عوامل خارجی دیگری را که تاثیر قابل اهمیتی بر بازار دارد مورد توجه قرار داد و افزود: بروز برخی اتفاق ها در کشور های منطقه سایه سنگینی بر سر بازار سرمایه انداخته است. این دسته از اتفاق ها ریسک های سیستماتیک هستند که پیش بینی رفع و حذف آنها از اختیار کارشناسان اقتصادی خارج است.

وی افزود: همزمان با این دو عامل، با عواملی مواجهیم که در اختیار و کنترل فعالان اقتصادی است اما نمی توان انتظار رفع آنها را در کوتاه مدت داشت.

اسلامی در ادامه به عوامل درونی اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر آن دسته از منابع کشور با اقتصاد بانک پایه که در بازار سرمایه حاضر هستند از طریق ابزارهای مختلف مشابه ابزارهای بازار پول، از بازار سهام خارج می شوند. به همین دلیل شاهد کاهش حجم جریان نقدینگی ورودی به بازار برای خرید سهام و افزایش فشار عرضه سهام به منظور جایگزینی منابع حاصل از آن هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه، چهارمین عامل دخیل در شرایط سخت این روزهای بازار سرمایه را تنگناها و فشارهای شدید نقدینگی دانست و گفت: در سال های گذشته شاهد حجم قابل توجه جریان نقدی و ورودی از طریق صندوق های بازنشستگی ، تامین اجتماعی و شرکت های سرمایه گذاری مستقیم و غیر مستقیم وابسته با بانک ها به بازار سرمایه بودیم.

به گفته اسلامی بیدگلی،  طی دو سال گذشته به طور دائم این جریان نقدی ورودی با کندی مواجه شده تا جایی که در سال گذشته به صفر نزدیک شد و به مرور زمان این متقاضیان خرید سهام تبدیل به عرضه کنندگان اصلی سهام شدند. بر همین اساس در یک سال گذشته دائما شاهد یک عارضه مهم در بازار بودیم که هرگاه بازار تصمیم به حرکت صعودی داشت با حجم قابل توجه عرضه توسط این دسته از بازیگران اصلی مواجه شد.

وی تاکید کرد: ترس سرمایه گذاران از احتمال عرضه مجدد در زمان طی روند صعودی در بازار باعث شد نتوانیم روزهای مثبت زیادی را در بازار تجربه کنیم.

رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی با اشاره به اینکه اصلاح نرخ بهره مهمترین عامل رشد بازار خواهد بود، گفت:  آغاز روند نزولی نرخ بهره که این روزها نویدش از سوی مسوولان بانک مرکزی داده شده است می تواند یکی از کمک های اصلی برای بهبود بازار سرمایه باشد.

اسلامی بیدگلی ادامه داد: به مرور زمان با کاهش فرصت های سرمایه گذاری با نرخ های بالاتر بخشی از سپرده ها که سررسید می شوند به سوی بازار سرمایه حرکت می کنند.

وی در ادامه به یکسان سازی نرخ ارز اشاره کرد و گفت: یکسان سازی نرخ ارز و شفافیت نرخ ارز باعث حذف یک ریسک با اهمیت از بازار سرمایه می شود.

اسلامی بیدگلی به تنوع ابزارهای مشتقه در بورس مثل اوراق تبعی و اختیار معامله اشاره کرد و گفت: این اوراق باعث کاهش ریسک سرمایه گذاری در بازار سهام، بهبود وضعیت جریان نقدینگی و ورودی و افزایش تقاضا می شود.

وی در خاتمه تاکید کرد: در کنار همه این عوامل توصیه می شود با تقویت فرهنگ سهامداری، سهم بازار سرمایه از پس اندازهای مردمی افزایش یابد و به طور طبیعی این اقدام باعث شود افزایش جریان نقدینگی ورودی به بازار سرمایه افزایش یابد.


-دست پایین سر حوصله زگلدشت در حمایت ها سهم را رصد کنید
-زگلدشت تا 4080ریال افت کرد ودوباره رشد کرد
-افرین اخابر الان 1990ریال قبلا گفته بودیم اخابر سهم مردی است
-دیران را رصد کنید
--غالبر الان چک کنید حتما صبح هم در بالا نوشتم چک کردید الان صف خرید تا این لحظه
-
-
--
-
-
--
-
--

-
-
---
-
-
--
-
حامد بازدید : 25یکشنبه 25 تير 1396 زمان : 7:18 نظرات ()

سلام روز بخیر


-پتایر همچنان صف خرید سنگین
-بازی ولملت حمایت 1050 مقاومت 1150و1200ریال الان 5مثبت 1134ریال
-زگلدشت همه منتظر افت ولی سهم مستعد رشد
-بر اساس تفاهم اولیه صورت گرفت:

مدل پرداخت سود بانکی تغییر کرد/ پرداخت سود در پایان سال مالی

براساس تفاهم اولیه بین سیاست‌گذار و مدیران بانکی، نرخ سود پرداختی توسط بانک ها به‌صورت علی‌الحساب پرداخت و سود قطعی در پایان سال مالی محاسبه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دنیای اقتصاد، خبرها از تفاهم اولیه سیاست‌گذار و مدیران بانکی برای تغییر مدل پرداخت سود بانکی حکایت دارد. براساس این تفاهم، بانک‌ها در پرداخت سود سپرده به چارچوب قانون بانکداری بدون ربا بازمی‌گردند. در این چارچوب، نرخ سود پرداختی به‌صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود و سود قطعی در پایان سال مالی محاسبه خواهد شد.

این رویه گرچه به‌صورت ظاهری در نظام بانکی رعایت می‌شد، اما در چند سال اخیر در عمل بخشی از سودهای سپرده از درآمدهای دیگر نظام بانکی یا حقوق صاحبان سهام تامین می‌شده است. سیاست‌گذار و بانکداران در تفاهم جدید سقف نرخ سود علی‌الحساب جدید را تعیین کرده‌اند. سقف تعیین‌شده حداکثر 15 درصد (نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار) است و بانک‌ها درصورتی مجاز به پرداخت سود بیشتر هستند که در پایان سال‌مالی و پس از محاسبه درآمد، امکان پرداخت سود بیشتر فراهم باشد.

بنابراین در صورت اجرای طرح امکان پرداخت سود بیشتر از 15 درصد در طول سال امکان‌پذیر نخواهد بود. برخی از کارشناسان این تصمیم را گام مکمل مقابله با پرداخت سودهای موهومی می‌دانند. بانک مرکزی سال گذشته مسیرهای پرداخت سودهای غیرواقعی به سهامداران را مسدود کرد. به‌نظر می‌رسد سیاست‌گذار در گام بعدی با هماهنگی بانک‌ها ساماندهی و واقعی شدن نرخ‌ها در بازار پول را دنبال می‌کند.

برخی مسوولان بانکی مجددا از کاهش نرخ سود سپرده خبر دادند. همین موضوع باعث شده تا گمانه‌‌زنی‌ها درباره نقطه بعدی نرخ سود آغاز شود. پیگیری‌ها حاکی از آن است که آنچه به‌عنوان کاهش نرخ سود بانکی از آن ذکر می‌شود، بیشتر از آنکه یک تصمیم نقطه‌ای و تعیین عدد باشد، طراحی یک چارچوب و ایجاد مکانیزمی مشروط برای پرداخت سود سپرده‌ها از سوی بانک‌ها است.

برخی تصور کردند اراده شورای پول و اعتبار بر کاهش نرخ سود باشد، اما به نظر تصمیم از جنس دیگری است. قرار نیست کاهشی به شکل گذشته اتفاق بیفتد و طراحی یک چارچوب و مدل جدید، مطرح است. مدلی که در آن بانک‌ها مکلف می‌شوند نرخ علی‌الحساب سپرده‌ها را تقلیل دهند و پس از محاسبه درآمدهای مشاع در پایان سال مالی، نرخ را قطعی کنند.

این رویکرد در تلاش است تا بتواند نرخ سود را در خوان اول کنترل کند. شاید با این شیوه دیگر نیاز نباشد بانک‌ها برای پوشش سود سپرده‌گذاران و کسری درآمدهای مشاع به درآمدهای غیرعملیاتی و شناسایی سودهای موهومی روی آورند. طرح جدید یک تفاهم اولیه است که سیستم بانکی در حال تدوین چارچوب‌های اجرایی آن است.

طراحان امیدوارند از این طریق از رقابت ناسالم بانک‌ها در افزایش نرخ سود جلوگیری کنند و اختلال موجود در قسمت درآمدهای مشاع را کاهش دهند.کارشناسان معتقدند شاید با این روش بانک‌ها دیگر نیاز نباشد بیش از درآمد مشاع خود به سپرده‌گذاران سود بپردازند. در نهایت این کار می‌تواند به سود سهامداران بانک‌ها نیز تمام شود چراکه هنگامی که بانک‌ها به درآمدهای غیرعملیاتی روی می‌آورند، هزینه‌های مالی و اداری آن از سود سهامداران کسر می‌شود.

باید به این نکته توجه کرد که تمامی هزینه‌های بانک اعم از اداری، عمومی، مالی، بازاریابی و.... از جمع درآمدهای مربوط به صاحبان سهام کسر می‌شود. در نتیجه با بستن راه شناسایی سودهای موهومی، هزینه‌های تحمیل شده بر سهامداران از این طریق نیز کاهش می‌یابد. مکانیزم ذکر شده فعلا در حد یک تفاهم اولیه است که در حال حاضر چارچوب‌های آن از طریق رایزنی‌های بانک مرکزی و بانک‌ها در حال چیده شدن است.

انتهای پیام

 


-ارزش روز بازار بورس دوباره بر مدار 320هزار میلیارد تومان صعود کرد
-گران شدن خودروها حجم کار لیزینگ ها را بیشتر وفعال تر خواهد کردبچه ننه کبرا برا چشم تو هم چشمی هم که شده برلیانس را باید بخرد
-صبح ولملت در حال عرض در 5 مثبت بود اشاره کردیم تا این لحظه حدود 750هزار سهم عرضه شده و800هزار صف خرید دارد البته هنوز وضعیت سهم در کدال مشخص نیست ولی فعلا با تقاضا روبرو شده وباید منتظر اتفاقات کدال بود
-ذوب 764ریال یک رشد خوب طی هفته گذشته
-پاکشو تا این لحظه 59میلیون صف خرید
-وساخت -مداران-پتایر-واتی-شفارس-غسالم-شکربن -ولملت تا این لحظه صفهای میلیونی خرید را تشکیل می دهند
-
کفاش پنجه شاهی مطرح کرد:
کاهش سود بانکی مهمترین عامل توسعه بازار
ارز تک نرخی برای اکثر صنایع مطلوب است
محمد کفاش پنجه شاهی گفت: کاهش ریسک های سیاسی و اثرات مثبت ناشی از آن بر بازار در صورتی که با کاهش نرخ سود بانکی همراه شود رشد خوبی را نصیب سرمایه گذاران خواهد کرد و می‌تواند سرمایه گذاری‌ها را به سمت بورس سوق دهد.


مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام، مهمترین عامل برای رشد بازار سرمایه را کاهش نرخ سود بانکی دانست و گفت: افزایش اعتماد سرمایه گذاران نیز در بلندمدت می تواند عامل افزایش مشارکت باشد.

محمد کفاش پنجه شاهی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت: کاهش ریسک های سیاسی و اثرات مثبت ناشی از آن بر بازار در صورتی که با کاهش نرخ سود بانکی همراه شود رشد خوبی را نصیب سرمایه گذاران خواهد کرد و می‌تواند سرمایه گذاری‌ها را به سمت بورس سوق دهد.

وی در عین حال افزود: کاهش نرخ سود بانکی خبری نیست که بازار سهام را به یکباره متحول کند؛ چرا که باوجود اعلام نرخ سود جدید، بانک‌ ها کماکان به مشتری‌ های قدیمی خود سود بیشتر را پرداخت می‌کنند و زمانی که سیاست کاهش نرخ سود به‌ طور کامل عملیاتی شود، شاهد بهبود چشمگیر بازار سرمایه خواهیم بود.

کفاش پنجه شاهی در ادامه این گفت و گو با اشاره به موضوع تک نرخی شدن ارز و تاثیر آن بر بازار سرمایه گفت: تک نرخی شدن ارز، برخی صنایع را که از ارز مبادله ای استفاده می کنند متضرر و برخی دیگر مانند پالایشگاه ها را منتفع می کند؛ اما در مجموع ، تک نرخی شدن ارز در بلندمدت برای عمده صنایع مطلوب ارزیابی می شود.

مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام ، همچنین مدیریت صحیح نقدینگی تزریق شده به بازار را به عنوان راه کاری برای توسعه بازار سرمایه دانست.

کفاش پنجه شاهی در عین حال اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت بازار سرمایه برای افزایش تامین مالی محدود است و به طور کلی متنوع کردن ابزارهای بدهی جهت برطرف کردن انواع نیازها می تواند راهکار موثری باشد.


-بازار پایه از تب وتاب افتاده وبی رمق شده است.... توصیه میشود غیر کارشناسی وارد نشوید
-ولملت صف خرید فعلا 2میلیون سهم
-فخوز 3225ریال یکی دیگر از سهم هایی که بموقع اشاره کردیم
-
-
--
-
-
-
-
--
-
-
-
-
--
-
-
-
--
حامد بازدید : 24شنبه 24 تير 1396 زمان : 7:31 نظرات ()

سلام روز بخیر


-زگلدشت 380تومان همه ناز می کردند نمی خریدند الان التماس می کنند جان من بیا پایین
-افت ناگهانی ذوب -فولاد را دقیقا رصد کنید
-افت ناگهانی فملی فخوز را دقیقا رصد کنید
-شپارس  اماده صعودالبته عرضه هم بالا
-نزول فنوال را رصد کنید حمایت 1200ریال
-

عملکرد بازارگردان جدید ایران خودرو در ۶ ماه اخیر اعلام شد

عملکرد بازارگردان ایران خودرو یعنی شرکت نگار نصر سهم در ۶ ماه اخیر اعلام شد که به گفته مسئولان ، در برابر عدم فروش حتی یک سهم ، همه خریدها با درصدهای مثبت انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی تصمیم اوایل دی سال گذشته مدیرعامل ایران خودرو ، شرکت نگار نصر سهم هم علاوه بر سرمایه گذاری سمند، عهده دار بازار گردانی سهام "خودرو" شد.

براساس این گزارش، بررسی ها از عملکرد نگار نصر سهم که دارای سرمایه 330 میلیارد تومانی است، نشان می دهد این شرکت طی 6 ماه اخیر اقدام به خرید 62 میلیون سهم کرده و به گفته مسئولان آن در حالی حتی یک سهم هم از سوی آن عرضه و به فروش نرسیده که همه خریدها با درصدهای مثبت و در جریان سیر صعودی قیمت سهام "خودرو" انجام شده است.

با این خرید، میزان مالکیت نگار نصر سهم از ایران خودرو از 4.6 به 5 درصد رسیده است. از سوی دیگر ، طی این مدت سرمایه گذاری سمند فعالیتی در زمینه بازارگردانی سهام ایران خودرو نداشته است.  

همچنین یکی از برنامه های آینده ، بازار گردانی با استفاده از ابزارها و امکانات یکی از شرکت های تامین سرمایه است.

انتهای پیام-هشدار ما در مورد فملی روزهای قبل درست بود الان 1901ریال
-زگلدشت از افت خبری نیست  ولی منتظر افت سهم هستیم
-دیروز دسبحا افت کرد مقطعی فرصت خرید داد ولی امروز دست بالا دیده میشود
-دامین نگاه کردنی نیست سرفرصت همه را غافلگیر خواهد کرد روند کلی بازار نشان از یک صعود جمعی را نشان میدهد
-موسسه های مالی واعتباری در حال جمع اوری ومهار شدن هستند سود تسهیلات وسود سپرده کم خواهد شد وحقوقی های قدیمی به بورس باز خواهند گشت....بورس نشان از صعود دارد
-غپینو روزهای قبل محدوده 3300ریال بود چند بار اشاره شد الان 3662ریال

-
رئیس جمهور خبر داد :
واریز 40 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی در شرایط تحریم
رشد اقتصادی سال 95 فوق العاده بود
رئیس جمهور با بیان اینکه رشد اقتصادی سال 95 رشد اقتصادی فوق العاده بود، اظهارکرد: به هر حال رشد اقتصادی 8.3 که مرکز آمار اعلام کرده و بانک مرکزی 12 و نیم، مبدا سال هایی که معیار قرار می دهند متفاوت است، رشد اقتصادی داشتیم و طرح تحول هم با هر سختی و مشکلی که دولت داشته ادامه یافته است.

رئیس جمهوری گفت: فشار تحریم به رغم آنچه دنیای غرب ادعا می کرد فشار به دولت نبود، بلکه فشار بر مردم و زندگی آنان بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جشنواره عمران سلامت که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است با ابراز خوشحالی از این که در هفته های پایانی فعالیت و کار دولت یازدهم در این جشنواره مهم در محضر فرهیختگان، اساتید، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، مدیریت وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر و همه خیرین مخلص حضور یافته است، به تشریح شرایط اقتصادی کشور در آغاز دولت یازدهم پرداخت.

وی اظهارکرد: از آغاز دولت یازدهم با توجه به همه سختی و مشکلاتی که در آغاز دولت با آن مواجه بودیم، شرایط اقتصادی سخت و پیچیده کشور، شرایطی که برای رکورد تورمی شاهد بودیم، مساله تحریم، وضعیت محیط زیست و نگرانی هایی که وجود داشت و از جمله مشکلاتی که در بخش سلامت با آن مواجه بودیم، در شش ماهه دوم سال 92 که آغاز مسوولیت دولت یازدهم بود تقریبا موفق شدیم برای مسایل مهم و اساسی کشور تصمیم گیری کنیم.

وی افزود: برخی آن تصمیمات به موقع و در چارچوب زمانی که پیش بینی می کردیم اجرا و عمل شد و برخی با تاخیر اما موردی نبود که نتوانیم از پیچ و خم ها عبور کنیم.

وی تصریح کرد: اولین قدمی که لازم بود کشور آن را حل و فصل کند مساله تحریم بود. برخی در مقام شعار ممکن است حرف هایی بزنند ولی عاملی که حتی برای تجهیزات پزشکی و داروها و مواد اولیه داروسازی با آن مواجه و مشکل روبرو بودیم، فشار تحریم خارجی بر کشور بود که بی رحمانه نسبت به ملت ایران وضع شده بود.

رئیس دولت یازدهم یادآور شد: فشار تحریم به رغم آنچه که دنیای غرب ادعا می کرد فشار به دولت نبود، فشار بر مردم بود. وقتی نفت ما تحریم می شود و درآمد کشور کاهش پیدا می کند یعنی تاثیر بر همه خدمات دولت است.

روحانی ادامه داد: خدمات دولت از چه منبعی استفاده می شود یا منبع مالیات یا منبع نفت که عمدتا این دو منبع است، وقتی نفت نیست رشد اقتصادی نیست، گرفتن مالیات هم بسیار سخت و گاهی ناممکن می شود.

وی یادآور شد: تصمیم ما بر این شد که در مدت یک سال با مذاکره تحریم را حل کنیم. خیلی حرف ها زده می شد، من به این راه کاملا اطمینان داشتم و می دانستم که در این مسیر می توانیم موفق شویم.

صندوق درست کرده بودیم که در روزهای سختی سراغ آن برویم، در روزهای سختی هم ناچار شدیم پول در آن بریزیم

روحانی یکی از تصمیمات مهم که دولت زمستان 92 اتخاذ کرد را طرح تحول سلامت عنوان کرد که این طرح هم از اوایل 93 اجرایی و عملیاتی شد.

وی افزود: درسال 93 تا آمدیم یک ذره تنفس کنیم و شرایط را رو به راه کنیم با کاهش بی سابقه قیمت نفت مواجه شدیم ، هنوز هم تحت فشاریم. قیمت نفت 120 دلار بود و در حال حاضر 44 دلار است، همین الان هم قیمت نفت یک سوم گذشته است.

رییس جمهوری یادآور شد: با کاهش قیمت نفت همه کشورهای نفت خیز دچار مشکل شده اند حتی کشورهایی مثل عربستان اما در عین حال دولت توانست با همه این مشکلات روبروشود در حالی که از صندوق توسعه ملی هم استفاده نکرد.

منتخب مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت:در شرایط بحران در دولت یازدهم 40 میلیارد دلار پول به صندوق توسعه ملی واریز کردیم، این هم از عجایب تاریخ ایران است ما صندوق درست کرده بودیم که در روزهای سختی سراغ آن برویم زمانی که قیمت نفت بالاست پول بریزیم روزهای سختی پول برداریم در روزهای سختی هم ناچار شدیم در آن صندوق پول بریزیم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: ما در شرایط تحریم در دولت یازدهم 40میلیارد دلار پول به صندوق توسعه ملی ریختیم بیش از پولی که دولت های قبلی به این صندوق ریخته اند در عین حال توانستیم تورم را هم مهار کنیم و به رشد اقتصادی برسیم.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی سال 95 رشد اقتصادی فوق العاده بود اظهارکرد: به هر حال رشد اقتصادی 8.3 که مرکز آمار اعلام کرده و بانک مرکزی 12 و نیم، مبدا سال هایی که معیار قرار می دهند متفاوت است، رشد اقتصادی داشتیم و طرح تحول هم با هر سختی و مشکلی که دولت داشته ادامه یافته است.


-
مدیرعامل سایپا:
نماد سایپا به زودی بازگشایی می‌شود
نماد سایپا به دلیل اینکه در یکی دو سال گذشته تحولات اساسی در این شرکت اتفاق افتاده و به دنبال آن عدد خیره‌کننده‌ای را به عنوان تعدیل مثبت ارائه کردیم و سازمان بورس نیاز به توضیحاتی داشت، بسته شد و فکر می‌کنیم که به زودی قبل از برگزاری مجمع نماد بازگشایی شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از بازگشایی نماد این شرکت در بورس در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از ایسنا، مهدی جمالی در حاشیه مراسم آغاز واگذاری ۵۰۰۰ دستگاه وانت زامیاد به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: نماد سایپا به دلیل اینکه در یکی دو سال گذشته تحولات اساسی در این شرکت اتفاق افتاده و به دنبال آن عدد خیره‌کننده‌ای را به عنوان تعدیل مثبت ارائه کردیم و سازمان بورس نیاز به توضیحاتی داشت، بسته شد و فکر می‌کنیم که به زودی قبل از برگزاری مجمع نماد بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه مگاپلت‌فرم در سایپا در حال طراحی است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری یک محصول و سال آینده دو محصول بر روی پلت‌فرم جدید عرضه خواهد شد.

جمالی درباره زمان عرضه خودروی کوییک اظهار کرد: پیش‌فروش کوییک به زودی آغاز خواهد شد و به دنبال آن تحویل این خودرو صورت می‌گیرد.

وی در مورد آخرین وضعتی مذاکره با شرکت نیسان نیز اظهار کرد: سایپا در گذشته شریک انحصاری نیسان در ایران بود و به دلیل تحریم‌ها این همکاری قطع شده است. در حال حاضر نیز در حال مذاکره برای آغاز مجدد همکاری و تولید مدل‌های جدید نیسان در ایران هستیم که به زودی به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه سایپا در مورد زمان اعمال افزایش قیمت‌های اعلام شده از سوی شورای رقابت اظهار کرد: درخواست ما برای افزایش قیمت محصولات بیش از آن چیزی بود که شورای رقابت تصویب کرد. بنابراین این افزایش قیمت حداقلی به مرور اعمال خواهد شد البته سعی می‌کنیم که کمترین فشار به مصرف‌کننده وارد شود.

جمالی همچنین در مورد واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه سایپا نیز اظهار کرد: بزرگترین واگذاری تاریخ صنعت خودروی ایران در سایپا کاشان صورت گرفت به گونه‌ای که ۵۰ درصد این شرکت به خودروسازان فرانسوی سیتروئن واگذار خواهد شد. علاوه بر آن چند شرکت زیرمجموعه نیز منحل و چند شرکت نیز ادغام شده‌اند.-غپینو 3747 ریال ....اشاره دقیق ما ده درصد رشدکرد

-ذوب زیر 700ریال اشاره دقیق ما بود الان 745ریال

-اگر فلان کانال افتخار میکند در سال هفت الی هشت سیگنال دقیق میدهد ما اینجا بیش از 200 روند دقیق را به هدف میزنیم
-غبشهر2920ریال سهمی مستحکم مانند نماد وبانک البته هر دو این نمادها باید کارشناسی خریداری شودشاید سوال کنید خرید کارشناسی چگونه است جواب.... باید بیش از 600 بار سهم بخرید وبیش از 600بار بفروشید تقریبا یک بار تمام ریزه کاری های پنهان بازار را دقیق تجربه عملی ورصد کنید

-افت ناگهانی وبشهر را رصد کنید
-افزایش حجم معاملات در گروه بانکی
-خروج رکود در کشور یک راه کار دارد بورس همه جانبه رونق بگیرد شرکتها افزایش سرمایه بدهند واحدهای تولیدی جدید راه اندازی کنند واشتغال بالا برود
-
مدیر عامل تامین سرمایه نوین مهمترین اولویت اقتصاد امروز را کاهش نرخ سود سپرده های بانکی دانست و گفت: با کاهش نرخ سود به ١٥ درصد و رعایت آن توسط بانک ها، می توان حرکت جدید بازار سهام را شاهد بود.

 

نرخ تورم پایین، کف بودن قیمت های جهانی مواد خام، نرخ رشد اقتصادی مناسب و احتمال رشد ارز از پتانسیل های مهم بازار است. پس در این شرایط به سهامداران توصیه می کنم که حضور مقطعی در بازار نداشته باشند و با دیدگاه بلندمدت اقدام به سرمایه گذاری کنند.

ولی نادی قمی، مدیر عامل تامین سرمایه نوین در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در خصوص روند این روزهای بازار سرمایه با اشاره به اینکه بازار سرمایه پتانسیل های خوبی برای رشد پایدار دارد، گفت: در حال حاضر بازار سهام به اخبار مثبت واکنش نشان نمی دهد اما این اخبار کم کم پتانسیل لازم برای رشد بازار را فراهم می کند، بنابراین سرمایه گذاران باید صبور باشند.

وی در ادامه نرخ تورم پایین، کف بودن قیمت های جهانی مواد خام، نرخ رشد اقتصادی مناسب و احتمال رشد ارز را از دیگر پتانسیل های مهم بازار دانست و گفت: در ین شرایط به سهامداران توصیه می کنم که حضور مقطعی در بازار نداشته باشند و با دیدگاه بلندمدت اقدام به سرمایه گذاری کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با صرف نظر از ریسک های سیاسی داخلی، منطقه ای و بین المللی که برای اقتصاد کشور وجود دارد، گفت: اگر این ریسک های سیستماتیک را کنار بگذاریم به نظر می رسد که حرکت کلی اقتصاد رو به جلو است.

 مدیر عامل تامین سرمایه نوین مهمترین اولویت اقتصاد امروز را کاهش نرخ سود سپرده های بانکی دانست و گفت: با کاهش نرخ سود به ١٥ درصد و رعایت آن توسط بانک ها، می توان حرکت بازار سهام را شاهد بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مانع اصلی حرکت بازار سهام، نرخ سود بانکی بالاست، اظهار داشت: بالا بودن نرخ سود بانکی مانع حرکت بخش واقعی اقتصاد و رونق کسب و کارها نیز شده است. چرا که بنگاه های اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ انگیزه کافی برای استقراض از بانک ها یا بازار سرمایه جهت اجرای پروژه ها را از دست داده اند. همچنین بالا بودن سود سپرده ها، بسیاری از پروژه ها را از صرفه اقتصادی انداخته است.

نادی قمی با اشاره به اینکه مدتی است مشارکت کنندگان بازار سهام، رونق آن را انتظار می کشند،گفت: مقایسه بین بازده بازارهای مختلف نشان می دهد افرادی که در سپرده بانکی، اوراق با درآمد ثابت و صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت سرمایه گذاری کرده اند در مقایسه با سرمایه گذاران سایر بازارها ( املاک، ارز، طلا و سهام) موفق تر عمل کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه این روند ادامه دار نخواهد بود، افزود: کسانی که روحیه ریسک پذیری دارند و به شرایط مختلف بازار خو کرده اند و تجربه کافی دارند، می دانند که بازده بازار سهام لزوما توزیع نرمال ندارد، دوره های انفجاری قیمت سهام یا رشد قیمت ها قابل پیش بینی نیست و حرکت بازار سهام در یک ماه گاهی می تواند همه زیان های گذشته را جبران کند.

این فعال بازار سرمایه غیر قابل پیش بینی بودن بازار را ویژگی مهم آن دانست و گفت: این ویژگی بازار سهام و نیز نقدشوندگی آن، مطلوبیت آن را در مقایسه با سایر بازارها و حتی سپرده بانکی بیشتر می کند.

وی با اشاره به رفتار غلط برخی سرمایه گذاران گفت: کسانی که خود را آنقدر باهوش و خردمند می دانند که می خواهند در هنگام مزیت بازار پول در این بازار حضور داشته باشند و هنگام مزیت بازار سهام به سرعت به این بازار کوچ کنند، معمولا از بازار سهام عقب می مانند.

به گفته مدیر عامل تامین سرمایه نوین در اغلب موارد این افراد، حرکت های اولیه قیمت های سهام را چندان جدی نمی گیرند و به آن اعتماد نمی کنند، این گروه زمانی حرکت بازار را جدی می گیرند که قیمت ها در اوج است بر همین اساس اغلب ضرر می کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار "سنا " درباره راهکار افزایش مشارکت مردم در بازار سرمایه گفت: به طور تاریخی بازار سرمایه در مقایسه با بازار پول از اقبال کمتری در ایران برخوردار بوده است. برای اینکه بتوان میزان مشارکت افراد را در بازار سرمایه بالا برد یعنی اینکه هم میزان سرمایه گذاری در این بازار را بالا برود و هم اینکه تامین مالی شرکت ها، پروژه ها و کارآفرینان را از این بازار افزایش داد، باید ضمن فرهنگ سازی، نهاد و ابزارهای مالی جدیدی را معرفی کرد تا سلایق مختلف جذب بازار سرمایه شود.

وی در ادامه افزود: باید زیر ساخت های الکترونیکی به همراه نرم افزارهای مالی به منظور جذب و تجهیز سرمایه های خرد مردمی توسعه یابند. در مجموع این اقدامات، بلندمدت هستند و برای به نتیجه رسیدن آن باید صبور بود.

 


-اخابر حجم معاملات سنگین بین حقوقی ها
-پتایر با 18میلیون صف خرید همچنان لیدر گروه لاستیک
-
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 27چهارشنبه 21 تير 1396 زمان : 7:22 نظرات ()

سلام روز بخیر


-فولاد از مقاومت 1500ریال عبور کرد الان 1519ریال
-فخوز فعلا 3200ریال تا اخر وقت باید رصد کرد
-بازی اصلی در دست نمادهای رند تا این لحظه
-اما نمادهای صف خرید بورس...مداران-فروس-کفرا-کترام-شفارس-غسالم تا این لحظه
-ذوب هم تا این لحظه 739ریال
-ثرود قبلا اشاره کرده بودیم الان صف خرید دارد در 1500ریال
-دو نکته وجود دارد1-ورود شاخص به محدوده 80000واحد2-ورود ارزش روزانه بازار به محدوده 320هزار میلیارد تومان وثبت این دو وضعیت
-گروه خودرو پشتوانه قوی بلند مدت ماندگاری در سهام را نداردصرفا گروه نوسان گیری مقطعی محسوب میشود
-غبشهر قبلا میان مدت اشاره به رشد شده بود امروز تا این لحظه 2898ریال
-وبشهر قبلا همین جا دقیقا به حمایتها در قیمتهای پایین تر اشاره شده بود الان 1598ریال
-وامروز نماد وبانک یکی دیگر از نمادهای رند قدرت نمایی میکند
-کگل هم وارد معرکه رشد بازار شد
-
توقف نمادهاي معاملاتي خمهر،حفاري،دلقما،وبانك،ختور،ومعادن،آپ96/4/20 10:22
به اطلاع مي رساند، در پايان معاملات امروز نماد معاملاتي شركتهاي مهركام پارس(خمهر)،حفاري شمال(حفاري) جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي،شركت داروئي و بهداشتي لقمان(دلقما) جهت برگزاري مجامع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي – عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص افزايش سرمايه،شركتهاي سرمايه گذاري گروه توسعه ملي(وبانك)،رادياتور ايران (ختور) جهت برگزاري مجامع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي – عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص اصلاح اساسنامه،شركت سرمايه گذاري توسعه و معادن ايران(ومعادن) جهت برگزاري مجمع عمومي عادي به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضاي هيات مديره ،شركت آسان پرداخت پرشين(آپ)جهت برگزاري مجمع عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص اصلاح اساسنامه متوقف خواهند شد.مديريت عمليات بازارشركت بورس اوراق بهادارتهران

-رمپنا اگر به توافقی بین الملی با جنرال موتورز دست پیدا کند وقطعی بشود در بلند مدت قیمت سهم با رشد روبرو خواهد شد
-پتایر صف خرید


-عرض کردم انگار به نوبت اکثر سهم ها ناخواسته ودر زمان نامشخص میل به صف خرید شدن پیدا می کنند
-زگلدشت میل به نزول به زیر 4000ریال را ندارد واحتمال عبور از مقاومت 4500ریال ممکن است
-

کارگزاری بانک کشاورزی درباره فروش دیروز و امروز سهام "شلیا" توضیح داد

مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی درباره فروش دیروز و امروز سهام مواد ویژه لیا توسط این کارگزاری توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین خزلی درباره فروش دیروز سهام مواد ویژه لیا اعلام کرد: در جریان معاملات روز گذشته 2 میلیون و 474 هزار و 837 سهم این شرکت معامله شد و  شبهاتی را برای برخی فعالان بازار سرمایه به وجود آورد.

وی ادامه داد: از این تعداد سهام تنها 150 هزار سهم توسط کارگزاری بانک کشاورزی فروخته شد که متعلق به یک مشتری اعتباری بدهکار بود که چندین بار اخطار کتبی و شفاهی  گرفته بود.

خزلی ادامه داد: امروز سه شنبه 20 تیر هم یک شرکت حقوقی مشتری کارگزاری ، فقط ۱۵۰ هزار سهم را فروخته است.

انتهای پیام


-

نتیجه جلسه امروز مجلس و سیف: مشکل موسسات یک هفته ای حل شود

نتیجه جلسه امروز مجلس و سیف با اعلام لاریجانی مبنی بر حل مشکل موسسات مالی در یک هفته همراه شد. یک نماینده هم اعلام کرد در این جلسه راه حل قابل اتکایی ارائه نشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس که با حضور سیف رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، نمایندگان در جریان آخرین اقدامات این موضوع قرار گرفتند.

در این جلسه ، علی لاریجانی با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس در مورد روش های حل مشکل راهنمایی هایی کردند، گفت: مقرر شد بانک مرکزی در اسرع وقت این مشکل را حل کند و در صورت نیاز به تصمیم مجلس ، ظرف هفته آینده گزارشی از طریق دولت ارایه دهد یا  در صورت امکان این مساله در دولت حل شود. به نحوی که نگرانی همه سپرده گذاران موسسات اعتباری رفع شود.

وی افزود: از بانک مرکزی خواسته شد با سرعت این موضوع را مطرح کند. مجلس نیز تا هفته آینده این موضوع را پیگیری می کند تا به سرانجام برسد.

در این رابطه احمدعلیرضا بیگی در خصوص جزئیات جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس با ولی الله سیف به مهر گفت: در این جلسه بیشتر مشکلات شرح داده شد و راه حل قابل اتکایی ارائه نشد.

وی ادامه داد: سیف اعلام کرد با پرداخت سپرده افرادی که تا ۵۰ میلیون تومان در این موسسات سپرده گذاری کرده اند، مشکل ۹۳ درصد سپرده گذاران حل خواهد شد. برای حل مشکل مابقی افراد نیز هر چه اموال از این موسسات باقی مانده بود، می فروشیم و به مالباختگان می پردازیم. در صورتی که سپرده همه افراد تسویه نشد، سپرده گذارانی که باقی مانده اند، مالباخته محسوب می شوند و می توانند شکایت کنند.

بیگی گفت: در این جلسه مشکلات موسسات مالی و اعتباری آرمان، کاسپین، فرشتگان و ثامن مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام


-دبیرانجمن صنایع همگن نیروی محرکه قطعه سازان:

خودروسازان به شرط آزادسازی ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه و سهام رونق می گیرند

دبیرانجمن صنایع همگن نیروی محرکه قطعه سازان خودرو گفت: با آزادسازی 10 هزار میلیارد تومان سرمایه بلوکه شده خودروسازان، صنعت خودرو و قطعه سازی جانی دوباره می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آرش محبی نژاد با اشاره به گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد از افزایش کیفیت و رضایت مشتری خودروهای تولید داخلی، در مصاحبه با رادیو گفت: این افزایش ناشی از رفع تحریم ها و مشارکت بیشتر با شرکت های بین المللی بوده و تعامل منطقی با دنیا امکان ورود مواد اولیه با کیفیت، انتقال دانش فنی، سبک های نوین مدیریتی، توسعه صادرات را به همراه دارد.

وی ادامه داد: در حالی طی سال جاری یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو تولید خواهد شد که خوشبختانه وضعیت آینده تولید و بازار بسیار روشن است.

این مقام مسئول گفت: در گذشته خودروسازان داخلی سرمایه گذاری های کلان و بلندمدتی آن هم بدون بازده داخلی و خارجی مانند خرید سهام غیر مولد را بصورت دستوری انجام داده اند که منجر به بلوکه شدن 10 هزار میلیارد تومان سرمایه این صنعت شده که بخش زیادی از بحران صنعت مربوطه به همین موضوع بوده و با آزادسازی سرمایه های بلوکه شده ، صنعت خودرو و قطعه سازی جانی دوباره می گیرند.

محبی نژاد با اشاره به اینکه تصمیمات غیرکارشناسی و دستوری، صنعت خودرو را به ورطه نابودی می کشاند، اظهارداشت: این صنعت به لوکوموتیو صنایع در اقتصاد کشورها مشهور است و نقش مهمی در رشد ارزش افزوده بخش صنعت و به تبع رشد اقتصادی دارد.

انتهای پیام


-زگلدشت صف خرید شدتا این لحظه
-به هر حال روز های خوبی برای بورس در پیش است
-تا فردا خدا نگه دار
-
--
-
-
-
-

-

حامد بازدید : 35سه شنبه 20 تير 1396 زمان : 7:2 نظرات ()

سلام روز بخیر


-خوب صفهای برتر بورس...مداران-کاذر-فروس-غسالم....
-صف سنگین خرید در حق تقدم وصنعت
-دیروز گفتیم فخوز در رصد قرار بگیرد امروز با رشد مواجه شد
-شاخص کل 112واحد رشد را تا این لحظه نشان میدهد  وامروز تا این لحظه وارد مدار 79000واحد شده است با طبع ارزش روز بازار ممکن است دوباره بر مدار 320هزار میلیارد تومان برگردد  وبا رشد محدود روبرو شود
-فخوز در 5 مثبت با تقاضا روبروست
-خکاوه هم صف خرید شددیروز به خکاوه هم اشاره ای داشتیم
-فولاد هم دست پر الان 1460ریال
-ذوب الان 720ریال.... میتوان نتیجه گرفت حمایت اول 650ریال است
-در میان مدت ممکن است جماعتی بسمت وتوکا بروند الان 1095ریال حمایت 1000مقاومت 1200ریال
-شفارس هم صف خریدتا این لحظه
-دیروز به فولاد هم اشاره کردیم الان 1500ریال.... در محدوده 1350ریال بارها بر کف بودن سهم اشاره داشتیم

-احتمال تحرک فملی در میان مدت
-اول پست به وتوکا اشاره کردیم تحرکات مثبت در سهم مشهود است
-خبهمن متوقف ولی حضور در افزایش سرمایه وماندگاری  اجباری سرانجام منجر به سود مکفی خواهد شد
-ومعادن .... منتظر اصلاح قیمت باشید....
-غپینو خاموش یک شوک مثبت 5 درصدی با حجم معاملات میلیونی رقم زد

-تا این لحظه حقوقی در غپینو خرید اصلی را انجام داده است
-به سهم ها توسط دلسوزان بازار شوک داده میشود وقتی می گوییم دلسوز حقوقی ها ویا حقیقی هایی که از سهم ها به نوعی حمایت می کنند منتظر شوک به دامین هم باشید
-فخوز بیش از 9 میلیون صف خرید  هشدار بموقع دیروز ما وهشدار بموقع صبح ما که سهم در دسترس بود

-حجم معاملات فملی

حجم معاملات ومعادن 

واشاره های دقیق ما امروز-حتما می پرسید چرا بازار این روزها دارد مثبت میشود....چون عده ای از وزرا باید بروند... وعده ای جدید بیایند....اما وزرای قدیمی مرتبط با بورس می توانستند در چهار سال گذشته فعال تر عمل کنند
-تا پیکو را زیر نظر داشته باشید

-چهار سال من اینجا خطر سپرده گذاری را بی طرفانه زیر تیغ انتقاد گذاشتم  وحالا...

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960419000257-سلام خدمت حامد خان،مدت 7 سالی است که در از نقطه نظرات شما استفاده می کنم.سپاسگزارم.کانال تلگرامی شما رو تا چند وقت پیش داشتم. ظاهرا بنده رو حذف نمودید.خواستم ببینم دلیل خاصی داشته؟ارادتمند.
پاسخ : سلام دوست عزیز کلا کانال موقتا حذف شد ما چنین جسارتی نمیکنیم کسی را حذف کنیم اگر در اینده کانال زدیم مجددا از سایت اعلام می کنیم

-اگر مشکلات وزمان اجازه داد سرفرصت دوباره کانالی در تلگرام خواهیم زد 
-ساعت 12/10 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
حامد بازدید : 23دوشنبه 19 تير 1396 زمان : 7:17 نظرات ()

سلام روز بخیر


-

زمان مجمع بزرگترین شرکت بازار سهام ایران و 69 شرکت دیگر


-صفهای خرید سنگین قهکمت- مداران -قزوین- مرقام-کفرا -وساخت-
-پسهند در حال اصلاح قیمت ولی زیر نظر
-صف مداران 27میلیون سهم در راس گروه رایانه قرار دارد دیروز هشدارهای صعود گروه رایانه را دادیم
-گروه خودرو فعلا در حاشیه
-فولاد -خودرو هر دو مثبت 
-کم تحرک ترین گروه صنعت دارویی واقعا در این گروه فضایی برای سفته بازی مشاهده نمیشود
-وتوشه قبلا اشاره هایی داشتیم امروز مثبت حمایت 3400ریال کمترین قیمت روزهای قبا 3444ریال الان 3559ریال
-گروه خودرو یک تکان مثبت خورد خزامیا صف خرید فعلا
-
بازگشايي نماد هاي معاملاتي فروس،بشهاب،پلاسك،شپارس96/4/18 10:14
به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت هاي فروسيليس ايران(فروس)،لامپ پارس شهاب(بشهاب)پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه مبني بر تقسيم سود نقدي، پلاسكو كار سايپا(پلاسك) پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه بدون تقسيم سود نقدي، بين المللي محصولات پارس(شپارس)پس از تشكيل جلسه هيئت مديره مبني بر تصويب افزايش سرمايه بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشند. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-بازار بازار شاداب وفعالی دیده میشود گرچه نقدینگی محدود است ولی چرخش معاملاتی بهتر شده است
--کفرا صف خرید حمایت 2500مقاومت 3500ریال........بیش از 1000ریال نوسان معاملاتی طی ماه گذشته
-کاذر صف خرید سنگین 14 میلیونی تا این لحظه
-خکاوه هم صف خریدتا این لحظه این روزها بازار شاهد صفهای خرید ناگهانی است
-فخوز در مدار کنترل
-تا فردا خدا نگه دار
--
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 25یکشنبه 18 تير 1396 زمان : 7:20 نظرات ()

سلام روز بخیر


-ادم تو یک سهمی جامی ماند بعد ساکت می نشیند تا ان سهم دوباره افت کند این هم از موذی گری های بازار وپنهان کاری های بازار است
-سلام
میشه برای آموزش مدت زمان برای نگهداری سهام از نظر کوتاه مدت .میان مدت وبلند مدت بودن را مشخص کنید
پاسخ : سلام کوتاه مدت کوتاه تر از یک روز ویک ساعت میتواند باشد حتی دودقیقه سهم از 5 منفی بسمت 5 مثبت پیشروی کند. 
اما میان مدت یک فصل سه ماهه 
وبلند مدت دقیقا میتواند تحولات یک سال یک سهم باشد شاید خروج فرض ده روز بعد خرید باشد یا یکسال

-شپنا -شبریز-کترام- غسالم صف های خرید میلیونی بورس تا این لحظه فرا بورس باید جداگانه رصد شود
-ثرود تحت نظر وکنترل
-خوشبختانه شاخص کل وقتی به محدوده 78000واحد نزدیک میشود واکنش مثبت نشان میدهد وهدف 79000واحد را نشانه میرود این وضعیت امروز مناسب ارزیابی میشود
-گروه فلزات اساسی صف خریدی مشاهده نمیشود وضعیت امروز نرمال توام با اصلاحات قیمتی محدود ارزیابی میشود

-وساخت توجه مقطعی بازار به این سهم
-
توقف نماد معاملاتي شپنا96/4/17 09:56
به اطلاع مي رساند،نماد معاملاتي شركت پالايش نفت اصفهان(شپنا)با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم متوقف شد. مديريت عمليات بازارشركت بورس اوراق بهادار تهران

-بازار همین جور است زگلدشت از قدیم داشتیم طمع نگذاشت دست پایین بخریم واز دست پرید کاری هم نمیشه کرد جا ماندیم
-دامین در مدار کنترل روزانه انقدر نگاه کنید وقتی رشد کرد باور میکنید حمایت 1500مقاومت اول 1700ریال
-رکیش را کنترل کنیداگر افت کرد به ما هم اطلاع دهید
-در انلاین یک لیست را یانه ایجاد کنید وده نماد برتر گروه رایانه مانند رتاپ رکیش و..... الی اخر وارد کنید
-گل پسر زگلدشت از دست پرید چقدر در محدوده زیر 4000ریال در محدوده 3800ریال اشاره کردیم
-مفاخر تحت نظر وکنترل
-کولاک در گروه رایانه مرقام صف خرید مداران صف خرید
-گروه قند تمام سبز نماد قهکمت حدود 10 میلیون صف خرید دارد
-میانگین الان بجز فرا بورس حدود ده سهم صف خرید میلیونی دارد...تقریبا موجی از امیدواری در بورس مشاهده میشود
-ولغدر به 99 درصد وفا نمی کند اعصاب خرد میکند ولی رشد می کند ولغدر 1150ریالی الان 1265ریال قلاب ماهی  هر ماهیگیری به تن ولغدر اصابت نمی کند ولی ما از این سهم خاطره های خوبی داریم... داغ بر دل می گذارد ورشد می کند فحش می خورد ورشد می کند
-
-
-
-
حامد بازدید : 29شنبه 17 تير 1396 زمان : 7:3 نظرات ()

سلام روز بخیر


-غشهد-چکارن-کترام-تکنو-غسالم تا این لحظه صفهای خرید میلیونی  البته احتمال عرضه زیاد
-تداوم وضعیت کنونی اقتصاد چه بر سر بازار سرمایه می آورد؟
-تیرماه به نیمه رسیده بازار هم میلی به نزول نشان نمیدهد یحتمل دولت جدید شروع به کار کند افکار نو اقتصادی وزیران جدید عامل محرک رشد بورس خواهند بود انشا الله
-دسبحا در حال دور خیز جهت عبور از مقاومت 5000ریال.....یک سهم کناره 930ریال سود تقسیم کرده حقیقی وحقوقی میل به نگهداری سهم دارند وبه افت وخیز 1000ریالی سهم توجهی ندارند
-هیچ سهمی را بدون سود نفروشید اگر صحیح خریده باشید اگر اشتباه خریده باشید اشتباه را قبول کنیدولی اشتباه پشت اشتباه تکرار نشود
-قصفها تحت نظر
-ولساپا تحت نظر

-ما نمی توانیم اشاره مستقیم به خرید سهمی بکنیم.... اجازه میدهیم خودتان با تشخیص خودتان وارد هر سهمی بشوید ولی حساسیت ها وکنترل های فنی را می گوییم
-ولغدر حمایت 1150ریال ولی اماده یک رشد
-واما دامین  را رصد کنید تا در اینده پشیمان نشوید
-

نقشه وزیر راه برای خروج کامل بازار مسکن از رکود

وزیر راه در جمع مدیران بخش مسکن، نقشه راه «خروج کامل» بازار ملک از رکود را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس آخوندی با تاکید بر دو واقعیت موجود در بازار که شامل «افت چشمگیر نرخ رشد سالانه جمعیت» و همچنین «بازتاب منفی سیاست عرضه انبوه بدون توجه به جنس تقاضای مصرفی طی یک دهه گذشته» می شود، اعلام کرد:‌ هم‌اکنون در یک سمت بازار مسکن، حداقل 4 میلیون واحد مسکونی ناکارآمد به شکل خانه‌های خالی و خانه‌های دوم، انباشته شده و در سمت دیگر، 20 میلیون نفر «بدمسکن» به‌عنوان تقاضای واقعی وجود دارد که هیچ ارتباطی بین این نوع عرضه و تقاضا، قابل تعریف نیست.

وی ادامه داد: نقشه راه بازار مسکن 1400، با هدف جلوگیری از تشدید واگرایی بین عرضه و تقاضا،‌ یکسری «خطوط قرمز» دارد که برای منع مداخله گسترده دولت در ساخت انبوه و مهار ساخت‌وسازهای سوداگرانه، ترسیم شده است.

وی افزود:دراین نقشه،طرح «توانمندسازی مالی سه دسته تقاضای مصرفی» پیش‌بینی شده است. ساکنان بافت فرسوده، حاشیه‌نشین‌ها و خانه‌اولی‌ها، «کانون» هر نوع حمایت مالی تعیین شده‌اند تا تسهیلات بانکی خرید و ساخت مسکن طی 4 سال آینده با اولویت این سه دسته تقاضا پرداخت شود. «طول دوره سپرده‌گذاری» و «مدت زمان بازپرداخت» وام‌های مسکن برای انطباق کامل با استطاعت تقاضای مصرفی بازتنظیم می‌شود.

متولی بخش مسکن در دولت و مجری سیاست‌های مالی مرتبط با بازار ملک و ساختمان در نظام بانکی، در اقدامی مشترک، استراتژی قابل اجرا و در عین حال متفاوتی از برنامه‌های یک دهه گذشته، برای دستیابی به رونق را تعیین کردند. نمره منفی بخش مسکن در کارنامه رشد اقتصادی سال 95 برای دست کم سومین سال پیاپی،‌ آن هم در شرایطی که قرار بود بخش‌های مختلف اقتصاد به کمک این بخش -در مقام موتور پیشران- از رکود خارج شوند، اخیرا «انتظارات» از دولت فعلی در چاره‌جویی برای رونق بازار ملک را به بالاترین سطح ممکن رسانده است.

آخوندی ادامه داد: هرچند تحرکات ضعیف اما رو به جلو در بخش مسکن طی یک‌سال گذشته به‌خصوص در حوزه معاملات و تا حدودی، در حوزه ساخت و ساز مشاهده می‌شود، اما فعالان این بازار از اوایل سال جاری با مقایسه رشد مثبت بخش‌های مختلف و روند طولانی رکود ملکی، مطالبه تصمیمات جدید از سیاست‌گذاران را آغاز کردند.

وی افزود: وضعیت موجود بازار مسکن از یکسو و تداوم نگاه اقتصادی دولت 4 سال قبل، در 4 سال پیش رو از سوی دیگر، باعث شد متولی بخش مسکن، «نقشه راه بازار مسکن 1400» را پیش از شروع به کار رسمی دولت دوازدهم، ترسیم و به مجری اصلی ارائه کند. «نقشه راه بازار مسکن 1400» حاوی دو مشخصه کلیدی شامل «رویکرد واقع‌بینانه به جامعه تقاضا» و «منع مداخله دولت در نظام عرضه» است.

وزیر راه در تشریح ساختار و خطوط اصلی «نقشه راه بازار مسکن 1400» اعلام کرد: «بحث‌های گسترده‌ای در بازار مسکن و محافل کارشناسی مرتبط،‌ درباره چگونگی خروج کامل از رکود مسکن آغاز شده و برخی هم در این میان، بدون توجه به عقبه بازار و ارزیابی از شرایط گذشته، تصور می‌کنند می‌شود به روال قبل، با مداخلاتی از جنس مسکن‌مهر و حتی مدل‌های تامین مسکن دهه 60 و 70 (توسعه شهرهای جدید)، رونق در بازار مسکن ایجاد کرد.»

آخوندی هدف مدنظر دولت برای جهت‌بخشی به بازار مسکن طی 4 سال پیش رو را «توانمندسازی سه دسته تقاضای مسکن» معرفی کرد. این گزارش از جزئیات نقشه راه بازار مسکن 1400 حاکی است: سیاست‌گذار بخش مسکن و بانک عامل این بخش، مصمم هستند «نیمه ناتمام» بسته مالی رونق مسکن که از اوایل سال 93 در بازار به اجرا درآمد را در این دوره تکمیل کنند.

این ماموریت قرار است از سوی نظام بانکی و در قالب طرح «اقدام سریع برای رفع دو نقص عمده از فرآیند کنونی تامین مالی تقاضای مصرفی مسکن» در بازار پیاده‌سازی شود. طی حداقل دو سال اخیر، فرآیند تامین مالی تقاضای مصرفی مسکن از طریق «افزایش سقف تسهیلات خرید» و «کاهش نرخ سود وام صندوق پس‌انداز مسکن»، از شرایط لازم برای پوشش بخشی از نیاز متقاضیان مصرفی برخوردار شد، اما دو گام دیگر برای تکمیل و تطبیق فرآیند وام‌دهی با شرایط اقتصادی متقاضیان،‌ باقی مانده است. در نقشه راه بازار مسکن 1400، تاکید شده است: نظام بانکی برای توانمندسازی سه دسته تقاضای مسکن شامل حاشیه‌نشین‌ها،‌ ساکنان بافت فرسوده و زوج‌های جوان، باید به کمک دو ابزار تنظیم‌کننده تسهیلات خرید مسکن، سبد فعلی وام خرید را به سبد «تسهیلات در استطاعت متقاضیان هدف» تبدیل کند. با این دو ابزار، «طول سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن» و «طول دوره بازپرداخت تسهیلات» به گونه‌ای می‌تواند تنظیم ‌شود که جذابیت اولیه اما ناکافی تسهیلات فعلی‌، برای خانوارهای مصرفی متقاضی خرید مسکن، تکمیل شود.

آنچه باعث شده «توانمندسازی مالی سه دسته تقاضای مسکن» در اولویت قرار بگیرد و نقشه راه آتی بازار،‌ از مسیر «تمرکز دوباره بر عرضه انبوه مسکن فاقد متقاضی موثر» جدا شود، به جمع‌بندی سیاست‌گذار بخش مسکن درباره «ویژگی فعلی جامعه تقاضا ناشی از دگرگونی جمعیتی» و همچنین «تبعات اضافه عرضه از نوع لوکس یا خارج شهرها» برمی‌‌گردد. در حال حاضر نرخ رشد سالانه جمعیت در کشور به پایین‌ترین حد در مقایسه با 5/ 3 دهه اخیر رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار، جمعیت ایران در 5 سال گذشته،‌ سالانه به‌طور میانگین، 24/ 1 درصد افزایش یافته در حالی که این میزان رشد در دهه 60 معادل 4 درصد بود.

هم اکنون در 12 استان کشور،‌ نرخ رشد جمعیت به زیر یک درصد در سال، کاهش پیدا کرده و طبق اعلام شورای عالی شهرسازی، در خیلی از شهرهای کشور که به مرحله بازنگری طرح جامع شهری رسیده‌اند، مطالعات نشان می‌دهد، ظرفیت جمعیت‌پذیری تعریف شده برای آنها در 10 سال گذشته، تکمیل نشده است. در تهران نیز کل جمعیت این کلان شهر طی 5 سال گذشته، کمتر از 500 هزار نفر افزایش پیدا کرد و از 8.3 میلیون به حدود 8.7 میلیون نفر رسید.

در کنار این واقعیت جمعیتی که به معنای «عبور بازار مسکن از دوره اوج تقاضا ناشی از فروکش کردن روند رو به رشد جمعیت» است، عملکرد نظام عرضه مسکن طی 10 سال اخیر نیز مشخص می‌کند: ساخت و سازهای انبوه سال‌های قبل از رکود اخیر، باعث شده در حال حاضر 6 میلیون و 900 هزار واحد مسکونی در کشور، در گروه «عرضه ناکارآمد» طبقه‌بندی شود که در قالب مسکن مهر، خانه‌های خالی و خانه‌های دوم، احداث شده‌اند اما فاقد ارتباط موثر با تقاضای مصرفی هستند. 2.2 میلیون واحد مسکونی مهر، 2.6 واحد مسکونی خالی از سکنه و 2.1 میلیون واحد مسکونی دوم افراد، املاکی هستند که بخشی از آنها در قالب عرضه انبوه با مداخله دولت (مسکن مهر) و بخشی دیگر، با ساخت و سازهای سوداگرانه ساخته شدند اما در تامین نیاز مسکن، موفق نبوده‌اند.

در مقابل این حجم واحد مسکونی ناکارآمد، 20 میلیون نفر «بدمسکن» در قالب حاشیه‌نشین و ساکن بافت فرسوده در قالب 6 میلیون خانوار، به‌عنوان بخشی از تقاضای واقعی وجود دارد که نیاز آنها از طریق 6.9 میلیون عرضه ناکارآمد سال‌های گذشته، تامین نشده است. عرضه‌های ناکارآمد موجود در بازار مسکن، نه‌تنها معادل کل خانوارهای بدمسکن هستند که معادل 28 درصد کل خانوارهای موجود کشور برآورد می‌‌شود.

وزیر راه و شهرسازی، با ایراد به تلقی عده‌ای از بازار مسکن کنونی که تقاضا در آن را قابل پاسخگویی با مدل‌های دو دهه پیش می‌دانند، معتقد است: ادامه مسیر گذشته به شکل توسعه ظرفیت جمعیتی شهرهای جدید یا ساخت و سازهای شبیه مسکن‌مهر و همچنین رفتارهای سوداگرانه در بازار ساخت و ساز به شکل عرضه خانه‌های لوکس، می‌‌تواند واگرایی در مسیر عرضه و تقاضای مسکن را شدیدتر کند. سیاست‌گذار بخش مسکن با این استدلال، ضمن تاکید بر ضرورت درک روشن از جنس کنونی تقاضای مسکن، به گونه‌ای نقشه راه بازار مسکن 1400 را ترسیم کرده که اقدامات مالی 4 سال آینده در این بخش، به تلاقی عرضه و تقاضا منجر شود.

«نقشه راه بازار مسکن 1400»، با این مقدمه که «رشد توام جمعیت خانوارهای بدمسکن و عرضه بدون مصرف طی سال‌های گذشته، به معنای شکست سیاست تمرکز صرف بر عرضه انبوه است»، اجرای طرح توانمندسازی مالی سه دسته تقاضای مسکن شامل «11 میلیون نفر حاشیه‌نشین اطراف شهرها، 9 میلیون نفر ساکن بافت‌های فرسوده درون شهرها و همچنین زوج‌های جوان» را در دستور کار قرار می‌دهد.

دو گشایش مالی در پیش است

وزیر راه و شهرسازی در قالب نقشه راه بازار مسکن 1400، از مدیران بانک عامل بخش مسکن خواست، با استفاده از دو ابزار تحت‌اختیار نظام بانکی، سبد فعلی تسهیلات خرید مسکن به‌خصوص برای خانه‌اولی‌ها را به قالب «وام‌های در استطاعت کامل» تبدیل کنند. مطابق این نقشه، همه منابع و اعتبارات بخش مسکن طی 4 سال آینده،‌ باید در کانون تقاضای مسکن که از سه دسته تقاضای مصرفی تشکیل شده است، صرف شود ‌طوری که بخشی از منابع در قالب تسهیلات خرید و بخشی دیگر در قالب عرضه هدفمند مختص همین سه طیف تقاضا (نوسازی بافت‌های فرسوده)، تخصیص پیدا کند.

آخوندی با بیان اینکه، راه بی‌حاشیه برای رونق بخش مسکن، از مسیر توانمندسازی مالی تقاضای مصرفی مسکن عبور می‌کند، خواستار بازنگری و بازتنظیم «فرمول سپرده‌گذاری در صندوق‌های پس‌انداز مسکن» شد. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از آنچه وزیر راه و شهرسازی به دنبال تحقق آن برای 4 سال آینده است، نشان می‌دهد: عزم مشترک در مجموعه مدیران بخش مسکن و مالی مسکن برای تکمیل «نیمه‌ناتمام» نظام تامین مالی مسکن به‌وجود آمده است که بر مبنای آن می‌توان انتظار داشت دو گشایش طی ماه‌های آینده در فرآیند وام‌دهی به خانه‌اولی‌ها رخ می‌دهد. در حال‌حاضر، پرارزش‌ترین تسهیلات خرید مسکن –به لحاظ سقف ریالی- اگر چه دو مزیت عمده برای خانه‌اولی‌ها دارد اما همین نوع تسهیلات، دارای دو اشکال است که اگر رفع شود، مسیر دستیابی به رونق غیرتورمی کوتاه می‌شود.

تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم که هم برای خرید و هم برای ساخت، به خانه‌اولی‌ها تعلق می‌گیرد، در تهران تا 160 میلیون تومان، مشروط به یک سال سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود. نرخ سود این تسهیلات، 8 تا 9.5 درصد است که این دو ویژگی شامل «سقف و سود»، باعث استقبال چشمگیر متقاضیان مصرفی از ورود به صندوق و سپرده‌گذاری در آن شده است. طی دو سال اخیر، 30 درصد بیشتر از ظرفیت پیش‌بینی شده برای ثبت‌نام در صندوق یکم، سپرده‌گذاری از طرف خانه‌اولی‌ها در این صندوق انجام شده است که این نشان از جذابیت اولیه این تسهیلات دارد. اما در مقابل، روند وام‌دهی به ثبت‌نام‌کننده‌ها که براساس طول معین سپرده‌گذاری تعیین می‌شود، نشان می‌دهد فرمول سپرده‌گذاری، نیازمند اصلاح است. متوسط موجودی سپرده‌گذاران در صندوق یکم نشان می‌دهد:‌ به دلیل ناتوانی مالی متقاضیان در تامین کف لازم برای سپرده‌گذاری برای رعایت ضوابط «پرداخت تسهیلات یک برابر موجودی در هر 6 ماه»، عملا طول دوره انتظار برای دریافت وام 160 میلیونی به جای یک سال، به 18 ماه افزایش پیدا کرده است.

یک پیشنهاد در مقطع فعلی برای ساده‌سازی مسیر، تبدیل فرمول «هر 6 ماه یک برابر موجودی» به «هر 4 تا 5 ماه یک برابر موجودی» است به این معنا که در ازای مبلغ سپرده‌گذاری اولیه، بعد از یک سال، معادل سه برابر آن، تسهیلات پرداخت شود. تغییر این فرمول، می‌تواند کمبود آورده نقدی خانه‌اولی‌ها در صندوق پس‌انداز یکم را جبران کند. علاوه بر این چالش، «کوتاه بودن طول دوره بازپرداخت» در مقایسه با طول متعارف بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن در کشورهای مختلف، باعث شده این تسهیلات و همچنین سایر تسهیلات خرید مسکن شبکه بانکی از جمله وام اوراق، برای گروهی از متقاضیان، به لحاظ «مبلغ قسط»، در استطاعت نباشد و در نتیجه، متقاضیان مصرفی،‌ با وجود نیازشان به تسهیلات موجود، به‌خاطر ناتوانی در پرداخت اقساط ماهانه، از دریافت آن منصرف شوند. وام 160 میلیونی صندوق یکم، در حاضر با دوره بازپرداخت 12 ساله، پرداخت می‌شود که مبلغ قسط آن به روش بازپرداخت ساده، حدود 7/ 1 میلیون تومان در ماه است.

در صورت به‌کارگیری ابزار تنظیم طول بازپرداخت از سوی نظام بانکی و افزایش طول بازپرداخت این تسهیلات به 20 سال، مبلغ قسط وام 160 میلیون تومانی با 23 درصد کاهش، به یک میلیون و 340 هزار تومان تنزل پیدا می‌کند که این میزان کاهش، با لحاظ شرایط اقتصادی خانه‌اولی‌ها (زوج‌های جوان)، می‌تواند دامنه پوشش جامعه تقاضای مصرفی را گسترش دهد. البته گروهی از کارشناسان مسکن، افزایش طول دوره بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن را به معنای افزایش مبلغ سود قابل پرداخت توسط وام‌گیرنده می‌دانند و معتقدند، این اقدام با استقبال تقاضا مواجه نمی‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد:‌در حال حاضر، سود پرداختی از سوی خانه‌اولی‌های دریافت‌کننده وام 160 میلیونی با طول بازپرداخت 12 ساله، رقمی معادل 89 میلیون تومان است که اگر طول بازپرداخت به 20 سال افزایش یابد، سود بازپرداختی، معادل اصل وام خواهد شد و به 161 میلیون تومان می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی در این میان، تاکید کرده است: مسیر پرداخت تسهیلات خرید مسکن می‌تواند با افزایش طول دوره بازپرداخت به 20 تا 25 سال،‌ شبیه خیلی از کشورهای پیشرفته، برای خانه‌اولی‌ها و تقاضای مصرفی، ساده و قابل استفاده شود. فعالان بانکی برای ایجاد این دو گشایش، بر تامین منابع مکمل برای حفظ تعادل منابع و مصارف صندوق پس‌انداز مسکن تاکید می‌کنند. وزیر راه و شهرسازی دو روز پیش،‌ در تکمیل راهکار اجرای طرح «توانمندسازی مالی متقاضیان هدف از طریق بازتنظیم دو فاکتور وام‌دهی» اعلام کرد: افزایش سرمایه بانک عامل بخش مسکن از 3300 میلیارد تومان به 8300 میلیارد تومان در اوایل امسال و همچنین اجرای فاز دوم آن در آینده نزدیک برای افزایش پیدا کردن به 13 هزار و 300 میلیارد تومان، می‌تواند قدرت وام‌دهی به بخش مسکن را افزایش دهد.

بازیافت خط اعتباری مسکن مهر

وزیر راه وشهرسازی عصر دوشنبه در جمع مدیران بخش مسکن همزمان با رونمایی از سند راهبردی تامین مالی مسکن تا سال 1400، با اشاره به اینکه مدل فعلی مبتنی بر «رژیم پس‌انداز» بهترین راهکار برای توانمندسازی جامعه تقاضا است، گفت: لازم است همزمان با ادامه این مدل، با استفاده از دو ابزار «کاهش طول دوره سپرده‌گذاری» و «افزایش مدت زمان بازپرداخت تسهیلات»، تامین مالی در حوزه مسکن به نفع توانمندسازی سه طیف اصلی متقاضی تسهیل شود.

عباس آخوندی، متقاضیان خانه اولی، ساکنان بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی را طیف‌های اصلی متقاضی مسکن اعلام کرد که لازم است شرایط دریافت تسهیلات و تامین مالی مسکن برای آنها تسهیل شود. مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن نیز یک درخواست راهبردی به منظور تقویت منابع بانک مطرح کرد. محمدهاشم بت‌شکن گفت: در صورت فراهم شدن «امکان تبدیل خط اعتباری 40 هزار میلیارد تومانی مسکن مهر به سرمایه بانک مسکن» ظرفیت پرداخت تسهیلات به متقاضیان به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش هم اکنون ماهانه حدود 300 میلیارد تومان از محل پرداخت اقساط تسهیلات دارندگان واحدهای مسکونی مهر به بانک مسکن واریز می‌شود که این منابع فعلا به مدت 10 سال استمهال شده؛ اما بعد از آن باید کل خط اعتباری در طول 10 سال توسط بانک مسکن به بانک مرکزی بازگردانده شود. این درحالی است که مدیر عامل بانک عامل بخش مسکن دیروز از وزیر راه وشهرسازی درخواست کرد به منظور افزایش توانمندی بانک برای تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات به متقاضیان، خط اعتباری 40 هزار میلیارد تومانی به سرمایه بانک تبدیل شود.

بعد از افزایش 5 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن در اوایل امسال، مدیران بانکی اعلام کردند این افزایش سرمایه از آنجا که ناشی از تسویه بدهی بانک مسکن با بانک مرکزی است عملا منابع نقدی به بانک تزریق نکرده است. این در حالی است که در صورت تبدیل خط اعتباری 40 هزار میلیاردی مسکن مهر، افزایش سرمایه به‌صورت نقدی و نه به شکل کاغذی اتفاق خواهد افتاد و بانک عامل بخش مسکن به منابع تازه و قدرتمندی به منظور افزایش ظرفیت و توان تسهیلات‌دهی به متقاضیان و همچنین تسهیل شرایط پرداخت وام، دسترسی خواهد داشت. هر واحد افزایش سرمایه بانک قدرت تسهیلات‌دهی در بخش مسکن را تا 5 واحد افزایش می‌دهد.

انتهای پیام


-آپ همچنان پرقدرت ظاهر میشود
-لیدر بازار فعلا گروه فلزات اساسی است بر اساس حجم معاملات
-تا شنبه خدا نگه دار هرچه در دل کینه دارید دور بریزید تا عمرتان انشا الله برود بالای صد سال
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 32چهارشنبه 14 تير 1396 زمان : 7:40 نظرات ()

سلام روز بخیر


-در گفت و گو معاون "ومعادن" با بورس پرس اعلام شد؛

اثر بخشودگی جدید حقوق دولتی بر درآمد و آینده معدنی ها اعلام شد

معاون مالی و اقتصادی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات،اثر بخشودگی جدید حقوق دولتی بر درآمد و آینده معدنی ها را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرتضی علی اکبری درباره ابلاغ بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی معادن و اثر مثبت بر آینده صنعت، اظهار داشت: معادنی که حق پروانه پرداخت می کنند و حقوق دولتی به عهده خودشان نیست از این ابلاغیه تاثیری نمی گیرند.

وی ادامه داد: برای مثال گل گهر و چادرملو حق پروانه پرداخت می کنند و حقوق دولتی به عهده ایمیدرو است. بر همین اساس این دو معدن از این ابلاغیه تاثیر مثبت نخواهند گرفت.

علی اکبری افزود: از سویی دیگر، ابلاغیه بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی بر شرکت معدنی صبانور و دیگر شرکت های معدنی که پروانه به نام خودشان است و حقوق دولتی را نداده اند اثر مثبت خواهد داشت. هر چند این تاثیر مثبت خیلی قابل ملاحظه نخواهد بود ولی به هرحال بی تاثیر هم نخواهد بود.

انتهای پیام


-چکارن صف خرید.....
-غشهد صف خرید قبلا اشاره کرده بودیم
-تکنو صف خرید
-پاسا صف خرید قبلا اشاره کرده بودیم
-غسالم صف خرید قبلا اشاره کرده بودیم
-کاذر صف خرید  قبلا اشاره کرده بودیم
-البته این صفهای خرید ملاک خرید نباید باشد چون هر لحظه احتمال ریزش صف ویا توقف سهم همیشه در بورس وجود دارد
-در بورس هف نماد صف خرید میلیونی دارند
-در فرا بورس وبازار پایه با هم حدود 8 نماد تا این لحظه صف خرید میلیونی دارند
-با نزدیک شدن شاخص کل به مرز 78000واحد طی روزهای اینده توجه به نمادهای کناره زیاد شده است الان شاخص کل 78656واحد است
-حسیر با 54 میلیون تقاضا در صدر برترین سهم بازار قرار دارد

-چنوپا هم ماههای قبل اشاره ای داشتیم صف خرید است ولی مجاز هست وعرضه نیست این خود راز ورمزی است


-ارفع هم ناگهانی تا این لحظه صف خرید
-لیزینگ اریانا.... ولانا هم صف خرید است
-شرنگی صف خرید
-ومهر صف خرید اخیرا دارد صاحب مجوز میشود
-بهپاک صف خرید
-قاروم صف خرید
-خوب در بازار کم عمق با نقدینگی کم کناره ها به سمت صف خرید حرکت می کنند
-فباهنر هنوز با تقاضا روبروست تا این لحظه
-سرمایه گذاری بلند مدت در خودرویی ها اشتباه محض است....یک روزی ممکن است سهام زیان ده به بازار پایه منتقل شوند
-ولبهمن تا این لحظه صف خرید دارد
-ثفارس صف خرید سهمی که حقوقی همیشه پشتیبان سهم است
-ولغدر دوباره موج صعود شروع شد .....
-اگر نمادهای بانکی را یک جا همه را باز کنند ته وکف بازار دیده میشود بازار دوسه روزی منفی میخورد ولی بعد صعود تدریجی اغاز خواهد شد وهرچه نمادهای بانکی دیرتر باز شوند به ضرر سهام داران خرد انهاست
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 33سه شنبه 13 تير 1396 زمان : 7:23 نظرات ()

سلام روز بخیر


-فباهنر از مقاومت 4000ریال عبور کرد الان 4110ریال
-پیچ تلوزیون را باز میکنید صبح تا شب عنوان میشود باید بشود....بله روزانه در قدیم بورس 350میلیارد تومان معامله میشد الان هم باید 350میلیارد تومان معامله بشود ولی نمیشود پس باید بشود
-غپینو حمایت 3200و3000ریال اما مقاومت در بلند مدت 4000ریال  الان در محدوده 3320ریال تقاضا وجود دارد
-هزینه ثبت نام تو دبیرستان های شاهد میانگین 850هزار تومان است....تازه شرط معدل واماها وچراهای دیگر پول دوستی فراگیر وهمگانی است 
-شاخص کل  الان78741واحد ممکن است این ماه تا 78000واحد هم اصلاح قیمت تدریجی د اشته باشد.....
-دیروز اقای لاریجانی به فروش اوراق اشاره میکرد.....ماکه گفتیم نفروشید یکی از منتقدین من بودم
-نماد فارس تا این لحظه 39واحد تاثیر منفی بر شاخص کل گذاشته است....اخه سر صبح چه خبره....هیچی نماد رند است اتش به اختیار معلوم نیست خدا را چه دیدی شاید تا ظهر مثبت شد الهی امین
-نماد خودرو الان 2580ریال حمایت اول 2400ریال
-وبشهر نماد رند است حمایت 1400مقاومت 1700ریال الان 1541 ریال رشد سهم زمانی اتفاق می افتد که گروه غذایی بسمت مثبت حرکت کند با این رتبه نقدشوندگی بازار فعلا متعادل متمایل به منفی است تا این لحظه
-معاون بورس به بورس پرس خبر داد:

آماده ترین شرکت عرضه اولیه/ آخرین وضعیت طبقه بندی و اصلاح دستورالعمل پذیرش

معاون ناشران و اعضا شرکت بورس با اعلام آمادگی عرضه اولیه «به پرداخت» آخرین وضعیت طبقه بندی شرکت ها و اصلاح دستورالعمل پذیرش را توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روح الله حسینی مقدم با بیان اینکه چند شرکت متقاضی پذیرش در بورس در مرحله آماده سازی هستند اظهار داشت: پرونده ای که آمادگی مناسبی برای عرضه دارد، مربوط به شرکت «به پرداخت» است که با انتشار تعدادی از گزارش های ماهانه در کدال، هماهنگی سازمان و همچنین بررسی شرایط بازار، جلسه معارفه ایی برگزار خواهد شد تا در مرحله بعدی عرضه اولیه سهام آن انجام شود.

وی ادامه داد: نکته قابل ذکر این است که تاریخ دقیق این عرضه مشخص نیست.

این مقام مسئول درخصوص اینکه چه شرکت های دیگری آمادگی عرضه اولیه دارند؟ گفت: بررسی هایی در جریان بوده و مسئولیت شرکت در گزارشگری تغییر می کند. برهمین اساس، در حال حاضر و با ورود به تیرماه، شرکت های آماده پذیرش تا گزارش های 3 ماهه را ارائه ندهند ، آماده عرضه اولیه سهام نیستند. از همین رو، «به پرداخت» محتمل ترین شرکتی است که می توان برای عرضه اولیه برای آن برنامه ریزی کرد که سعی می شود برای این عرضه همه جنبه ها در نظر گرفته شود.

طبقه بندی جدید شرکت ها

معاون ناشران و اعضا شرکت بورس در خصوص طبقه بندی جدید شرکت ها هم اظهار داشت: طبق مقررات نهایتا تا پایان اردیبهشت هر سال گزارش نهایی اعلام و به دبیرخانه هیئت پذیرش ارائه می شود. این روند مانند گذشته انجام شده و شرکت هایی که در تابلوها حائز ارتقا هستند پیشنهاد شده اند، شرکت هایی که باید در تابلوها تنزل پیدا کنند نیز معرفی شده اند و تعدادی از شرکت ها هم شرایط حضور و پذیرش در بورس را دست داده اند و پیشنهاد لغو پذیرش برای این گروه ارائه شده است.

حسینی مقدم افزود: معمولا امکان دارد که شرکت هایی که پیشنهاد لغو پذیرش برای آنها صادر می شود، مورد کوچکی را رعایت نکرده باشند. به همین دلیل تعداد شرکت های پیشنهاد شده برای لغو پذیرش زیاد خواهد بود. برای مثال، زمانی که نسبت حقوق صاحبان سهام به سهم دارایی ها به کمتر از حد نصاب تعیین شده برسد، که در حال حاضر 15 درصد است، پیشنهاد لغو پذیرش ارائه می شود.

وی توضیح داد: گاهی این موارد آنقدر جزئی است که ریسک خاصی را به همراه ندارد. به همین دلیل وقتی این پیشنهاد به هیئت پذیرش می رود، این هیئت همه شرکت ها را به صورت جداگانه بررسی می کند و امکان دارد در نهایت تصمیم به اغماض گیرد و شرکت برای مدتی معین در بورس باقی بماند و مورد ذکر شده را اصلاح کند.

این مقام مسئول گفت: یکسری از شرکت ها شامل ماده 141 قانون تجارت هستند و 2 تا 3 سال در این شرایط حضور دارند، قاعدتا حساسیت هیئت پذیرش بر این موضوع بیشتر خواهد بود و امکان سختگیری برای این شرکت ها بیشتر است. با این حال موارد ذکر شده منوط به تصمیم اعضای محترم هیئت پذیرش بوده و ممکن است هیئت پذیرش، شرایط سال جاری بازار را مبنا قرار دهد و بر اساس آن تصمیم گیری کند که تنها شرکت هایی که مشکلات غیرقابل اغماضی دارند لغو پذیرش شوند.

حسینی مقدم با بیان اینکه تعداد ارتقا و تنزل شرکت ها به طور دقیق مشخص نیست، گفت: گزارش در انتهای اردیبهشت ماه تهیه شده ولی هر زمان اطلاعات جدیدی از شرکت ها منتشر شود، به صورت پیوست برای گزارش ارائه می شود. به همین دلیل تعداد دقیق تنزل و ارتقا نیز مشخص نخواهد بود.

حسینی مقدم در پاسخ به اینکه با توجه به آماده بودن گزارش در آخر اردیبهشت ماه چرا هنوز این طبقه بندی بررسی نشده؟گفت: مبنای طبقه بندی ها آخرین صورت های مالی حسابرسی شده شرکت ها است. معمولا روال اینگونه است که تا پایان اردیبهشت صورت های مالی حسابرسی شده منتشر نشده و فقط صورت های مالی حسابرسی نشده در دسترس است.

وی افزود: بنابراین این گزارش بر اساس صورت های مالی حسابرسی نشده تهیه می شود. بر همین اساس، احتمالا یکی از دلایلی که هیئت پذیرش تاکنون به این موضوع ورود نکرده، این است که منتظر صورت های مالی حسابرسی شده است تا بر اساس اطلاعات دقیق تری تصمیم بگیرد. 

به گفته وی ، گزارش مورد نظر در حال حاضر در دبیرخانه هیئت پذیرش است و در اولین جلسه ارائه خواهد شد.

اصلاح دستورالعمل پذیرش

معاون ناشران و اعضا شرکت بورس درخصوص اصلاح دستورالعمل پذیرش نیز به بورس پرس گفت: این موضوع به سازمان بورس پیشنهاد شده است. زیرا بحث هایی که در زمینه ارتقا، تنزل و لغو پذیرش مطرح می شود، نیاز به بررسی دقیقتر داشت.

حسینی مقدم تصریح کرد: اگر این اصلاحیه در سازمان تصویب شود، دیگر شرایط ارتقا، تنزل و لغو پذیرش به شرایط نسبی تبدیل می شود. برای مثال، اگر سال قبل وضع همه شرکت ها خوب بود، مبنا میانگین آن وضعیت خواهد بود و اگر بد هم باشد میانگین وضعیت، مبنا خواهد بود. بر این اساس، دیگر شرایط ثابت و بدون انعطاف نخواهد بود. همچنین، این موضوع این امکان را فراهم می کند که طبقه بندی ها به جای سالی یکبار به صورت 6 ماهه و دو بار در سال انجام شود.

انتهای پیام-دسبحا در محدوده 4600ریال بعد مجمع پیشنهاد کردیم ولی کسی توجه نکرد الان 4810ریال .... ایا می توانداز مقاومت 5000ریال عبور کند
-دلقما پر ریسک ولی هدف اول 9000وهدف دوم 10000ریال....من یک لحظه فکر میکنم روزی دامین هم رشد خواهد کرد ولی کی خدا داند

-غشهد صف خرید سناریو رشد ادامه دار
-مداران هم فعلا با صف خرید مواجه شده
-پاسا قبلا به حمایتها اشاره شده بود الان صف خرید بنظر میرسد نمادهای رند تا مدتی نمادهای حاشیه ای خواهند بود ونمادهای کناره بترتیب صف خرید خواهند شد
-وبیمه صف فروش البته قبلا در کش وقوس بازی های تلگرام بوده لذا الان صف فروش عوارض همان وضعیت است....سعی کنید اسیر سفته بازی بعضی از کانال ها نشوید
-نمادهای رند با کاهش رقم شاخص کل مانع رشد بازار میشوند این وضعیت تا اخر تیر ادامه خواهد داشت... ولی نمادهای کناره قدرت مانور رشد دارند اما بازار فعلا غیر مستقیم نقدینگی را پس می زند
-فباهنر4172ریال هنوز صف خرید دارد تا این لحظه

-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نعمتی گفت: مقرر شد پیرو سؤال تعدادی از نمایندگان مجلس 

از رئیس‌جمهور پیرامون تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری، کاتب و وکیلی، اعضای هیئت رئیسه 

مجلس جلسه‌ای با نهاوندیان، سیف و وزیر اقتصاد داشته باشند.

 
 قرار است در این جلسه وضعیت سپرده‌گذاران و موسسات اعتباری مورد بررسی قرار گیرد 
-
-وتجارت الان 569ریال بنظرتان وبصادر باز شود چند ریال....؟؟
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 40دوشنبه 12 تير 1396 زمان : 7:26 نظرات ()

سلام روز بخیر


-امروز برای بورس روز ارامی خواهد بود
-فباهنر همچنان تا این لحظه حمایت میشود ولی عبور از مقاومت 4000ریال سخت ودشوار مشاهده میشود
-بازار پایه هم رونق ماه قبل را ندارد
-ومشان صف خرید هست وتا این لحظه کسی نمی فروشد سهم بازار پایه ج .... بعضی از سهم ها تعطیل هستند ... حتی شاید خرید غیر کارشناسی هم اشتباه
-قشرین مدام رشد میکند سقف پشت سقف می سازد ترس پشت ترس مانع خرید است
- این هم یک صف ناگهانی این بار نماد فروس تا این لحظه 4میلیون صف خرید دارد
-وانصار در گروه بانک در سالهای گذشته بر امور بانک مسلط بود وتوانست تا این لحظه بر مشکلات پیروز شود والان در بورس مورد توجه است حتما سرفرصت حمایت ومقاومت سهم را تست کنید

-حتما بخوانید.... حداقل کرکره بورس را بالا نگه  دارید

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960410001490


-شاخص کل ماه سختی را پیش رو دارد  تا فصل مجامع به پایان برسد

-این مورد را هم بخوانید... 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960411000393


-وگستر هم صف خرید ناگهانی..... تا این لحظه این صف خرید ناگهانی در همه سهم ها بوقوع خواهد پیوست ولی کی خدا داند
-نماد سرمایه  گذاری پردیس در بلند مدت ممکن است با چنین صفی روبرو شود
-کاذر در حال نزدیک شدن به حمایت 1900ریال
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 28یکشنبه 11 تير 1396 زمان : 7:12 نظرات ()

سلام روز بخیر


-شروع بازار شروع خوبی است ولی اگر اما سر ظهر نمادهای رند منفی عمل نکنند
-فولاد 1450ریال تا این لحظه.....
-پسهند صف خرید تا این لحظه ولی امکان عرضه.... وجود داردمعمولا در این وضعیت باید منتظر اصلاح قیمت بعدی بود
-جو سیاسی بین المللی به نفع ایران است مولفه های قدرت شکست داعش اجرای دقیق برجام از سوی ایران فعالیتهای مرد فرا جناحی اقای ظریف که واقعا مرد زحمتکش وشریفی است همه وهمه دست به دست هم داده اوضاع جهانی به نفع ایران است واثر ان قطعا به نفع بورس است
-ارزش معاملات خوب است سر صبح در شروع بازار .....اموال مردم در تعاونی اعتبار فرشتگان بلوکه شده.... اما سرمایه های ما در اختیار تولید است پس بگذارید بورس به رشد منطقی وپایدار خود ادامه دهد

-پایان پست وزارت هشداری بی موقع چهار سال قبل باید چنین میشد

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960410000224


-صف عرضه وتقاضا متعادل است فقط در چند سهم صف خرید ودر چند سهم صف فروش باید اجازه بدهیم بازار گرم شود وحداقل 20 الی 30 نماد صف خرید میلیونی تشکیل بدهند باید مردم را دوباره با بازار سرمایه اشتی بدهیم
-افت ناگهانی واتی را مدنظر داشته باشید
-افت ناگهانی وتوشه را مد نظر داشته باشید
-ختوقا هفته های قبل اشاره هایی داشتیم الان صرفا نظارت تا شاید اصلاح قیمت بعدی
-در نگاه ما شپلی قفل است مگر اینکه با افت ناگهانی مواجه شود
-غپینو در 3300ریال خریدار دارد مقاومت سهم 3700و4000ریال البته سهم کوتاه مدت نیست
-وغدیر یک نماد سواره نظام پر تحرک بود الان با 72 میلیارد سهم در حال اصلاح قیمت به زیر 1000ریال ایا واقعا لازم بود تعداد سهام شرکت تا این حد اضافه شود مقایسه کنید با رمپنا ونماد خودرو بعضی مواقع گسترش تعداد سهام به نفع سهام دار خرد نیست
-الان نماد خودرو روان معامله میشود چون تعداد سهام شرکت با عرضه وتقاضای بورس هم خوانی دارد ولی بعضی از سهم ها انکار یک سوم بورس حساب میشوند
-تا فردا خدا نگه دار
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--

-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
حامد بازدید : 26شنبه 10 تير 1396 زمان : 7:11 نظرات ()

سلام روز بخیر


-امروز بیشتر فعالان بورس در مسافرت هستند روی بازار امروز متمرکز نشوید
-فباهنر به هر علتی صف خرید سنگین تشکیل داده تا این لحظه
-گروه فلزات اساسی تقریبا تا این لحظه مثبت هستند
-فباهنر-فراور-فاسمین-فلوله -غسالم.... فعلا در صدر خرید نمادهای بورسی تا این لحظه البته بازار امروز متاثر از تعطیلی عید فطر متصل به پنج شنبه وجمعه است
بررسی رفتاری شاخص ها در سه ماهه ابتدایی سال؛
بهار بازار سرمایه سبز بود

-شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه بیش از 1500 واحد رشد را تجربه کرد و بازدهی دو درصدی داشته است. همچنین شاخص فرابورس در همین مدت مشابه 3.2 درصد رشد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه با رشدی بیش از 1500 واحدی بازدهی 2 درصدی را برای سرمایه گذاران ثبت کرد.

بررسی 6 شاخص منتخب بورس در فصل بهار نشان می دهد از این 6 شاخص، چهار شاخص با رشد و بازدهی مثبت همراه بوده و دو شاخص بازدهی منفی داشته است.

شاخص بورس به عنوان متغیرمهم بازار در پایان اسفند ماه سال 95 در رقم 77 هزار و 230 قرار داشت اما با صعودی 1500 پله ای در بهار 96 به رقم 78 هزار و 736 رسید.

بررسی روند 60 روزه شاخص کل نشان می دهد این متغیر مهم بازار سهام در این مدت کانال 81 هزار واحدی را نیز فتح کرد. به این ترتیب این متغیر در طی مسیر صعودی خود در سوم تیر ماه با قرار گرفتن در رقم 81 هزار و 146 در بالا ترین نقطه نشست و سپس به کانال 79 هزار واحدی وارد شد.

ادامه بررسی شاخص های بورسی نشان می دهد شاخص کل (هم وزن) از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه نزدیک به 8 درصد بازدهی داشته است. این متغیر در پایان اسفند 95 در رقم 15 هزار و 722 به کار خود پایان داد و در سه ماهه سال 96 توانست با رشدی بیش از 1200 واحدی این متغیر را به محدوده 17 هزار واحد نزدیک کند.

شاخص قیمت نیز در این مدت 5.8 درصد رشد کرد. این متغیر در این مدت 720 واحد بالا رفت و از رقم 12 هزار و 376 درپایان سال 95 به 13هزار و 96 در پایان بهار 96 رسید.

شاخص 50 شرکت فعالتر نیز در مدت مورد بررسی نزدیک به یک درصد رشد داشت.

این گزارش حاکی است در کنار رشد و بازدهی 4 شاخص بورسی، دو شاخص نیز در این مدت مسیر منفی را طی کردند. شاخص قیمت (ارزشی – وزنی ) در این مدت یک درصد منفی شده است. همچنین شاخص 30 شرکت بزرگ نیز افتی 1.6 درصدی داشته است.

به این ترتیب شاخص بورس ازرقم 77 هزار و 230 واحد به رقم 78 هزار و 736 رسید. شاخص فرابورس نیز در این مدت از عدد 875 به 903 رسید و بازدهی 3.2 درصدی را برای سرمایه گذاران بهم همراه آورد.

این روند نشان می دهد که بازار سرمایه در مجموع بهار 96 را با بازدهی مثبت به پایان رسانده است. اما بررسی مقایسه ای بازار سرمایه با بازار های موازی نیز نکات مثبتی به همراه دارد. 

در بهار 96 بازدهی بازار سکه 0.3 درصد بوده است و نرخ ها در این بازار نوسان قابل توجهی را به ثبت نرسانند.

این در حالی است که نرخ دلار در بازار آزاد 0.2 درصد کاهش یافته است و سرمایه گذاران از این بازار دست خالی بیرون آمدند. 

نرخ یورو بازار آزاد اما در سه ماهه ابتدایی سال 3.7 درصد رشد کرده است.


- ارزش معاملات  تا ساعت ده از مرز سی میلیارد تومان عبور کرده و شاخص 68واحد مثبت است... جو بورس مثبت است اگر تا اخر وقت توسط نمادهای رند انشاالله منفی نشود
-ارایش دسبحا در میان مدت عبور از مقاومت 5000ریال است حمایت 4500ریال
-فولاد به تنهایی تا این لحظه 55 واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل گذاشته است کافیست بورس را بدون هیچ حمایتی فقط به حال خود رها کنند براحتی 5000واحد رشد خواهد کرد ولی نمیدانم چرا سیاست کلی کنترل ومهار بورس است
-ذوب هم ارام ارام تا 721 ریال رشد کرده است اصلاح قیمت بعدی میشود نیم نگاهی به ذوب کرد
-افت ناگهانی غبشهر مد نظر باشد
-افت ناگهانی وبشهر
-افت ناگهانی  غشاذر.....تمام این سهم هایی که نام برده میشود اگر تلاش فردی را دقیق انجام بدهید در میان مدت سود خواهید برد ما از صبح بی طرفانه به تعدادی از سهم ها اشاره میکنیم
-سرچشمه بعد از رشد روزهای قبل امروز متعادل شده است
-توریل حمایت 1900و1800مقاومت 2100و2200و2300ریال الان 1980ریال
-حریل حمایت 1800ریال......
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 30چهارشنبه 07 تير 1396 زمان : 9:0 نظرات ()

سلام روز بخیر


-شپلی در حال نزدیک شدن به حمایت 500ریال الان 540ریال نوسانها در شپلی کم عمق ودر حد 50ریال در وضعیت های مثبت
-خکار در حال نزدیک شدن به حمایت 1100ریال الان 1149ریال
-ختوقا حمایت 1500ریال الان 1581ریال
-پسهند صف خرید .... منتظر اصلاح قیمت گروه در میان مدت باشید
-گروه ساختمان مثبت ثشاهد ثشرق را قبلا در قیمتهای کمتر اشاره کرده بودیم

-صبح ختوقا در حال معامله بود روند تقاضا نشان از صف خرید شدن وصعود میدادمت متوجه شدیم واشاره کردیم الان صف خرید دارد

-کطبس حمایت 2700ریال مقاومت اول 3000ریال
-

زمان دومین عرضه بلوکی زیرمجموعه مهم ایران خودرو مشخص شد

ایران‌خودرو زمان دومین عرضه ۱۶ درصد از سهام گسترش سرمایه‌گذاری‌ ایران‌ خودرو را با کاهش مشخص کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایران خودرو 23 اسفند ماه اقدام به عرضه بلوک 16 درصدی گسترش سرمایه‌گذاری‌ ایران‌خودرو کرد اما  این بلوک بدون خریدار مانده بود.

حال بعد از اعلام دیروز معاون اقتصادی "خودرو" مبنی بر عرضه دوباره این بلوک، زمان این واگذاری هم دوشنبه 19 تیر تعیین شد تا طی آن 240 میلیون سهم "خگستر" به قیمت پایه هر سهم 667 تومان ، از طریق کارگزاری حافظ در بازار اول معاملات بورس ، روانه میز فروش شود.

در عرضه قبلی قیمت پایه هر سهم 700 تومان بود.

انتهای پیام


-هنوز در غپینو در منفی عرضه هایی وجود دارد به محض تخلیه از عرضه سهم با تقاضا روبرو خواهد شد
-rsiشاخص کل یک صعودی را در اینده نشان میدهد هرچند این صعود موقتی وده درصدی باشد
-اما ارزش بازاربورس که الان زیر 320هزارمیلیارد تومان است ممکن است تامحدوده تقریبی نزدیک به حمایت 310 هزار میلیارد تومان نزول وارام ارام شروع به رشد کند
-بازگشايي نماد معاملاتي فولاد
-فولاد تا این لحظه 44واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل گذاشته است
-فباهنر صف خرید فلوله هم فعلا صف خرید البته این صفهای خرید ثبات ندارند وامکان عرضه هست
-تعداد معاملات بورس 100000دفعه ایده ال است تا این لحظه21000بار ثبت شده است یکی از روش های  ورود نقدینگی افزایش تعداد دفعات معاملاتی است
-بشهاب صف فروش تله تبلیغات کانالهای تلگرام وحالا اماتورها در تله منفی گیر کرده اند
-حمایت اول کروی 1800ریال است البته الان 2077ریال معامله میشود
-تا جلسه ای دیگر خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 35یکشنبه 04 تير 1396 زمان : 7:48 نظرات ()

سلام روز بخیر


--نمیدانم ولی توکل به خدا به لطف ماه مبارک رمضان خدا کند بورس همه جانبه حمایت بشود وشاهد رشد منطقی وجمعی سهام باشیم هیچ کس سفته بازی را تایید نمیکند
-کبافق-فراور -کاما-فاسمین-ثاژن-فسرب -غسالم تا این لحظه صف های خرید میلیونی را تشکیل میدهد فسرب را قبل از رشد دو هفته پیش ما مکرر اشاره داشتیم
-ثاژن صف خرید سنگین الان
-خگستر تا این لحظه با تقاضا روبروست
-وپسا نماد 2/5 میلیارد سهمی است.....نگاهی احتیاط امیز به این سهم باید کرد
-امروز روز خوبی است برای بورس بازار نسبتا گرمی است توکل به خدا تقاضا ها هرچند محدود ولی در اکثر نمادها مشهود است
-گروه روی همچنان با تقاضا روبروست
-فاذر جهت تعدیل  پیش بینی درامد متوقف شد
-کمنگنز صف خرید هست ولی منتظر اصلاح قیمت در میان مدت باشید
-اعتلا در یک وضعیت خنثی قرار دارد وبسختی در میان مدت 100ریال نزول وصعود را تجربه می کند

-این گزارش وپسا را بخوانید .... واشکالات سهم را مطلع شوید

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960403000195


-تا بازار می خواهد اندکی مثبت بشود ونقدینگی شروع به جذب شود چند نماد رند شاخص را منفی می کنند الان وبملت شتران شبندر اپ  تاثیر منفی بر شاخص کل گذاشتند......
-ولغدر دوباره با تقاضا روبرو شد
-من تصمیم گرفتم  از هیچ دولت یا جناح یا سازمان بورس بعلت بی اعتنایی هایی که به بورس میشود گلایه نکنم..... رفا بر اساس مکانیزم عرضه وتقاضا ارزش روزانه بازار  دیده بانی را انجام بدهم
-اگر همین الان بازار بورس به حالت طبیعی به حال خود رها بشود مثل اب خوردن ارزش معاملات خرد از مرز 200میلیارد تومان عبور خواهد کرد مردم علاقه مند به سرمایه گذاری در بورس هستند ولی عده ای مانع میشوند نمیدانم حتما خودتان هم متوجه شده اید 
-
تعويق زمان عرضه اوليه سرمايه گذاري صنعت پتروشيمي ساختمان خليج فارس(وپسا1)96/4/3 11:11
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1137/الف/96 مورخ 30/03/1396 اين شرکت زمان عرضه اوليه سهام شرکت سرمايه گذاري صنعت پتروشيمي ساختمان خليج فارس (وپسا1) تا اطلاع ثانوي به تعويق افتاد. زمان عرضه اوليه متعاقباً اطلاع رساني خواهد شد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-با سلام و احترام 
کساپا هفته پیش 191 تومان ، امروز 217 تومان....... 
همان سهمی که اشارات متعددی داشتین 
پاسخ : سلام ..... 
یک زمانی دمکراسی بود ازادی بود ما منصفانه سهم های قابل رشد را واقعا بی طرفانه معرفی میکردیم اما.... از یک سال پیش فضای ازاد دمکراسی بورسی پلوم شد ونظر دادن در مورد سهام شد جرم ما هم مجبور شدیم گوشه نشین بشویم بله کساپا دهها بار روندش در مقاطع مختلف کشف قیمت شد

-به در ودیوار سایت نگاه کنید انجمن تعطیل  کاربر ویژه تعطیل معلم بورس تعطیل نظر دادن مستقیم تعطیل سایت شده زندان  باستیل فرانسه این  وضع را ادم های دوپا بوجود اورده اند وگرنه هر ادم عاقلی میداند زگلدشت حمایت 3700 مقاومت 4000و4500ریال....
-نمودارهای تکنیکی پر کاربرد tsetmc را ازسایتش حذف کردند  چرا چون ازادی فقط مخصوص علی مطهری هرچه خواست بگوید ازادی مخصوص رییس کمیته امداد هست هرچه خواست بگوید اصلا ازادی متعلق به سایت خبرگزاری فارس وسایت فرا رو هست هرچه خواستند بگویند ولی برای 9 میلیون عضو بورس ازادی ضرر دارد می گویند بیایید مجوز بگیرید  اخه مرد حسابی حرف زدن در مورد سهام که مجوز نیاز ندارد  
-فسرب می خواست شروع به رشد کند ما متوجه شدیم اینجا عنوان کردیم بموقع هم بود
-دسبحا حمایت 4500مقاومت 5000ریال مقاومت دوم 5500ریال  در میان مدت ممکن است  رشد بکند البته اگر نقدینگی بسمت سهم بیاید اگر نیامد حمایت دوم 4000ریال نیز باید مد نظر باشد......سود تقسیمی 930ریال .... به اندازه قیمت یک سهم وساپا
- شاخص کل یحتمل طبق نگاه دقیق ما هفته های قبل که بالای 80000واحد بود گفتیم تا 78000واحد افت خواهد کرد الان همان فرضیه ما در حال وقوع است  الان66 واحد کاهش ونمایشگر رقم 78669واحد را نشان میدهد
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
حامد بازدید : 45شنبه 03 تير 1396 زمان : 7:28 نظرات ()

سلام روز بخیر


-شاراک حمایت 1900و1800مقاومت 2200و2300ریال الان 2011ریال
-حمایتها ومقاومتهای ما تا حدودی شوکهای ناگهانی فرضی را هم مد نظر قرار میدهد 
-امار مراجعه به سیستم معاملات بورس کاهش محسوس یافته است.....
-فسرب به موقع روزهای قبل اشاره شد ورشد خوبی کرد امروز هم تا این لحظه 5 مثبت خورده است
-بیمه البرز به حمایت 1150ریال نزدیک میشود الان 1210ریال مقاومت اول 1300دوم1400ریال
-سهام بازار پایه تقریبا به تعادل رسیده اند وبه عبارتی دیگر کانون اصلی توجه نیستندلکما هم سهم میلیاردی است این سهم را ما در محدوده 300ریال سال قبل مکرر اشاره کردیم الان در قیمت فرض امروز صرفا بازی های کوتاه مدت دارد نگاه تانبه بازار پایه صرفا کوتاه مدت باشد وقوانین محدوده وبلوکه شدن احتمالی سرمایه هایتان را همیشه مدنظر داشته باشید
-وتجارت 593  ریال وبصادر باز شود چند ریال.....؟؟؟
-وخاور سال قبل در محدوده های 2200ریال اشاره شد.... اما نماد فعالی در گروه خود است الان سهم را چک کنید
-ولغدر منتظر صعود کی نمیدانم
-
عرضه اوليه سهام سرمايه گذاري صنعت پتروشيمي ساختمان خليج فارس (وپسا1 )96/3/31 11:11
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1137/الف/96 مورخ 30/03/1396 مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران، روز شنبه مورخ 03/04/1396 تعداد 250.000.000 سهم از سهام شرکت سرمايه گذاري صنعت پتروشيمي ساختمان خليج فارس (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد وپسا1 به روش ثبت سفارش، عرضه مي گردد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-خدارا شکر....فعلا اخزا.....

.پیغام های ناظر بازار

پايان دوره معاملاتي قراردادهاي اختيار معامله اسناد خزانه اسلامي96/3/31 10:35
کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ امروز چهارشنبه مورخ 1396/03/31 دوره معاملاتي قرارداد اختيار معامله اوراق اسناد خزانه اسلامي در نماد معاملاتي قرادادهاي اختيار خريد اخزا11خ2 ، اخزا11خ3 ، اخزا11خ4 و در نماد معاملاتي قراردادهاي اختيار فروش اخزا11ف2 ، اخزا11ف3 ، اخزا11ف4 به پايان مي رسد لذا نمادهاي معاملاتي مذکور در پايان معاملات امروز چهارشنبه مورخ 1396/03/31 متوقف مي گردند. همچنين کارگزاران و سرمايه گذاران محترم مي توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر به اطلاعيه شماره 1136/الف/96 مورخ 1396/03/28 منتشره در سايت رسمي شرکت فرابورس ايران به نشاني www.ifb.ir مراجعه نمايند. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-وگستر فعلا صف خرید تا این لحظه
-فولای الان 2400حمایت اول فعلا 2200ریال
-فنوال حمایت اول 1150ریال الان 1220ریال

-فاما

 

پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 500,000,000,000 ریال به مبلغ 1,200,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته 

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
حامد بازدید : 52چهارشنبه 31 خرداد 1396 زمان : 7:24 نظرات ()

تعداد صفحات : 5

درباره سایت خبری معلم بورس
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری غیر فعال
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    صفحات جداگانه